صفحه 1 از 9 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 88

موضوع: سوال در مورد اعتبار کنفرانس هایی که درIEEE ایندکس می شوند-IEEE Conference Proceedings

Senior Member

پیش فرض سوال در مورد اعتبار کنفرانس هایی که درIEEE ایندکس می شوند-IEEE Conference Proceedings

می خوام بدونم اعتبار مقالات چاپ شده در IEEE Conference Proceedings تا چه حده؟

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : IEEE Conference Proceedings

بستگی به Conference ای که مقاله توش چاپ شده داره. بعضی از کنفرانس‌های IEEE خیلی عالی هستند و چاپ کردن مقاله در اون‌ها از اغلب ژورنال‌ها هم سخت‌تره، اما کنفرانس‌های خیلی معمولی هم زیاد داره که تقریبا هرچیزی رو چاپ می‌کنند.

Junior Member

اول از همه دقت کنيد sponser IEEE باشه نه Co Sponsor.
    دومين نکته يک کنفرانس خوب اينه که مقالات پذيرفته شده توی IEEE Explorer بياد.
    کنفراس های معتبر معمولا در آمريکا و اروپا برگزار میشن.

ApplyAbroad Champion

راستش این که کدوم کنفرانس خوبه و کدوم خوب نیست رو معمولا خیلی راحت نمی‌شه متوجه شد. یکی از معیارها Impact Factor هستش. کنفرانس‌ها و ژورنال‌هایی که IF بالاتری دارند معمولا بهتر هستند. من برای رشته‌های دیگه نمی‌دونم کجا می‌شه این اطلاعات رو بدست آورد، ولی برای Computer Science آدرس زیر کنفرانس‌ها و ژورنال‌ها رو به ترتیب IF مرتب کرده:
    http://citeseer.ist.psu.edu/impact.html

البته اطلاعات این سایت قدیمیه، ولی اگر روی اینترنت بگردید معمولا می‌تونید سایت‌های زیادی در این زمینه پیدا کنید.

به نظر من بهترین راه برای پیدا کردن کنفرانسهای معتبر IEEE اینه که به وبسایت Society های مربوط به گرایشتون بری و ببینی کدوم کنفرانسها رو support می کنن. اساسا کنفرانسهایی که خود IEEE برگزار کننده اونها هست توسط Society مرتبط با موضوع کفرانس برگزار و حمایت میشه.

لیست society های IEEE اینجاست: http://www.ieee.org/web/societies/home/index.html

به عنوان مثال کنفرانسهای IEEE Communications Society اینجاست: http://www.comsoc.org/confs/calendar/2008/confdate.html

مطابق با گفته بابک عزیز اکثر کنفرانسهای معتبر IEEE در امریکا، کانادا، اروپا، ژاپن و استرالیا برگزار میشن.

همچنین باید عرض کنم که شاید در گذشته فقط مقالات کنفرانسهای معتبر IEEE در IEEExploe قابل دسترسی بودن اما الان اینطوری نیست و برخی از کنفرانسهای متوسط و ضعیف هم در IEEE نمایه میشن.

Junior Member

با سلام دوباره
    ممنون از پاسخ ها. من هنوز جوابم را نگرفتم. در این مورد که اگر اسپانسر IEEE باشد کنفرانس معتبرتر است که شکی نیست و در سایت IEEE هم کنفرانس های خوب و اصلی معرفی شده، اما سوال من دقیقا این است: کدام یک از این کنفرانس ها اعتبار بیشتری نسبت به ژورنال ها دارند. من که هر کجا سرچ کردم جایی کنفرانس ها و ژورنال ها با هم مقایسه نشده بود و IF هم فقط مربط به ژورنال ها بود. ضمن اینکه من اصلا لینکی که زورنال های مخابراتی را با هم مقایسه کنند پیدا نکردم!
    ممنون می شم اگر دوستان به من کمکم کنند

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

به طور كلي نمي شه ژورنال رو با كنفرانس مقايسه كرد و هر كدوم داخل خودشون با هم مقايسه مي شن.
    تا جايي كه من مي دونم تمام ژورنال هاي ISI اعتبار بيشتري نسبت به معتبرترين كنفرانس ها دارن.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

Junior Member

نکته اول اینکه خیلی از کنفرانس های معتبر، ISI حساب نمیشن و خیلی از نامعتبرها (حتی چند کنفرانس و مجله داخلی) ISI هستند. پس اگر به دنبال اعتبار برای apply کردن هستید خیلی به فکر اینکه حتما ISI باشه نباشید.
    نکته دوم اینکه خیلی با قطعیت نمیشه گفت کدام کنفرانس ها معتبر هستند. بعضی کنفرانس ها، حتی با عنوان IEEE، فقط براشون مهمه که پول registeration را بگیرن و هر چیزی بنویسید چاپ می کنند! یک راه که به نظر من میرسه اینه که سایت استادهای معتبر در زمینه خودتان را جستجو کنید و ببینید در کدام کنفرانس ها شرکت می کنند.
    نکته سوم، ژورنالهای IEEE به مراتب از IEE (جدیدا IET) معتبرتر هستند. Elsevier سطحش خیلی از این دو پایین تر است (حداقل در رشته برق). بعضی کنفرانس های "در و پیت" IEEE را دیده ام که در Elsevier ژورنال شده اند!

اصولا چقدر طول میکشه تا Proceeding یک کنفرانس IEEE در IEEE Explorer هم لیست بشه؟
    به عنوان مثال من یک مقاله در کنفرانس IEEE که Dec 2007 برگزار شد دارم اما هنوز تو IEEE Explorer لیست نشده. این طبیعیه؟

Senior Member

طبیعیه. کاملا. منم مقاله هام رو توی یه کنفرانس IEEE ارائه دادم. (5 ماه قبل) هنوز index نشده در IEEE explorer ولی editor مربوطه گفته in near future .
    توی Content Update هر هفته کنفرانسهای update شده رو نشون میدن.

صفحه 1 از 9 123456789 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)