صفحه 20 از 204 نخستنخست ... 10111213141516171819202122232425262728293070120 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 191 تا 200 , از مجموع 2038

موضوع: تحصیل در جمهوری چک

پیش فرض پاسخ : تحصیل در جمهوری چک

خواهش می کنم یکی جوابم رو بده لطفا.هم سوال قبلیم رو هم اینکه مدارکی که واسه ویزا ی تحصیلی می خوان در مورد بیمه و سکونت یعنی چی؟من متوجه نشدم.

· Confirmation of accommodation - a document confirming the availability of accommodation for the required period of stay in the Czech Republic

· Health/Medical Insurance contract - for an amount of at least 60.000 EUR,covering the cost of necessary & immediate health care. According to the new law that has been in force since 1-1-2011, it is not necessary to have a contract concluded with a Czech insurance company (as before), but you will be required to submit a notarized Czech translation of your insurance contract and its general conditions. Upon request you are also obliged to submit a proof that you have paid the insurance premium for the entire period of requested stay).
    The Health/Medical Insurance contract is presented before affixing the residence permit/visa to the applicant’s passport.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sanammidpsy نمایش پست ها
    خواهش می کنم یکی جوابم رو بده لطفا.هم سوال قبلیم رو هم اینکه مدارکی که واسه ویزا ی تحصیلی می خوان در مورد بیمه و سکونت یعنی چی؟من متوجه نشدم.

· Confirmation of accommodation - a document confirming the availability of accommodation for the required period of stay in the Czech Republic

· Health/Medical Insurance contract - for an amount of at least 60.000 EUR,covering the cost of necessary & immediate health care. According to the new law that has been in force since 1-1-2011, it is not necessary to have a contract concluded with a Czech insurance company (as before), but you will be required to submit a notarized Czech translation of your insurance contract and its general conditions. Upon request you are also obliged to submit a proof that you have paid the insurance premium for the entire period of requested stay).
    The Health/Medical Insurance contract is presented before affixing the residence permit/visa to the applicant’s passport.
    سلام خانم، راجع به این دانشگاهی که نوشتی میتونم بگم که یه دانشگاه درواقع خصوصیه http://www.msmt.cz/vzdelavani/prehle...oukromych-skol این صفحه ی وزارت علوم چک رو نیگاه کن. به چکیه ولی میتونی تو از ترجمه گوگل سود ببری. خلاصه من به شخصه تحصیل تو دانشگاه خصوصی اینچنینی رو وقت تلف کردن میدونم. امیدوارم ازم دلخور نشی. ولی درباره ی خوابگاه accommodation و بیمه سلامت Medical Insurance باید اضافه کنم اگه اشتباه نکنم و خودشون خوابگاه داشته باشن باید یا خودشون هماهنگ کنی و بخوای که برگه ای دال براینکه بهت خوابگاه میدن ، ارائه بدن تا بتونی به سفارتشون بدی برای گرفتن ویزا. گاهی باسد پول خوابگاه رو پیش پرداخت کرده باشی تا برگه داشتن خوابگاه رو بهت بدن ولی سعی کن حداقل برگه ای ازشون بگیری که توش به اقامت دادنت تو خوابگاه اشاره شده باشه. نه اینکه پول بریزی و بعد ویزات به مشکل بر بخوره. اگر دانشگاه خوابگاه نداره که خوب ازشون سوال کن تا بهت جایی رو معرفی کنن در غیر این صورت میتونم برات تو خوابگاه دانشگاه فنی جا بگیرم (که ارزونم هست ماهی حول حوش 4000 کرون چکی هر دلار 19 کرونه) اگر مایل بودی. راجع به بیمه ظاهرا این بیمه بین المللی که از کشور محل اقامتت میگیری (فرض اینه که ایرانی) کافی ترجمه اون بیمه تو ارائه کنی. حالا با اون بیمه بتونی ویزا بگیری یا نه بحث دیگه ایه. ولی بازم اگه خواستی میتونم برات بیمه http://www.vzp.cz/en/health-insuranc...ed-persons.php رو بگیرم من خودم اینو دارم و همه جا اروپا معتبره و روزی 35 کرونه. امیدوارم این اطلاعات کمک کرده باشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط rezicek نمایش پست ها
    سلام خانم، راجع به این دانشگاهی که نوشتی میتونم بگم که یه دانشگاه درواقع خصوصیه http://www.msmt.cz/vzdelavani/prehle...oukromych-skol این صفحه ی وزارت علوم چک رو نیگاه کن. به چکیه ولی میتونی تو از ترجمه گوگل سود ببری. خلاصه من به شخصه تحصیل تو دانشگاه خصوصی اینچنینی رو وقت تلف کردن میدونم. امیدوارم ازم دلخور نشی. ولی درباره ی خوابگاه accommodation و بیمه سلامت Medical Insurance باید اضافه کنم اگه اشتباه نکنم و خودشون خوابگاه داشته باشن باید یا خودشون هماهنگ کنی و بخوای که برگه ای دال براینکه بهت خوابگاه میدن ، ارائه بدن تا بتونی به سفارتشون بدی برای گرفتن ویزا. گاهی باسد پول خوابگاه رو پیش پرداخت کرده باشی تا برگه داشتن خوابگاه رو بهت بدن ولی سعی کن حداقل برگه ای ازشون بگیری که توش به اقامت دادنت تو خوابگاه اشاره شده باشه. نه اینکه پول بریزی و بعد ویزات به مشکل بر بخوره. اگر دانشگاه خوابگاه نداره که خوب ازشون سوال کن تا بهت جایی رو معرفی کنن در غیر این صورت میتونم برات تو خوابگاه دانشگاه فنی جا بگیرم (که ارزونم هست ماهی حول حوش 4000 کرون چکی هر دلار 19 کرونه) اگر مایل بودی. راجع به بیمه ظاهرا این بیمه بین المللی که از کشور محل اقامتت میگیری (فرض اینه که ایرانی) کافی ترجمه اون بیمه تو ارائه کنی. حالا با اون بیمه بتونی ویزا بگیری یا نه بحث دیگه ایه. ولی بازم اگه خواستی میتونم برات بیمه http://www.vzp.cz/en/health-insuranc...ed-persons.php رو بگیرم من خودم اینو دارم و همه جا اروپا معتبره و روزی 35 کرونه. امیدوارم این اطلاعات کمک کرده باشه.
    ممنون دوست عزیز از اطلاعاتی که دادی.حالا با این توصیف ها اگه نخوام برم اون دانشگاه ایا شما پیشنهادی دارید؟زندگی توی چک رو دوست دارم.و ترجیح میدم که اونجا باشم. اما غیر این دانشگاه جای دیگه ای روو پیدا نکردم. باز هم خیلی خیلی ممنون

Senior Member

ممنون دوست عزیز از اطلاعاتی که دادی.حالا با این توصیف ها اگه نخوام برم اون دانشگاه ایا شما پیشنهادی دارید؟زندگی توی چک رو دوست دارم.و ترجیح میدم که اونجا باشم. اما غیر این دانشگاه جای دیگه ای روو پیدا نکردم. باز هم خیلی خیلی ممنون
    سلام. تو دانشگاههای دولتی پراگ گشتم ولی متاسفانه رشته روانشناسی رو تو سطح فوق لیسانس به انگلیسی ندارن. پیشنهاد میکنم حالا که (لطفا فرض رو بر دخالت و فضولی نزار) علاقه مندی ، خب تو همین دانشگاه ای که نام بردی ، این رشته رو بخون ولی بعدا اگه خواستی تو چک بمونی ، میتونی مقطع دکتری رو اینجاها بخونی که خیلی معتبره. http://is.cuni.cz/webapps/akreditace...ksearchbtn.y=0
    نمیدونم گرایش بالینیه یا نه ولی حتما استاد راهنمایی پیدا میکنی که بخواد باهات تو زمینه بالینی کار کنه. پیشنهاد میشه تو دپارتمان روانشناسی دانشکده پزشکی گرایش بالینی رو ادامه بدی. امیدوارم کمکی شده باشه. به امید بهروزیت

مرسی rezicek جان از این همه لطف و راهنماییت.میشه چند تا سوال دیگه هم بپرسم؟من خودم تا اردیبهشت ماه پایان نامه ی فوق لیسانس روانشناسی بالینی دانشگاه فردوسی رو دفاع میکنم.علت اینکه دوباره واسه مستر اقدام کردم هزینه ی پایینش تو پراگ بود و نتونسته بودم دکترا به زبان انگلیسی پیدا کنم.ممنون که بهم معرفی کردی.اما من تو سایتشون درمورد هزینه هاش چیزی دستگیرم نشد؟مثل خیلی از کشورا به بچه های دکترا حقوق نمیدن؟در ضمن من نتونستم مدارک لازم واسه دکترا رو تو سایتشون پیدا کنم بخاطر زبانش.میشه راهنماییم کنی؟ بازهم ممنون

Senior Member

مرسی rezicek جان از این همه لطف و راهنماییت.میشه چند تا سوال دیگه هم بپرسم؟من خودم تا اردیبهشت ماه پایان نامه ی فوق لیسانس روانشناسی بالینی دانشگاه فردوسی رو دفاع میکنم.علت اینکه دوباره واسه مستر اقدام کردم هزینه ی پایینش تو پراگ بود و نتونسته بودم دکترا به زبان انگلیسی پیدا کنم.ممنون که بهم معرفی کردی.اما من تو سایتشون درمورد هزینه هاش چیزی دستگیرم نشد؟مثل خیلی از کشورا به بچه های دکترا حقوق نمیدن؟در ضمن من نتونستم مدارک لازم واسه دکترا رو تو سایتشون پیدا کنم بخاطر زبانش.میشه راهنماییم کنی؟ بازهم ممنون
    دختر خوب ، خب چرا مستقیم برا دکتری اقدام نمیکنی تو که داری فوقتو میگیری. پاسخ همه سوالاتت اینجاس http://www.lf1.cuni.cz/en/doctoral-studies-3554 و اولین کاری که میکنی به پرفسور رابوخ ریس دپارتمان روانشناسی با ایمیل raboch@cesnet.cz ویا jzivny@vfn.cz ایمیل بزن و بهش بگو که در چه زمینه ای تز فوق نوشتی و تو دکتری به چه زمینه ای علاقه داری و ازین حرفا. اگه اشتباه نکنم روانشناسی بالینی باید همون کلنیکال سایکولوژی باشه که این دپارتمانه راسته کارته. تو این دپارتمانه راجع به علوم اعصاب هم گرایش دکتری دارن که از رشته های پیشروه، میتونی روش فکر کنی. چون به انگلیسی می خوای بخونی خب باید طبق سایتشون که گفته برای تحصیل تمام وقت 1500 یورو سالی که عملا مفته. ولی از خود پرفسوره سوال کن ایا امکان گرفتن کمک مالی ویا بورس برای دانشجویی که به انگلیسی میخونه هس یا نه؟ فکر کنم بتونی بگیری یا اگرم نگیری نترس امکان تامین مالی توسط خود دپارتمان هس . چون خود دپارتمانا با انیستیو و مراکز دیگه همکاری میکنن و درامدایی دارن. فوقش پول یه سال رو پرداخت کنی و سال بعدش تو خود دپارتمانه راههای پیدا میکنی تا هزینه تحصیل رو درآری.
    اگر سوالی باز بزات پیش اومد بپرس. به امید بهروزی

نقل قول نوشته اصلی توسط rezicek نمایش پست ها
    دختر خوب ، خب چرا مستقیم برا دکتری اقدام نمیکنی تو که داری فوقتو میگیری. پاسخ همه سوالاتت اینجاس http://www.lf1.cuni.cz/en/doctoral-studies-3554 و اولین کاری که میکنی به پرفسور رابوخ ریس دپارتمان روانشناسی با ایمیل raboch@cesnet.cz ویا jzivny@vfn.cz ایمیل بزن و بهش بگو که در چه زمینه ای تز فوق نوشتی و تو دکتری به چه زمینه ای علاقه داری و ازین حرفا. اگه اشتباه نکنم روانشناسی بالینی باید همون کلنیکال سایکولوژی باشه که این دپارتمانه راسته کارته. تو این دپارتمانه راجع به علوم اعصاب هم گرایش دکتری دارن که از رشته های پیشروه، میتونی روش فکر کنی. چون به انگلیسی می خوای بخونی خب باید طبق سایتشون که گفته برای تحصیل تمام وقت 1500 یورو سالی که عملا مفته. ولی از خود پرفسوره سوال کن ایا امکان گرفتن کمک مالی ویا بورس برای دانشجویی که به انگلیسی میخونه هس یا نه؟ فکر کنم بتونی بگیری یا اگرم نگیری نترس امکان تامین مالی توسط خود دپارتمان هس . چون خود دپارتمانا با انیستیو و مراکز دیگه همکاری میکنن و درامدایی دارن. فوقش پول یه سال رو پرداخت کنی و سال بعدش تو خود دپارتمانه راههای پیدا میکنی تا هزینه تحصیل رو درآری.
    اگر سوالی باز بزات پیش اومد بپرس. به امید بهروزی

خیلی خیلی خوشحالم که شما ااینجا هستید.
    چندتا سوال دیگه؟ایا بعد 4 سال امکان گرفتن اقامت هست؟
    ایا به همسرهم ویزا میدن؟اجازه کار داره؟,و اینکه شما اونجا چه رشته ای رو می خونید؟
    بازهم ممنون.

Senior Member

خیلی خیلی خوشحالم که شما ااینجا هستید.
    چندتا سوال دیگه؟ایا بعد 4 سال امکان گرفتن اقامت هست؟
    ایا به همسرهم ویزا میدن؟اجازه کار داره؟,و اینکه شما اونجا چه رشته ای رو می خونید؟
    بازهم ممنون.
    اگر 5 سال پیاپی کارکتی (مثلا ویزا کار داشته باشی) و یا 10 سال پیاپی دانشجو باشی (ویزا دانشجویی داشته باشی)(کار در زمان دانشجویی میتونه تو کاهش مدت زمان 10 سال موثر باشه) بعدش میتونی برای اقامت دائم درخواست بدی. نمیدوم به همسرت ویزا بدن یا نه . اگه صرفا فرض رو بر این بزاری که گرفتن ویزا از طرف تو باعث شه به اونم ویزا بدن عملا فکر نکنم. ولی میتونی خودت از سفارت چک تو ایران سوال کنی. حالا فوقش ندادن وقتی تو اومدی میتونی براش دعوت نامه بفرستی که اونم بیاد بعدش که اومد میتونه دنبال کار بگزده اگر رشته های و کارهایی مث برنامه نویسی بلد باشه میتونه با همین زبان انگلیسی تو شرکتهای خارجی که اینجان کاز پیدا کنه. و اصلا کارهای فنی دیگه ای که شرکتهای خارجی نیاز دارن حتی میتونه اقتصاد باشه. خلاصه باید بگرده دیگه ولی یادت باشه معمولا تجربه کاری 2-3 سالی طلب میکنن. مثلا شرکت زیمنس و کلی شرکتهای دیگه خارجی اینجا شعبه دارن و کازمنذی می خوان که انگلیسی بلد باشه. میتونه بره تو سایتشون (نه فقط زیمنس کلا شرکتای خارجی دیگه باید دیگه تو حرفه خودش ، خودش بگرده) و ببیبنه برای چک مثلا چی میخوانن اینجا رو ببین https://jobsearch.siemens.biz/career...0X51WibofiU%3d اصلا میتونه مستقیما اگه به حرفه اش میخوره با خود شرکت تماس بگیره چنانچه برای کارتو چک زبان چکی طلب نکنن میتونه شانس داشته باشه که کاری دستو پا کنه حالا بعدش گرفتن ویزا کار و این رو از سفارت اطلاعات بگیرین. مث این میمونه که از دانشگاه پذیرش گرفتی و دارای برا ویزا دانشجویی اقدام میکنی. اگر دانشجو نیمه وقت باشی یه چند ساعتی در هفته اجازه داری کار نامربوط با رشته تحصیلت رو انجام بدی یا اصلا کار دانشجویی انجام بدی. اگرم تمام وقت باشی اگه کلاسات رو طوری تنظیم کنی که مثلا دو روز آزاد داشته باشی میتونی امیدوار باشی که کار دانشحویی پیدا کنی. بطور کلی کار میشه کرد. من اینجا فیزیک پزشکی و بیوفیزیک خوندم . به امید بهروزی

چک دانشگاه پزشکی عمومی یا جراحی نداره؟
    دانشگاه چارلز رو نگاه میکردم انگار فقط داروسازی و دندان پزشکی داره درسته؟
    البته من میخوام به زبان چکی تحصیل کنم نه انگلیسی
    کسی اطلاعاتی داره؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Greatone نمایش پست ها
    چک دانشگاه پزشکی عمومی یا جراحی نداره؟
    دانشگاه چارلز رو نگاه میکردم انگار فقط داروسازی و دندان پزشکی داره درسته؟
    البته من میخوام به زبان چکی تحصیل کنم نه انگلیسی
    کسی اطلاعاتی داره؟
    سلام ، نمیدونم کجای چارلز رو داشتی نگاه میکردی که این صفحه رو از دست دادی http://www.cuni.cz/UKENG-151.html اینجا گفته که تو پراگ 3 تا دانشکده پزشکی وجود داره که توش پزشکی عمومی اموزش داده میشه که طول دورش 6 ساله. اینجا از همون اول بخوای جراحی بخونی مث بعضی کشورها مانند انگلیس و استرالیا اگه اشتباه نکنم ، وجود نداره. اول 6 سال عمومی بعدش میتونی به رشته تخصصی که علاقه داری وارد شی. ورود به دوره ی تخصصی بحث خودشو داره . البته طبق امارشون بهترین دانشکده ، دانشکده پزشکی شماره ی 2 ه . خب اگه بخوای به چکی بخونی باید اول زبون چکی بلد باشی که دوره ی یکساله ی زبان چکی برای کسایی که میخان پزشکی بخونن اینجاس http://ujop.cuni.cz/mlazne/kurz20_en.php که مدرک زبان چکی رو باید یه دانشکده ای که میخوای توش درس بخونی بفرستی. بعد اتمام موفقیت امیز دوره ی زبان برای دانشکده یا دانشکده های پزشکی فرم درخواست پذیرش رو میفرستی معمولا از برج 11 میلادی تا اخر برج 2 میلادی سال بعد مهلت ارسال درخواست پذیرشه. اونام بعدش تو رو به امتحان ورودی دعوت میکنن (معمولا اواسط برج 6 میلادی) که از شیمی و زیست و فیزیک دبیرستانه. میتونی همزمان و تو یه سال برای همه دانشکده های پزشکی چک اقدام کنی ولی ممکنه امتحان ورودی چند تاشون تو یه روز باشه بنابراین ممکنه به همه ی امتحانا نرسی.سطح امتحانش ورودیش یه چیزی شبیه کنکور تخصصی ورودی رشته تجربی ولی دو تا خوبی داره یکی اینکه از ازمون درس ریاضی خبری نیس ولی بجاش تو ازمون ورودی برخی دانشکد های پزشکی ، تست هوش وجود داره و بعدشم مصاحبه (تو مصاحبه معمولا سوالاتی راجع به مسائلی مثل اتونازی (کشتن بیماران لاعلاج از روی ترحم) و سقط جنین و اعتیاد و مسائلی ازین دست میشه) دوم اینکه ازمون نمره منفی نداره. بدیش اینه که در برخی سوالات ممکنه بیش از یه گزینه درست باشه. اگه مثلا یه سوال دوتاگزینه درست داشت باید هردو تا رو انتخاب کرده باشی تا نمره ی سوال رو بگیری وگرنه هیچ. معمولا 1500 تا 2500 نفر تو کنکور ورودی شرکت میکنن و درصد قبولی در حدود 10 تا 20 درصده. فعلا درس خوندن به زبان چکی رایگانه ولی شنیدم که میخوان از سال 2013 پولی شه نمیدونم چقده ولی تو پارلمانشون در این باره داران تصمیم میگیرن. هزینه زندگی هم یه چیز شخصیه ولی تو پراگ و خوابگاه دانشگاه باشی ماهی دست کم 500 دلار هزینه داره. البته کار دانشجوی هم پیدا میشه ولی خوندن پزشکی فرصتی برای انجام کار دانشجویی و گاها تفریح رو نمیده. به امید پیروزی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)