صفحه 163 از 204 نخستنخست ... 63113153154155156157158159160161162163164165166167168169170171172173 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,621 تا 1,630 , از مجموع 2038

موضوع: تحصیل در جمهوری چک

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در جمهوری چک

سلام خدمت دوستان یه ایمیلی رو میذارم که واسه کسایی که در مورد احتمال قبولیشون تو امتحان وروردی دانشگاه چالز سوال دارن میتونه مفید باشه

Dear Sir/Madam,

At this moment we have 200 applicants for 20 places for Dentistry program.

Best regards

Kristyna Bulinova

این ایمیلی هست که از طرف دانشکده پزشکی شماره 1 فرستادن... میگه تا این لحظه 200 نفر متقاضی اند و فقط 20 نفر قبول میشن... با توجه به اینکه هنوز یک ماه تا پایان مهلت پذیرش وقت هست تعداد متقاضی ها احتمالا بیشتر میشه... یعنی احتمال قبولی زیر 10 درصد... البته این واسه دندانپزشکیه به زبان انگلیسیه... پزشکی شرایطش فرق میکنه...
    موفق باشید

Member
    رشته و دانشگاه
    https://t.me/pump_upp

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidsh67 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان یه ایمیلی رو میذارم که واسه کسایی که در مورد احتمال قبولیشون تو امتحان وروردی دانشگاه چالز سوال دارن میتونه مفید باشه

Dear Sir/Madam,

At this moment we have 200 applicants for 20 places for Dentistry program.

Best regards

Kristyna Bulinova

این ایمیلی هست که از طرف دانشکده پزشکی شماره 1 فرستادن... میگه تا این لحظه 200 نفر متقاضی اند و فقط 20 نفر قبول میشن... با توجه به اینکه هنوز یک ماه تا پایان مهلت پذیرش وقت هست تعداد متقاضی ها احتمالا بیشتر میشه... یعنی احتمال قبولی زیر 10 درصد... البته این واسه دندانپزشکیه به زبان انگلیسیه... پزشکی شرایطش فرق میکنه...
    موفق باشید
    بله همین طور است. متاسفانه موسسات مدارک جعلی میدن که اسونه و راحت پذیرش میدن. ولی از این خبرا نیست. اینو بچه هایی که توی کالجن هم میگن. این درصد قبولی واقعا کمه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rezicek نمایش پست ها
    سلام آقا رضا
    ممنونم
    من قصد دارم برای دارو به زبان انگلیسی در hradec kralove اقدام کنم
    یه سوال متوسط هزینه (اقامت خوابگاه و خورد و خوراک) رو خود دانشگاه 3500 یورو سالانه براورد کرده
    آیا این مقدار تفاوت هزینه بین این شهر و پراگ وجود داره ؟
    چون پراگ رو هزینه خیلی بیشتری عنوان شده
    براورد دانشگاه خوشبینانه است ؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط davoud66 نمایش پست ها
    سلام آقا رضا
    ممنونم
    من قصد دارم برای دارو به زبان انگلیسی در hradec kralove اقدام کنم
    یه سوال متوسط هزینه (اقامت خوابگاه و خورد و خوراک) رو خود دانشگاه 3500 یورو سالانه براورد کرده
    آیا این مقدار تفاوت هزینه بین این شهر و پراگ وجود داره ؟
    چون پراگ رو هزینه خیلی بیشتری عنوان شده
    براورد دانشگاه خوشبینانه است ؟
    پراگ با اونجا خیلی تفاوتی نداره خیلی فرق کنه بشه 4500 یورو

Junior Member

[QUOTE=Niloufarrashed;1913290]سلام دوستان .

من تجربه ی خودم رو براتون می نویسم . راجع به تحصیل به زبان چکی و اینکه چطور ویزا بگیرین و کار دانشجویی... من الان 5 ماهه که پراگم و به قصد اینکه چکی یاد بگیرم اینجا و از سال بعد به چکی درس بخونم ، لیسانس، دانشگاه اقتصاد، اومدم اینجا.
    قبل از هر چیز به دو نکته توجه کنید: اول ارزیابی مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی یا همون Nostrifikace. این ارزیابی در شهرداری پراگ انجام می گیره و بدون این مدرک نمی تونید وارد دانشگاه بشید. خود دانشگاهها همکاری لازم رو با من نکردند وگرنه شاید الان می تونستم به چکی درس بخونم و من هم اطلاعات دقیق نداشتم. شرط اول درخواست دادن برای اینکه مدرک دبیرستان رو ارزیابی کنن داشتن محل اقامت دائم در پراگ هست. در غیر این صورت باید به کسی که ساکن پراگ هست وکالت بدین. یعنی در سفارت چک در تهران وکالت نامه تنظیم کنید که اون شخص نماینده ی شماست برای اینکه کارتون انجام بشه. شهرداری از شما می خواد که علاوه بر مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی تعداد ساعتهایی که هر درس رو در دبیرستان خوندید رو هم ترجمه رسمی کنید و بهشون ارائه بدین. شرح مصیبت اینکه چطور این تعداد ساعتها رو از آموزش پرورش گرفتم ... حکایتی دگر است. اما در انتها متوجه شدم که باید از اول می رفتم سازمان برنامه ریزی درسی. اونا وظیفشونه که برنامه درسی رشته و سالی که درس خوندید تو دبیرستان رو مهر و امضا شده به شما بدن. القصه... شهرداری دقیقا این تعداد ساعتها رو می شمره و باید حدودا نزدیک به تعداد ساعتهایی که خودشان اینجا درسها رو میگذرونن شما هم گذرونده باشین. مشکلشون با سیستم ایران چیه؟ اینکه چرا دیپلم رو سال یازدهم می دن و جداگانه یک سال پیش دانشگاهی می گذرونید. در نتیجه به من گفتن تو کمتر از70% ساعتهایی که در چک تحصیل می شه تحصیل کردی. هرچند واقعا سخت نگرفتن در نهایت و از من خواستن که دو تا امتحان بدم : زبان انگلیسی و زمین شناسی. شفاهی بود هردو. به زبان چکی ولی میشد مترجم هم ببری. من نصف انگلیسی نصف چکی زمین شناسی رو گذروندم. نترسید! واقعا آسون گرفتن. در نهایت بعد از کمتر 6 ماه انتظار (از لحظه ی درخواست تا وقتی که مدرک معادل دیپلم چکیم رو گرفتم طول کشید) **اطلاعات بیشتر یا کمک یا راهنمایی می خواین پیغام خصوصی بفرستین.
    نکته ی دوم : سفارت چک در تهران واقعا راحت ویزا میده. به شایعاتی که راجع به ویزای سفارتها می گن و احتمالات و فکرایی که اونا راجع به شما می کنن! گوش نکنین. من پیر طریقت هستم در این مسیر.... تنها موضوع مهم اینه که سفارت چک با پذیرش از دانشگاه برای گذروندن دوره ی زبان چکی به شما ویزا نمیده مگه اینکه نشون بدین این دوره قراره ختم به تحصیل در چک به زبان چکی بشه. که من راهی پیدا نکردم و دانشگاه این مدرک رو نداد با این دلیل که همچین موردی ندارن که این تضمین رو به سفارت بدن. در نتیجه من از دوره ی زبان چکی پذیرش داشتم ولی در نهایت با پذیرش از دوره ی لیسانس به زبان انگلیسی ویزا گرفتم.
    اگه انگلیسی بلدین ، مثلا TOEFL 65-70 به بالا می تونید از دانشگاه متروپلیتن پذیرش بگیرین. مصاحبه داره برای پذیرش گرفتن که امکان اینکه از طریق اسکایپ انجام بدین وجود داره. من دارم اونجا درس می خونم واقعا راه میان. (** با شما راه میان که تا یه سال مدرک ارزیابی شهرداری رو بهشون ندین چون انگلیسی زبانه این دانشگاه و تجربه ی سرو کله زدن با دانشجوی اینترنشنال رو زیاد دارن ) همین دانشگاه دوره های آموزش چکی هم داره . 9 ماهه. که هزینه ش مثل همون شهریه ی دوره های لیسانسشونه . سالی 2000 یورو که به صورت قسطی هم می گیرن یعنی سمستری 1000 یورو. حداقل شهریه ی ترم اول رو باید قبل درخواست ویزا بدین. این موضوع برای سفارت مهمه و می خواد ببینه که شما شهریه هم پرداخت کردین علاوه بر نامه ی پذیرش. بعد که ویزا گرفتین می تونید اعلام کنید که می خواین دوره های زبان چکی رو بگذرونید ( از قبل همزمان با لیسانس از این دوره ها هم پذیرش بگیرید) . این طوری پولتون حیف و میل نمیشه . وگرنه دانشگاههای دیگه هم هستن که دوره ی زبان چکی دارن اما پس گرفتن پول دردسر داره و نظر من اینه که همین دانشگاه دوره هاش خوبه و معلم های خوبی داره.

سلام
    من رفتم سازمان برنامه ریزی درسی و مدارکی که مربوط به ساعات تدریس دروس و سر فصل هاست گرفتم ( که شامل مطالب تدریس شده در دبیرستان از اول تا پیش دانشگاهی و یک جدول با تعداد ساعت به همراه پاراف مدیر آموزش مقطع دبیرستان وزارت آموزش و پرورش هست و یک نامه از دبیرخانه )
    کسی هست راهنمایی کنه که این دقیقا همونی هست که اونا میخوان چیزی از قلم نیفتاده باشه ( مهر آموزش امضا و صفحات)
    ممنون از لطف دوستان

Junior Member

سلام
    دانشگاه های چک بورسیه هم دارند.؟
    امکان کار حین تحصیل وجود داره.؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mahboobet نمایش پست ها
    سلام
    دانشگاه های چک بورسیه هم دارند.؟
    امکان کار حین تحصیل وجود داره.؟
    برای دوره ی مستر به زبان چکی ممکنه شانس بگیره و چیزی گیر بیاد ولی بجز این هم به طور معمول اگر نمراتت بالا باشه مقدار بورس میدن که زیاد نیست شاید 100 یورو واینا. تو زبان انگلیسی که ظاهرا مگر معجزه شه.
    دوره ی لیسانس به هرزبونی که عملا بورس نداره مگر همون نمرات خوب بگیری.

دوره ی دکترا بطور معمولا یه مقداری کمک هزینه از طرف دانشگاه میدن به همه و اینکه اگر استاده گرانتی چیزی داشته باشه بهت میده و بعد اینکه ممکنه تو پروژه های دانشکده و یا دپارتمانه فعال باشی اونام پولی بهت میدن. و بعد پایان درس کارت خوب باشه امکان استخدام تو مراکز مربوطه و وابسته علمی پژوهشی هم هست.

امکان کار هست ولی بلد بودن زبون چکی اگر رل مهمی بازی نکنه ولی یکی از فاکتورهاییه که باید درنظر داشت.

نقل قول نوشته اصلی توسط davoud66 نمایش پست ها
    سلام
    من رفتم سازمان برنامه ریزی درسی و مدارکی که مربوط به ساعات تدریس دروس و سر فصل هاست گرفتم ( که شامل مطالب تدریس شده در دبیرستان از اول تا پیش دانشگاهی و یک جدول با تعداد ساعت به همراه پاراف مدیر آموزش مقطع دبیرستان وزارت آموزش و پرورش هست و یک نامه از دبیرخانه )
    کسی هست راهنمایی کنه که این دقیقا همونی هست که اونا میخوان چیزی از قلم نیفتاده باشه ( مهر آموزش امضا و صفحات)
    ممنون از لطف دوستان
    سلام
    شما الان باید کلا سه صفحه مدارک با این عنوان ها داشته باشین
    1-مواد و ساعات تدریس هفتگی و تعداد واحد های رشته ی دبیرستانتون
    2-جدول دروس رشته های دوره ی پیش دانشگاهی
    3-یک نامه که برای امور مترجمان رسمی قوه قضائیه صادر شده (روی هر سه صفحه هم امضا مدیرکل و مهر سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی خورده و یادمه روی اون دو صفحه اصلی که قراره بدین ترجمه همین آقای مدیر دوخط نوشتن)

Junior Member

اقا کسی میدونه هزینه ارسال مدارک و ترجمه اون ب چکی و برگشتش چقدر میشه مدارکم پنج تا پلمپه یعنی عدم سو پیشینه شناسنامه دیپلم و ریز نمرات پیش و ریز نمرات و ی برگه دگ ک ی صفحست اگه میشه بگید تقریبا چقدر میشه هزینش

نقل قول نوشته اصلی توسط Kiarash96 نمایش پست ها
    اقا کسی میدونه هزینه ارسال مدارک و ترجمه اون ب چکی و برگشتش چقدر میشه مدارکم پنج تا پلمپه یعنی عدم سو پیشینه شناسنامه دیپلم و ریز نمرات پیش و ریز نمرات و ی برگه دگ ک ی صفحست اگه میشه بگید تقریبا چقدر میشه هزینش
    سلام
    هزینه پست اکسپرس از ایران به پراگ حدود 100 تا 150 هزار تومنه و هزینه ترجمه چکی هر صفحه 10 یورو و اگر بخوان ازونجا براتون با پست اکسپرس بفرستن حدود 100 یورو هزینش هستش.البته راجب به هزینه ترجمه هر مترجم ظاهرا قیمتش فرق داره.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)