صفحه 165 از 204 نخستنخست ... 65115155156157158159160161162163164165166167168169170171172173174175 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,641 تا 1,650 , از مجموع 2038

موضوع: تحصیل در جمهوری چک

Senior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در جمهوری چک

نقل قول نوشته اصلی توسط miladt1990 نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت دوستان عزیزم
    من و دوستم برای ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس کشور چک رو در نظر گرفتیم ولی متاسفانه اظلاعات زیادی نداریم بنابراین واقعا ممنون میشم اگه کسی از مطلعین من رو راهنمایی کنه
    با توجه به اینکه هر دو ما نمره 6 ایلتس اکادمیک رو داریم قصدمون تحصیل به زبان انگلیسی هست من مهندسی صنایع خوندم و دوستم شیمی و هر دو دانشگاه آزاد و میخواهیم رشته ای که هر دو بتونیم بخونیم رو انتخاب کنیم که بازار کار نسبتا خوبی تو چک داشته باشه
    بسیار ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید در مورد مراحل گرفتن پذیرش از دانشگاه نسبتا خوب و با هزینه تحصیل نسبتا پایین
    اگر به صورت یک دیاگرام معرفی کنید ممنون میشم چون اطلاعات خیلی پراکنده است
    پیشاپیش از راهنمایی هاتون ممنونم
    سلام
    راجع به سوالای که پرسیدی چی انتخاب کنی تا بازار کارش خوب باشه. پاسخ بهش کمی پیچیده و سخته چون کسی اشراف نداره به بازار کار چک و اینکه چه رشته هایی بیشتر خریدار داره. ولی بطور کلی بازار کار رشته های علوم درمانی از پزشکی تا کمک امبولانس خوبه . معمولا بی کار کسی نمیمونه. و رشته های فنی هم اگر کسی فنی کار باشه مث همین کار با دستگاهها تراش و الا ماشاالله. کلی کار فنی. مقاطع فوق و دکتری بیشتر برای کارای مدیریتیه که رقابتی تره و همچنین کارا پژوهشی که خب الزاما نه همه دانشگاههها امکاناتشو دارن و نه همه مراکز صنعتی بخش پژوهشی. برای کارای فنی من تکنسین فنی و .... هم معمولا تحصیل تو کالج های فنی و حرفه ای و همون حد لیسانس کفایت میکنه. خلاصه اینکه اگر به فوق لیسانس مهندسی صنایع علاقه داری و میخوای وارد بازار کار بشی. شاید ورود به تحصیلات فنی تر راه رو هموار تر کنه تا ورود به تحصیلات مدیریتی رشته صنایع. یه پیشنهادی میکنم و اونم اینه که نرم افرار تخصصی رشته ات یکشو خوب یاد بگیری. رو هوا میزننت. هرچی تخصصی تر بلد باشی بهتره. ممکنه کمی روند یافتن شغل طولانی تر باشه ولی در عین حال حقوقش بالاتره. و اینه برای کار یاد گیری زبون چکی رو مد نظر قرار بده بدون اون انگار یه پات میلنگه.

دیاگرام نیاز نیست. برو تو سایت تک تک دانشگاههای فنی تو چک سر بزنن ببین به انگلیسی تو مقطع فوق رشته صنایع و یا مشابه شو میگیرن یا خیر . اگر میگیرن ، خب به وضوح نوشته چطور اپلای کنین.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Darbeda نمایش پست ها
    سلام،
    دوستان کسی اطلاع داره که شرایط گرفتن ویزا برای همسر دانشجوی PhD از سفارت چک به چه صورت هست؟ من تو سایت سفارت نگاه کردم نوشته که شخص اصلی که مشغول به تحصیل هست باید حداقل 15 ماه ساکن چک باشه تا همسر بتونه واسه ویزای long term اقدام کنه (لااقل برداشت من این بود!) خواستم ببینم این صحت داره؟
    ممکنه برای لانگ ترم ویزا که همون ویزای یه ساله باشه بله اینی باشه که میگی ولی برای کسایی که تازه میان. همراشون هم میتونه برای ویزای کوتاه مدت سه ماهه اقدام کنه. بعد پایان سه ماه فکنم باید مدتی صبر کنه مثلا 3 ماه و بعد دوباره اقدام کنه.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Abolfazl44 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    فقط از تاپیک هایی که این لیست برای زیست و شیمی و فیزیک و ریاضی معرفی کرده در امتحان سوال میاد ؟ و یا ممکنه از قسمت های دیگه هم بیاد ؟
    فقط همیناس. همیناشهم بخونی قبولی

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mkhajoe نمایش پست ها
    سلام دوستان، من از طریق یک استاد برای دانشگاه چارلز اپلی کردم انگار این دانشگاه امتحان ورودی (entrance exam) داره و استاده بهم گفت برای امتحان ورودی باید بیای کشور چک. از من خواست که قالب دعوت نامه ای پیدا کنم که باهاش بشه راحت تر ویزا گرفت، خواستم بپرسم کسی دعوت نامه داره متنش رو برام ارسال کنه و اینکه بهش بگم تو متن دعوت نامه چه چیزایی بنویسه؟ در ضمن امتحان ورودی اواخر جولای هست و بهم گفت ویزای توریستی بگیرم، چون شروع کلاس ها اول اکتبره
    تا جایی که میدونم دعوت نامه رو باید استاد و یا شخصی که دعوتت میکنه بره از پلیس بگیره و برات بفرسته که بری سفارت چک تا بهت ویزا کوتاه مدت چند روزه بدن. به صورت نام های که بخوای بنویسی نیست.

سلام دوستان کسی هست بخواد داروسازی دانشگاه چالز بخونه ؟؟

Senior Member

یه سایت خیلی مفید http://www.foreigners.cz/

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rezicek نمایش پست ها
    1- فکنم هر سه تا شون و حتی دو دانشکده ی شهرستان هم. ولی بهتره به سایت دانشکده مراجعه کینین. اطلاعات دقیق اونجاس
    2- نه به نظر من خیلی متفاوت نیستند. درضمن اگز دانشجو سال اول و اخر پزشکی و یا هر رشته ای نباشی میتونی دانشکده ات رو عوض کنی بری دانشکده دیگه که این رشته رو داره. تغییر دانشکده سخت نیست. تو سایت دانشکده ها اورده شده شرایطه
    3- درصورت کم بودن متقاضی نه اینکه همه رو بگیرن ولی سعی میکنن همه رو بگیرن. اون نمرهه مال ازمون ورودی پزشکی به زبان چکیه.

سلام من هفته پیش امتحان دودانشکده روشرکت کردم دانشکده شماره دو از 100 نفر 36نفر قبول شد برای پزشکی
    دانشکده شماره 3 هم از 130 نفر حدود 70-80 نفر
    دانشکده شماره سه حداقل نمره داشت برای رفتن به مرحله مصاحبه
    کسانی که نمرشون کمتر از حد اعلام شده در سایت بود به مرحله بعد نرفتن
    حداقل باید 50 تا میزدی از 90 تا

Junior Member

سلام دوستان.
    ببخشید تعداد صفحات خیلی زیاده و نتونستم همه رو مرور کنم میشه لطفا یه خلاصه ای از تجربه کار و زندگی در شهر پراگ رو بفرمایید.

Junior Member

من به تازگی با یه شرکت برای کار مصاحبه کردم که نتیجه اش مثبت بود. حالا میخوام بدونم ارزش داره برای کار مهاجرت کنم به پراگ؟ در مورد ویزای کار کسی اطلاعی داره؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط naargees نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    ببخشید تعداد صفحات خیلی زیاده و نتونستم همه رو مرور کنم میشه لطفا یه خلاصه ای از تجربه کار و زندگی در شهر پراگ رو بفرمایید.
    خلاصه: اگر کار مناسب داشته باشی نسبتا هم آرامش داری هم آسایش ولی خب غربت کمی احساس تنهایی اینا هم ممکنه داشته باشه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)