صفحه 111 از 204 نخستنخست ... 1161101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121161 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,101 تا 1,110 , از مجموع 2038

موضوع: تحصیل در جمهوری چک

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در جمهوری چک

نقل قول نوشته اصلی توسط rezicek نمایش پست ها
    برای تمدید ویزا اگر بورس و کمک هزینه ای داشته باشی به اندازه ی همین مبلغی که برای یه سال باید نشون بدی , نیاز به نشون دادن تمکن مالی نیست, در غیر اینصورت بلی. راجع به نرخ اینا. بانکی که بهت گواهی میده براساس مراجع ارزی و تبدیل ارزی خودشون حساب میکنن. فرضا بری بانک ملت. مثلا تبدیل ارز تو بانک ملت باشه ۴۰۰۰ تومن یه یورو همونو میزنه. بانک مسکن ۳۵۰۰ تومن یه یورو همونو میزنه. گمان نمیکمم از این قاعده خارج باشه.
    ممنون از جوابتون یعنی برای تمدید ویزای شش ماهه اولیه تو سال اول باز هم دوباره باید موجودی حساب نشون داد تو جمهوری چک ؟؟باتوجه به اینکه پرینت حساب اول برای هزینه یک سال هست ،، نه من هیچ بورسی ندارم

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Jalal1358 نمایش پست ها
    ممنون از جوابتون یعنی برای تمدید ویزای شش ماهه اولیه تو سال اول باز هم دوباره باید موجودی حساب نشون داد تو جمهوری چک ؟؟باتوجه به اینکه پرینت حساب اول برای هزینه یک سال هست ،، نه من هیچ بورسی ندارم
    بله, پلیس مهاجرت یا همون جایی که ویزا تو تمدید میکنن. ازت گواهی موجودی بانکیتو میخوان که هزینه یه سالتو داری.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rezicek نمایش پست ها
    بله, پلیس مهاجرت یا همون جایی که ویزا تو تمدید میکنن. ازت گواهی موجودی بانکیتو میخوان که هزینه یه سالتو داری.
    ممنونم،یعنی بعد از گذشت شش ماه از سال اول باز هم باید مبلغ موجودی هزینه مربوط به یک سال باشه یا یک ترم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Ekonometrie - VŠE Prague

نقل قول نوشته اصلی توسط Jalal1358 نمایش پست ها
    ممنونم،یعنی بعد از گذشت شش ماه از سال اول باز هم باید مبلغ موجودی هزینه مربوط به یک سال باشه یا یک ترم؟
    برای تمدید اول(شش ماه دوم) هزینه ی شش ماه، برای تمدیدای بعدی، یک سال. بسته به نوع گواهی اشتغال به تحصیلی هم که دانشگاه میده داره . حداقل یکساله میدن و حداکثر به اندازه ی طول مدت تحصیل که در اون صورت انتخاب شماس که پول یه سال رو نشون بدین و یکساله تمدید کنن یا بیشتر داشته باشین پول و طولانیتر ویزا بگیرین. این قضیه ی شش ماه اولو دومم هم بسته به اینه که از کی ویزای اولیه شروع شه. مثلن شش ماه اول نزدیکای سپتامبر تموم شه (پایان سال اکادمیک) بار بعدیش طبیعتن میشه یه ساله. اون قضیه ی گواهی بانک ایران هم بانکا نرخ ارز مرجع رو میزنن که ارزونتره و یوروی/دلار بیشتری تو حسابتون نشون میده . سفارت به نرخ و این حرفا کاری نداره.

Junior Member

سلام دوستان یه سوالی که دارم اینه که ما اینجا گواهی تملک مالی رو به سفارت نشون داریم ایا زمانی که وارد چک شدیم باید همون پول همراهمون باشه یعنی تو حسابی تو چک باید واریز بشه؟یا میشه مبلغی کمتر از این 10000 یورو رو با خود برد؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط phoenixnm نمایش پست ها
    سلام دوستان یه سوالی که دارم اینه که ما اینجا گواهی تملک مالی رو به سفارت نشون داریم ایا زمانی که وارد چک شدیم باید همون پول همراهمون باشه یعنی تو حسابی تو چک باید واریز بشه؟یا میشه مبلغی کمتر از این 10000 یورو رو با خود برد؟
    بعد ویزا میتونی با یه یورو بیایی. ولی دوباره بخوای ویزاتو تمدید کنی. مبلغی که سایت اداره مهاجرت که پست ای قبلی اشاره شد رو نشون بدی و یا نشون بدی بورس داری و یا کاری داری که مقدارش ماهانه به اندازه ی اون مبلغ تقسیم بر ۱۲ هه. مثلا ۴۰۰۰ یورو باشه مبلغی که باید نشون بدی کاری و یا بورسی داری که مثلا ماهانه ۳۰۰ یورو داری.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Ekonometrie - VŠE Prague

لطفن پست مربوط به ده هزار یورو/دلار رو حذف کنید.
    هزینه ی سالانه فقط در لینک پلیس خارجیها قید شده.

نقل قول نوشته اصلی توسط sss666 نمایش پست ها
    دوست عزیز من چون خودم دارم این درس رو میخونم با توجه به تجربیات خودم این پیشنهاد رو به شما دادم. هندوستان جای بسیار کثیفی هست و اصلا مناسب برای تحصیل نیست. دانشگاه بین الملل هم هزینش کمتر هست و هم اینه که کاملا مورد تایید وزرات بهداشت و مدرک نهایی که به شما میدن هیچ فرقی با مدارک صادره از دانشگاههای دولتی نداره. متاسفانه دید افراد از تحصیل در رشته های پزشکی خارج از کشور کمی نادرست هست و تا زمانی که برای تحصیل در این رشته ها از ایران بیرون نیاید متوجه حقایق نمیشید.
    منظورتون چه حقایقی هست؟

+ دو سوال: آیا میتونیم بعد از اتمام تحصیل پزشکی توی چک یا سایر کشور های اروپایی به ایران برگردیم؟
    شما خودتون کجا میخونید؟

وقت بخیر
    خواهش می کنم منو راهنمایی کنید، دیونه شدم از بس توی این سایت هاگشتم.
    الان 18 سالم هست
    پیش دانشگاهی هستم (خرداد تموم میشم) و امسال اولین بارم هست میخوام کنکور بدم.
    معدل دیپلمم 16 و خورده ای هست(البته به خاطر یه شرایط خاص، مثلاً نمره ی 9 عربی ! وگرنه زیست شناسی 20، شیمی 18 )
    کلاً زبان انگلیسیم خیلی خوبه و میتونم سریع مدرک لازم رو بگیرم.
    معدل پیش دانشگاهی هم میتونم تا بالای 19 برسونم.
    هدفم تحصیل توی رشته پزشکی اروپا هست.
    آلمان که میگن به خاطر معدل پایین دیپلم نمیتونی . این حقیقت داره؟!
    تنها گزینه هایی که برام مونده اسلواکی و چک هست !
    خونواده من میتونن سالانه تا 40-50 میلیون برام هزینه کنند
    من میتونم توی کنکور برای رشته ی پزشکی دانشگاه آزاد قبول بشم توی ایران ولی خوب نمیخوام توی ایران بمونم به خاطر:
    تحصیل علم، تجربه های جدید
    بروز بودن کتاب های علمی زبان انگلیسی
    ورود به زندگی کشور های متمدن و پیشرفته ی جهان
    اینکه مدرک یک دانشگاه دور افتاده ی اروپا معتبر تر از تاپ ترین دانشگاه های ایران است و البته سطح علمی نیز بالاتر است
    راحت شدن کار برای ورود به دانشگاه های تاپ جهان در هنگام دوره های رزیدنتی
    و ...

سوالاتم اینا هستند:
    1-به نظرتون راه درستی پیش گرفتم؟
    2-کدوم کشور رو بهم پیشنهاد میکنید چک یا اسلواکی؟(لطفاً مختصراً یه مقایسه ای از همه نظر بین اینا بکنید)
    3-از لحاظ گرفتن ویزا مشکلی ندارم؟ یعنی بهم ویزا میدن؟(چون 18 سالم هست و سربازی هم نرفتم)
    4- شانس پذیرش من توی رشته ی پزشکی دانشگاه چالز به زبان انگلیسی چقدر هست؟
    5- تا چه تاریخی مهلت دارم که اقدام کنم؟
    6- در مجموع سالانه چقدر هزینه ی دانشگاه و زندگی برای چالز پراگ لازم است؟
    7-به نظرتون کلاً افکارم درست هست؟ آخه من جوونم، 18 سالم هست هیچ فرد آشنایی هم توی خارج ندارم ! میگم نکنه همه ی اینا خاکستر باشه فردا به هیچش نرسم، و پول خونوادم هم دود بشه ! !
    8-در آخر لطف کنید هر نکته ای که فکر می کنید مهم هست بهم بگید.
    9- به نظر شما آیا واقعاً ارزششو داره؟
    ممنون، روز و شب تون پر از شادی و لذت
    ویرایش توسط golbargsima : February 25th, 2016 در ساعت 02:20 AM

Junior Member

سلام دوستان من 17 سالم هست و سوم دبیرستان رشته ریاضی فیزیک هستم و علاقه مندم در رشته ی اقتصاد در مقطع لیسانس در چک به زبان چکی ادامه تحصیل بدم.
    زبان انگلیسیم خیلی خوبه و کمی هم به 6-7 زبان دیگه و %30 زبان چکی صحبت می کنم.
    در ضمن آبان ماه 6 روز برای گذروندن دوره ی اموزشی چک بودم در Usti nad Labem, Prague, Podebrady
    خوش حال میشم اگه راهنماییم کنید.
    ویرایش توسط behnamhg : February 26th, 2016 در ساعت 08:43 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)