صفحه 151 از 204 نخستنخست ... 51101141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161201 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,501 تا 1,510 , از مجموع 2038

موضوع: تحصیل در جمهوری چک

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در جمهوری چک

نقل قول نوشته اصلی توسط rezicek نمایش پست ها
    ﺑﻠﻪ اﻣﻜﺎﻧﺶ ﻫﺴﺖ. ﺑﺮاﻱ ﺩﻛﺘﺮا. ﺑﻪ ﻫﻤﻪ ﻛﺴﺎﻧﻲ ﻛﻪ ﺩﻛﺘﺮا ﻣﻴﺨﻮﻧﻦ ﻳﻪ ﺑﻮﺭﺱ ﺣﺪﻭﺩ 400 ﻳﻮﺭﻭﻳﻲ ﻣﺎﻫﺎﻧﻪ اﺯ ﻃﺮﻑ ﻭﺯاﺭﺕ ﻋﻠﻮﻡ ﭘﺮﺩاﺧﺖ ﻣﻴﺸﻪ ﻛﻪ ﺛﺎﺑﺘﻪ ﺑﺮاﻱ ﺑﻮﺭﺱ ﺑﻴﺸﺘر ﺩﺳﺖ اﺳﺗﺎﺩ ﺭاﻫﻨﻤﺎﺗﺘﻪ ﻛﻪ ﺑﺴﺘه ﺑﻪ ﭘﺮﻭﮊﻩ و ﻛﺮﻣﺶ اﺯ ﻃﺮﻑ ﺩﭘﺎﺭﺗﻤﺎﻥ ﻳﻪ ﭼﻴﺰﻱ ﺑﻬﺖ ﺑﺪﻩ. ﺑﺴﺘﮕي ﺩاﺭﻩ ﺑﻪ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﭘﺮﻭﮊﻩ ﻫﺎ , ﻛﺮﻡ اﺳﺘﺎﺩ و ﺗﻼﺵ ﺧﻮﺩﺕ. ﻣﻤﻤﻜﻨﻪ ﻣﺎﻫﻲ ﺗﺎ 1000 ﻳﻮﻭﺭﻭ ﻫﻢ ﺑﺪﺕ ﺑﺪﻥ.
    پس من مستر رو تو ایران بگیرم بهتره؟تودوره مسترندارن هیچ بورسی؟چون گفتم هزینش زیادنیس دوسال کارکنم میتونم برم مستراونجا.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arshameh نمایش پست ها
    پس من مستر رو تو ایران بگیرم بهتره؟تودوره مسترندارن هیچ بورسی؟چون گفتم هزینش زیادنیس دوسال کارکنم میتونم برم مستراونجا.
    ﻣﻌﻤﻮﻻ ﺑﺮاﻱ ﻣﺴﺘﺮ ﺑﻮﺭﺱ ﻧﻤﻴﺪﻥ ﻣﮕﺮ اﺭاﺳﻤﻮﺱ و ﻳﺎ ﺑﻮﺭﺱ ﻫﺎﻱ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﻩ ﺩﻳﮕﻪ اﻱ ﮔﻴﺮﺕ ﺑﻴﺎﺩ ﻛﻪ ﺑﻪ ﺯﺑﻮﻥ اﻧﮕﻠﻴﺴﻲ ﺩﺭس ﺑﺨﻮﻧﻲ. ﻫﺰﻳﻨﻪ ﻣﺴﺘﺮ ﺑﻪ ااﻧﮕﻠﻴﺴﻲ ﻫم اﺯ ﺗﻮ ﺳﺎﻳت ﺩاﻧﺸﮕﺎﻫﻬﺎ ﭘﻴﺪا ﻣﻴﺸﻪ ﻛﺮﺩ. اﻟﺒﺘﻪ ﻫﻤﻴﺸﻪ ﻫﻢ ﺑﻪ اﻧﮕﻠﻴﺴﻲ ﺩﺭﺱ ﻧﻤﻴﺪﻥ. و ﺭاﺟﻊ ﺑﻪ ﻛﺎﺭ ﻫﻢ ﻣﻌﻤﻮﻻ ﺭﺷﺘﻬﻬﺎﻱ ﻋﻠﻮﻡ ﻛﺎﻣﭙﻴﻮﺗﺮﻱ اﺯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﻧﻮﻳﺴﻲ ﺗﺎ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺑﺮﺩي ﻣﺚ ﮔﺮاﻓﻴﻜي اﻳﻨﺎ اﺣﺘﻤﺎﻝ ﻳﺎﻓﺘﻦ ﻛﺎر ﺑﻴﺸﺘﺮﻩ ﺑﻪ ﺯﺑﻮﻥ اﻧﮕﻠﻴﻴﺴﻲ ﺗﻮ ﺷﺮﻛﺘﻬﺎﻱ ﺧﺎﺭﺟﻲ ﻛﻪ ﺗﻮ ﭼﻚ ﺷﻋﺒﻪ ﺩاﺭﻥ. ﻭﮔﺮﻧﻪ ﻣﺴﺘﺮ ﺭاﻳﮕﺎﻥ ﺧﻮﻧﻨﺪﻥ ﺩﺳﺖ ﻛﻢ ﭼﻪ ﺩﺭ اﻳﺮاﻥ و ﭼﻪ ﺧﺎﺭﺝ اﺭﺟﺢ ﺗﺮﻩ. ﻫﺮﭼﻨﺪ ﺑﻴﻦ ﻋﻠﻤﺎ اﺧﺘﻼﻓﻪ.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzadjentel نمایش پست ها
    سلام. با توجه به اینکه زمان ثبت نام واسه امتحان ورودی شروع شده چند تا سوال داشتم. ظاهرا واسه دانشکده شماره 1 و شماره3(که ظاهرا توی hradec) هستش میشه امتحام داد.چند تامورد رو میخواتسم بگم:
    1. ظاهرا این سایت دانشکده شماره اول هستش:
    http://www.lf1.cuni.cz/en/master-stu...cants#Programs
    که توی توضیحاتش نوشته منابع دروس شامل زیست، شیمی، ریاضی یافیزیک میشه. و نمونه وسوالات 4 تا درس رو گذاشته ولی سرفصلی که قرار امتحان بگیره ، فقط سه تا درس هستش (ریاضی نداره) کسی میدونه چرا؟
    2.سایت دانشکده شماره سه که ظاهرا توی hradec هستش نمیدونم کدومه:
    http://www.lf3.cuni.cz/3LFEN-13.html
    https://www.lfhk.cuni.cz/Faculty/Org...e/Departments/
    و اینکه این دوتا سایت هردو چهار تا درس رو ظاهرا امتحان میگیرن.
    بالاخره داستان چیه؟
    آقارضایادیگردوستان

این اطلاعات برای آزمون به انگلیسی هست، اطلاعات لازم در مورد آزمون به زبانِ چکی رو کجا میشه گیر آورد؟
    آیا کتابی، منبعی تو ایران میشه براش پیدا کرد؟

Senior Member

برای آزمون چکی که گفتی فرض کنیم تا حدودی زبان چکی بلدی و آتش یافتن منابع از اعماق جانت زبونه میکشه.
    این لینک http://www.jiri-lapka.com/studium/ja...tat-na-medinu/ توضیحاتی داده که گوگل ترانسلیت کن. چون به انگلیسی اطلاعات پیدا نمیشه چون راجع به ازمون پزشکی به زبان چکی میپرسی
    منابع مهم دیگه برای اماده گی آزمون رو اینجا از سایتهایی که در مورد ازمون نوشته بودن گرد اوردم که اینان
    . خط اخر میگه نمونه سوال دانشکده رو بگیر و پیشنهادش اینه که طی 6 هفته میشه خوند. در مورد اینکه این منابع رو تو ایران پیدا کنی مث اینکه که یه چکی میخواد کنکور ایران بده و دنبال منابع کنکور ایران تو چک بگرده اونم به زبون فارسی. تقریبا محال بنظر میاد.

FYZIKA:Přehled středoškolské fyziky od E. Svobody a kolektivu.
    CHEMIE:Odmaturuj z chemie
    BIOLOGIE:

BUŇKA:Staré vydání biologie v kostce I díl - formát A4,nebo Biologie buněk od Radky Závodské

GENETIKA:staré vydání biologie v kostce, neboGenetika od Eduarda Kočárka
    ROSTLINY:Biologie pro gymnázia, nebo Staré vydání Biologie v kostce.

ZVÍŘATA:Biologie pro gymnázia.
    HmyzOdmaturuj z biologie

ČLOVĚK:Biologie člověka od Eduarda Kočárka

PRAVĚK:Biologie pro gymnázia

EKOLOGIE:Biologie pro gymnázia

NAUČIT modelové otázky do Prahy na 1.lf.6 týdnů.

Junior Member

برای آزمون چکی که گفتی فرض کنیم تا حدودی زبان چکی بلدی و آتش یافتن منابع از اعماق جانت زبونه میکشه.
    این لینک http://www.jiri-lapka.com/studium/ja...tat-na-medinu/ توضیحاتی داده که گوگل ترانسلیت کن. چون به انگلیسی اطلاعات پیدا نمیشه چون راجع به ازمون پزشکی به زبان چکی میپرسی
    منابع مهم دیگه برای اماده گی آزمون رو اینجا از سایتهایی که در مورد ازمون نوشته بودن گرد اوردم که اینان
    . خط اخر میگه نمونه سوال دانشکده رو بگیر و پیشنهادش اینه که طی 6 هفته میشه خوند. در مورد اینکه این منابع رو تو ایران پیدا کنی مث اینکه که یه چکی میخواد کنکور ایران بده و دنبال منابع کنکور ایران تو چک بگرده اونم به زبون فارسی. تقریبا محال بنظر میاد.

FYZIKA:Přehled středoškolské fyziky od E. Svobody a kolektivu.
    CHEMIE:Odmaturuj z chemie
    BIOLOGIE:

BUŇKA:Staré vydání biologie v kostce I díl - formát A4,nebo Biologie buněk od Radky Závodské

GENETIKA:staré vydání biologie v kostce, neboGenetika od Eduarda Kočárka
    ROSTLINY:Biologie pro gymnázia, nebo Staré vydání Biologie v kostce.

ZVÍŘATA:Biologie pro gymnázia.
    HmyzOdmaturuj z biologie

ČLOVĚK:Biologie člověka od Eduarda Kočárka

PRAVĚK:Biologie pro gymnázia

EKOLOGIE:Biologie pro gymnázia

NAUČIT modelové otázky do Prahy na 1.lf.6 týdnů.
    ممنون
    آره
    رضا جان
    یکی این داره زبونه میکشه... یکی اینکه میترسم به خاطر سن (32) ویزای کالج اصلا ندن!!!
    یکی اینکه نفهمیدم برای مثلا فیزیوتراپی (اگر دندون نشد) کدومِ این آزمون ها را باید بدیم...

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kouroushi نمایش پست ها
    ممنون
    آره
    رضا جان
    یکی این داره زبونه میکشه... یکی اینکه میترسم به خاطر سن (32) ویزای کالج اصلا ندن!!!
    یکی اینکه نفهمیدم برای مثلا فیزیوتراپی (اگر دندون نشد) کدومِ این آزمون ها را باید بدیم...
    نگران سنت نباش. برای ویزای کالج زبان باید مدرسه زبان تو پذیرش قید کنه که هدفت اموزش زبان چکی و کالج دروس زیست و فیزیک شیمی از اینه که شما رو اماده ورود به دانشگاهه کنن. تا پلیس بدونه به علت ادامه تحصیل در دانشگاه داری میری کالج ولاغیر. در این صورت ویزا میدن.
    هر چند تا رشته ؛ دانشگده، دانشگاه و شهر بخوایی میتونی اپلای کنی و تو ازمونشون شرکت کنی. به شرط اینکه به ازمونها برسی. ممکنه برخی ازمونها روی هم بیوقته و نتونی شرکت کنی. مثلا ازمون دندون پراگ با دندون شهر برنو تو یه روز باشه دست کم باید بینشون 4-5 ساعت اختلاف باشه تا خودتو به ازمون اون یکی برسونی. (فاصله ی دو شهر 3 ساعته)

Junior Member

ﻣﻌﻤﻮﻻ ﺑﺮاﻱ ﻣﺴﺘﺮ ﺑﻮﺭﺱ ﻧﻤﻴﺪﻥ ﻣﮕﺮ اﺭاﺳﻤﻮﺱ و ﻳﺎ ﺑﻮﺭﺱ ﻫﺎﻱ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﻩ ﺩﻳﮕﻪ اﻱ ﮔﻴﺮﺕ ﺑﻴﺎﺩ ﻛﻪ ﺑﻪ ﺯﺑﻮﻥ اﻧﮕﻠﻴﺴﻲ ﺩﺭس ﺑﺨﻮﻧﻲ. ﻫﺰﻳﻨﻪ ﻣﺴﺘﺮ ﺑﻪ ااﻧﮕﻠﻴﺴﻲ ﻫم اﺯ ﺗﻮ ﺳﺎﻳت ﺩاﻧﺸﮕﺎﻫﻬﺎ ﭘﻴﺪا ﻣﻴﺸﻪ ﻛﺮﺩ. اﻟﺒﺘﻪ ﻫﻤﻴﺸﻪ ﻫﻢ ﺑﻪ اﻧﮕﻠﻴﺴﻲ ﺩﺭﺱ ﻧﻤﻴﺪﻥ. و ﺭاﺟﻊ ﺑﻪ ﻛﺎﺭ ﻫﻢ ﻣﻌﻤﻮﻻ ﺭﺷﺘﻬﻬﺎﻱ ﻋﻠﻮﻡ ﻛﺎﻣﭙﻴﻮﺗﺮﻱ اﺯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﻧﻮﻳﺴﻲ ﺗﺎ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺑﺮﺩي ﻣﺚ ﮔﺮاﻓﻴﻜي اﻳﻨﺎ اﺣﺘﻤﺎﻝ ﻳﺎﻓﺘﻦ ﻛﺎر ﺑﻴﺸﺘﺮﻩ ﺑﻪ ﺯﺑﻮﻥ اﻧﮕﻠﻴﻴﺴﻲ ﺗﻮ ﺷﺮﻛﺘﻬﺎﻱ ﺧﺎﺭﺟﻲ ﻛﻪ ﺗﻮ ﭼﻚ ﺷﻋﺒﻪ ﺩاﺭﻥ. ﻭﮔﺮﻧﻪ ﻣﺴﺘﺮ ﺭاﻳﮕﺎﻥ ﺧﻮﻧﻨﺪﻥ ﺩﺳﺖ ﻛﻢ ﭼﻪ ﺩﺭ اﻳﺮاﻥ و ﭼﻪ ﺧﺎﺭﺝ اﺭﺟﺢ ﺗﺮﻩ. ﻫﺮﭼﻨﺪ ﺑﻴﻦ ﻋﻠﻤﺎ اﺧﺘﻼﻓﻪ.

ممنون ازوقتیکه میزاری دوست عزیز.سفارت برای ویزا مدرک زبان چکی میخاد؟من درحال حاضر10000یورو دارم کافیه برای دوره مستر؟چون میخام زمان دانشجویی کاردانشجویی بکنم.خرج کنم.خلاصه میخام کمتر اینجاباشم.

سلام خدمت دوستان عزیز; آقا یه سوال: من توی سایت CVUT هر چی نگاه کردم چیزی در مورد آزمون ندیدم! این قضیه آزمون ورودی برای رشته ها خاصی هست, یا کلا برای همه باید آزمون داد؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
    متشکرم

نقل قول نوشته اصلی توسط shakiantegral نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزیز; آقا یه سوال: من توی سایت CVUT هر چی نگاه کردم چیزی در مورد آزمون ندیدم! این قضیه آزمون ورودی برای رشته ها خاصی هست, یا کلا برای همه باید آزمون داد؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
    متشکرم
    دوره مستر منظورم بود

Senior Member

نه سفارت برای صدور ویزا ازت نمیخواد مدرک زبان چک داشته باشی. اگر به زبان چکی مستر بخونی رایگانه و اگر به انگلیسی ، هزینه دو سال تحصیل برای رشته ها ی مختلف متفاوته. چه بسا زیاد باشه و شاید کم باشه. خواهش میکنم تو سایت دانشگاه دنبال رشته و هزینه باش. بحث کار. اگر چکی ندونی سختره.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)