صفحه 174 از 204 نخستنخست ... 74124164165166167168169170171172173174175176177178179180181182183184 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,731 تا 1,740 , از مجموع 2038

موضوع: تحصیل در جمهوری چک

Member
    رشته و دانشگاه
    https://t.me/pump_upp

پیش فرض پاسخ : تحصیل در جمهوری چک

نقل قول نوشته اصلی توسط hasane نمایش پست ها
    سلام. در صورت بورس شدن از دانشگاهای کشور چک ایا نیاز به bank statement برای سفارت هست. اگه نیاز هست باید حساب به نام خود دانشجو باشه یا میتونه به نام پدر یا مادر باشه؟ اگر به نام پدر یا مادر باشه باید شامل امضا پدر یا مادر باشه؟
    سلام. بله نیاز هست.حساب باید به اسم خودتون باشه. برای اینکه مطمین بشین میتونیید به سفارت ایمیل بزنید.

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط paknahad107 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیزمن دانشجوی دکتری هستم و با یکی از اساتید دانشگاه پراگ برای یک فرصت مطالعاتی یک ساله هماهنگ کردم و تا چند روز دیگه دعوتنامه ام به دستم می رسه.سوالم این هست که آیا زمان گرفتن وقت از سفارت می تونم هم زمان برای همسرم هم اقدام کنم تا با همدیگه بریم؟ یا جمهوری چک هم مثل خیلی از کشورهای عضو شنگن، گرفتن ویزای همراه به صورت همزمان رو قبول نمی کنه؟ یعنی مجبور می شم که ابتدا خودم برم و بعد از گرفتن کارت اقامت می تونم برای بردن همسرم اقدام کنم؟سوال دومم این هست که آیا ارائه مدرک زبان، مثلا آیلتس، جزو مدارک مورد نیاز سفارت هست؟ یعنی من برای درخواست ویزا، علاوه بر مدارک معمول، باید مدرک زبان هم ارائه بدم؟
    فکرکنم باید یه سال از تاریخ اقامت شما در چک بگذره تا بتونید همسرتون رو ببرید همراه خودتون. در مورد سوال دومباید بگم سفارت از شما مدرک زبان ایلتس نمیخواد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzadjentel نمایش پست ها
    سلام. بله نیاز هست.حساب باید به اسم خودتون باشه. برای اینکه مطمین بشین میتونیید به سفارت ایمیل بزنید.
    سلام. ممنون از جوابتون. ممنون میشم اگه در مورد سوالای زیر راهنمایی کنید.

ایا bank statement باید ترجمه چکی بشه؟ در صورت دریافت بورس ماهیانه 320 یورو و Waive شدن شهریه چقدر باید توی حساب پول باشه؟
    bank statement و سو پیشینه باید مربوط به حداکثر چه مدت قبل از وقت مصاحبه باشه؟
    کپی از پاسپورت و بقیه مدارک باید حتما رنگی باشه؟
    هزینه superlegalization و سفارت رو باید به ریال بدیم هزینه سفارت و مهر هر مدرک چقدر میشه؟

Member
    رشته و دانشگاه

ایا bank statement باید ترجمه چکی بشه؟ در صورت دریافت بورس ماهیانه 320 یورو و Waive شدن شهریه چقدر باید توی حساب پول باشه؟
    هزینه superlegalization و سفارت رو باید به ریال بدیم هزینه سفارت و مهر هر مدرک چقدر میشه؟
    تمکن مالی باید حداقل ده هزار یورو باشه
    عدم سوپیشینه و تمکن مالی هردوتا باید ترجمه شن ولی تمکن نیازی به سوپرلگلایز نداره. هزینه سوگرلگلیز هر مدرک 22یورو ا. از بقیه سوالات اطلاعی ندارم. مطلع شدین مارو هم درجریان بگذارید

سلام.

مداركي كه بايد ترجمه چكي شود؛ شناسنامه ، سو پيشينه و اظهارنامه بانكي. ( تا ٦ ماه بعد از ترجمه رسمي اعتبار دارد.) نيازي نيست كپي ها حتما رنگي باشه ولي رنگي بگيريد بهتره واسه مهر و امضاهاي مدارك.

اگر منظورتان از بورسيه مبلغ ٧٣٠٠كرون در ماه مي باشد (كه از دانشگاه دريافت مي كنيد) عملا حداقل هزينه ي زندگي در چك مي باشد و نيازي نيست مبلغي زيادي توي حسابتان باشه ( من حدود ١٠ ميليون توي حسابم گذاشتم و گردش حسابب گرفتم فكر كنم تا ٥ ميليون هم مشكلي نباشه ، چون وقتي بورسيه هستيد عملا مشكلي از بابت هزينه هاتون توي چك نداريد و خانم انصاري به من گفتند هر ميزان كه در توانت هست مي توني توي حسابت داشته باشي ) پ.ن. از نظر قانوني اين هزينه كافيه براي زندگي اما در عمل نه و عملا نياز داريد اينجا كار كنيد حالا يا بيرون از دانشگاه يا اينكه استادت باهات قرارداد ببنده.

هزينه ي مهر هم به يورو بايد پرداخت بشه (حدود٢٢ يورو براي هر مهر).

پ.ن. من ويزامو پارسال گرفتم، بعيد ميدونم شرايط تغييري كرده باشه.

سلام شرایط تحصیل به پزشکی در جمهوری چک چیه شرایط سنی داره؟؟

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط faraz_flh نمایش پست ها
    سلام شرایط تحصیل به پزشکی در جمهوری چک چیه شرایط سنی داره؟؟
    سلام. اگر صفحات قبل رو یه نگاه مینداختی بد نبود.
    دانشگاهش برای پذیرش شرایط خاصی نداره. ولی سفارت خونه حداکثر تا 23 سال ویزا میده واسه کالج. البته اینم بگم که اینها قانون های نانوشتست. یکی میبینی 18 سالشه ویزا نمیگیره یکی 30 سالشه ویزا گرفته.

Junior Member

سلام، خسته نباشيد، ببخشيد من ١٩ سالمه و ميخوام براي دندانپزشكي دانشگاه چارلز به زبان چكي اقدام كنم. ميشه لطفا ترتيب كارايي كه بايد انجام بدم رو بهم بگيد؟ مدارك ديپلم و پيشم رو از مدرسه گرفتم و حالا بايد به انگليسي ترجمش كنم. كل هزينه ي ترجمه چقد ميشه؟ و دارالترجمه هاي قيمت مناسب كدومان؟ بعدش بايد مهر اموزش پرورش و دادگستري بخوره درسته؟ بعدش براي اينكه پذيرش دانشگاهو بگيرم بايد مداركمو به كالج بفرستم يا به خود دانشگاه؟ و اينكه صبر كنم تا دانشگاه بهم پذيرش بده بعد وقت سفارت بگيرم؟ يا همزمان وقت هم بگيرم كه كارم زودتر انجام شه؟ چون ميخوام همه ي كاراشو خودم و بدون دخالت موسسه ها انجام بدم. خيلي ممنون ميشم اگه راهنماييم كنين.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Nooshin123 نمایش پست ها
    سلام، خسته نباشيد، ببخشيد من ١٩ سالمه و ميخوام براي دندانپزشكي دانشگاه چارلز به زبان چكي اقدام كنم. ميشه لطفا ترتيب كارايي كه بايد انجام بدم رو بهم بگيد؟ مدارك ديپلم و پيشم رو از مدرسه گرفتم و حالا بايد به انگليسي ترجمش كنم. كل هزينه ي ترجمه چقد ميشه؟ و دارالترجمه هاي قيمت مناسب كدومان؟ بعدش بايد مهر اموزش پرورش و دادگستري بخوره درسته؟ بعدش براي اينكه پذيرش دانشگاهو بگيرم بايد مداركمو به كالج بفرستم يا به خود دانشگاه؟ و اينكه صبر كنم تا دانشگاه بهم پذيرش بده بعد وقت سفارت بگيرم؟ يا همزمان وقت هم بگيرم كه كارم زودتر انجام شه؟ چون ميخوام همه ي كاراشو خودم و بدون دخالت موسسه ها انجام بدم. خيلي ممنون ميشم اگه راهنماييم كنين.
    سلام
    از اونجایی که قراره به زودی لیست دانشگاه های موردتایید جدید ارائه بشه،لطفا اقدام نکنید.
    منتهی برای سایر کار های ترجمه.....مدرک دیپلم و ریزنمرات که درصد ولی پیش بسته به دانشگاه داره که قبول کنه یا از اول پیش دانشگاهی تو دانشگاه مقصد بخونی.ترجمه دیپلم و ریزنمرات،شناسنامه،گواهی سلامت،تعهد مالی به همراه مهردادگستری و نمایندگی وزارت امورخارجه که خود دارالترجمه هم انجام میده سر جمع حدود پانصد تومن میشه.
    به خود دانشگاه میفرستن و اونجا به کالج معرفی میشید.وقت سفارت رو بعد دعوتنامه میگیرن.

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Nooshin123 نمایش پست ها
    سلام. قبولی دندون پزشکی تو دوره ی انگلیسیش خیلی سخته چه برسه به چکی!!! اگه ووقعا فقط دندون دوست داری به نظرم تجدید نظر کن.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)