صفحه 103 از 204 نخستنخست ... 35393949596979899100101102103104105106107108109110111112113153203 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,021 تا 1,030 , از مجموع 2038

موضوع: تحصیل در جمهوری چک

Member
    رشته و دانشگاه
    pharmD,UMSU

پیش فرض پاسخ : تحصیل در جمهوری چک

نقل قول نوشته اصلی توسط ya300 نمایش پست ها
    Graduates awarded the Master degree can later sit for a thorough state exam including an advanced thesis defence. After passing they are awarded the "Doctor of Pharmacy" degree (abbreviated PharmDr.)
    http://faf.vfu.cz/index_en.html
    با توجه به این مطلب بعد از دفاع و تز و آزمون اسم دکتر داروساز به شما تعلق میگیره!
    توصیه میکنم همین الآن که ایران هستین یه سری به وزارت بهداشت بزنین، براتون توضیح میدن، که کورس ۵ ساله اگه بدون توجه به تایتل، به دلیل تعداد واحد درسی، عدم پرکتیس کلینیکال، فوق لیسانس ارزیابی میشه و همه دنیا، این تایتل ی که بهتون میدن، فقط تو همون کشور باهاش دکتر صداتون میکنن، با ین مدرکتون میتونین کار کنین و دکتر باشین اما فقط تو همون چک یا مجارستان ( اگه مجارستان بخونین)، اما پاتون که برسه مثلا به همین آلمان، شما یک فوق لیسانس هستین، با تایتل apotheker، همین، تنها کورس های ۶ ساله تایتل واقعی دکتر روشون هست. این مدرک دکترا تو چک رو دانشگاه به شما نمیده، همون طور که خودتون نوشتین، دانشگاه به شما مستر میده، این مدرک رو نظام پزشکی چک میده به شما بعد از رجیستریشن . و مدرک دانشگاهی شما مستر هست فقط،در نتیجه وقتی میخواین برین به یک کشور دیگه، و میخواین تو نظام پزشکی اونجا رجیستر بشین به عنوان فارماسیست، به مدرک دانشگاهی شما توجه میشه که مستر هست.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط zaniarbrk نمایش پست ها
    توصیه میکنم همین الآن که ایران هستین یه سری به وزارت بهداشت بزنین، براتون توضیح میدن، که کورس ۵ ساله اگه بدون توجه به تایتل، به دلیل تعداد واحد درسی، عدم پرکتیس کلینیکال، فوق لیسانس ارزیابی میشه و همه دنیا، این تایتل ی که بهتون میدن، فقط تو همون کشور باهاش دکتر صداتون میکنن، با ین مدرکتون میتونین کار کنین و دکتر باشین اما فقط تو همون چک یا مجارستان ( اگه مجارستان بخونین)، اما پاتون که برسه مثلا به همین آلمان، شما یک فوق لیسانس هستین، با تایتل apotheker، همین، تنها کورس های ۶ ساله تایتل واقعی دکتر روشون هست. این مدرک دکترا تو چک رو دانشگاه به شما نمیده، همون طور که خودتون نوشتین، دانشگاه به شما مستر میده، این مدرک رو نظام پزشکی چک میده به شما بعد از رجیستریشن . و مدرک دانشگاهی شما مستر هست فقط،در نتیجه وقتی میخواین برین به یک کشور دیگه، و میخواین تو نظام پزشکی اونجا رجیستر بشین به عنوان فارماسیست، به مدرک دانشگاهی شما توجه میشه که مستر هست.
    پس مدرک مجارستان هم فوق لیسانسه ؟ خب من شرایطم به کانادا و فرانسه و ... نمیخوره فکر میکنم بفهمید منظورم رو. خب ادامش میدم تو یه کشور دیگه )
    به هر حال هرکی شرایطش یه جور خاصیه... مجارستانم که میگید اگه بخونم همون مستره ... پس دیگه چه میشه کرد ادامش میدم) در ضمن من ملاکم ایران نیس قبول باشه یا نباشه... شما اگه جایی پزشکی میشناسی با 8000 تا شرایظشم سخت نباشه به ماهم بگو! نیست که! توان ما هم همینه بیشتر نیست! ریسک پذیریمم کمه چون زیادی ریسک کردم یه زمان هایی زیادی پشیمونم از این کارا! یه زمانی هم میخواستم برم کالج ام کورس بخونم توی آلمان مدرکمم آمادس اما ریسک نمیکنم میرم یه جایی که بهع اندازه ی ورودی های اونجا ریسکی نباشه!

Senior Member

نه عزیزم. عنوان دکترا که داری برای سرو دست میشکونی و فکر میکنی بدون عنوان دکترا نمیشه کاری کرد و وامصیبتا. این عنوان رو خود دانشکده داروسازی بعد از امتحانات جامع یا استیت و دفاع از پایان نامه ای که روش کار کردی معمولا بعد پایان سال ۶به دانشجو زمانیکه با موفقیت طی کرد بهش میدن. که میشه دکتر داروساز همون که دنبالشی. وگرنه مدارکی که وزارت بهداشت میده کاملا جدا و ربطی به این موضوع نداره اینو با قطعیت تام میگم. بنابراین هرجا دیگه بری, به عنوان دکترا دروساز میشناسنت.

Senior Member

قربان شما چرا فکر میکنید غیر از خودتون کسی هیچ اطلاعی نداره از چیزی؟ من از بین دندانپزشکی و داروسازی لاقل تو یکیش هستم و میتونم نظر بدم، کلی تحقیق کردم از هزار تا داروساز اروپا خونده و ایران خونده! همه ی دنیا میدونن که دندانپزشکی از دارو بهتره! هم درآمد، هم امکان کار پیدا کردن، هم امکان پیشرفت و هم پرستیژ! مدرکی که ارائه بدم جلوتره، خیلی ساده و راحتِ ، یه سرچ ساده نشون میده که دقیقا کدوم رنک بیشتری داره، استاداش کی هستن، و تعداد مقالات و دانشجوهای دکتراش چندتاست!
    این که مورد تایید ایرانه، یعنی اگه دانشگاه اسمش تو لیست باشه، باز یه کاری میشه براش انجام داد تو ایران، اما اگه اسم دانشگاه نباشه تو لیست، ابدا نمیشه کاریش کرد( مثل فارغ التحصیل های فیلیپین که الان چند ماه جلو در وزارتخونه تحصن دارن بنده خدا ها ) حالا کاری ندارن سابقه دانشگاه چیه، باید اسمش باشه تو لیست!
    پولی قرار نیست ریخته بشه تو جیب هیچ شرکتی، عرض کردم تماس بگیر توضیح میدن برات نگفتم قرارداد ببند که! اگه تعداد زیاد باشه، تو همون ایران آزمون ورودی برگزار میشه، گفتم اینو در جریان باشن که پول بی خود هزینه کالج و اومدن برا آزمون ورودی ندن! تعجب میکنم بدون اینکه یکمی تامل کنید اینجور جواب میدین، پست هاتون رو خوندم خودمم باهاتون تماس گرفتم مرسی از کمکتون .
    راجع به شماره ۳ هم باید بگم بله مدرک ارائه شده فرقی نداره، اما سیستم تدریس و چارت درسی کلا متفاوت و بروز تر هست، و اصولا دانشگاه رو سیستم حل مساله هستش، و سابجکت های درسی اصلا مثل دانشگاه ۱ و ۲ نیست، اصولا درسی به نام آناتومی یا فیزیولوژی ندارن، این رو به توصیه خودتون با مکاتبه با خود دانشگاه ها فهمیدم، دانشگاه شماره یک سیستم سالی واحدی داره، که در حال گزار به ترمی واحدی هست، درست مثل مجارستان. میدونم داروسازی تو پراگ نیست اسم شماره ۳ رو آوردم که بگم اگه خواستن رشته دیگه بخونن ین هست!، در آخر باید بگم بازم، تو اروپا داروسازی ارزش خوندن نداره، همونجوری که میبینید، یا آزمون ورودی نداره یا اگه داشته باشه خیلی سادست،دلیلش هم فقط متقاضی خیلی کم ه، تو سملوایز ۳۰ نفر داروسازی ورودی میگیره هر سال، ۱۴۰ نفر پزشکی و دندون، این یعنی کل دنیا یه تفاوتی بین این رشته ها دیده دیگه.
    من همچین تصوری نکردم که در موردش نوشتی, با هزارتا تا داروساز هم حس میکنم یه نمه بزرگ نمایی شده. بهر حال دندون پزشکی ممکنه از لحاظ درامد بهتر باشه ولی پرستیژ یه چیزه شخصیه, برای یکی ممکنه نباشه. راجع به پیشرفت علمی و مقالات دانشجویان دکترا که میگی اگر منظور از دکتری پی اچ دی تخصصیه و یا تخصص بالینیه که وزارت بهداشت میده من به شخصه معتقدم داروسازی دارای مقالات پیشرفته تر و کلا رسشته ای علمی تره. خودت که داری میخونی نیاز به توضییح نداره چقدر زمینه های گسترده علمی پژوهشی در زمینه دارو وجود داره. که این بر میگیرده به اینکه شخص علاقه داره یا نه. اگر علاقه نداره و میخواد وارد بازار پارو کردن پول بشه راحترینش دندونه. راجع به نوع تدریس در دانشگاهها ممکنه روش مدرنی که تازه گیها راه افتاده برای درک و درمان بیماری بهتر باشه ولی در اخر چه نظام جدید و چه قدیم هر دو دکتر میشن. اصل خود دانشجو و علاقه اشه که پیگیر باشه. تو اروپا دارو خوندن بی انصافیه. خودت که داری میخونی دلیل کافی بیار که چرا ارزش نداره.
    خوش باشی

دوستان با سلام و تشکر من لیسانس مهندسی عمران دارم میخوام بیام چک برای دندانپزشکی از اونجایی که نظام وظیفه معافیت تحصیلی مجدد برای من صادر نمیکنه میخوام فوق عمران پذیرش بگیرم بیام اونجا انصراف بدم برم دندان به نظر شما عملیه اینکار تو چک؟ یه سوال دیگه آزمون ورودی ایرانم برگذار میشه؟

Member
    رشته و دانشگاه
    pharmD,UMSU

نقل قول نوشته اصلی توسط arminbayat نمایش پست ها
    دوستان با سلام و تشکر من لیسانس مهندسی عمران دارم میخوام بیام چک برای دندانپزشکی از اونجایی که نظام وظیفه معافیت تحصیلی مجدد برای من صادر نمیکنه میخوام فوق عمران پذیرش بگیرم بیام اونجا انصراف بدم برم دندان به نظر شما عملیه اینکار تو چک؟ یه سوال دیگه آزمون ورودی ایرانم برگذار میشه؟
    سلام، در مورد آزمون دوستان صاحب نظرند، اما در مورد سربازی؛شما میتونین این کار رو بکنین ، با ۱۵۰۰۰۰۰۰ تومان وثیقه خارج میشین، اما چون رشتتون رو عوض میکنین اونجا، معافیت تحصیلی شما باطل میشه، و در صورت مراجعت به ایران باید به خدمت اعزام بشین با مدرک قبلیتون، با این کار، مشکلاتی مثل عدم انتقالی به ایران و ارزیابی نشدن مدرکتون تو ایران رو خواهید داشت، چون باید اول تکلیف نظام وظیفه تون مشخص بشه، و بعد مدرک ارزیابی میشه

Faculty of Medicine, Hradec Kralove,Charles University

First Faculty Of Medicine, Charles University

دندانپزشکی در این دانشکده ها ارایه میشه

سلام، در مورد آزمون دوستان صاحب نظرند، اما در مورد سربازی؛شما میتونین این کار رو بکنین ، با ۱۵۰۰۰۰۰۰ تومان وثیقه خارج میشین، اما چون رشتتون رو عوض میکنین اونجا، معافیت تحصیلی شما باطل میشه، و در صورت مراجعت به ایران باید به خدمت اعزام بشین با مدرک قبلیتون، با این کار، مشکلاتی مثل عدم انتقالی به ایران و ارزیابی نشدن مدرکتون تو ایران رو خواهید داشت، چون باید اول تکلیف نظام وظیفه تون مشخص بشه، و بعد مدرک ارزیابی میشه

Faculty of Medicine, Hradec Kralove,Charles University

First Faculty Of Medicine, Charles University

دندانپزشکی در این دانشکده ها ارایه میشه
    فرض اینو بذاریم که من نخورم تو طول تحصیل برگردم بعد تحصیلم بخوام بیام باز ارزیابی نمیشه بعد 5 سال؟
    بعد نظام وظیفه انصراف منو از کجا میفهمه ؟

Member
    رشته و دانشگاه
    pharmD,UMSU

فرض اینو بذاریم که من نخورم تو طول تحصیل برگردم بعد تحصیلم بخوام بیام باز ارزیابی نمیشه بعد 5 سال؟
    بعد نظام وظیفه انصراف منو از کجا میفهمه ؟
    *بعد ۵ سال که برگشتین ایران، ۲ سال میرین سربازی با مدرک قبلیتون ( عمران) با احتساب غیبت ۵ ساله البته( معمولا غیبت ها مورد عفو مقام معظم رهبری قرار میگیرن) و بعد از سربازی میتونین به وزارت بهداشت مراجعه کنید برای مراحل ارزیابی،پیشنهاد میکنم سایت وزارت بهداشت رو در این مورد مطالعه کنید.
    *معافیت تحصیلی سالانه صادر میشه، و شما باید هر سال گواهی اشتغال به تحصیل از طرف دانشگاهی که با استفاده از پذیرشش معافیت و مجوز خروج گرفتین رو به سفارت ارائه بدین تا مجوز عبور مرور و معافیت تحصیلیتون باز هم تمدید بشه.

*بعد ۵ سال که برگشتین ایران، ۲ سال میرین سربازی با مدرک قبلیتون ( عمران) با احتساب غیبت ۵ ساله البته( معمولا غیبت ها مورد عفو مقام معظم رهبری قرار میگیرن) و بعد از سربازی میتونین به وزارت بهداشت مراجعه کنید برای مراحل ارزیابی،پیشنهاد میکنم سایت وزارت بهداشت رو در این مورد مطالعه کنید.
    *معافیت تحصیلی سالانه صادر میشه، و شما باید هر سال گواهی اشتغال به تحصیل از طرف دانشگاهی که با استفاده از پذیرشش معافیت و مجوز خروج گرفتین رو به سفارت ارائه بدین تا مجوز عبور مرور و معافیت تحصیلیتون باز هم تمدید بشه.
    حالا یه سوال اگه تو این 5 سال تاریخ پاسپورتم تموم شه چی میشه؟یه جا خوندم بعد سه سال میتونم بیام و برم درسته؟ نو این دانشگاه ها که گفتید دندانپزشکی مورد تاییده؟ پراگ شهری هست که بشه 5 سال دووم آورد؟ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    pharmD,UMSU

حالا یه سوال اگه تو این 5 سال تاریخ پاسپورتم تموم شه چی میشه؟یه جا خوندم بعد سه سال میتونم بیام و برم درسته؟ نو این دانشگاه ها که گفتید دندانپزشکی مورد تاییده؟ پراگ شهری هست که بشه 5 سال دووم آورد؟ممنون
    تمدید پاسپورت هیچ مشکلی نداره توی سفارت براتون تمدید میکنن، یه قانونی در دولت یازدهم تصویب شد که تا پایان سال ۹۵ اعتبار داره ، خلاصه شو اینجا میارم براتون؛

''
    بءتردد به داخل كشور

۱. كليه مشمولان ايراني مقيم خارج از كشور كه حداقل سه سال درخارج از كشور اقامت داشته باشند مي توانند در هرسال حداكثر دوبار و مجموعا به مدت سه ماه به داخل كشور تردد نمايند.(شرايط اقامت خارج ار كشور در بند(ج) بيان شده است.)

۲. مشمولان مقيم خارج جهت دريافت مجوز تردد مي بايست به نمايندگي دولت جمهوري اسلامي ايران در كشور محل اقامت مراجعه و گذرنامه آنان پس از احراز شرايط ، ممهور به مهر تردد با عنوان «اجازه تردد مشمولان ايراني مقيم خارج از كشور» گردد. همچنين لازم است در متن اجازه تردد،به شماره و تاريخ ابلاغيه ستاد كل نيروهاي مسلح نيز استناد شود.

۳. مشمولاني كه در اجراي مقررات مربوط ، جهت ادامه تحصيل از كشور خارج شده و داراي معافيت تحصيلي خارج از كشور ميباشند ،در شمول اين مصوبه نبوده و حسب مورد از تسهيلات تردد دانش آموزي يا دانشجويي استفاده خواهند كرد.

۴. فرزندان مشمول ماموران ثابت دولت در خارج از كشوركه به جهت همراهي با والدين ،داراي مجوز خروج از سازمان وظيفه عمومي مي باشند نيز در شمول اين مصوبه نبوده بلكه مي توانند در طول مدت ماموريت والدين مطابق مجوز صادره ، اقدام به تردد نمايند.

۵. با افراد موضوع بند (۳)و(۴)چنانچه ، از شمول مقررات مربوط خارج شوند ،به شرط داشتن حداقل سه سال اقامت در خارج ،برابر اين مصوبه رفتار خواهد شد.

۶. مهلت اجراي اين مصوبه تا پايان سال ۱۳۹۵ ميباشد
    ''

بله دانشگاه چارلز مورد تایید هست مشروط به شرط معدل، که توضیح این کلمه مشروط از حوصله این تاپیک خارج، میتونین از سایت وزارت بهداشت اطلاعات کسب کنید،
    من خودم تا حالا پراگ ۱ بار بودم، اما خیلی شهر قشنگی هست، من ۳ ساله ساکن بوداپست هستم،
    که اینجا شهر بسیار خوبیه و میشه توش دووم آورد، حالا پراگی که بر اساس همه شواهد و گفته ها از بوداپست بهترِ حتما میشه توش دووم آورد، کلا اگه به فکر اروپای شرقی یا کشور های V4 هستین، چک توسعه یافته ترین و بهترینشون هست، کلا خیلی دیگه جزو کشورهای بلوک شرقی سابق محسوب نمیشه به خاطر پیشرفت زیادش.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)