صفحه 38 از 204 نخستنخست ... 28293031323334353637383940414243444546474888138 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 371 تا 380 , از مجموع 2038

موضوع: تحصیل در جمهوری چک

Senior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در جمهوری چک

نقل قول نوشته اصلی توسط giti007 نمایش پست ها
    از پاسخ های خوبت واقعا متشکرم دوست عزیز، امیدوارم یک روزی برسه که همه ما ایرانی ها همینطوری دلسوز هم باشیم و نسبت به هموطنامون احساس مسولیت کنیم - من که به شخصه هم بهت تبریک میگم و هم قدردانم

یک نکته دیگه هم سوال دارم، مثلا درمورد آلمان دوستان خودم میگفتن که بیشترین هزینه ها مال سال اوله و بعد از اون با کارهای کوچیک هم میتونی کلی پول جمع کنی و دیگه نیاز نیست کل هزینه هات رو از جیب بدی یا از ایران برات بفرستند، با توجه به اینکه چک کشور کوچکتری هست، همچین احتمالی درمورد اونجا هم صادقه؟ که بشه با کار پارت تایم یا دانشگاهی یا رتبه خوب و اینها، هزینه هارو یکجوری همونجا تامین کرد یا اینکه باید تا آخر دوره رو برامون از ایران بفرستند؟

** درضمن اون دوستم به دانشکده (یک ایمیلی که درهمون صفحه معرفی شده بود) ایمیل زد و راجع به پذیرش سوال کرد، امیدوارم جواب مثبت بدهند بهش.. ولی توی این دوروزه که از جواب خبری نبوده
    خواهش میکنم لطف کردی. ولی فکر میکنم کمک کردن از هر نوعش به هم نوع و غیر همنوع کاملا طبیعیه. اینطور نیس؟

این احتمال اینجام صادقه ولی زبان رل خیلی مهمی بازی میکنه. چکی بلد باشی خب طبیعتا گزینه های بیشتری داری. البته با توجه به اینکه کامپیوتر خوندی خب موقعیت کاری خوبی در برنامه نویسی و علوم مرتبطه کامپیوتری میتونی پیدا کنی حتی با زبان انگلیسی. نگران نباش ممکنه یه سال و حداکثر دوسال یه خورده سختر بگذره و خب اینم در نظر بگیر این سختیها از موارد ناگسستی ورود به محیط جدیده. نوزاد هم بعد ورود به دنیا یه سال تا دو سال طول میکشه تا رو پا خودش وایسته.
    اگر میخوای تو رشته کامپیوتر ادامه بدی پیشنهاد من دانشکده ریاضی و فیزیک دانشگاه چارلزه، که بهترین دانشکده تو زمینه علوم ریاضی و فیزیک و انفورماتیکه البته خب دانشکده سختییه. وگرنه دانشکده علوم دانشگاههی دیگه هم علوم انفورماتیک درس میدن مثلا تو پراگ راحتترین دانشکده غیر فنی که کامپیوتر درس بدن این دانشکده اس که دانشکده مدیریت دانشگا کشاورزیه http://www.czu.cz/en/?r=4885&mp=ects...se=4&branch=29

اون دوستت چنانچه تمایل داره تو رشته های علوم طبیعی مث زیست و شیمی و .. ادامه بده این دانشکده http://www.natur.cuni.cz/eng?set_language=en
    که دانشکده علوم طبیعی دانشگاه چارلزه از بهترین هاس

خوش باشی
    ویرایش توسط rezicek : March 13th, 2013 در ساعت 09:43 PM

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arashmirh نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان درباره تحریم دانشجوهای ایرانی، قضیه خیلی جدیه؟ یعنی دیگه راهی نیست که ما بخوایم پذیرش بگیریم؟ کسی بوده که تونسته باشه پذیرش بگیره؟
    و سوال دیگه اینکه آیا این تحریمها برای همه دانشگاه هاست یا فقط یک سری دانشگاه ها مثل فنی پراگ تحریم کردند؟
    کلا امید هست یا نه؟
    خیلی ممنون
    سلام،
    بله این موضوع کاملا جدیه و حتی تو نوشته های قبلی لینک دادم به وزارت علومشون که اونجا صریحا ذکر کرده که دانشجویی ایرانی و کره شمالی از ورود به دورههای فنی مهندسی سطوح کارشناسی ارشد و دکتری معافن(از پذیرششون معذورن)
    راه دیگه که میتونی برای رشته های علوم مث علوم انفورماتیک و یاریاضی کاربردی درخواست بدی بهترین دانشکده هم اینه http://www.mff.cuni.cz/toUTF8.en/

من شنیدم دانشکده های فنی شهرستانها راحتتر میگیرن. مطمئن نیستم ولی تماس و ایمیل زدن و پرسیدن که دیگه هزینه ای نداره.
    امید هست. البته همیشه امید هست.

خوش باشی

سلام
    دوستان نظرتون رو دز باره دانشگاه ماساریک میخواستم بدونم. ایا دانشگاه قوی هست یا خیر؟ برا فیلد شیمی میخوام اقدام کنم.
    بعد 600 یورو در ماه البته ماکزیمم آیا کافی هست برا زندگی ؟
    ممنون

دوستان کسی نرخ کرون چک و برابری آن با ریال و دلار را میدونه؟هر کرون چند ریال و چند دلار و چند یورو هست؟
    6000 کرون چند یورو میشه؟شرمنده اینجا این مطلب را پرسیدم هر چی سایت صرافی رفتم اصلا اینا کرون چک را تو مبالدلات ارزی ننوشتند شانس من افتاده 5 شنبه از این طرف دارم بیمه پر میکنم.ممنون میشم راهنماییم کنید
    ویرایش توسط golparijoon : April 11th, 2013 در ساعت 05:40 PM

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط setareh2012 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان نظرتون رو دز باره دانشگاه ماساریک میخواستم بدونم. ایا دانشگاه قوی هست یا خیر؟ برا فیلد شیمی میخوام اقدام کنم.
    بعد 600 یورو در ماه البته ماکزیمم آیا کافی هست برا زندگی ؟
    ممنون
    سلام ؛ دانشگاه خوبیه ولی بهترین برای رشته های مربوط به شیمی اینجاس http://www.vscht.cz/homepage/english/main
    اگر تو خوابگاه دانشجویی بخوای سر کنی بله این مبلغ کافیه برا زندگی

خوش باشی

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط golparijoon نمایش پست ها
    دوستان کسی نرخ کرون چک و برابری آن با ریال و دلار را میدونه؟هر کرون چند ریال و چند دلار و چند یورو هست؟
    6000 کرون چند یورو میشه؟شرمنده اینجا این مطلب را پرسیدم هر چی سایت صرافی رفتم اصلا اینا کرون چک را تو مبالدلات ارزی ننوشتند شانس من افتاده 5 شنبه از این طرف دارم بیمه پر میکنم.ممنون میشم راهنماییم کنید
    نرخ:
    1 دلار تقریبا 19.8 تا گاهی 20 کرونه
    1 یورو تقریبا 25.3 تا گاهی 26 کرونه

تو گوگل اینو euro czk سرچ کن و یا اینو us czk

خوش باشی

Junior Member

deadline for applications April 30, 2013پ
    جمله بالا یعنی درخواست های الکترونیکی تا 30آپریل ارسال شده باشه، ولی اگر تا اون تاریخ مدارک پستی امون به دستشون نرسیده باشه چی؟ مشکلی ایجاد نمیکنه؟ مثلا من 28 آپریل مدارک رو پست کنم مشکلی پیش نمیاد؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط giti007 نمایش پست ها
    deadline for applications April 30, 2013پ
    جمله بالا یعنی درخواست های الکترونیکی تا 30آپریل ارسال شده باشه، ولی اگر تا اون تاریخ مدارک پستی امون به دستشون نرسیده باشه چی؟ مشکلی ایجاد نمیکنه؟ مثلا من 28 آپریل مدارک رو پست کنم مشکلی پیش نمیاد؟

بهتره باخودشون صحبت کنی ولی معمولا تاریخی که مدارکتو ارسال میکنی باید پیش از زمان پایان باشه. تاریخی که اداره پست روی مدارک ارسالی میزنه باید پیش از 30 اوریل باشه. ولی بخودشونو ایمیل بزن.

خوش باشی

Junior Member

با سلام

در مورد دانشگاه چارلز سوال داشتم ایا این دانشگاه مورد تایید وزارت علوم هست ؟

Junior Member

سهیل من پاسختون رو در پیام خصوصی دادم.

** دانشگاه اقتصاد پراگ به من برای رشته تجارت بین الملل پذیرش داد
    خواستم از دوست خوبم rezicek بخاطر کمکها و راهنماییهاش تشکر کنم.. الان تمام فکرم رو یکی هزینه ها و یکی هم نحوه انتقال پول به جمهوری چک درگیر کرده. با کردیت کارت فرانسوی، از ایران نتونستن برای بررسی مدارک من 50 یورو واریز کنند و از کسی که خارج از ایران بود درخواست کردم اینکار رو بکنه.. حالا دارم فکر میکنم مبالغ بالاتر رو چکار کنم واقعا

* یک سوال هم از دوستانی که تجربه دارند، من تا امدن نامه پذیرش دانشگاه صبر کنم و بعد برم سفارت؟ یا از الان برم برای بررسی و اطلاع از مدارک و پروسه؟
    خودشون در ایمیلشون نوشتن که پروسه گرفتن ویزا ممکنه طولانی بشه و گفتن سریعتر اقدام کنم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)