صفحه 104 از 204 نخستنخست ... 454949596979899100101102103104105106107108109110111112113114154 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,031 تا 1,040 , از مجموع 2038

موضوع: تحصیل در جمهوری چک

پیش فرض پاسخ : تحصیل در جمهوری چک

نقل قول نوشته اصلی توسط zaniarbrk نمایش پست ها
    تمدید پاسپورت هیچ مشکلی نداره توی سفارت براتون تمدید میکنن، یه قانونی در دولت یازدهم تصویب شد که تا پایان سال ۹۵ اعتبار داره ، خلاصه شو اینجا میارم براتون؛

''
    بءتردد به داخل كشور

۱. كليه مشمولان ايراني مقيم خارج از كشور كه حداقل سه سال درخارج از كشور اقامت داشته باشند مي توانند در هرسال حداكثر دوبار و مجموعا به مدت سه ماه به داخل كشور تردد نمايند.(شرايط اقامت خارج ار كشور در بند(ج) بيان شده است.)

۲. مشمولان مقيم خارج جهت دريافت مجوز تردد مي بايست به نمايندگي دولت جمهوري اسلامي ايران در كشور محل اقامت مراجعه و گذرنامه آنان پس از احراز شرايط ، ممهور به مهر تردد با عنوان «اجازه تردد مشمولان ايراني مقيم خارج از كشور» گردد. همچنين لازم است در متن اجازه تردد،به شماره و تاريخ ابلاغيه ستاد كل نيروهاي مسلح نيز استناد شود.

۳. مشمولاني كه در اجراي مقررات مربوط ، جهت ادامه تحصيل از كشور خارج شده و داراي معافيت تحصيلي خارج از كشور ميباشند ،در شمول اين مصوبه نبوده و حسب مورد از تسهيلات تردد دانش آموزي يا دانشجويي استفاده خواهند كرد.

۴. فرزندان مشمول ماموران ثابت دولت در خارج از كشوركه به جهت همراهي با والدين ،داراي مجوز خروج از سازمان وظيفه عمومي مي باشند نيز در شمول اين مصوبه نبوده بلكه مي توانند در طول مدت ماموريت والدين مطابق مجوز صادره ، اقدام به تردد نمايند.

۵. با افراد موضوع بند (۳)و(۴)چنانچه ، از شمول مقررات مربوط خارج شوند ،به شرط داشتن حداقل سه سال اقامت در خارج ،برابر اين مصوبه رفتار خواهد شد.

۶. مهلت اجراي اين مصوبه تا پايان سال ۱۳۹۵ ميباشد
    ''

بله دانشگاه چارلز مورد تایید هست مشروط به شرط معدل، که توضیح این کلمه مشروط از حوصله این تاپیک خارج، میتونین از سایت وزارت بهداشت اطلاعات کسب کنید،
    من خودم تا حالا پراگ ۱ بار بودم، اما خیلی شهر قشنگی هست، من ۳ ساله ساکن بوداپست هستم،
    که اینجا شهر بسیار خوبیه و میشه توش دووم آورد، حالا پراگی که بر اساس همه شواهد و گفته ها از بوداپست بهترِ حتما میشه توش دووم آورد، کلا اگه به فکر اروپای شرقی یا کشور های V4 هستین، چک توسعه یافته ترین و بهترینشون هست، کلا خیلی دیگه جزو کشورهای بلوک شرقی سابق محسوب نمیشه به خاطر پیشرفت زیادش.
    دوست عزیز ممنون از توضیحات کاملت فقط سوال آخر من که با عمران اپلای میکنم بعد انصراف بدم برم چارلز ویزای چکم به مشکل نمیخوره که؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arminbayat نمایش پست ها
    دوست عزیز ممنون از توضیحات کاملت فقط سوال آخر من که با عمران اپلای میکنم بعد انصراف بدم برم چارلز ویزای چکم به مشکل نمیخوره که؟
    نه عزیزم به مشکل بر نمیخوره

Junior Member

سلام بزرگواران من سایت سفارت چک و همچنین دانشگاه مد نظرم تو پراگ رو چک کردم و هر دو رقم مورد نیاز جهت حساب پشتوانه مالی رو هشتاد و یک هزار کرون که حدود سه هزار یورو هست ذکر کردن (نهایتا چهار هزار) حالا این داستان ده هزار یورو چیه که دوستان میگن باید تو حساب باشه و دیگه اینکه گردش هم میخواد و به چه شکلیه!؟

سلام دوستان خواستم ببینم امتحان ورودی دانشگاه چارلز پراگ تو سفارت خونه برگزار نمیشه؟حتما باید بریم چک؟اگه قبول نشیم چی میشه

Senior Member

سلام دوستان خواستم ببینم امتحان ورودی دانشگاه چارلز پراگ تو سفارت خونه برگزار نمیشه؟حتما باید بریم چک؟اگه قبول نشیم چی میشه
    نه, تو سفارت برگزار نمیشه, مگه چندتا ممکنه برن چک که براشون بصرفه امتحان به زبان انگلیسی هم تو سفارت برگزار شه. اگه قبول نشی معلومه دیگه باید صبر کنی تا سال بعد.

نقل قول نوشته اصلی توسط rezicek نمایش پست ها
    نه, تو سفارت برگزار نمیشه, مگه چندتا ممکنه برن چک که براشون بصرفه امتحان به زبان انگلیسی هم تو سفارت برگزار شه. اگه قبول نشی معلومه دیگه باید صبر کنی تا سال بعد.
    مرسی آخه تو سایتش زده اگه میخواید کشور خودتون امتحان بدید فلان و اینا یکیم اینجا قیلا گفته بود

Senior Member

مرسی آخه تو سایتش زده اگه میخواید کشور خودتون امتحان بدید فلان و اینا یکیم اینجا قیلا گفته بود
    لینکشو بزار و درضمن صحبتی شده که مثلا تو سفارتش تو ایران این امتحان برگزار میشه؟ برای اطمینان خاطر از سفارت بپرس اگر همچین امکانی دارن

نقل قول نوشته اصلی توسط rezicek نمایش پست ها
    لینکشو بزار و درضمن صحبتی شده که مثلا تو سفارتش تو ایران این امتحان برگزار میشه؟ برای اطمینان خاطر از سفارت بپرس اگر همچین امکانی دارن
    چشم همین چند صفحه پیش یکی گفت
    حالا از سفارت میپرسم
    ممنون

Junior Member

با سلام . میخواستم بدونم جمهوری چک مثل مجارستان دوره ی پیش دانشگاهی داره و با مدرک دیپلم یا دانشجوی کاردانی بودن امکان گرفتن پذیرش و ویزا وجود ذاره

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_msv نمایش پست ها
    با سلام . میخواستم بدونم جمهوری چک مثل مجارستان دوره ی پیش دانشگاهی داره و با مدرک دیپلم یا دانشجوی کاردانی بودن امکان گرفتن پذیرش و ویزا وجود ذاره
    بله دوره ی کالج زبان و پیش دانشگاهی داره. پذیرش هم میشه گرفت اگر برات گرون نیست ۵۰۰۰ یورو در ساله فقط هزینه ی تحصیل. ولی امکانش هست ویزا ندن. درضمن هم به انگلیسی دارن هم به زبون چکی. http://ujop.cuni.cz/en/

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)