صفحه 175 از 204 نخستنخست ... 75125165166167168169170171172173174175176177178179180181182183184185 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,741 تا 1,750 , از مجموع 2038

موضوع: تحصیل در جمهوری چک

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در جمهوری چک

سلام. خیلی ممنون میشم اگر کسی در مورد سوالهایی که روز مساحبه پرسیده میشه اطلاع داره من رو راهنمایی کنه. چند روز دیگه مساحبه دارم و اطلاع خیلی کمی از سوالها دارم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kavehast96 نمایش پست ها
    سلام
    از اونجایی که قراره به زودی لیست دانشگاه های موردتایید جدید ارائه بشه،لطفا اقدام نکنید.
    منتهی برای سایر کار های ترجمه.....مدرک دیپلم و ریزنمرات که درصد ولی پیش بسته به دانشگاه داره که قبول کنه یا از اول پیش دانشگاهی تو دانشگاه مقصد بخونی.ترجمه دیپلم و ریزنمرات،شناسنامه،گواهی سلامت،تعهد مالی به همراه مهردادگستری و نمایندگی وزارت امورخارجه که خود دارالترجمه هم انجام میده سر جمع حدود پانصد تومن میشه.
    به خود دانشگاه میفرستن و اونجا به کالج معرفی میشید.وقت سفارت رو بعد دعوتنامه میگیرن.

درسته قراره لیست جدید منتشر بشه ولی تا جایی که میدونم دانشگاه چارلز جزو معتبرترین دانشگاهای جهانه و چندین ساله که تو این لیسته و خیلی بعیده که حذف بشه. ولی به هر حال ممنونم از بابت اطلاع دادنتون. کیا به خود دانشگاه میفرستن؟ نباید خودم ایمیل بدم بهشون؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzadjentel نمایش پست ها
    سلام. قبولی دندون پزشکی تو دوره ی انگلیسیش خیلی سخته چه برسه به چکی!!! اگه ووقعا فقط دندون دوست داری به نظرم تجدید نظر کن.
    سلام. بعله حق با شماس ولی من خیلی به دندونپزشکی و همینطور زبان چکی علاقه دارم

Member
    رشته و دانشگاه
    https://t.me/pump_upp

نقل قول نوشته اصلی توسط Nooshin123 نمایش پست ها
    سلام. بعله حق با شماس ولی من خیلی به دندونپزشکی و همینطور زبان چکی علاقه دارم
    به نظر من اگه خیلی علاقه به این رشته دارین حداقل توی کورس انگلیسی ثبت نام کنید. سالیانه نزدیک یه 500 نفر در این ازمون شرکت میکنند که 20 نفر پذیرش میشن. برای دوره ی چکی که حتی قبولی پزشکیشم باید کسی باشه که از قبل اشنایی به زبان چکی یاوالمانی داشته باشه. وگرنه نمیشه قبول شد.

Junior Member

به نظر من اگه خیلی علاقه به این رشته دارین حداقل توی کورس انگلیسی ثبت نام کنید. سالیانه نزدیک یه 500 نفر در این ازمون شرکت میکنند که 20 نفر پذیرش میشن. برای دوره ی چکی که حتی قبولی پزشکیشم باید کسی باشه که از قبل اشنایی به زبان چکی یاوالمانی داشته باشه. وگرنه نمیشه قبول شد.
    ببخشید این 20 نفر و 500 نفری که گفتین برای کورس چکیه یا انگلیسی؟ و اینکه من چند ماهه دارم چکی میخونم.

Member
    رشته و دانشگاه

ببخشید این 20 نفر و 500 نفری که گفتین برای کورس چکیه یا انگلیسی؟ و اینکه من چند ماهه دارم چکی میخونم.
    انگلیسی رو عرض کردم. برای دوره چکی بیش از 3000 نفر شرکت میکنند.

Junior Member

انگلیسی رو عرض کردم. برای دوره چکی بیش از 3000 نفر شرکت میکنند.
    و اونوقت چند نفر قبول ميشن؟

Member
    رشته و دانشگاه

و اونوقت چند نفر قبول ميشن؟
    نمیدونم دقیق. به نظر من که احتمال قبولی پزشکی در دوره ی چکی حتی خیلی پایین هست چه برسه به دندانپزشکی. باز شما تحقیق کنید نتیجه رو اینجا هم بفرمایید تا ماهم مطلع بشیم. موفق باشید.

Junior Member

سلام به همگی.
    با سلام
    تازه با این فروم آشنا شدم و هنوز همه پستها رو نخوندم بنابراین اگر مطلب تکراری نوشتم، معاف بفرمایید.
    مدرک من کارشناسی ارشد برق قدرت است و هر دو دوره لیسانس (با معدل 14.9) و فوق لیسانس (با معدل 17.25) رو در دانشگاه های معتبر دولتی پشت سر گذاشتم. تعدادی مقاله خارجی دارم و هنوز هم دارم روی چندتا مقاله دیگه کار می کنم. در نرم افزارهای اصلی و کاربردی رشته تحصیلی ام هم به واسطه پروژه های دانشجویی تخصص پیدا کردم.
    سطح زبان انگلیسی نسبتا بالایی دارم و تا چند ماه دیگه آزمون CPE و IELTS را دارم و روی نمره 8 حساب کردم. زبان فرانسه و آلمانی در سطح A2 دارم و تا سال آینده هر دوتا رو به B1 یا حتی B2 می رسونم و آزمون پایانی dalf و testdaf رو میدم.
    مدت 4 ساله که در دفتر فنی شرکت فولاد مشغول به کار شدم و با توجه به محیط کار و ارتباط با شرکت های خارجی، رزومه کاری خوبی در زمینه طراحی و محاسبات صنعتی و... جمع کردم.

مدتیه که دارم به رفتن فکر میکنم و با توجه به اینکه حدود 3 سال از تعهدم به شرکت مونده، فرصت خوبی برای مطالعه زبان و تکمیل رزومه احتمالی دارم.

هدف بنده تحصیل دکتری برای خودم و ارشد برای همسرم است و با توجه به اینکه در حال حاظر شغل خوب با درامد مناسب دارم، کسب بورسیه تحصیلی و فاند خیلی برام مهمه...

با توجه به اینکه دوستان حاظر در فروم تجربه خوبی در جمهوری چک دارند و دو کشور چک و همچنین اسلواکی می تونه برام گزینه خوبی باشه، لطفا راهنماییم کنید که آیا شرایطم برای تحصیل با فاند مناسبه و اینکه آیا فاند هزینه های زندگی رو میده؟

پیشاپیش ممنون از راهنمایی همه شما عزیزان.

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط lwag نمایش پست ها
    سلام به همگی.
    با سلام
    تازه با این فروم آشنا شدم و هنوز همه پستها رو نخوندم بنابراین اگر مطلب تکراری نوشتم، معاف بفرمایید.
    مدرک من کارشناسی ارشد برق قدرت است و هر دو دوره لیسانس (با معدل 14.9) و فوق لیسانس (با معدل 17.25) رو در دانشگاه های معتبر دولتی پشت سر گذاشتم. تعدادی مقاله خارجی دارم و هنوز هم دارم روی چندتا مقاله دیگه کار می کنم. در نرم افزارهای اصلی و کاربردی رشته تحصیلی ام هم به واسطه پروژه های دانشجویی تخصص پیدا کردم.
    سطح زبان انگلیسی نسبتا بالایی دارم و تا چند ماه دیگه آزمون CPE و IELTS را دارم و روی نمره 8 حساب کردم. زبان فرانسه و آلمانی در سطح A2 دارم و تا سال آینده هر دوتا رو به B1 یا حتی B2 می رسونم و آزمون پایانی dalf و testdaf رو میدم.
    مدت 4 ساله که در دفتر فنی شرکت فولاد مشغول به کار شدم و با توجه به محیط کار و ارتباط با شرکت های خارجی، رزومه کاری خوبی در زمینه طراحی و محاسبات صنعتی و... جمع کردم.

مدتیه که دارم به رفتن فکر میکنم و با توجه به اینکه حدود 3 سال از تعهدم به شرکت مونده، فرصت خوبی برای مطالعه زبان و تکمیل رزومه احتمالی دارم.

هدف بنده تحصیل دکتری برای خودم و ارشد برای همسرم است و با توجه به اینکه در حال حاظر شغل خوب با درامد مناسب دارم، کسب بورسیه تحصیلی و فاند خیلی برام مهمه...

با توجه به اینکه دوستان حاظر در فروم تجربه خوبی در جمهوری چک دارند و دو کشور چک و همچنین اسلواکی می تونه برام گزینه خوبی باشه، لطفا راهنماییم کنید که آیا شرایطم برای تحصیل با فاند مناسبه و اینکه آیا فاند هزینه های زندگی رو میده؟

پیشاپیش ممنون از راهنمایی همه شما عزیزان.
    سلام. معدل تاثیر زیادی در گرفتن فاند نداره. مدرک زبان هم درواقع شرط ورود برای مقاطع بالاتر تست نه امتیاز.اهم مواردی که در رزومه ی علمی یک فرد موثره مقاله isi با ضریب تاثیر مناسب. چاپ کتاب و... است.
    اگر نرم افزارهای matlab و plc و ...و به خوبی مسلط هستین بهتره در زمینه پایان نامه و گرایش ارشدتون و درزمینه کاری خودتون استادی رو درهرکشوری(ازجمله چک و اسلواکی) پیدا کنید.درصورت علاقه مندی استادی به مواردی که عرض کردم میتونید از فاند استفاده کنید.
    اگر 3سال از تعهدون مونده و تا اون زمان نمیتونید اقدام کنید و در حال حاضر هم در حال یادگیری زبان المانی هستین از نظر من بهترین کشور برای شما المانه چون اگر درحال حاضر اقدام کنید برای المان تقریبا 2 سال دیگه نوبت سفارت رو به شما خواهند داد و شما فرصت کافی برای اتمام تعهد خودتون رو دارین و اینکه تحصیلات رایگانه و هزارن مزاایای یک کشور صنعتی رو داره.
    موفق باشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)