صفحه 22 از 204 نخستنخست ... 12131415161718192021222324252627282930313272122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 211 تا 220 , از مجموع 2038

موضوع: تحصیل در جمهوری چک

Senior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در جمهوری چک

نقل قول نوشته اصلی توسط Greatone نمایش پست ها
    در جمهوری چک چجوری میشه از ایران ارز دریافت کرد؟
    سراف هست یا راه دیگه؟ اصلا سرافی هست که با ایران کار کنه؟
    سالهای نخستین که اومده بودم با مقدار پولی که داشتم رفتم حساب بانکی باز کردم. یادم میاد که گفته بودن برای حساب دلاری باید دست کم ۱۰۰ دلار داشته باشم. بعد اینکه حساب باز کردی میتونی به کسانی که از ایران برات پول میفرستن بگی که از طریق بانک ملی پول رو به شماره حسابت بفرستن. حسابت اگه کرونی هم باشه موردی نداره . فرضا دلار بفرستن تو بانکت پولت بدل به کرون میشه. صررافی مررافی یا اینجا نیست یا اینکه من ندیدم. ولی از دوسال پیش اول اینکه بخاطر مسائل تحریم بانکها بویژه بانک ملی لندن (پول از ایران میرفت لندن بعدش میومد تو حسابت) اساسا الان پولی ظاهرا از ایران نمیاد. دوم اینکه بانکهای معتبر اینجا برای مشتری ایرانیشون بسختی حساب باز میکنن و یا اصلا نمیکنن.

به امید پیروزی

پس راه حل چیه ؟
    راهی هست بشه پول از ایران دریافت کرد؟

Senior Member

پس راه حل چیه ؟
    راهی هست بشه پول از ایران دریافت کرد؟
    نمیدونم. شاید تو کشورهای همسایه ی چک بوِیژه اسلوواکی (مثلا تو یه شهری مرزی با چک) که تقریبا همزبون چکی ها هستن بشه حساب تو یه بانک درست حسابی تر باز کرد و پولت رو از ایران فرستادن شاید سختر باشه یا اینکه تو یه شهر مرزی آلمان و با اتریش حساب باز کنی که حس میکنم بانکهاشون مطمئن تره. نمیدونم والله چی بگم .1- فرض کنیم حساب باز کردی با هربدبختی که بود. اومدن پول از ایران هم قوز بالا قوزه. شاید مجبور شی یه حساب دست کم تو مثلا استانبول باز کنی که (اگر چنانچه این بساطا تو ترکیه نباشه) پولات رو از ایران بفرستن ترکیه و یا هر بار خودت بری اونجا یا اینکه با بانکه هماهنگ کنی که پول اومد تو حسابت بفرستش به بانک چکیت. تازه نمیدونم شاید اخ و اوخ کنن نمیشه میشه و ... اگرم این هفت خوانو رد کردی مطمئنا یه مقدار شاید قابل توجهی از پولت تو انتقال بانکی خورده شه. 2- همه پولاتو از ایران با خودت بیاری 3- دست کم هر سال یه بار بری ایران پول یه سال بعدتو بیاری 4- کسانی قراره از ایران برات پول بفرستن پول رو دستی بدن به کسی که میاد چک (مثلا سفارتی ها هر چند من پبشنهاد نمیکنم) و بهت بده (اگر همچین فردی تو این دنیای نامرد پیدا کردی یعنی نسل ادمای خوب هنوز منقرض نشده) 5- شاید احمقانه به نظر بیاد ولی اینم میشه راه حلی باشه ؛ اونم اینه که اینجا از ایرانیهایی که درامد دارن و حتی خودت سفارتیها (پیشنهاد نمیشه البته شاید توشون ادامای خوب هم باشه) بهت ماهانه یا هر چند وقت یه بار که پول نیاز داشتی در اختیارت بزارن و اون کسانی هم که قرار بود پول برات بفرستن ؛ پول رو بدن به اشنایی یا فامیلی خانوادای این شخص(که بهت پول داده) که تو ایرانن. یا اصلا اگر فامیلی اشنایی خارج از کشور داری که میتونی باهاش اینطور معامله کنی 6- چیز دیگه ای بذهنم نمی رسه (من عملا 7-8 سالی میشه که از ایران کسی برام پول نفرستاده) 7- فعلا پاتو اینجا برسون سعی کن حساب باز کنی و دنبال این باش که پولی که از ایران برات میفرستن بدست یعنی به بانکت برسه اگر نشد میتونی رو این چیزایی که گفتم فکر کنی و اینه راه حلی خودت پیدا کنی 8- اگر اومدی یاد باشه دست کم برای سال اول پول یه سالت همرات باشه که به مشکل برنخوری . همون پولی که سفارت چک ازت میخواد که تو حسابت داشته باشی بخاطر تضمین و اینا . همون پول رو وردار با خودت بیار. پولات رو هم اگر دارای مسافرت میکنی پیشنهاد میشه که چند تکه کنی و جاهای مختلف جیبی و کیف دستی و .. بزاری که اگر خدای ناکرده پولتو زدن دست کم بخشی ازون رفته باشه که کمتر ضرر کرده باشی . البته که مشکلی پیش نمییاد ولی گفتم محض احتیاط.

به امید پیروزی

اصلا کسی جدیدا اقدام کرده برای چک ؟؟
    چک همه ی دانشگاهای پولیش و همینطور کالج زبانش قبل از اینکه دعوتنامه رو بفرسته پول میخواد
    الان به من گفتن حدود 5000 یورو برای یکسال زبان باید پیش پرداخت بشه تا دعوتنامه بیاد
    حالا دو تا سوال
    یکی اینکه ما چجوری این پول نه چندان کم رو بفرستیم؟
    دوم اینکه اگر ویزا نگرفتیم چجوری پولمون رو پس بگیریم؟؟؟

Senior Member

اصلا کسی جدیدا اقدام کرده برای چک ؟؟
    چک همه ی دانشگاهای پولیش و همینطور کالج زبانش قبل از اینکه دعوتنامه رو بفرسته پول میخواد
    الان به من گفتن حدود 5000 یورو برای یکسال زبان باید پیش پرداخت بشه تا دعوتنامه بیاد
    حالا دو تا سوال
    یکی اینکه ما چجوری این پول نه چندان کم رو بفرستیم؟
    دوم اینکه اگر ویزا نگرفتیم چجوری پولمون رو پس بگیریم؟؟؟

بهتره با مدرسه زبان و سفارت چک سوالات و مشکلاتتو مطرح کنی. اونا بهتر از هرکسی بهت راهنمایی میکنن.

برای تحصیل در رشته ی پرستاری به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی از کدوم دانشگاه های چک می شه پذیرش گرفت ؟ شرایطش چیه ؟ (مدرک آیتلس آکادمیک 7.5 هم دارم )

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط baran_bahar نمایش پست ها
    برای تحصیل در رشته ی پرستاری به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی از کدوم دانشگاه های چک می شه پذیرش گرفت ؟ شرایطش چیه ؟ (مدرک آیتلس آکادمیک 7.5 هم دارم )
    اینجا ها رو نگاه کن پاسخ سوالاتتو پیدا کن http://www.zsf.jcu.cz/study-educatio...ramme-nursing/
    http://www.zsf.jcu.cz/study-educatio...glish/nursing/
    به امید بهروزی

Junior Member azad111 آواتار ها

سلام دوستان عزیز
    رشته من معماری هست. معدل لیسانس 15.5 و معدل ارشد 17.2 هست و 2 سال سابقه کار دارم و یک مقاله در کنفرانس خارجی دارم لطفا من رو راهنمایی کنید که چقدر شانس بورس و فاند دارم
    خیلی ممنون

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط azad111 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    رشته من معماری هست. معدل لیسانس 15.5 و معدل ارشد 17.2 هست و 2 سال سابقه کار دارم و یک مقاله در کنفرانس خارجی دارم لطفا من رو راهنمایی کنید که چقدر شانس بورس و فاند دارم
    خیلی ممنون
    سلام؛ اینجا کسانی که دکتری میخونن حتی به انگلیسی ، شانس زیادی دارن که بورس تحصیلی بگیرن. کسانی که دکتری رو به چکی و روزانه میخونن اتوماتیکی بورس میشن مقدارش حدود 350 دلاره که وزارت علومشون هزینه رو تامین میکنه و بجز اون، معمولا استاد راهنما که فاندهای رو از بخش های مختلف مث صنعتی و پژوهشی دریافت مکنه رو به دانشجوهاشهم سهمی میده که بطور معمول دوبرابر مقدار بورس اتوماتیکیه که از وزارت علوم میگیره. بنابراین اگه به چکی بخونی خب بورسه مقدارش خوبه ولی اگر به انگلیسی بخونی از فاندی که استاد بهت میده میتونی استفاده کنی که خب از این مقدار باید هزینه تحصیل به انگلیسی رو پرداخت کنی. بجز اون پراگ به نسبت شهرهای غرب اروپا ارزونتره و البته شانس هم داری رو شرکتهای بین المللی اینجا کار نیمه وقت هم پیدا کنی. به این ایمیل بزن irena.fialova@fa.cvut.cz ولی قبلش اینجا رو ببین و اطلاعات مربوط دکتری شو بخون https://www.fa.cvut.cz/En . فقط اینو بگم که دانشکده معماری تو دانشگاه فنیه و طبق نامه وزارت علوم و کشورشون دانشجویی ایرانی به دلیل تحریم ، حق تحصیل تو رشته فنی رو نداره. بهر حال با ایمیل بالا تماس بگیر و خودت شخصا سوال کن.

به امید بهروزی

دوستان هیچ دانشگاهی وجود نداره تو چک که برای ارشد مهندسی مکانیک آزمون ورودی نخواد؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)