صفحه 155 از 204 نخستنخست ... 55105145146147148149150151152153154155156157158159160161162163164165 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,541 تا 1,550 , از مجموع 2038

موضوع: تحصیل در جمهوری چک

Member fgh1372 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Dentistry,Debrecen

پیش فرض پاسخ : تحصیل در جمهوری چک

موسسات ایران همه شون با کالج های مجارستان درصدی کار می کنن. برای همین سودشون توی اینه که شما رو بفرسته مجارستان کالج!‌ یه درصد از کالج میگیره یه پولم از شما!
    در ضمن من منابع و لیست تاپیک های دانشگاه های چک رو نگاه کردم چک ازمون ورودیش مباحث بیشتری رو شامل میشه، ریاضی فیزیک هم داره پس کالج رفتن در مجارستان مطمعن باشید به هیچ دردتون نمیخوره!‌ همون مباحث رو خونه یکسال وقت بذارید بخونید یا اینکه هرجور هست پذیرش کالج بگیرید از خود چک، برای کالج ممکنه درصد ریجکتش بالا باشه ولی اگر مدارکی که سفارت میخواد ازتون قوی باشه ریجکت نمیشه مثلا سه ماه گردش حساب میخواد یه گردش حساب خوب داشته باشی و غیره. شما یه کالج رو در چک پیدا کنید سایتشو باهاشون مکاتبه کنید مسلما کمکتون میکنن چطوری پذیرش بگیرید

Member
    رشته و دانشگاه
    https://t.me/pump_upp

نقل قول نوشته اصلی توسط fgh1372 نمایش پست ها
    موسسات ایران همه شون با کالج های مجارستان درصدی کار می کنن. برای همین سودشون توی اینه که شما رو بفرسته مجارستان کالج!‌ یه درصد از کالج میگیره یه پولم از شما!
    در ضمن من منابع و لیست تاپیک های دانشگاه های چک رو نگاه کردم چک ازمون ورودیش مباحث بیشتری رو شامل میشه، ریاضی فیزیک هم داره پس کالج رفتن در مجارستان مطمعن باشید به هیچ دردتون نمیخوره!‌ همون مباحث رو خونه یکسال وقت بذارید بخونید یا اینکه هرجور هست پذیرش کالج بگیرید از خود چک، برای کالج ممکنه درصد ریجکتش بالا باشه ولی اگر مدارکی که سفارت میخواد ازتون قوی باشه ریجکت نمیشه مثلا سه ماه گردش حساب میخواد یه گردش حساب خوب داشته باشی و غیره. شما یه کالج رو در چک پیدا کنید سایتشو باهاشون مکاتبه کنید مسلما کمکتون میکنن چطوری پذیرش بگیرید
    از اینکه کالج های مجار با موسسات درصدی کار میکنن شکی توش نیست. ولی ویزا گرفتن برای کالج چک سخته منم شنیدم. هرچند به قول دوستمون اگه مدارکت فول باشه و بنیه مالی داشته باشی یه رزومه ریزی هم داشته باشی احتمال پذریش گرفتنت رو بالا میبره.

Junior Member

سلام دوستان،واقعا ممنون از زحماتتون،ببخشيد دانشگاه چارلز پراگ ، چندتا شعبه دانشكده داروسازي داره و تو كدوم شهرها هستن؟ ايا تو پراگ هم هست؟شهريه حدودي داروسازي انگليسي چقدر ميشه؟ممنون
    ویرایش توسط Amirhesan : January 6th, 2017 در ساعت 02:12 AM

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirhesan نمایش پست ها
    سلام دوستان،واقعا ممنون از زحماتتون،ببخشيد دانشگاه چارلز پراگ ، چندتا شعبه دانشكده داروسازي داره و تو كدوم شهرها هستن؟ ايا تو پراگ هم هست؟شهريه حدودي داروسازي انگليسي چقدر ميشه؟ممنون
    http://www.faf.cuni.cz/Admission/Und...zech-Republic/

چارلز یه داروسازی داره که تو شهر هرادتس کراووه و شهریه اشم تو لینک بالا هست که نوشته 180 هزار کرون یعنی 6666 یورو. شزایط ورودشم تو لینکه هست.

سلام، از دوستان کسی بوده که برای امتحان تستی دانشگاها بره بعد برگرده تا پذیرشش بیاد و اقدام کنه؟ همچیین چیری امکان پدیر هست که با دعوتنامه برای ازمون ویزا گرفت؟
    ممنون میشم بتونید پاسخ بدید
    Never Give UP

نقل قول نوشته اصلی توسط rezaramona نمایش پست ها
    سلام، از دوستان کسی بوده که برای امتحان تستی دانشگاها بره بعد برگرده تا پذیرشش بیاد و اقدام کنه؟ همچیین چیری امکان پدیر هست که با دعوتنامه برای ازمون ویزا گرفت؟
    ممنون میشم بتونید پاسخ بدید
    سلام دوست عزیز،بله دوستانی بودن که رفتن امتحان دادن برای دانشگاه متروپلیتن و برگشتن ایران درخواست ویزا بلند مدت کردن،و با اون دعوت نامه امتحان میشه ویزا کوتاه مدت گرفت و رفت امتحان داد

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Niloufarrashed نمایش پست ها
    سلام دوستان .

من تجربه ی خودم رو براتون می نویسم . راجع به تحصیل به زبان چکی و اینکه چطور ویزا بگیرین و کار دانشجویی... من الان 5 ماهه که پراگم و به قصد اینکه چکی یاد بگیرم اینجا و از سال بعد به چکی درس بخونم ، لیسانس، دانشگاه اقتصاد، اومدم اینجا.
    قبل از هر چیز به دو نکته توجه کنید: اول ارزیابی مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی یا همون Nostrifikace. این ارزیابی در شهرداری پراگ انجام می گیره و بدون این مدرک نمی تونید وارد دانشگاه بشید. خود دانشگاهها همکاری لازم رو با من نکردند وگرنه شاید الان می تونستم به چکی درس بخونم و من هم اطلاعات دقیق نداشتم. شرط اول درخواست دادن برای اینکه مدرک دبیرستان رو ارزیابی کنن داشتن محل اقامت دائم در پراگ هست. در غیر این صورت باید به کسی که ساکن پراگ هست وکالت بدین. یعنی در سفارت چک در تهران وکالت نامه تنظیم کنید که اون شخص نماینده ی شماست برای اینکه کارتون انجام بشه. شهرداری از شما می خواد که علاوه بر مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی تعداد ساعتهایی که هر درس رو در دبیرستان خوندید رو هم ترجمه رسمی کنید و بهشون ارائه بدین. شرح مصیبت اینکه چطور این تعداد ساعتها رو از آموزش پرورش گرفتم ... حکایتی دگر است. اما در انتها متوجه شدم که باید از اول می رفتم سازمان برنامه ریزی درسی. اونا وظیفشونه که برنامه درسی رشته و سالی که درس خوندید تو دبیرستان رو مهر و امضا شده به شما بدن. القصه... شهرداری دقیقا این تعداد ساعتها رو می شمره و باید حدودا نزدیک به تعداد ساعتهایی که خودشان اینجا درسها رو میگذرونن شما هم گذرونده باشین. مشکلشون با سیستم ایران چیه؟ اینکه چرا دیپلم رو سال یازدهم می دن و جداگانه یک سال پیش دانشگاهی می گذرونید. در نتیجه به من گفتن تو کمتر از70% ساعتهایی که در چک تحصیل می شه تحصیل کردی. هرچند واقعا سخت نگرفتن در نهایت و از من خواستن که دو تا امتحان بدم : زبان انگلیسی و زمین شناسی. شفاهی بود هردو. به زبان چکی ولی میشد مترجم هم ببری. من نصف انگلیسی نصف چکی زمین شناسی رو گذروندم. نترسید! واقعا آسون گرفتن. در نهایت بعد از کمتر 6 ماه انتظار (از لحظه ی درخواست تا وقتی که مدرک معادل دیپلم چکیم رو گرفتم طول کشید) **اطلاعات بیشتر یا کمک یا راهنمایی می خواین پیغام خصوصی بفرستین.
    نکته ی دوم : سفارت چک در تهران واقعا راحت ویزا میده. به شایعاتی که راجع به ویزای سفارتها می گن و احتمالات و فکرایی که اونا راجع به شما می کنن! گوش نکنین. من پیر طریقت هستم در این مسیر.... تنها موضوع مهم اینه که سفارت چک با پذیرش از دانشگاه برای گذروندن دوره ی زبان چکی به شما ویزا نمیده مگه اینکه نشون بدین این دوره قراره ختم به تحصیل در چک به زبان چکی بشه. که من راهی پیدا نکردم و دانشگاه این مدرک رو نداد با این دلیل که همچین موردی ندارن که این تضمین رو به سفارت بدن. در نتیجه من از دوره ی زبان چکی پذیرش داشتم ولی در نهایت با پذیرش از دوره ی لیسانس به زبان انگلیسی ویزا گرفتم.
    اگه انگلیسی بلدین ، مثلا TOEFL 65-70 به بالا می تونید از دانشگاه متروپلیتن پذیرش بگیرین. مصاحبه داره برای پذیرش گرفتن که امکان اینکه از طریق اسکایپ انجام بدین وجود داره. من دارم اونجا درس می خونم واقعا راه میان. (** با شما راه میان که تا یه سال مدرک ارزیابی شهرداری رو بهشون ندین چون انگلیسی زبانه این دانشگاه و تجربه ی سرو کله زدن با دانشجوی اینترنشنال رو زیاد دارن ) همین دانشگاه دوره های آموزش چکی هم داره . 9 ماهه. که هزینه ش مثل همون شهریه ی دوره های لیسانسشونه . سالی 2000 یورو که به صورت قسطی هم می گیرن یعنی سمستری 1000 یورو. حداقل شهریه ی ترم اول رو باید قبل درخواست ویزا بدین. این موضوع برای سفارت مهمه و می خواد ببینه که شما شهریه هم پرداخت کردین علاوه بر نامه ی پذیرش. بعد که ویزا گرفتین می تونید اعلام کنید که می خواین دوره های زبان چکی رو بگذرونید ( از قبل همزمان با لیسانس از این دوره ها هم پذیرش بگیرید) . این طوری پولتون حیف و میل نمیشه . وگرنه دانشگاههای دیگه هم هستن که دوره ی زبان چکی دارن اما پس گرفتن پول دردسر داره و نظر من اینه که همین دانشگاه دوره هاش خوبه و معلم های خوبی داره.

نکته ی دیگه راجع به هزینه های اینجا و کار دانشجویی... خبر خوب اینکه اینجا موسسات کاریابی زیادن و کار کمکی Brigada ، با پاره وقت اشتباه نشه، زیاده . اما مساله اینه که من از همه ی این موسسات شنیدم که می گفتن باید اقامت دائم داشته باشی . خیلی حیف بود چون انواع اقسام کار دانشجویی ، سخت و آسون با حقوقای مختلف ریخته بود اما به من نمی دادن. تصویر های دیگه ای هم که از کار دانشجویی وجود داره رو هم یه مقداری فراموش کنین: مک دونالدز برای مثال تنها به چکی ها کار میده . ولی واقع بین باشیم بهتره. بهتر که کار نمی دن چون واقعااااااا کم پول می دن و بارها شنیدم که کاری که ازتون میکشن در حد بردگی ه. در نهایت من به این نتیجه رسیدم که فقط آگهی هایی جوابم رو میدن که مستقیم خود کارفرما کارو آگهی کرده باشه. ( چون خیلی رایج هست که موسسات کاریابی کار رو آگهی می کنن و دور باطل... شما حداقل باید دانشجویی از اتحادیه اروپا باشین تا کار بدن بهتون) و کمی هم باید کوتاه بیاین. کارایی مثل اتیکت چسبوندن. ظرف شستن. قفسه پرکردن فروشگاهها(فروشگاههای زنجیره ای هم از من کارت اقامت می خواستن. وگرنه همیشه کار دارن. هر چند دو جا هست که احتمال داره به شما کار بدن) کارای نظافتی. و .... اینجور کارا کاملا ممکنه. هفته ای حدود 20-25ساعت کار کنین. خرجتون سر به سر میشه به راحتی. راجع به امکان پس انداز و اینکه خرجایی که سال به سال وجود داره رو خودتون بدین من هنوز راهی پیدا نکردم. چون هر سال باید بیمه بخرین و کارت حمل و نقل. شهریه هم که ؛ اگه قصد تحصیل به چکی دارین که رایگان میشه کلا. فقط سال اوله که واسه چکی خوندن/ به انگلیسی خوندن باید شهریه بدین. توصیه می شه از ایران پول بیارین واسه یه سال اول.
    *** خوندن زبان چکی رو از ایران شروع کنین. حتما باید چکی بدونید اگه پولتون کمه و زود باید کار پیدا کنید. و اینکه کدوم زبونی آسونه؟ حداقل می شه گفت تجربه ی متفاوتیه و خوشبختانه کتاب و متود الان زیاده برای این زبون. نکته اینه که حداقل تا سطح A1-A2 باید بدونید که بتونید کار پیدا کنید و زندگی در جریان باشه تا بیشتر چکی یاد بگیرید. می تونم راجع به منابع آموزش چکی و این که چطور شروع به خوندن کنید کمکتون کنم. در ضمن کارمندای سفارت چک هم خوشحال میشن دو خط باهاشون چکی حرف بزنید! من واقعا فقط 2 خط حرف زدم تا به امروز اسم من یادشون نرفته ))))

یه نکته یدیگه رو هم فراموش کردم بگم. اصراری نیست شما حتما دوره ی زبان چکی بگذورنید تا بتونید برین دانشگاههای چکی. اونا کاری به این موضوع ندارن که کجا و چطور یاد گرفتین این زبون رو. فقط میگن اگه دبیرستان رو در چک یا اسلواکی نگذروندی باید امتحان ورودی دانشگاه رو که از زبان چکی امتحان می گیرن قبول بشین. معمولا امتحان کتبی ه. شاید بخش شنیداری هم داشته باشه این بسته به دانشگاه هاست. هر دانشگاهی شرایطش فرق داره. برای مثال میدیدم که دانشگاه شماره 1 پزشکی ( دانشگاه چارلز) برای لیسانس پرستاری می خواست شما مدرک B2 نشون بدین. مدرک زبان چکی امتحانی داره که بخش زبان آموزی و آموزش از راه دور دانشگاه چارلز برگزارش می کنه. به هر حال, مورد به مورد ببنید دانشگاه چی می خواد از شما.
    ببخشيد براي هركسي كه ميخواد بره چك و به زبان انگليسي تحصيل كنه از ديپلم بايد ديپلم و پيش دانشگاهيشو معادل سازي كنه و ساعت هاي درسيشم معادل سازي كنه حتما؟ بايد بعد رسيدنمون به چك اين كارارو بكنيم؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirhesan نمایش پست ها
    ببخشيد براي هركسي كه ميخواد بره چك و به زبان انگليسي تحصيل كنه از ديپلم بايد ديپلم و پيش دانشگاهيشو معادل سازي كنه و ساعت هاي درسيشم معادل سازي كنه حتما؟ بايد بعد رسيدنمون به چك اين كارارو بكنيم؟
    دیپلم 11 ساله معنی نمیده. تو چک اتمام دوران دبستان و دبیرستان (هنرستان اینام به نوبه خودشون) 13 ساله است. پس دیپلم ایران که بعد 11 سال از اول دبستان بدست میاد. مفهومی نداره که کسی بعد اون بیاد بره دانشگاه. دیپلم دبیرستان و پیش دانشگاهی هر دو باهم بهتره باشه. بعد حتما باید بره معادل سازی. بعد رسیدن بهتره بیوفتی دنبالش. چون مدتی طول میکشه تا معادل سازی شه و پروسه زمان بریه.

Junior Member

اقا من نفهمیدم چی شد. من قبلا از هرکی پرسیدم گفت با دیپلم پیش دانشگاهی اپلای میگیریم از دوره پریمدیکال ک زبان چکی و یسری دروس دیگه داره بعد ی سال امتحان ورودی دانشگاه میدیم.اینکه هفتاد در صدشو قبول دارن و اینا رو اصن نگرفتم چی شد خب باید چیکار کنیم سیستمشون ۱۳ ساله اینجوری ک همه ایرانیا واسه رفتن چک گیرو گور دارن

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Kiarash96 نمایش پست ها
    اقا من نفهمیدم چی شد. من قبلا از هرکی پرسیدم گفت با دیپلم پیش دانشگاهی اپلای میگیریم از دوره پریمدیکال ک زبان چکی و یسری دروس دیگه داره بعد ی سال امتحان ورودی دانشگاه میدیم.اینکه هفتاد در صدشو قبول دارن و اینا رو اصن نگرفتم چی شد خب باید چیکار کنیم سیستمشون ۱۳ ساله اینجوری ک همه ایرانیا واسه رفتن چک گیرو گور دارن
    بله همه گیرو گور یه جورایی. پیش دانشگاهی رو باید خونده باشی. نخونده باشی 11 سال درس خوندی و اونا 13 سال بنابراین باید یه سری از درساشونو دست کم بری امتحان بدی. فرض اگه بدون پیش دانشگاهی باشی مثلا میگن بیا 8 تا درس امتحان بده. (یا ممکنه بگن بهتره یه سال بری تو دبیرستان ما درس بخونی که معمولا به زبان چکیه. من تا حالا همجین موردی ندیدم) و اگر پیش رو داشته باشی یعنی 12 سال درس خونده باشی مثلا میگن بیا یک یا دو درسو امتحان بده. بعد امتحانی که دادی بهت مدرک هم ارزی پایان تحصیلات دوره ی 13 (همون پایان دوره ی متوسطه میدن) اینو بعد میدی دانشگاه. اگر کار هم ارزیت طول بکشه ، بسته به دانشگاه برخی مثلا یه ترم ؛ برخی دو ترم بهت وقت میدن براشون ببری. ولی معمولا میخوان بعد اینکه تو ازمون ورودی قبول شدی ؛ روزی که میری ثبت نام کنی برای رشته ات تو دانشگاه. ، ازت میخوان. برای همین بهتره به محض ورود به خاک چک بیوفتی دنبالش. اون دوره پری مدیکال ربطی به هم ارزی نداره. اصلا برای ورود به دانشگاه اون دوره اجباری نیست. کافیه برای ازمون ورود ثبت نام کرده باشی ؛ سفارت بهت ویزا شنگن چند روزه میده که بیای امتحانتو بدی. حالا برای آزمون ورودی خودت اماده شدی و یا اون دوره ی پری میدیکال رو رفتی و یا اصلا اماده نشدی و برای خنده میری ازمون ورودی شرکت کنی، بحث دیگه ایه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)