صفحه 124 از 204 نخستنخست ... 2474114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134174 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,231 تا 1,240 , از مجموع 2038

موضوع: تحصیل در جمهوری چک

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در جمهوری چک

نقل قول نوشته اصلی توسط Niloufarrashed نمایش پست ها
    تو این لینک نوشته دقیقن برای ویزای تحصیلی http://www.mvcr.cz/mvcren/article/pr...term-visa.aspx
    حدود 110هزار کرون معادل 4 هزار یورو باید تو حسابت باشه برای یکسال. (شش ماهو نوشته 55 هزار کرون) گردش شش ماه آخر حسابتم لازمه. و همه چیز باید به چکی ترجمه ی رسمی بشه . (گواهی بانک و گردش حساب به انگلیسی صادر میشه تو ایران، پس نیازی به تایید سفارت نیست، مستقیم بفرست برای مترجم چکی، که ترجمه رسمی کنه)
    مطمعنید؟ خودتون رفتین سفارت؟ آخه من شغل ندارم که حسابم گردش آنچنانی داشته باشه و اینکه دانشگاهمم شهریه ایه! بازم 4000 تاس؟! این لینکی که دادین جدیده؟ ببخشید که سوال زیاد پرسیدم

نقل قول نوشته اصلی توسط Cynic نمایش پست ها
    دوستان امروز ١٦ جونه و بخش كنسولي بايد داير شده باشه. كسي از شما موفق شده براي امور ويزا يا superlegalization وقت بگيره؟ به شما جواب دادن؟
    سلام.تلفنی کلا جواب نمیدن،من حضوری رفتم گفتن ساعت 9 تا 12 برای
    superlegalization بیاین،ظاهرا نیاز نیست وقت قبلی داشته باشین

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Ekonometrie - VŠE Prague

نقل قول نوشته اصلی توسط ya300 نمایش پست ها
    مطمعنید؟ خودتون رفتین سفارت؟ آخه من شغل ندارم که حسابم گردش آنچنانی داشته باشه و اینکه دانشگاهمم شهریه ایه! بازم 4000 تاس؟! این لینکی که دادین جدیده؟ ببخشید که سوال زیاد پرسیدم
    بله مطمئنم، هم ویزا گرفتم در ایران هم اینجاویزامو همینشکل تمدید کردم. وقتی شهریه داری، هزینه ی شهریه رو به اون چهار هزار تا اضافه کن. و اینکه میدونی که معمولن صوری هست این گردش حساب و گواهی و اینا. گردش حساب من هم زیاد چشمگیر نبود، ولی باید نشون بدی. جزو مدارکیه که میخوان. چیزی که مهمه همون موجودی روز آخر حسابته. منم دانشجویی درخواست دادم. شاغل بودنو اینا ربطی نداره اصلن. کاری ندارن پولو از کجا آوردی که.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Ekonometrie - VŠE Prague

نقل قول نوشته اصلی توسط archiman60 نمایش پست ها
    دوستان سوالی داشتم .. میخواستم بپرسم ئر مورد کارشناسی ارشد توی چک به زبان چکی هم ارایه میشه؟ در رشته معماری ؟
    و اینکه اگه من بخوام برای ارشد به زبان چکی بخونم اونجا پذیرش میدن ؟ و اینکه شرایط سنی هم داره یا نه ؟ من 34 سالمه ..
    ممنونم
    این لینک دیتا بِیسِ رشته های تحصیلی در چک هست https://aspvs.isacc.msmt.cz/
    این دانشگاه فوق لیسانس معماری داره به چکی، ولی سایتشو با گوگل ترنسلیت بخون، شاید منظورش دوره ی پنج ساله ست که در نهایت مدرک مستر میده. نمیدونم https://www.umprum.cz/web/cs/studium/prijimaci-rizeni
    چرا پذیرش ندن اگه شرایط ورود رو داشته باشی؟ محدودیت سنی وجود نداره اینجا. مساله خوندن زبان چکی هست البته که سفارت مستقیم ویزا نمیده برای کالج زبان. راههای دیگه ای هست البته.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Niloufarrashed نمایش پست ها
    بله مطمئنم، هم ویزا گرفتم در ایران هم اینجاویزامو همینشکل تمدید کردم. وقتی شهریه داری، هزینه ی شهریه رو به اون چهار هزار تا اضافه کن. و اینکه میدونی که معمولن صوری هست این گردش حساب و گواهی و اینا. گردش حساب من هم زیاد چشمگیر نبود، ولی باید نشون بدی. جزو مدارکیه که میخوان. چیزی که مهمه همون موجودی روز آخر حسابته. منم دانشجویی درخواست دادم. شاغل بودنو اینا ربطی نداره اصلن. کاری ندارن پولو از کجا آوردی که.
    خیلی متشکرم از پاسختون ، ایمیل زدم به سفارت بهم گفتن ده هزارتا باشه اظهارنامه ی بانکی بخاطر شهریه اس احتمالا...همون تمکنی هست که بانک میده دیگه؟ پرینت گردش حساب واسم ننوشته بودن ولی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Ekonometrie - VŠE Prague

نقل قول نوشته اصلی توسط ya300 نمایش پست ها
    خیلی متشکرم از پاسختون ، ایمیل زدم به سفارت بهم گفتن ده هزارتا باشه اظهارنامه ی بانکی بخاطر شهریه اس احتمالا...همون تمکنی هست که بانک میده دیگه؟ پرینت گردش حساب واسم ننوشته بودن ولی
    وقتی تو سایت سفارت چک، بخش ویزاهای بلند مدت(بیش از نود روز )رو نگاه کنی، برای مدارک لازم لینک داده به سایت پلیس خارجی ها در چک، همون لینکی که بالا فرستادم. پرینت گردش حساب شش ماهه رو باید ببری ، نمیدونم چرا نگفتن. ولی از همه میخوان. تلفنی سوال کن. شاید یه متن قدیمی دارن هرکی ایمیل میده همونو کپی پیست میکنن به عنوان جواب!
    اظهار نامه ی بانکی، همون گواهی تمکنه.
    همه ی مدارک باید ترجمه ی رسمی چکی بشه.

سلام دوستان. من برای تائید مدارک تحصیلی (دانشنامه و ریز نمرات)از دانشگاه فرجه گرفتم که در طول اقامتم این کارو انجام بدم. برای درخواست ویزا که احتیاجی نیست من مدارک تحصیلی ام را به سفارت ارائه بدم؟
    و یک سوال اینکه من توی ادمیشنم اشاره شده بیمه تعلق نمی گیره ولی استادم قراره ماهانه شخصا خودش یک هزینه ای برای بیمه پرداخت کنه. برای این مورد که گفتید به مدت زمان ویزایی که دارید باید بیمه تهیه کرد یعنی برای ویزای بلند مدت مقطع دکترا من باید به مدت 4 سال بیمه تهیه کنم؟ حداقلی نداره؟ یا اینکه باید از استادم نامه ای بگیرم؟

ممنونم.

Junior Member

سلام شما میتونید به من راهنمایی بدید؟
    من با یکی از اساتید دانشگاه استراوا صحبت کردم و موافقت کردن در مقطع دکتری به من بورس بدن. ولی متاسفانه دانشنامه ارشدم هنوز آماده نیست و شدیدا در گیرم استادم امروز زنگ زد گفت واسه امسال نمیرسی چون دیره سفارت ویزا دیر میده. شما راهی به نظرتون نمیرسه که بتونم مشکلمو حل کنم؟ تورو خدا راهنمایی کنید ممنونم.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shahin1982 نمایش پست ها
    با سلام

دانشگاه فنی چک (Czech Technical University) که یکی از بهترین دانشگاههای اروپای شرقی در زمینه مهندسیه دوره های مختلف تحصیلی رو به زبان انگلیسی ارائه می کنه که برای جزئیات میتونید لینک زیر رو ببینید :
    http://www.cvut.cz/incomers/programmes-in-english

دانشکده مهندسی عمران این دانشگاه رو که بررسی کردم دیدم دوره های لیسانس و فوق لیسانس رو به انگلیسی ارائه می کنه و ظاهرا تحصیل در این دانشکده شهریه هم نداره .
    http://www.fsv.cvut.cz/zajemen/zajemce.php
    http://www.fsv.cvut.cz/zajemen/prijim.php

Junior Member

سلام ببخشید شما چه جوری فرجه گرفتید؟؟؟؟ منم دقیقا الان همین مشکلو دارم استادم میگه باید دانشنامه بدی که وزارت علوم چک اونو تایید کنه که این خودش یه ماه طول میکشه!!! تورو خدا شما چیکار کردین منو راهنمایی کنید. ممنوم

نقل قول نوشته اصلی توسط asoo_1982 نمایش پست ها
    سلام ببخشید شما چه جوری فرجه گرفتید؟؟؟؟ منم دقیقا الان همین مشکلو دارم استادم میگه باید دانشنامه بدی که وزارت علوم چک اونو تایید کنه که این خودش یه ماه طول میکشه!!! تورو خدا شما چیکار کردین منو راهنمایی کنید. ممنوم
    سلام. راستش من از اونجایی که هنوز فارغ التحصیل نشدم ،گفتم این پروسه میره بعد از دفاعم که به fall امسال نمی رسم بیام. استادمم گفت ما با همین ریز نمرات رسمی (که از طرف خود دانشگاه با مهر رسمی فرستادم) کارای پذیرشتو انجام می دیم تا به موقع بتونی ویزا بگیری. فکر می کنم همه چیز بستگی به استادت داره .بیشتر واسش توضیح بده که پروسه ی آزاد کردن مدارک اینجا چه جوریه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)