صفحه 118 از 204 نخستنخست ... 1868108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128168 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,171 تا 1,180 , از مجموع 2038

موضوع: تحصیل در جمهوری چک

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در جمهوری چک

نقل قول نوشته اصلی توسط Habib_Nobakht نمایش پست ها
    آقای به سوالات شما جواب تخصصی و دقیق خواهند داد.
    ولی من به نوبه ی خودم، یه چیزایی می گم.
    نمی دونم دقیقا از کدوم بخش فرهنگ چکی ها خوشتون میاد. من خودم اگه بخوام از بین کشورهای کمونیستی سابق یکی رو انتخاب کنم، لهستان رو انتخاب می کردم. بعدش لیتوانی.
    چکی ها هم مثل بقیه ی اروپایی ها فرهنگ غنی ای دارند و مردمان خوبی هستند. ولی خصوصیات ناجوری مانند نژادپرستی، یا در کل: بیگانه هراسی دارند. کلا هم مهم نیست شما اروپایی باشید یا خاورمیانه ای، اون طور که من متوجه شده ام، چکی ها خیلی ملی گرا هستند.
    سر این قضیه ی بحران مهاجرت به اروپا، چک از مخالفان سرسخت مهاجرپذیری بود و مردمش کلی تظاهرات راه انداختند و به طرح سهمیه بندی مهاجران که آلمان پیشنهاد داده بود اعتراض کرد. طی یک نظرسنجی 80 درصد مردم چک مخالف سیاست های مهاجرپذیری اتحادیه ی اروپا هستند.
    در باره ی بقیه ی خصوصیات شون هم رضا جان عزیز، با تجربه ی تاپیک که خودش سال هاست در چک هست جواب خواهد داد. و در باره ی رشته تون هم حتما راهنمایی تون خواهند کرد.
    من خواستم فقط نقطه نظر خودم رو بگم.
    سلام بر شما... خیلی لطف فرمودید. ممنونم از اقای رضا هم سوال میکنم.خیلی ممنونم.

Junior Member Cynic آواتار ها

سلام دوستان
    یه سوال از حضورتون داشتم. برای تحصیل کدام یک از این سه کشور رو بیشنهاد می دید:

1) مجارستان 2) چک 3) لهستان

اگه محبت کنید و دلیلتون رو هم بگید ممنون میشم. لطفا فاکتورهایی مثل مخارج ، استاندارهای تحصیلی و زندگی، کار و اقامت و... در نظر بگیرید.
    ممنون

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Cynic نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یه سوال از حضورتون داشتم. برای تحصیل کدام یک از این سه کشور رو بیشنهاد می دید:

1) مجارستان 2) چک 3) لهستان

اگه محبت کنید و دلیلتون رو هم بگید ممنون میشم. لطفا فاکتورهایی مثل مخارج ، استاندارهای تحصیلی و زندگی، کار و اقامت و... در نظر بگیرید.
    ممنون
    اینجا جواب سوالتو میگیری استاندارد زندگی و کار و اقامت و ... http://www.prosperity.com/#!/

آقای به سوالات شما جواب تخصصی و دقیق خواهند داد.
    ولی من به نوبه ی خودم، یه چیزایی می گم.
    نمی دونم دقیقا از کدوم بخش فرهنگ چکی ها خوشتون میاد. من خودم اگه بخوام از بین کشورهای کمونیستی سابق یکی رو انتخاب کنم، لهستان رو انتخاب می کردم. بعدش لیتوانی.
    چکی ها هم مثل بقیه ی اروپایی ها فرهنگ غنی ای دارند و مردمان خوبی هستند. ولی خصوصیات ناجوری مانند نژادپرستی، یا در کل: بیگانه هراسی دارند. کلا هم مهم نیست شما اروپایی باشید یا خاورمیانه ای، اون طور که من متوجه شده ام، چکی ها خیلی ملی گرا هستند.
    سر این قضیه ی بحران مهاجرت به اروپا، چک از مخالفان سرسخت مهاجرپذیری بود و مردمش کلی تظاهرات راه انداختند و به طرح سهمیه بندی مهاجران که آلمان پیشنهاد داده بود اعتراض کرد. طی یک نظرسنجی 80 درصد مردم چک مخالف سیاست های مهاجرپذیری اتحادیه ی اروپا هستند.
    در باره ی بقیه ی خصوصیات شون هم رضا جان عزیز، با تجربه ی تاپیک که خودش سال هاست در چک هست جواب خواهد داد. و در باره ی رشته تون هم حتما راهنمایی تون خواهند کرد.
    من خواستم فقط نقطه نظر خودم رو بگم.
    دوست عزیز جالبه که شما لهستان رو نام بردید. در حال حاضر لهستان بدترین جای اروپا برای خارجی هست. موج نژاد پرستی انقدر در لهستان در حال حاضر قوی هستش که اگه اخبار رو دنبال کنید میتونید ببینید که شب و روز خبر میاد که یه نفر خارجی رو در لهستان گرفتن نژاد پرست ها بدون دلیل لت و پار کردند. یا مثلا در دانشگاه Białystok یک ماه پیش حدودا به تمام دانشجوهای خارجی ایمیل زده بودند که روز یکشنبه ی اون ماه اصلا بیرون نرید چون تظاهرات گروه نژاد پرستان هستش و خارجی ببیند شاید بهش صدمه برسونند. وضع لهستان بدجوری خرابه و در حدیه که مردم حتی میخوان لهستان از شنگن و اتحادیه اروپا جدا بشه که به هیچ عنوان خارجی نیاد اونجا. فقط در مورد آسیایی ها نیست. در لهستان حتی چند خبر بود که گرفتن مردم بریتانیایی رو کتک زدند. یا مثلا چند ماه پیش گرفته بودند یه نفر لهستانی رو زده بودند چون پوستش تیره بوده و نژاد پرست ها گفته بودند چون طرف توی خونش رگ غیر لهستانی داره!! نژاد پرستی همه جا هست حتی توی خود ایران ما و بین ایرانی ها. اما در مقایسه ی کشور های اروپایی فکر میکنم جایی در حال حاضر بدتر از لهستان وجود نداشته باشه که نماینده میفرسته کنفرانس اتحادیه اروپا و نماینده اونجا جلوی همه میگه که ما به human trash که داره به عنوان مهاجر میاد هیچ نیازی نداریم. من خودم واقعا از کشور لهستان و فرهنگش خوشم میاد و مردمان خوبی هم داره اما وجود تعداد خیلی زیاد نژاد پرست و در حال حاضر واقعا میتونه شرایط رو برای کسی که خارجیه بدجوری سخت کنه.

میدونم اینجا جاش نیست در این موارد بحث بشه ولی فکر نمیکنم بی ربط به تاپیک هم باشه. فکر میکنم چک وضعیتش بهتر از لهستان باشه!

ولی در همین راستا یه سوال مهم دارم. میخوام بدونم که با این وضعی که شما گفتید که در چک هم خیلی ها مخالف خارجی هست آیا این قضیه روی موندگار شدن در اونجا و اقامت دائم گرفتن تاثیری میذاره؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hesamkaveh نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید...
    بنده علاقه بسیار زیادی به کشور جمهوری چک و مردمان و فرهنگ بسیار جالب و در نوع خود غنی این کشور دارم ... سوالی که از خدمت دوستان دارم این هست که در رشته های پایه خصوصا ریاضی وضعیت دانشگاه اصلی این کشور رو چطور ارزیابی میکنید ، بنده قصد دارم رشته منطق ریاضی ادامه تحصیل بدهم و دانشکده ریاضی چالرز تا مقطع دکتری این رشته رو داره و البته پایگاه QS رتبه این دانشگاه رو در رشته های ریاصی بین 201 تا 250 اعلام کرده.
    در کل با توجه به اینکه در کشور خودمون رشته مد نظر بنده رونقی نداره نظر شما در رابطه با تحصیل در چک چیست....
    البته کل صفحات این تاپیک رو خوندم اما آموزش زبان چک علی الخصوص در ارشد و دکتری که زبان تخصصی رشته علاوه بر استفاده روزمره زبان صورت میگیره... به نظر شما یادگیری این زبان چگونه خواهد بود.
    ( بنده در حال حاضر ترم چهارم هستم و البته بورس آموزش و پرورش دانشگاه فرهنگیان هستم.)
    ممنون و متشکر
    دانشکده ریاضی دانشگاه چارلز یکی از دانشکده های بنام و اسم دار اروپاس. بنابراین نگران انتخابت نباش. اون رتبه کلی دانشگاهس که اونم خوبه. تحصیل در چک دارای مزایای هست بویژه دانشکده ریاضی فیزیک دانشگاه چارلز چون با پرستیژه و امکانات و تجاربی خوبی کسب میکنی و همچنین دارای همکاریهای گسترده با دانشگااههای طراز اول دارن. مدرکی که صادر میشه ارزشمنده. زندگی در چک امن و ارزونه و میشه گفت برای دانشجویی بهشته. کار و باری هم دنبالش باشی کم بیش پیدا میشه. در مورد زبان چکی, خوب چون سیستم گرامرشون متفاوته با فارسی و به کمی بیشتر از یه خورده تلاش میخواد تا درست بنوییسی. این سایت برای شروع عالیه بخصوص کتاباش. نگران زبان نباش وقت کافی بزاری یه سال بعدش مث چکیا مینویسی. حرف زدنم هم راه میفتی. http://www.czechstepbystep.cz/en/index.html
    خلاصه انتخابت خوبه.

Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Human Development: Genetics, Neuroscience and Psychology, Tomsk State University

نقل قول نوشته اصلی توسط Cyanide نمایش پست ها
    دوست عزیز جالبه که شما لهستان رو نام بردید. در حال حاضر لهستان بدترین جای اروپا برای خارجی هست. موج نژاد پرستی انقدر در لهستان در حال حاضر قوی هستش که اگه اخبار رو دنبال کنید میتونید ببینید که شب و روز خبر میاد که یه نفر خارجی رو در لهستان گرفتن نژاد پرست ها بدون دلیل لت و پار کردند. یا مثلا در دانشگاه Białystok یک ماه پیش حدودا به تمام دانشجوهای خارجی ایمیل زده بودند که روز یکشنبه ی اون ماه اصلا بیرون نرید چون تظاهرات گروه نژاد پرستان هستش و خارجی ببیند شاید بهش صدمه برسونند. وضع لهستان بدجوری خرابه و در حدیه که مردم حتی میخوان لهستان از شنگن و اتحادیه اروپا جدا بشه که به هیچ عنوان خارجی نیاد اونجا. فقط در مورد آسیایی ها نیست. در لهستان حتی چند خبر بود که گرفتن مردم بریتانیایی رو کتک زدند. یا مثلا چند ماه پیش گرفته بودند یه نفر لهستانی رو زده بودند چون پوستش تیره بوده و نژاد پرست ها گفته بودند چون طرف توی خونش رگ غیر لهستانی داره!! نژاد پرستی همه جا هست حتی توی خود ایران ما و بین ایرانی ها. اما در مقایسه ی کشور های اروپایی فکر میکنم جایی در حال حاضر بدتر از لهستان وجود نداشته باشه که نماینده میفرسته کنفرانس اتحادیه اروپا و نماینده اونجا جلوی همه میگه که ما به human trash که داره به عنوان مهاجر میاد هیچ نیازی نداریم. من خودم واقعا از کشور لهستان و فرهنگش خوشم میاد و مردمان خوبی هم داره اما وجود تعداد خیلی زیاد نژاد پرست و در حال حاضر واقعا میتونه شرایط رو برای کسی که خارجیه بدجوری سخت کنه.

میدونم اینجا جاش نیست در این موارد بحث بشه ولی فکر نمیکنم بی ربط به تاپیک هم باشه. فکر میکنم چک وضعیتش بهتر از لهستان باشه!

ولی در همین راستا یه سوال مهم دارم. میخوام بدونم که با این وضعی که شما گفتید که در چک هم خیلی ها مخالف خارجی هست آیا این قضیه روی موندگار شدن در اونجا و اقامت دائم گرفتن تاثیری میذاره؟
    با کلیات حرف هات موافقم.
    بله خب. لهستان هم معایبی داره. البته اقتصادشم زیاد قوی نیست و خودشون بیکارن میرن جاهای دیگه کار می کنن. ولی اون طور که من از این ور اون ور خونده ام، مردمش دوستانه تر از چکی ها هستند.

در باره ی افزایش ملی گرایی و نژادپرستی در اروپا هم، می دونم اینجا جاش نیست، ولی پس از حملات تروریستی یکی دو سال اخیر، تو کل کشورهای اروپایی، بلا استثنا، وقتی انتخابات پارلمانی 2011 رو با 2016 مقایسه می کنیم، کاملا واضح هست که در همه شون احزاب چپ گرا رای های کمتری آوردند و احزاب ملی گرا و راست گرا و ... رای های بیشتری کسب کردند. کافی ست نتایج انتخابات دو دوره ی اخیر فرانسه رو چک کنید تو ویکی پدیا.
    کلا هر چند بعضی جاها مردم اون کشور در ظاهر به روی خودشون نمیارن، ولی رای هاشون چیز دیگری رو نشون میده!

Senior Member

با کلیات حرف هات موافقم.بله خب. لهستان هم معایبی داره. البته اقتصادشم زیاد قوی نیست و خودشون بیکارن میرن جاهای دیگه کار می کنن. ولی اون طور که من از این ور اون ور خونده ام، مردمش دوستانه تر از چکی ها هستند.در باره ی افزایش ملی گرایی و نژادپرستی در اروپا هم، می دونم اینجا جاش نیست، ولی پس از حملات تروریستی یکی دو سال اخیر، تو کل کشورهای اروپایی، بلا استثنا، وقتی انتخابات پارلمانی 2011 رو با 2016 مقایسه می کنیم، کاملا واضح هست که در همه شون احزاب چپ گرا رای های کمتری آوردند و احزاب ملی گرا و راست گرا و ... رای های بیشتری کسب کردند. کافی ست نتایج انتخابات دو دوره ی اخیر فرانسه رو چک کنید تو ویکی پدیا.کلا هر چند بعضی جاها مردم اون کشور در ظاهر به روی خودشون نمیارن، ولی رای هاشون چیز دیگری رو نشون میده!
    من صرفا بخوام راجع به جمهوری چک چیزی بنویسم باید بگم که چون بطور کلی منحنی افزایش جمعیت خارجی خیلی کندتر از غرب اروپاس حالا دلایلش بماند. اون حالت شدید رشد راست گرایی هم به نسبت غرب کمتره. درسته چک یه جورایی مخالف گرفتن پناهجوها بوده, چون میبینه پناهنده ها بویژه اویزوناشون چه فشار اقتصادی به دولت مزبور میارن. بویژه که همین پناهجوها بخوان با عقاید خودشون زندگی کنن و یه جورایی قصد بر هم زنی سیستمی که قبولشون کرده داشته باشن. اینجام بنا به تجربه بد اون وریا پناهجو بویژه پناهجو مسلمان رو سخت قبول میکنن. من تا بحال هیچ نمونه تعرضی جسمی و مالی ندیدم به خارجیا اینجا بشه. خصلت اکثر چکیها هم اینکه یا یجورایی تسلیم میشن و یه جورایی هم میگن بیا باهم گفتمان کنیم. چکیها جز ملتهای بودن که مقاومتی در برابر هیتلر نکردن و بدون دفاعی جانانه مث لهستانیها تسلیم آلمان هیتلری شدن. نظر خیلیا خودشون اینه که جمعیتشون کمه. اگر وارد جنگ میشدن. الان نسلشونو تو موزه باید پیدا میکردیم. خلاصه هیچ ملتی با ملت دیگه به لحاظ خصوصیات خاصی که دارن قابل قیاس نیست. میشه یه تشابهات و قیاسهای جزیی زد. درضمن راجع به بیکاری و اینا کلا باید بگم به سبب عدم قبول یورو وداشتن پول خودش به نوعی با مکانیسم های خودش سعی کرد از بحران اقتصادی یورو دور بمونه و چشم اندازش مثبت باشه. میزان بیکاریش از میانگین حوزه یورو کمتره و بنابراین شغل موجوده ولی خب اقتصاد به نسبت ضعیف تر شون نسبت به کشورهای غربی , خب درامد پایینتره. البته هزینه ها هم نسبتا پایینه. بنابراین زندگی کمو بیش و اروم رشد داره و میره جلو. بحث مهاجران و بحران اخیر و دلایل و دستهای پشت پرده و اقتصاد سیاسی خوودش یه یه فروم جدا می طلبه که اینجا مجالش نیست..
    ویرایش توسط rezicek : May 29th, 2016 در ساعت 12:15 AM

Member
    رشته و دانشگاه
    https://t.me/pump_upp

شماها چیکار دارین نژاد پرستن یا نه. مگه می خوان برین کشتی بگییرین باهشون. قرار هم نیست مناظره مذهبی و ملی بذاریم اونا رو دعوت به اسلام کنم :d آسته برین آسته بیاین :d
    مهم اینه شرایط تحصیلش چیه. هزینه هاش چجوریه و ...

نقل قول نوشته اصلی توسط rezicek نمایش پست ها
    اول ترجمه ها ، اماده شد دستت رسید با باقی مدارک میبری و تقاضا ویزا میکنی
    تشکر از پاسختون. فقط یه سوال دیگه: این ترجمه ها باید حتما رسمی و legalised باشه یا نه؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط RezapouriX نمایش پست ها
    تشکر از پاسختون. فقط یه سوال دیگه: این ترجمه ها باید حتما رسمی و legalised باشه یا نه؟
    ترجمه ها انگلیسی که مهر امورخارجه میخوره رو باید ببری سفارت تا مهر خودشو بزنه و لگالایز بشه. بعد میفرستی برای ترجمه چکی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)