صفحه 157 از 204 نخستنخست ... 57107147148149150151152153154155156157158159160161162163164165166167 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,561 تا 1,570 , از مجموع 2038

موضوع: تحصیل در جمهوری چک

Senior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در جمهوری چک

نقل قول نوشته اصلی توسط Niloufarrashed نمایش پست ها
    دوستان ،
    جمهوری چک در مجموع به هیچ کشوری برای دوره های زبان و آماده سازی ویزا نمیده، اینو خودشون قید کردن بین مواردی که ویزا میدن/نمیدن. اگرم کسی از کالج ویزا گرفته تا الان شانسی بوده و موردی. تنها تو حالتی ویزا میدن که از دوره ی دانشگاهی پذیرش داشته باشین مثل لیسانس یا مستریا هرچی، و اگرم کالج هست، باید حتما قید بشه که بعد کالج قراره چیکار کنین که ندیدم هیچ کالجی اینو قید کنه تو پذیرشش.
    جو رعب و وحشت ایجاد نکنید !
    یه مورد برگه پذیرش کالج اماده سازی برای ورود به پزشکی ، یکی از دوستان رو بدون اسم و مشخصات تو پست 1077 صفحه ی 108 گذاشتم. با این برگه اون دوستمون ویزا گرفت

Junior Member

کالج زبان تقریبا میشه گفت ویزا نمیدن. ولی شما باید دوره پریمدیکال اسم بنویسی ک تقریبا ۱۳۰۰ یورو از کالج زبانم گرون تره و این دوره فقط از طریق دانشگاه ارائه میشه و اسم دانشگاه پشتشه ک ن تنها زبان چکی بلکه دروس اماده سازی امتحان ورودی دانشگاه هم تدریس میشه در این دوره مثل شیمی و زیست. در ضمن تاریخ امتحان ساعات کلاس تاریخ ورود ب دانشگاه بعد از این دوره همه چی مشخص شده و با کالج فرق میکنه شانس گرفتن ویزا برای این دوره خیلی بالاتره من خودم چند روزه دگ اقدام میکنم تا قبل عید اپلایشو بگیرم.

دوستان این اطلاعات من بود مسیرو کامل هنوز طی نکردم لطفا کسی اطلاعات اضافه یا هرچیزه دگ ای داره لطف کنه ب اشتراک بذاره فقط جو الکی درست نکنین. مرسی
    ویرایش توسط Kiarash96 : January 30th, 2017 در ساعت 11:08 PM

دوستان این صحبت ها راجب پزشکی و رشته هایی بود که آزمون ورودی دارن. راجبه داروسازی که آزمون نداره چی؟ اگه من پذیرش بگیرم و دوره کالج هم نداشته باشه همه چی درسته برای ویزا دیگه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط odiwxe2 نمایش پست ها
    دوستان این صحبت ها راجب پزشکی و رشته هایی بود که آزمون ورودی دارن. راجبه داروسازی که آزمون نداره چی؟ اگه من پذیرش بگیرم و دوره کالج هم نداشته باشه همه چی درسته برای ویزا دیگه؟
    ببین یدونه دانشگاه هست ک داروسازیش بدونه ازمونه و ب زبان انگلیسیم هست و ۹۵۰۰ یورو شهریه سالانه دانشگاهشه. من از یکی ک تو برنو دارو میخونه دربارش پرسیدم گفت یکی از دوستاش رفته اون دانشگاهو وبسیار ناراضی بوده و انصراف داده حالا اینکه چرا رو نمیدونم.
    من پیام هایی ک جاهای مختلف فرستادیو دیدم فکر کنم همینجوری میای بپرسی ک امار دستت بیاد ولی اگه واقعن میخای پزشکی بخونی من تبلیغاتشو میبینم ک واسه اوکراین همین اسفند میفرستن چند روزم بیشتر مهلتش نمونده هزینشم از نصف پزشکی انگلیسی چکم کمتره. البته کیفیت دانشگاشو نمیدونم.

Member
    رشته و دانشگاه
    https://t.me/pump_upp

نقل قول نوشته اصلی توسط Kiarash96 نمایش پست ها
    کالج زبان تقریبا میشه گفت ویزا نمیدن. ولی شما باید دوره پریمدیکال اسم بنویسی ک تقریبا ۱۳۰۰ یورو از کالج زبانم گرون تره و این دوره فقط از طریق دانشگاه ارائه میشه و اسم دانشگاه پشتشه ک ن تنها زبان چکی بلکه دروس اماده سازی امتحان ورودی دانشگاه هم تدریس میشه در این دوره مثل شیمی و زیست. در ضمن تاریخ امتحان ساعات کلاس تاریخ ورود ب دانشگاه بعد از این دوره همه چی مشخص شده و با کالج فرق میکنه شانس گرفتن ویزا برای این دوره خیلی بالاتره من خودم چند روزه دگ اقدام میکنم تا قبل عید اپلایشو بگیرم.

دوستان این اطلاعات من بود مسیرو کامل هنوز طی نکردم لطفا کسی اطلاعات اضافه یا هرچیزه دگ ای داره لطف کنه ب اشتراک بذاره فقط جو الکی درست نکنین. مرسی
    کالج زبان که تعطیله. ولی کالج پری مدیککال هم وضع خوبی نداره. شما اگه از خود دانشگاه پذیرش داشتی وضعت خوب بود و شانس ویزا گرفتن بالا. بر اساس فرضیات من و شما نمیشه قضاوت کرد. باید از کسانی که رفتن و یا ریچکت شدن پرسید. من با 3 4 نفر که میخواستن برن در ارتباطم. دوتاشون رد شدن.یدون دیگه دعوت به مصاحبه مجدد شده یکی دیگه 2 3 ماه پیش رفته پس وضع چنان خوب نیست. درضمن سن رو هم در نظر بگیرید. تنها در شرایطی چک برای رشته های علوم پزشکی ارزش اقدام کردن داره که خودتون درسهاشو بخونید و بدون گذروندن دوره ی پریمیدکال وارد دانشگاه شید که می تونید پراگ امتحان بدین که باز بحث ویزا گرفتن پیش میاد که حتی توریستیشم به خانومی رو همون روزی که دوستم رفته بود رد کرده بودن!یا باید برین کشورهایی که تو سایت چارلز هست و موسساتی رو برای امتحان دادن معرفی کرده و اونجا امتحان بدین.واسه همین سختی ویزا از اییینهمه موسساتی که تو ایران اعزام دانشجو میکنن فقط یک موسسه دانشجو برای رشته های پزشکی و دندون پزشکی میکنه که مجوز نداره و با وکلا کار میکنن ظاهرا!بقیه واسه دارو اقدام میکنن که ظاهرا دانشگاهش چنگی به دل نمیزنه

نقل قول نوشته اصلی توسط Kiarash96 نمایش پست ها
    ببین یدونه دانشگاه هست ک داروسازیش بدونه ازمونه و ب زبان انگلیسیم هست و ۹۵۰۰ یورو شهریه سالانه دانشگاهشه. من از یکی ک تو برنو دارو میخونه دربارش پرسیدم گفت یکی از دوستاش رفته اون دانشگاهو وبسیار ناراضی بوده و انصراف داده حالا اینکه چرا رو نمیدونم.
    من پیام هایی ک جاهای مختلف فرستادیو دیدم فکر کنم همینجوری میای بپرسی ک امار دستت بیاد ولی اگه واقعن میخای پزشکی بخونی من تبلیغاتشو میبینم ک واسه اوکراین همین اسفند میفرستن چند روزم بیشتر مهلتش نمونده هزینشم از نصف پزشکی انگلیسی چکم کمتره. البته کیفیت دانشگاشو نمیدونم.
    این درست ولی اعتبار دانشگاش برای من مهمه، اکراین فکر نمیکنم چنگی به دل بزنه.

Member
    رشته و دانشگاه
    https://t.me/pump_upp

نقل قول نوشته اصلی توسط odiwxe2 نمایش پست ها
    این درست ولی اعتبار دانشگاش برای من مهمه، اکراین فکر نمیکنم چنگی به دل بزنه.
    اوکراین واسه کسی ک میخواد بیان ایران و کار کنه خوبه. به هرحال به صورت مشروط مورد تایید ایران شده و از نظر وزارت بهداشت اوگراین و پراگ یکین باهم. اگه میخوای بمونی و برنگردی پراگ بهتره هرچند فرقی نمیکنه. شما اگه بخوای تو اروپا با مدرک پزشکی کار کنی توهر کشوری که بری حتما باید پیشنیازهایی رو گذرونده و امتحتانشو بدی. اینجور نیست که چون از چارلز مدرک گرفته و بعدی بری مثلا فرانسه و المان همینجوری کار کنی. باید ازمون بدی یه چند تا خان رستم بگذرونی.

Member fgh1372 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Dentistry,Debrecen

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzadjentel نمایش پست ها
    اوکراین واسه کسی ک میخواد بیان ایران و کار کنه خوبه. به هرحال به صورت مشروط مورد تایید ایران شده و از نظر وزارت بهداشت اوگراین و پراگ یکین باهم. اگه میخوای بمونی و برنگردی پراگ بهتره هرچند فرقی نمیکنه. شما اگه بخوای تو اروپا با مدرک پزشکی کار کنی توهر کشوری که بری حتما باید پیشنیازهایی رو گذرونده و امتحتانشو بدی. اینجور نیست که چون از چارلز مدرک گرفته و بعدی بری مثلا فرانسه و المان همینجوری کار کنی. باید ازمون بدی یه چند تا خان رستم بگذرونی.
    برای وزارت بهداشت به هیچ عنوان پراگ و اکراین در یه سطح نیستن!!!
    در ضمن اگر مدرک عمومی تون رو از دانشگاه های داخل اتحادیه اروپا بگیرید مشکلی برای تایید کردنش و کار در کشورهای داخل اتحادیه نیست. تنها کسانی که مدرکشون خارج از اتحادیه س باید یک سری امتحانات بدن. البته اون هایی هم که مدرکشون داخل اتحادیه س باید یک سری امتحان بدن ولی مربوط به تایید کردن مدرکشون نمیشه. مثلا برای المان باید امتحانات زبان المانی بدید بعدش می تونید کار کنید بدون هیچ امتحانی چون مدرکتون داخل اتحادیه بوده. در هر حال اونایی که داخل اتحادیه مدرک گرفتن کارشون فوق العاده راحت تره و اولویت باهاشون هست نسبت به کسانی که با مدرک خارج اتحادیه میان
    در مورد سطح کشورهای روس زبان هم بزرگترین مشکلشون زبان هست که سخت میشه روسی رو یاد گرفت و باهاش درس خوند همچنین انگلیسشون خیلی ضعیفه. در نتیجه هیچی نمی تونید یاد بگیرید. این ها تجربه کسانی هست که اونجا بودن ...

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط fgh1372 نمایش پست ها
    برای وزارت بهداشت به هیچ عنوان پراگ و اکراین در یه سطح نیستن!!!
    در ضمن اگر مدرک عمومی تون رو از دانشگاه های داخل اتحادیه اروپا بگیرید مشکلی برای تایید کردنش و کار در کشورهای داخل اتحادیه نیست. تنها کسانی که مدرکشون خارج از اتحادیه س باید یک سری امتحانات بدن. البته اون هایی هم که مدرکشون داخل اتحادیه س باید یک سری امتحان بدن ولی مربوط به تایید کردن مدرکشون نمیشه. مثلا برای المان باید امتحانات زبان المانی بدید بعدش می تونید کار کنید بدون هیچ امتحانی چون مدرکتون داخل اتحادیه بوده. در هر حال اونایی که داخل اتحادیه مدرک گرفتن کارشون فوق العاده راحت تره و اولویت باهاشون هست نسبت به کسانی که با مدرک خارج اتحادیه میان
    در مورد سطح کشورهای روس زبان هم بزرگترین مشکلشون زبان هست که سخت میشه روسی رو یاد گرفت و باهاش درس خوند همچنین انگلیسشون خیلی ضعیفه. در نتیجه هیچی نمی تونید یاد بگیرید. این ها تجربه کسانی هست که اونجا بودن ...
    این جمله یعنی چی دقیقا؟ ورارت بهداش وقتی اسم دانشگاهت در لیست باشه فرقی نداره که پیر و ماری کوری فرانسه هست یا دهاتهای فلان کشور. میری امتحانت رو میدی همین و نه بیشتر! اینطوری نیست خانم فغانی بشینه ببینه ا اکراین بودی؟ نمیذارم امحان بدی؟! چرا؟ خوشم نمیاد. تو پراک بودی بهب به به زیباست یه سفر اومدیم بیا بشین کنار دستم یکم خاطره تعریف کن ببینیم . تو اصلا نمیخواد امتحان بدی!

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzadjentel نمایش پست ها
    هرچی داخل لیست هست تایید قطعی نه مشروط هیچ قید مشروطی ندارند و اون شرایط برقرار نیست دیگه. لیست قبلی قید مشروط و اینها بود ولی لیست جدید چون بر اساس رنکینگ های جهانیی تنظیم شد قید مشروط در کار نیست و برای دانشگاهی که جزو مثلا 1000 یا 500 دانشگاه برتره قید مشروط مسخرست وزارت بهداشتم چنین چیزی نداره .

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)