نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: به نظر شما مالزی پیشرفته تره یا ایران؟

رأی دهندگان
69. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • مالزی

55 79.71%
  • ایران

14 20.29%
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 23

موضوع: پیشرفه تر بودن، یکی از ملاکهای انتخاب مالزی

Senior Member amin_ict_5 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

پیش فرض پیشرفه تر بودن، یکی از ملاکهای انتخاب مالزی

با سلام
    نسبت به اینکه تجربه های زیادی نسبت به مالزی وجود داره

به نظر شما
    مالزی کشور پیشرفته تریه یا ایران؟

لطفاً در نظرسنجی شرکت کنید
    هدف بنده صرفاً یادگیری ایست؛ یادگیری علم، یادگیری اخلاق، ...
    هدف خودسازی ایست، نه خوشگذرانی

Global Moderator

Simon آواتار ها

پیش فرض پاسخ : به نظر شما مالزی پیشرفته تره یا ایران؟

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_ict_5 نمایش پست ها
    با سلام
    نسبت به اینکه تجربه های زیادی نسبت به مالزی وجود داره

به نظر شما
    مالزی کشور پیشرفته تریه یا ایران؟

لطفاً در نظرسنجی شرکت کنید
    شما به چي ميگي پيشرفت؟ اينكه مردمت شكر و نمك و برق و خيلي چيزها رو به صورتي مصرف كنند كه از اصراف خبري نباشه و اين حس بهت دست بده عجب مردمان مقتصدي يا اينكه مثلا تو اينكه پله برقي در هر دو مسير پل عابر چه بالا به پايين چه پايين به بالا وجود داشته باشه؟ كه تو ايران اينجوريه اما اونجا فقط براي بالا رفتن همه جا پله برقي ميبيني. وقتي تو كشور مالزي ميري از مردمانش خيلي چيزها ميشه ياد گرفت اما اين حس بهت دست ميده كه تو كشور متمولي و پر منابعي از هر نظر زندگي ميكردي(ايران)‌ . درسته اونجا خيلي ميوه ها هست كه شما هرگز نديدي اما موقع خريد وقتي طرف يك برش كوچيك تو مشماي باريك ميده دستت 1500 تومن ياد ايران عزيزت ميوفتي كه يه زماني هر چند كيلو مي خواستي ميخريدي و شايد همون 1500 تومن. من قبل اينكه اوضاع اقتصادي جهان خراب شه اونجا بودم . اونها با مشكلات اقتصادي درگير بودن فكر ميكنم الان بايد اوضاع بدتر باشه . البته كشور شديدا زيبا استوايي و با تنوع فرهنگ هاي مختلفه و ارزش حتي بيش از يكبار ديدن روداره. هدف شما از اين نظرسنجي احتمالا براي تحصيل در مالزي بايد باشه چون غير اين باشه به اين فاروم مربوط نميشه. درسته؟ شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    UCLA, MS Computer Sc

قبل از این که نظر شخصی خودم رو بگم یک تجربه شخصی را با کمال احترام با شما در میان می گذارم. امیدوارم به کسی بر نخورد !

اگر با خودتان رو راست باشید متوجه خواهید شد که خیلی از ایرانی ها (از جمله خود خود خود خود من) وقتی برای اولین بار به یک کشور خارجی مهاجرت می کنند (منظورم به طور کلی سفر برای هدفی به جز تفریح) در سال های اول همیشه دنبال یک سری بهانه های واهی می گردند که به خودشان بقبولانند که "نه ایران از اینجا بهتر است". این مقاومت تا مدتی باقی می ماند (من تقریبا دو سالی اینطوری بودم!) و برای بعضی ها (مخصوصا کسانی که از نظر سنی بزرگتر از من هستند) این حس هرگز پایانی ندارد. نظر شخصی من این هست که این مقاومت در برابر اعتراف به این که کشورمان از دنیا و حتی از مالزی در اکثر موارد عقب افتاده تر هست در بیشتر مواقع یک دروغ "معصومانه" است فقط و فقط برای این که خودمان را دلداری بدهیم... هرچه باشد انسان ها به آب و خاک و میهنشان علاقه دارند و خواسته یا ناخواسته با تعصب به قضیه نگاه می کنند. بگذریم که دسته ی زیادی از هم وطنان گرامی ما هم هستند که به زبان ساده و بدون تعارف نژادپرست درجه یک هستند و صبحشان با فحش و بد و بیراه گفتن به مالایی ها و چینی ها و هندی ها شب می کنند ! مثلا هموطن ما معدلش 2.5-3.0 است و بعد از چهار سال درس خواندن 4 کلمه انگلیسی هم بلد نیست صحبت کند بعد مالایی ها را "خنگ و تنبل" خطاب می کند (فرض کن!!!) !

به نظر شخص من یک ناظر بی طرف اگر بخواهد از نظر صنعت و فرهنگ و اقتصاد و تکنولوژی مالزی را با ایران مقایسه کند قطعا رای به برتری مالزی خواهد داد. به عنوان یک ایرانی که 4 سال در مالزی زندگی و تحصیل کرده از هم وطنانی که خلاف این امر را باور دارند دوستانه خواهش می کنم حداقل برای من یک نفر روشن کنند که در کدام مورد ما حتی همسطح با مالزی هستیم.

در جمع دوست و هم کلاسی که بحث می کنیم معمولا پاسخ ها یا به آریایی و داریوش و کوروش و تخت جمشید و 2500 سال (و بعضی ها هم که 10000 سال!) خلاصه می شود که ربطش را بنده هرگز با ایران قرن 21 درک نکرده ام یا با بهانه جویی هایی مثل "این ها نژادپرست هستند" و "مالایی خنگ تنبل" و "هندی ها که همه راننده تاکسی هستند" و از این دست جملات قصار !

با کمال احترام برای هموطن گرامی simon هم ربط پله برقی دو طرفه و میوه ی 1500 تومانی (دوست عزیز تقصیر مالزی است که رینگیت 1200 تومان شده؟) را متوجه نمی شوم مخصوصا اگر درآمد و نرخ تورم و نرخ بیکاری در مالزی را در نظر بگیرید ! ای کاش در ایران هم هلو کیلویی 50000 تومان بود ولی وضع بی کاری و اقتصاد و فرهنگ مردم (که خودم هم جزئی از این مردم هستم) و صنعت کشور مثل مالزی بود ! ای کاش مشکلات اقتصادی ما هم مثل مالزی بود !

چند شب پیش بود که (با کمال تعجب البته!) شبکه یک تلویزیون دولتی ایران برنامه جالبی راجع به وضعیت اقتصاد و کارآفرینی و صنعت در این چند سال اخیر پخش کرد ... نمی دانم چطور می توانیم چشم را به همه عقب ماندگی و بدبختی و کمبود ها ببندیم وقتی خود صاحب خانه صدایش درآمده ! تا زمانی که اعتراف به عقب ماندگی نکنیم مشکلی هم حل نخواهد شد چون اصولا در مخیله خود مشکلی را متصور نیستیم که کمر همت به از میان برداشتنش ببندیم !

وضعیت اقتصادی مالزی به گونه ای است که کرایه ی اتوبوس و تاکسی و قطاری که سال 2008 می دادم تا فوریه سال 2013 که هنوز در مالزی بودم ثابت مانده بود !
    قیمت گوشت و مرغ و میوه و نان هم همینطور !
    از نظر درآمد هم اگر مثل دوست گرامی simon با تومان حساب کنیم زمانی که دوره کارآموزی خودم را می گذراندم درآمدم از پدرم با 30 سال سابقه کار و فوق لیسانس صنایع از میشیگان بیشتر بود !
    سال 2008 که من به مالزی رفتم 1 دلار آمریکا 3.45 رینگیت مالزی بود در فوریه 2013 1 دلار آمریکا 3.05 رینگیت مالزی ! فکر نمی کنم لازم باشد چیزی راجع به ارزش ریال و مقایسه سال 2008 با 2013 بگویم !
    سرعت اینترنت... مالزی vs ایران این یکی هم نیازی به بحث ندارد (*****ینگ 90% اینترنت هم فراموش نکنیم) !
    یک گشت کوچک در سایبرجایا بزنید و ساختمان های اداری عظیم HP, Intel, AMD, DELL, Microsoft Research Centre, IBM, HSBC, BMW (و Western Digital در نزدیکی sunway) را ببینید و بعد هم نگاهی به صنایع و وضعیت سرمایه گذاری خارجی در ایران بیاندازید !
    سرمایه گذاری Petronas شرکت نفت و گاز مالزی در ایران برای استخراج گاز مایع از پارس جنوبی نشانه ی چیست؟!
    فرودگاه بین المللی تهران را با کوالا لامپور مقایسه کنید !
    نرخ بیکاری و تورم و پیشرفت اقتصادی ایران vs مالزی ! (مخصوصا با توجه به آمار ارایه شده توسط دکتر مسعود نیلی در شبکه یک)

شخصا نیازی به توضیح بیشتر نمی بینم ! فقط یک بار دیگر یادآوری می کنم که من هم مثل اکثر هموطنان عزیزمان تا همین 2 سال پیش منکر اکثر کاستی ها و عقب ماندگی های کشورمان بودم اما مقاومت در برابر حقیقت بی فایده است و دردی را دوا نمی کند.

در آخر هم باید اضافه کنم که اگر به فکر تحصیل در مالزی هستید به نظر من جای خوبی برای شروع است البته اگر خودتان هم تلاش کنید. بعضی از هموطنان عزیزمان پایشان که به مالزی می رسد همه کاری می کنند به جز درس خواندن بعد هم بهانه می آورند که "استادها نژادپرست بودند نمره ندادند" !

این هم نظر شخصی بنده (امیدوارم مورد لطف و عنایت متعصبان قرار نگیرم !)

رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط simon نمایش پست ها
    شما به چي ميگي پيشرفت؟ اينكه مردمت شكر و نمك و برق و خيلي چيزها رو به صورتي مصرف كنند كه از اصراف خبري نباشه و اين حس بهت دست بده عجب مردمان مقتصدي يا اينكه مثلا تو اينكه پله برقي در هر دو مسير پل عابر چه بالا به پايين چه پايين به بالا وجود داشته باشه؟ كه تو ايران اينجوريه اما اونجا فقط براي بالا رفتن همه جا پله برقي ميبيني. وقتي تو كشور مالزي ميري از مردمانش خيلي چيزها ميشه ياد گرفت اما اين حس بهت دست ميده كه تو كشور متمولي و پر منابعي از هر نظر زندگي ميكردي(ايران)‌ . درسته اونجا خيلي ميوه ها هست كه شما هرگز نديدي اما موقع خريد وقتي طرف يك برش كوچيك تو مشماي باريك ميده دستت 1500 تومن ياد ايران عزيزت ميوفتي كه يه زماني هر چند كيلو مي خواستي ميخريدي و شايد همون 1500 تومن. من قبل اينكه اوضاع اقتصادي جهان خراب شه اونجا بودم . اونها با مشكلات اقتصادي درگير بودن فكر ميكنم الان بايد اوضاع بدتر باشه . البته كشور شديدا زيبا استوايي و با تنوع فرهنگ هاي مختلفه و ارزش حتي بيش از يكبار ديدن روداره. هدف شما از اين نظرسنجي احتمالا براي تحصيل در مالزي بايد باشه چون غير اين باشه به اين فاروم مربوط نميشه. درسته؟ شادزي

بدون هیچ قضاوتی خواستم یک نظرسنجی مطرح کرده باشم
    مطمئناً خیلی ها تجربه حضور در مالزی را دارند

یکی از ملاک های کسانی که مالزی را برای ادامه تحصیل انتخاب میکنند
    اینه که مالزی از ایران پیشرفته تره
    میخواستم بدونم این قضیه از نظر افراد چقدر حقیقت داره

باید دید پیشرفت را در چی میبنید؟
    به قول یک دختر مجرد:
    من توی ایران نمیتونستم خونه اجاره کنم ولی توی مالزی میتونم
    یا توی مالزی آزادی هر جور دوست داری لباس بپوشی توی ایران نه
    هر کسی معیاری برای تعریف پیشرفت داره

بهر حال هر کجا خوبی و بدی داره
    میخواستم بدونم حس کلی افراد درباره مالزی در مقایسه با ایران چگونه هست

لطفاً دلایل مربوط به پیشرفت کشوری نسبت به کشور دیگری را بیان کنید
    پیشاپیش متشکرم

Junior Member faridcboy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering - Tabriz University

نقل قول نوشته اصلی توسط hystaspes_87;1144739 مثلا هموطن ما معدلش 2.5-3.0 است و بعد از چهار سال درس خواندن[COLOR=#ff0000
    4 کلمه انگلیسی [/COLOR]هم بلد نیست صحبت کند بعد مالایی ها را "خنگ و تنبل" خطاب می کند (فرض کن!!!) !
    داداش بلد نيست پس چجور پذيرش گرفته؟!!!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    UCLA, MS Computer Sc

نقل قول نوشته اصلی توسط faridcboy نمایش پست ها
    داداش بلد نيست پس چجور پذيرش گرفته؟!!!
    به جان خودم اگر بدونم !! از خودشان باید پرسید... البته با معدل 2.0-3.0 مدرک گرفتن زیاد زور زدن نمی خواد. سیستم های پیشرفته تقلب هم برای ایرانیان عزیز هست هم رایگان و هم پولی ! باید بیاید MMU از نزدیک مشاهده کنید نبوغ آریایی رو !

ویرایش: فکر کردم پرسیدید چطور مدرک گرفته ! پذیرش که کاری نداره برادر میان MMU همان جا ترمی 3000 رینگینت می دهند به دانشگاه برای دوره زبان آخرش هم قبول می شوند.

دوستان عزیز ما اومدیم اینجا با هم یه همفکری داشته باشیم نه اینکه بزنیم تو سر همدیگه ،اینطوری که نمیشه نتیجه گرفت...
    ولی واقعا کسی که مثلا ازupm مهندسی میگره مدرکش با ارزش تره یا شریف ایران ،من که خودم فارغ التحصیل مکانیک شریف هستم به جرات میگم با اختلاف فاحش UPM تو دنیا سر تر از شریفمون مدرکش ارزشیابی میشه واون کسی که از اونجا فارغ التحصیل میشه به مراتب راحتر میتونه مثلا تو دانشگاههای آمریکا برا ادامه تحصیل اپلای بگیره تا منی که به سختی (با هزار تا مکافاتو ،توصیه نامه و اینکه فاند بگیری یا نه ،اینکه مقاله داشته باشی یا داشته هم باشی باید حتما تو ژورنالی چاپ بشه که اونا قبول داشته باشن حتی اگر ISI با IFبالای 2 باشه ،دقیقا مشکلی که برا بنده بوجود اومدو ...) دیگه چه برسه بخواییم کشورمونو با مالزی مقایسه کنیم که دیگه واقعا حرفی واسه گفتن نمیمونه...
    حالا اگر نظری دارید للللللللللللللللللللللللط فااااااااااااااا با احترام به تمام دوستان این فرووم بفرمائید...
    با تشکر.

رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط seyedaminziaei نمایش پست ها
    دوستان عزیز ما اومدیم اینجا با هم یه همفکری داشته باشیم نه اینکه بزنیم تو سر همدیگه ،اینطوری که نمیشه نتیجه گرفت...
    ولی واقعا کسی که مثلا ازupm مهندسی میگره مدرکش با ارزش تره یا شریف ایران ،من که خودم فارغ التحصیل مکانیک شریف هستم به جرات میگم با اختلاف فاحش UPM تو دنیا سر تر از شریفمون مدرکش ارزشیابی میشه واون کسی که از اونجا فارغ التحصیل میشه به مراتب راحتر میتونه مثلا تو دانشگاههای آمریکا برا ادامه تحصیل اپلای بگیره تا منی که به سختی (با هزار تا مکافاتو ،توصیه نامه و اینکه فاند بگیری یا نه ،اینکه مقاله داشته باشی یا داشته هم باشی باید حتما تو ژورنالی چاپ بشه که اونا قبول داشته باشن حتی اگر ISI با IFبالای 2 باشه ،دقیقا مشکلی که برا بنده بوجود اومدو ...) دیگه چه برسه بخواییم کشورمونو با مالزی مقایسه کنیم که دیگه واقعا حرفی واسه گفتن نمیمونه...
    حالا اگر نظری دارید للللللللللللللللللللللللط فااااااااااااااا با احترام به تمام دوستان این فرووم بفرمائید...
    با تشکر.
    در مقطع undergraduate فرق چندانی نداره که شما توی کدوم دانشگاه درس بخونید، دانشگاه شریف، یا UPM ، یا MMU ، یا غیرانتفاعی و دانشگاه آزاد ، ...
    اما بسیار اهمیت داره که معدلت بالای 3.7 باشد

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_ict_5 نمایش پست ها
    بدون هیچ قضاوتی خواستم یک نظرسنجی مطرح کرده باشم
    مطمئناً خیلی ها تجربه حضور در مالزی را دارند

یکی از ملاک های کسانی که مالزی را برای ادامه تحصیل انتخاب میکنند
    اینه که مالزی از ایران پیشرفته تره
    میخواستم بدونم این قضیه از نظر افراد چقدر حقیقت داره

باید دید پیشرفت را در چی میبنید؟
    به قول یک دختر مجرد:
    من توی ایران نمیتونستم خونه اجاره کنم ولی توی مالزی میتونم
    یا توی مالزی آزادی هر جور دوست داری لباس بپوشی توی ایران نه
    هر کسی معیاری برای تعریف پیشرفت داره

بهر حال هر کجا خوبی و بدی داره
    میخواستم بدونم حس کلی افراد درباره مالزی در مقایسه با ایران چگونه هست

لطفاً دلایل مربوط به پیشرفت کشوری نسبت به کشور دیگری را بیان کنید
    پیشاپیش متشکرم

اون دوست خوبي كه خيلي غير متعصبانه يك صفحه نوشت كه بگه مالزي پيشرفته تره انقدر بسته به حرفهاي من نگاه كرد كه حتي به خودشم فرصت نميده كه وقتي صحبت از پيشرفت ميشه 1%هم به كشورش امتيازي بده. به هر حال من با هيچكدوم از دوستان جدلي ندارم اجدادم هم به ماليايي ها نميرسه از ايراني بودن خودمم هم چندشم نميشه . دست خودم نبوده كه. اما براي شما دوست خوب. جونم برات بگه منم رفتم ببينم اوضاع براي تحصيل چيه كه نپسنديدم. يعني ديدم اگر قراره به قول دوستمون رينگيته فلان قيمت بدم و آخرم اسمش باشه آسيا خيلي فرق اساسي حس نميكنم. كلا اينجوري بگم كه طبعم گفت در مقايسه با ايران عقب مونده ي عزيزم جهش خيلي خاصي برام محسوب نميشه خصوصا وقتي با مردمانش از نزديك زندگاني گذراندم. لذا بي هيچ تعصبي دورش خط كشيدم حاضر شدم مرارت بيشتري تحمل كنم تا جايي براي درس برم كه يكروز كه به عقب نگاه ميكنم پشيمون نشم. به هر حال هر كي نظري داره. شايد براي يكي مالزي آخر دنيا باشه وآخر آرزو. براي ما كه نبود . در مورد سكوي پرتابم زياد روش حساب نكردم چون خيلي از دوستانم در اونجا ديدگاهشون تغيير كرد و همونجا موندگار شدن. اينم تجربه ي من بود حالا ميخواهيد تجربه ي شخصي رو هم محكوم كنيد ديگه خود دانيد. شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط simon نمایش پست ها
    اون دوست خوبي كه خيلي غير متعصبانه يك صفحه نوشت كه بگه مالزي پيشرفته تره انقدر بسته به حرفهاي من نگاه كرد كه حتي به خودشم فرصت نميده كه وقتي صحبت از پيشرفت ميشه 1%هم به كشورش امتيازي بده. به هر حال من با هيچكدوم از دوستان جدلي ندارم اجدادم هم به ماليايي ها نميرسه از ايراني بودن خودمم هم چندشم نميشه . دست خودم نبوده كه. اما براي شما دوست خوب. جونم برات بگه منم رفتم ببينم اوضاع براي تحصيل چيه كه نپسنديدم. يعني ديدم اگر قراره به قول دوستمون رينگيته فلان قيمت بدم و آخرم اسمش باشه آسيا خيلي فرق اساسي حس نميكنم. كلا اينجوري بگم كه طبعم گفت در مقايسه با ايران عقب مونده ي عزيزم جهش خيلي خاصي برام محسوب نميشه خصوصا وقتي با مردمانش از نزديك زندگاني گذراندم. لذا بي هيچ تعصبي دورش خط كشيدم حاضر شدم مرارت بيشتري تحمل كنم تا جايي براي درس برم كه يكروز كه به عقب نگاه ميكنم پشيمون نشم. به هر حال هر كي نظري داره. شايد براي يكي مالزي آخر دنيا باشه وآخر آرزو. براي ما كه نبود . در مورد سكوي پرتابم زياد روش حساب نكردم چون خيلي از دوستانم در اونجا ديدگاهشون تغيير كرد و همونجا موندگار شدن. اينم تجربه ي من بود حالا ميخواهيد تجربه ي شخصي رو هم محكوم كنيد ديگه خود دانيد. شادزي
    ممنونم شادزی نظرات خوبی بود

دوستان لطفاً دقت بفرمایید
    من نگفتم مالزی بده و همچنین نگفتم مالزی خوبه، کلاً هیچگونه اظهار نظری نسبت به مالزی تا حالا در این تاپیک نکرده بودم
    خوب هر کجا خوبی هایی داره و هر کجا بدی هایی داره چه اشکال داره با چشم باز حرکت کنیم
    فقط خواستم هر کسی خوبی و یا بدی از مالزی دیده بیاد اینجا مطرح کنه
    انتظار داشتم به کسی توی این تاپیک پریده و تند خویی نشه یا به سخره گرفته نشه
    در خاتمه هم یک نظرسنجی کلی داشته باشم در مورد رضایت مندی افرادی که تجربه حضور در مالزی را داشته اند

من خودم تجربه یک سال حضور در دانشگاه UPM را دارم که به علت مشکلات شخصی مرخصی گرفتم اومدم ایران

اما نظر خودم را میگم
    فرهنگ حاکم در مالزی یک بدی اساسی داره و اون اینه که
    نمیتونید بگید چرا
    یا کوچیکترین انتقادی بکنید

در صورت زیر سوال بردن، شدیداً محکوم میشید و با هاتون برخورد تندی میشه
    آخرش بهت میگند همینه که هست خوشت نمیاد میتونی اینجا را ترک کنی

به نظر بنده جو فکری حاکم در مالزی بسیار مسموم هست چطور توضیح بدم خودتون برید تجربه اش کنید. بیشتر از اینکه جو فکری مالزیی ها بد باشه جو فکری ایرانی هایی که در مالزی هستند بده
    حیف این سرزمین و آب و خاک هستش که دست این افراد افتاده
    دقیقاً مصداق این میمونه که میگن طرف گاو هاشو فروخت رفته ماکسیما خریده
    در ضمن چه عیبی داره که یک شخصی بره یک جایی کم پیشرفته درس بخونه خیلی ها هستند که میرن شهرهای کوچیک در کشور هند و فیلیپین درس میخونند

نظر یکی دیگه از دوستان:
    خیلی از افرادی که الآن دارن از مالزی بر میگردند تنها بخاطر اوضاع مالی هستش هم اینکه شهریه دانشگاه های مالزی برای ورودی های جدید گران شده و همینکه اجاره خانه ها گران شدند و از همه مهتر اینکه رینگت از 220-280 تومن رسیده 1100-1200 تومن یعنی همه چیز نسبت به چند سال پیش چند برابر شده، گرانی

نظر یکی دیگه از دوستان:
    ایران پیشرفته تر است. به دلایل متعدد: یک. ازنظر اجتماعی ساختار اجتماعی ایران بسیار قوی تر است. دو: ساختار سیاسی و حاکمیت مردم در ایران بمراتب بهتر از مالزی است. سه: وضعیت بسیاری از زیرساختارها در ایران بمراتب بهتر از مالزی است. مثلا زیرساختار بهداشتی هم ازنقطه نظر مدیریت بهداشتی دولتی و هم ازنظر فرهنگ عمومی. مثلا همین مالزی اگر این بارانها نباشد از همه جایش بوی تعفن و مگش و پشه پخش خواهد شد. خلاصه اینکه به مشکلات فعلی کشورتان نگاه نکنید. اگر انگلیس یا آمریکا درکنار گوش کشوری مانند مالزی یک عطسه بکنند خواهید دید که همین رینگیت آنها که یکسوم دلار ارزش دارد به یکروزه به یکهزارم دلار هم نخواهد ارزید. البته مالزی در بیست سال اخیر از برخی از جنبه ها منجمله جذب سرمایه گزاری خارجی و رشد توریسم موفق عمل کرده و مزایای خوب دیگری هم دارد.

علتی که خیلی از افراد توی این تاپیک شرکت نمیکنند این میتونه باشه که میترسند که مورد پرخاشگری بعضی ها قرار بگیرند
    این بعضی ها شما میخواد در آینده دکتر بشید آیا باید اخلاق تون بدین شکل باشه؟
    امیدوارم همراه با رشد علمی مون اخلاق و شخصیت مون هم رشد کنه
    ویرایش توسط amin_ict_5 : April 25th, 2013 در ساعت 04:59 AM

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)