صفحه 109 از 204 نخستنخست ... 95999100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119159 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,081 تا 1,090 , از مجموع 2038

موضوع: تحصیل در جمهوری چک

Senior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در جمهوری چک

نقل قول نوشته اصلی توسط Jalal1358 نمایش پست ها
    ممنونم شما در بخش روادید پست گذاشتین و مبلغ چهار هزار یورو رو ذکر کردین و من هم با مراجعه به لینک وزارت داخله چک که توی سایت سفارت چک بود به همین رقم رسیدم و عرض کردم مبلغ اعلام شده دانشگاه هم همین حدوده اما پی دی افی که خود شما در صفحه ۱۰۰ گذاشتین و اشاره به ده هزار دلار داره و تجربه بعضیها که اینجا نوشتن راجع به ده هزار دلار منو گیج کرده
    حالا یکی هول شده اینو نوشته. تو هم سخت نگیر. همون چیزی که سفارت میگه فصل الخطاب همه درخواست کننده گان ویزاس. به امیدی روزی که سفارت درها و اغوشش باز کنه و با گشاده رویی کار همه رهروهان این منزل رو بمقصود برسون. :-)

Junior Member

عرض و سلام و ارادت جهت ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس محدودیت سنی وجود داره آیا؟ و‌اینکه گردش حساب بانکی برای ویزا باید به چه صورت باشه

و دیگه اینکه رشته زمین شناسی که master of science میشه جزو تحریم میشه؟
    ویرایش توسط behnamhg : February 14th, 2016 در ساعت 10:55 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Ekonometrie - VŠE Prague

عرض و سلام و ارادت جهت ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس محدودیت سنی وجود داره آیا؟ و‌اینکه گردش حساب بانکی برای ویزا باید به چه صورت باشه
    سلام،

نه به هیچ وجه محدودیت سنی وجود نداره، نه برای پذیرش نه برای ویزا.
    ببینید چون ویزایی که بار اول صادر میشه 180 روزه، شش ماهه س، طبق سایت پلیس خارجی ها که سفارت چک توصیه میکنه برای مدارک اونجا رو ببینید، شما برای شش ماه 55 هزار کرون باید توی حسابتون داشته باشین. 110هزار کرون برای یک سال = یعنی برای یک سال چهار هزار یورو به عنوان حداقل هزینه ی زندگی (خوراک ، پوشاک، مسکن،... ) اینم لینک به سایت پلیس خارجی ها . حالا اگه قراره به انگلیسی درس بخونین و شهریه بدین، طبیعتن باید مقدار شهریه رو به این هزینه ی عمومیِ سالانه اضافه کنید.
    http://www.mvcr.cz/mvcren/article/pr...term-visa.aspx
    این لینک همونیه که سایت سفارت چک در ایران هم بهش ارجاع میده برای مدارک ویزای بلند مدت، بقیه ی اطلاعات موجود صحیح نیستند
    گردش حساب هم باید پرینتِ شش ماهه از حساب بانکی بگیرید، که راستش بیشتر مثل یه مدرک فرمالیته س که باید ارائه بدی که بدونن حسابو همون روز باز نکردی! لازم نیست گردش حسابِ بالایی داشته باشی به هر حال.

شاد باشید.

Senior Member

و دیگه اینکه رشته زمین شناسی که master of science میشه جزو تحریم میشه؟
    نه محدودیت سنی وجود نداره و این رشته جز تحریما نیس. در مورد گردش میگن 6 ماه اخر حساب و یا حسابهای بانکیه

Junior Member

البته من از لینک دوست گلمون استفاده کردم و متوجه شدم ویزای تحصیلی در واقع long term resident هست نه long term visa و مبلغ مورد نیاز جهت ضمانت مالی همون 81400 کرون هستش البته جهت اطلاع بقیه دوستان مثل خودم گذاشتم، اینم لینکش
    http://www.mvcr.cz/mvcren/article/pr...residence.aspx

سوال دیگم اینه که امکان اینکه با ویزای دانشجویی کار کرد وجود داره حالا هر کاری؟ و این داستان گرفتن اجازه کار چیه ما هم میتونیم بگیریم این اجازرو؟
    ویرایش توسط Jalal1358 : February 15th, 2016 در ساعت 12:38 AM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Ekonometrie - VŠE Prague

البته من از لینک دوست گلمون استفاده کردم و متوجه شدم ویزای تحصیلی در واقع long term resident هست نه long term visa و مبلغ مورد نیاز جهت ضمانت مالی همون 81400 کرون هستش البته جهت اطلاع بقیه دوستان مثل خودم گذاشتم، اینم لینکش
    http://www.mvcr.cz/mvcren/article/pr...residence.aspx

سوال دیگم اینه که امکان اینکه با ویزای دانشجویی کار کرد وجود داره حالا هر کاری؟ و این داستان گرفتن اجازه کار چیه ما هم میتونیم بگیریم این اجازرو؟

آره درست گفتین، دقیقن 81400 کرون.
    طبق چیزی که شخصن از پلیس خارجیها پرسیدم، نیازی نیست که به عنوان دانشجو ،اجازه ی کار بگیرین.
    من تجربه ی خودمو از پیدا کردن ِ کار، در این پست نوشتم #846 ،
    در زیر شاخه ی کارهای معمولی و به قول خودتون "هرکاری"، دونستن زبان چکی واقعن ضروریه.
    ویرایش توسط behnamhg : February 15th, 2016 در ساعت 03:43 PM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Niloufarrashed نمایش پست ها
    آره درست گفتین، دقیقن 81400 کرون.
    طبق چیزی که شخصن از پلیس خارجیها پرسیدم، نیازی نیست که به عنوان دانشجو ،اجازه ی کار بگیرین.
    من تجربه ی خودمو از پیدا کردن ِ کار، در این پست نوشتم #846 ،
    در زیر شاخه ی کارهای معمولی و به قول خودتون "هرکاری"، دونستن زبان چکی واقعن ضروریه.
    در درجه اول باید تشکر کنم که بزرگوارانه جواب سوالات من رو با دقت میدین و از سردرگمی و نگرانی من کم میکنید پستی که فرمودین مطالعه کردم کامل و مفید بود اما یک سوال دیگه برام ایجاد شد و اون اینکه آیا دلیل اینکه نتونستین کار بگیرین این بود که هنوز دانشجو نبودین و دوره زبان میگذروندید؟؟و آیا اقامت دانشجویی نوعی اقامت دائمه ؟؟
    نکته دیگه اینکه فرمودین پلیس مهاجرت گفته دانشجو احتیاج به اجازه کار نداره شامل دانشجوی خارج از اتحادیه اروپا مثل ما هم میشه؟ و بحث سن هم در این موضوع مهمه آیا؟ به طور مثال دانشجوها فقط تا سن 26 سال نیاز به این گواهی کار ندارن و بعد اون لازم باشه،چون من یه چیزی راجع به 26سال تو این سایت خوندم اما سر در نیاوردمhttp://www.studyin.cz/work/
    ،ممنون میشم منو راهنمایی بفرمایید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Ekonometrie - VŠE Prague

در درجه اول باید تشکر کنم که بزرگوارانه جواب سوالات من رو با دقت میدین و از سردرگمی و نگرانی من کم میکنید پستی که فرمودین مطالعه کردم کامل و مفید بود اما یک سوال دیگه برام ایجاد شد و اون اینکه آیا دلیل اینکه نتونستین کار بگیرین این بود که هنوز دانشجو نبودین و دوره زبان میگذروندید؟؟و آیا اقامت دانشجویی نوعی اقامت دائمه ؟؟
    نکته دیگه اینکه فرمودین پلیس مهاجرت گفته دانشجو احتیاج به اجازه کار نداره شامل دانشجوی خارج از اتحادیه اروپا مثل ما هم میشه؟ و بحث سن هم در این موضوع مهمه آیا؟ به طور مثال دانشجوها فقط تا سن 26 سال نیاز به این گواهی کار ندارن و بعد اون لازم باشه،چون من یه چیزی راجع به 26سال تو این سایت خوندم اما سر در نیاوردمhttp://www.studyin.cz/work/
    ،ممنون میشم منو راهنمایی بفرمایید
    خواهش میکنم. خوشحالم که دارم کمکی میکنم
    شما بار اول ویزای شش ماهه میگیرین که عنوانش دقیقن ویزای بلند مدت هست. بعد که داخل جمهوری چک تمدیدش کردین، به شما کارتی تحت عنوان اجازه ی اقامت بلند مدت میدن. که با اقامت دائم متقاوته، گرفتن اقامت دائم مثلن مشروط به اینه که ده سال درس خونده باشین در چک، کار کرده باشین، ازدواج کرده باشین، و دیگر موارد .
    مسئله این نیست که شما دانشجو هستین یا زبان آموز، مثلن در آلمان بین این دو ویزا تفاوت هست ولی در چک ، نه .
    علت اینکه کارفرمای کارهای به اصطلاح "جِنِرال" ممکنه کارو به شما نده اصلن ربطی به دانشجو یا زبان آموز بودن شما نداره، این تجربه ی من بوده که برای کارهای قراردادی (منظور کارهای معمولی/خدماتی هست ، پاره وقت یا کارِ کمکی) ترجیحشون به غیرِ خارجی بوده. یا حداقل: خارجی با اقامت دائم. استثناء وجود داره (کارِ بدون قرارداد هم جزو این استثناهاس) همونطور که در اون پست گفتم.

بله قانون پلیس مربوط به همه س، یه قانون کلی راجع به کارِ دانشجوها که فرقی قائل نشده، ولی پلیس به من گفت که قانون اینه، اما بستگی به کارفرما داره! خلاصه، چک رو اینطور تصور کردن که این قوانین رو همه رعایت میکنن و یکسان رفتار میشه ،کاملن اشتباهه. (این تجربه ی من بوده )

این لینکی که فرستادین میپرسه Can I work while or after studying اما چیزی که راجع به غیر-اروپایی ها جواب میده صرفن شرایط ِ کار پس از اتمام تحصیله: وقتی که جویای کار هستین و میتونید کارتِ آبی بگیرین، یا اینکه جایی استخدام میشین وEmployee Card میگیرین.برای طول تحصیل چیز خاصی نگفته. راستش من این قانون زیر 26 و اینارو الان اینجا دیدم که ... واقعیت آخه اصلن کاری به این موارد نداره. شما هستین، تواناییتون برای رسوندن منظورتون به زبان چکی به کارفرما، اصراداشتن/نداشتنتون برای بستن قرارداد کاری.توصیه میکنم اگه به کار کردن کنار درس فکر میکنید حتمنِ حتمن زبان چکی رو یاد بگیرید حتی در سطح پایین. و اگر بودجه ی محدود دارین، و کار کردن مهمه ، سطح انتظارتون از مقدار دستمزد و پرستیژِ کاری رو هم بیارید پایین!

تنها موردی که این مرزِ 26 سالگی فرقی برای آدم ایجاد میکنه، برای خرید کارت حمل و نقله. که زیر 26 تخفیف داره.

شاد باشید.

Junior Member

از زحمتی که برای جواب به سوالای من میکشین صمیمانه تشکر میکنم ،در دانشگاه علوم زیستی پراگ رشته ای هست به نام landscape planing که مد نظر دوست بنده هست اما این رشته در واقع زیر عنوان landscape engineering به این شکل هست

N-KI Landscape Engineering - N-KI-LPA Landscape Planning _full time form

آیا ممکنه تحت همین عنوان مهندسی بودن باعث مشمول تحریم شدن بشه؟؟،ممنون از راهنمایی شما
    ویرایش توسط Jalal1358 : February 17th, 2016 در ساعت 11:34 AM

Senior Member

از زحمتی که برای جواب به سوالای من میکشین صمیمانه تشکر میکنم ،در دانشگاه علوم زیستی پراگ رشته ای هست به نام landscape planing که مد نظر دوست بنده هست اما این رشته در واقع زیر عنوان landscape engineering به این شکل هست

N-KI Landscape Engineering - N-KI-LPA Landscape Planning _full time form

آیا ممکنه تحت همین عنوان مهندسی بودن باعث مشمول تحریم شدن بشه؟؟،ممنون از راهنمایی شما
    نه عزیزم. چیزی که من از قانون تحریمشون فهمیدم , رشته های فنی تو دانشکده های فنی مهندسی رو شامل میشه. بعد توافقه فکر میکنم دیگه باید برش دارن. چون قوانینشون از قوانین اتحادیه اروپا تبعیت میکنه. میتونی سوالتو ایمیلی از دانشکدهه بپرسی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)