صفحه 196 از 204 نخستنخست ... 96146186187188189190191192193194195196197198199200201202203204 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,951 تا 1,960 , از مجموع 2038

موضوع: تحصیل در جمهوری چک

Member
    رشته و دانشگاه
    https://t.me/pump_upp

پیش فرض پاسخ : تحصیل در جمهوری چک

نقل قول نوشته اصلی توسط maury نمایش پست ها
    ممنونم از پاسختون. من به سفارت چک ایمیل زدم و در مورد شرایط سنی سوال کردم. با فونت درشت و قرمز نوشتن که هیچ محدودیت سنی نداریم برای ویزا.حالا نمیدونم چقدر عمل کنن به حرفشون.
    یعنی کلا برای پروسه ویزا یا پذیرش نیاز به مدرک زبان نیست؟ ممنونم
    برای پروسه ویزا نیاز به مدرک زبان نیست ولی برای اخذ پذیرش بستگی داره برای چه دانشگاه و چه مقطعی قراره اپلای کنید.
    درمورد سن هم گفتم که یه قانون نانوشته است. تصمیم صدور ویزا در خاک چک گرفته میشه و برای ماموری که درحال بررسی پرونده ی شماست سوالی پیش میاد که شما چرا بعد از 10 سال میخواین تازه برای لیسانس اقدام کنید. ایا قصد ماندن و برنگشتن دارید؟! خلاصه یه پوینت منفی محسوب میشه. با این حال امیدوارم ویزاتون بیاد و موفق بشید.

Junior Member

سلام دوستان کسی اینجا هست که بتونه روال گرفتن پذیرش از دانشگاههای چک رو بهم بگه، برا مقطعع ارش در رشته های مربوط به محیط زیست... مثلا دانشگاه لایف ساینش

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط rrasti90 نمایش پست ها
    سلام دوستان کسی اینجا هست که بتونه روال گرفتن پذیرش از دانشگاههای چک رو بهم بگه، برا مقطعع ارش در رشته های مربوط به محیط زیست... مثلا دانشگاه لایف ساینش
    سلام. به سوال شما بارها در فروم پاسخ داده شده. لطف کنید صفحات قبل رو مطالعه بفرمایید.

به طور کلی ، شما می بایست ابتدا با دانشگاه مکاتبه و شرایطی از قبل مدرک زبان، ازمون ورودی و... را طی کنید. سپس برای ویزا اقدام کنید.

موفق باشید.

سلام دوستان،
    اگر کسی لینک گروه تلگرام و فیسبوک کشور چک رو میدونه ممنون میشم اگر برام بفرسته؟
    برای کیفیت زندگی و کار در چک اطلاعات دقیق احتیاج دارم. من دانشجوی مستر عمران هستم در بلژیک. برای مستر دوم میخوام برای چک اقدام کنم.

با سپاس

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mnssmoni نمایش پست ها
    با عرض سلام و تشکر

ببخشید برای یک دوره 3 ماهه مطالعاتی در چک ویزای Schengen (short-stay) visa for the purpose of study or scientific research پیشنهاد شده.

https://www.mzv.cz/jnp/en/informatio...for_the_1.html

آیا این نوع ویزا، باز هم احتیاج به فرآیند legalize و ارسال مدارک به چک برای ترجمه دارد؟
    این سوال منم هست. سوال دوم اینکه در روند ویزای کوتاه مدت چک نوشته شده که فقط شناسنامه ترجمه بشه و گفته گواهی حساب بانکی ارائه بشه. در مورد زبان ترجمه هیچی ننوشته. این دو مدرک رو باید به زبان چکی ترجمه کرد یا ترجمه انگلیسی کفایت میکنه؟ سوال سوم) بیمه مسافرتی هم خواسته شده، گرفتن بیمه مسافرتی از شرکت های بیمه ایرانی مشکلی نداره؟ چون بعضی ها نوشتن که اینم باید به زبان چکی باشه که تو این وقت محدودی که من دارم (7 روز تا وقت مصاحبه)، فکر نمیکنم ممکن باشه.
    خیلی ممنون

Junior Member

سلام
    من برای یک فرصت اینترنشیپ دو ماهه در دانشگاه چارلز پذیرفته شدم.
    کسی میدونه برای بیمه مسافرتی چه بیمه ای رو قبول میکنن (ویزای کوتاه مدت)؟ آیا بیمه های داخلی تایید میشن؟
    چنتا سوال دیگه هم دارم.
    من برای ویزای کوتاه مدت (Business) اقدام کردم. و یک هفته دیگه وقت مصاحبه دارم. از جمله مدارکی که خواستن ترجمه شناسنامه و گواهی حساب بانکی هست که این رو ننوشتن ترجمه باشه.
    سوال من اینه که ترجمه شناسنامه به انگلیسی و گواهی حساب به انگلیسی کافیه یا ترجمه چکی با اون فرایند وحشتناکی که دوستان میگن لازمه؟ اینجوری باشه کلا هم ریجکت میشم هم فرصت دو ماهه رو از دست میدم چون تاریخش از قبل مشخص شده.

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط q88lp نمایش پست ها
    سلام
    من برای یک فرصت اینترنشیپ دو ماهه در دانشگاه چارلز پذیرفته شدم.
    کسی میدونه برای بیمه مسافرتی چه بیمه ای رو قبول میکنن (ویزای کوتاه مدت)؟ آیا بیمه های داخلی تایید میشن؟
    چنتا سوال دیگه هم دارم.
    من برای ویزای کوتاه مدت (Business) اقدام کردم. و یک هفته دیگه وقت مصاحبه دارم. از جمله مدارکی که خواستن ترجمه شناسنامه و گواهی حساب بانکی هست که این رو ننوشتن ترجمه باشه.
    سوال من اینه که ترجمه شناسنامه به انگلیسی و گواهی حساب به انگلیسی کافیه یا ترجمه چکی با اون فرایند وحشتناکی که دوستان میگن لازمه؟ اینجوری باشه کلا هم ریجکت میشم هم فرصت دو ماهه رو از دست میدم چون تاریخش از قبل مشخص شده.
    سلام. باید از چک بیمه بگیرید وبیمه ی داخلی مورد تایید نیست.
    شناسنامه رو من شنیدم دقیقا دیگه نمیخوان و نیاز نیست. با این هر مدرکی خواستن باید علاوه بر انگلیسی به چکی هم ترجمه بشه. از سفارت بپرسیدبهتره. چون اگر ترجمه ی رسمی بخوان، اول باید سوپر لگلایز بشه و بعد به خاک چک پست شه و ترجمه به زبان چکی توسط مترجم رسمی صورت بگیره. اگر ترجمه ی رسمی نمیخوان، هرکسی میتونه ترجمه اش کنه. تاجایی که من یادم هست، شناسنامه سوپرلگلایز و مترجم رسمی میخواد ولی تمکن مالی نه.

Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد مهندسی نرم افزار

سلام هنوز رشته های فنی مهندسی تحریم هستن؟

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط phdboy نمایش پست ها
    سلام هنوز رشته های فنی مهندسی تحریم هستن؟
    سلام. خیر.

Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد مهندسی نرم افزار

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzadjentel نمایش پست ها
    سلام. خیر.
    خیلی ممنون از پاسختون
    چطور میشه برای دکترا در چک اقدام کرد؟البته با بورس کامل؟
    رشتم کامپیوتر هست و معدل ارشدم فعلا 17.74 هست آیا شانسی هست؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)