صفحه 173 از 204 نخستنخست ... 73123163164165166167168169170171172173174175176177178179180181182183 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,721 تا 1,730 , از مجموع 2038

موضوع: تحصیل در جمهوری چک

Senior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در جمهوری چک

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzadjentel نمایش پست ها
    سلام رضا جان. ترجمه عدم سوپیشینه و ترجمه شناسنامه و ترجمه نامه تمکن مالی هست که نیاز به مهر سفارت برای سوپرلگلایز داره. برای گرفتن پذیرش از دانشگاه نیازی به تایید مدارک توسط سفارت نیست.
    برای نوستریفیکیشن. تاجاییکه یادمه ؛ معاونت ارزیابی مدارک تحصیلی تو فرمانداری پراگ ؛ میخواست که همه مدارک تحصیلی (همراه با ریز نمراتتش که همه رو میشه تو یه پکیج قرارداد) مهمور به مهر سفارت باشه. اگر الان نمیخوان نمیدونم. اطلاعات من دست کم مال 2 ساله پیشه

سلام دوستان

می خواستم بپرسم از بین این همه دوستانی که واسه آزمون پزشکی به زبان چکی سوال می کردن ؛ آیا کسی هم توی آزمون قبول شده؟
    اگر آره. می خواستم راجع به سختی یا آسونی آزمون از تجربیاتشون بگن؟ اینکه مصاحبه بعد از آزمون هم داشته یا نه؟ مدرک زبان B1 هم باید داشته باشند؟

من خودم الان دانشجوی دکترا توی چک (برنو) هستم و به دلایل شخصی می خوام تغییر رشته بدم. ولی اینجا من کسی رو ندیدم که از خارجیا به زبان
    چکی پزشکی بخونه معمولا به زبان انگلیسی پذیرش گرفتند. از اونجایی که می دونم زبان چکی واقعا زبان راحتی نیست ( با توجه به اینکه بحث فقط سوالات
    آزمون به زبان چکی نیست ، بخش مهم تر دروس پزشکی به زبان چکی هست). با این تفاسیر اگر کسی تجربه ای داره خوشحال میشم من را راهنمایی کنه.

ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    https://t.me/pump_upp

نقل قول نوشته اصلی توسط sanazmalali نمایش پست ها
    سلام دوستان

می خواستم بپرسم از بین این همه دوستانی که واسه آزمون پزشکی به زبان چکی سوال می کردن ؛ آیا کسی هم توی آزمون قبول شده؟
    اگر آره. می خواستم راجع به سختی یا آسونی آزمون از تجربیاتشون بگن؟ اینکه مصاحبه بعد از آزمون هم داشته یا نه؟ مدرک زبان B1 هم باید داشته باشند؟

من خودم الان دانشجوی دکترا توی چک (برنو) هستم و به دلایل شخصی می خوام تغییر رشته بدم. ولی اینجا من کسی رو ندیدم که از خارجیا به زبان
    چکی پزشکی بخونه معمولا به زبان انگلیسی پذیرش گرفتند. از اونجایی که می دونم زبان چکی واقعا زبان راحتی نیست ( با توجه به اینکه بحث فقط سوالات
    آزمون به زبان چکی نیست ، بخش مهم تر دروس پزشکی به زبان چکی هست). با این تفاسیر اگر کسی تجربه ای داره خوشحال میشم من را راهنمایی کنه.

ممنون
    سلام وقت بخیر
    امسال ۷ ۸ نفر واسه دوره ی چکی رفتن. من با چندتاشون صحبت که میکردم میگفتن سخته. البته یکیشون که به زبان المانی وارد بود میگفت برای من راحته.
    درمورد سختی قبولی هم باید گفت که خود چکی ها هم دراین ازمون شرکت میکنند و این رقابت رو بالا میبره. درمورد مدرک زبان باید عرض کنم مدرک زبان b1 برای کشورهایی نظیر المان و اتریش نیاز هست. چک مدرک زبان نیاز نداره.

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzadjentel نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر
    امسال ۷ ۸ نفر واسه دوره ی چکی رفتن. من با چندتاشون صحبت که میکردم میگفتن سخته. البته یکیشون که به زبان المانی وارد بود میگفت برای من راحته.
    درمورد سختی قبولی هم باید گفت که خود چکی ها هم دراین ازمون شرکت میکنند و این رقابت رو بالا میبره. درمورد مدرک زبان باید عرض کنم مدرک زبان b1 برای کشورهایی نظیر المان و اتریش نیاز هست. چک مدرک زبان نیاز نداره.

آره زبان سختیه ، چون من خودم فعلا تا A1 خوندم و واسم سوال بود که چه طور با یک دوره ی 1-2 ساله ی کالج از پس آزمون بر میان
    چون دروس زیست/فیزیک/... بحثش از یادگیری زبان در حد مکالمه متفاوت هستش و به علاوه درس های پزشکی به زبان چکی .
    به هر حال همیشه خواستن توانستن است

پس فکر کنم به زبان انگلیسی ملموس تر باشه واسم باز هم ممنون از جوابتون .

Junior Member

سلام دوستان كدوم يكي از دانشكده (faculty)هاي پزشكي دانشگاه چارلز از همشون بهتره و اعتبار جهاني داره و كشور هاي اروپايي ديگه مدركشو قبول دارن؟مرسي از راهنماييتون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Alirezaajd نمایش پست ها
    سلام دوستان كدوم يكي از دانشكده (faculty)هاي پزشكي دانشگاه چارلز از همشون بهتره و اعتبار جهاني داره و كشور هاي اروپايي ديگه مدركشو قبول دارن؟مرسي از راهنماييتون
    همه فکلتی هاش رو اروپا قبول داره ولی فکلتی هاش تو خوده پراگ از همه معتبرتره ولی در نهایت مهر چارلز میخوره تو همه مدرکاش فرقی ندارن

Junior Member

سلام دوستان براي رشته پزشكي در دانشگاه چارلز احتمال گرفتن بورسيه بعد از مثلا دو سال كه جز نفرات برتر بوديم و نمرات خوبي داشته باشيم هست؟كه قسمتي از هزينه هارو ساپورت كنه؟ چقدر احتمال گرفتن بورسيه هست؟مرسي از راهنماييتون

Member
    رشته و دانشگاه
    https://t.me/pump_upp

نقل قول نوشته اصلی توسط Alirezaajd نمایش پست ها
    سلام دوستان براي رشته پزشكي در دانشگاه چارلز احتمال گرفتن بورسيه بعد از مثلا دو سال كه جز نفرات برتر بوديم و نمرات خوبي داشته باشيم هست؟كه قسمتي از هزينه هارو ساپورت كنه؟ چقدر احتمال گرفتن بورسيه هست؟مرسي از راهنماييتون
    سلام. به طور کلی بورسیه برای رشته های پزشکی واسه دانشجوهای بین الملل در هیچ کجای دنیا وجود نداره مگر موارد نادر مثل ایتالیا که بورسیه استانی داره و سایر قضایا..
    طبق سایت دانشگاه شهریه 13000 یورو و دانشگاه اجازه داره سالیانه این شهریه رو بالا هم ببره!! بنابراین از نظر من دنبال بورسیه برای رشته های پزشکی اونم واسه چارلز نباشید!
    موفق باشید.

Junior Member

سلام. در صورت بورس شدن از دانشگاهای کشور چک ایا نیاز به bank statement برای سفارت هست. اگه نیاز هست باید حساب به نام خود دانشجو باشه یا میتونه به نام پدر یا مادر باشه؟ اگر به نام پدر یا مادر باشه باید شامل امضا پدر یا مادر باشه؟

با سلام خدمت دوستان عزیزمن دانشجوی دکتری هستم و با یکی از اساتید دانشگاه پراگ برای یک فرصت مطالعاتی یک ساله هماهنگ کردم و تا چند روز دیگه دعوتنامه ام به دستم می رسه.سوالم این هست که آیا زمان گرفتن وقت از سفارت می تونم هم زمان برای همسرم هم اقدام کنم تا با همدیگه بریم؟ یا جمهوری چک هم مثل خیلی از کشورهای عضو شنگن، گرفتن ویزای همراه به صورت همزمان رو قبول نمی کنه؟ یعنی مجبور می شم که ابتدا خودم برم و بعد از گرفتن کارت اقامت می تونم برای بردن همسرم اقدام کنم؟سوال دومم این هست که آیا ارائه مدرک زبان، مثلا آیلتس، جزو مدارک مورد نیاز سفارت هست؟ یعنی من برای درخواست ویزا، علاوه بر مدارک معمول، باید مدرک زبان هم ارائه بدم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)