صفحه 3 از 204 نخستنخست 1234567891011121353103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 2038

موضوع: تحصیل در جمهوری چک

ApplyAbroad Veteran
    sepehr_jun آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Petroleum Engineering science of Drilling and Extraction

پیش فرض پاسخ : تحصیل در جمهوری چک

سلام عظیم جان

خوبی؟ خسته نباشی. ورودت به جمهوری چک رو تبریک میگم.

چطوره؟ راضی هستی؟ به زبان انگلیسی تحصیل میکنی یا چکی؟ چقدر شهریه میدی؟

هزینه هایی که توی تاپیک زده شده چقدر به هزینه های واقعی نزدیکتره؟؟

خونه گرفتی یا خوابگاه؟ چقدر هزینه کردی برای هرکدوم؟

( ببخشید اینقدر سوال کردم. میخواستم ابهامات ذهنی خودم و بقیه یه جا حل بشه)

ممنون

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

نقل قول نوشته اصلی توسط sepehr_jun نمایش پست ها
    سلام عظیم جان

خوبی؟ خسته نباشی. ورودت به جمهوری چک رو تبریک میگم.

چطوره؟ راضی هستی؟ به زبان انگلیسی تحصیل میکنی یا چکی؟ چقدر شهریه میدی؟

هزینه هایی که توی تاپیک زده شده چقدر به هزینه های واقعی نزدیکتره؟؟

خونه گرفتی یا خوابگاه؟ چقدر هزینه کردی برای هرکدوم؟

( ببخشید اینقدر سوال کردم. میخواستم ابهامات ذهنی خودم و بقیه یه جا حل بشه)

ممنون
    ممنون...
    _من راضي هستم، كشور خوبيه، زيبا و دوست داشتني...
    _انگليسي! چكي كه زبان نيست! اصلا" نمي تونم اسم خيابون خونمو تلفظ كنم! چطوري مي خوام درس بخونم با هاش!!!
    _من شهريه نمي دم، دانشگاه خونه (سوييت) داده، البته نه رايگان اما با قيمت خوب... من ماهي با تمام امكانات (اينترنت، سالن ورزش، اتاق مطالعه و...) نزديك 4000 كرون (240 دلار) مي دم...
    _هزينه ها به خودت بستگي داره، مثلا" دانشگاه غذا به قيمت خوب مي ده. كلا" خرجم كمه...
    اگه بخواي بصورت عادي درس بخوني و دانشگاه اين كارارو نكنه خرجت زياد مي شه (مثل همه جاي اروپا) شهريه ها هم بالاست اينجا... مثلا" يه آپارتمان تو پراگ از 600 يورو شروع مي شه به بالا... فراموش نكن كه پراگ توريستيه و اين چيزا خيلي گرونه...
    در كل به دانشگاه و ساپورتش بستگي داره، اگه آدم دانشگاه هاي چارلز و چك تك (كه كنكور دارن) قبول شه مي ارزه، بقيه جاها معموليه...

هر سوالي داشتي بپرس، من جواب مي دم. كلا" ما ايراني ها اطلاعاتمون در مورد اين كشور كمه...
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

ApplyAbroad Veteran
    sepehr_jun آواتار ها
    رشته و دانشگاه

ممنونم از لطفت.

عظیم جان شما چطور شهریه نمیدی؟ اون هم به زبان انگلیسی!!!! فاند گرفتی؟؟؟( تو پروفایلت دیدم برای لیسانس پذیرش گرفتی!!!)

شما کنکور دادی؟ کنکورش سخته یا مثل کنکور خودمون طاقت فرساست؟( چشمک)

تورو خدا به ماهم بگو چیکار کردی که برای لیسانس و اونم انگلیسی اپلای کردی و بهتر از اون شهریه نمیدی!!!

پسر خیلی خوش شانسی به خدا( چشمک)

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

نقل قول نوشته اصلی توسط sepehr_jun نمایش پست ها
    ممنونم از لطفت.

عظیم جان شما چطور شهریه نمیدی؟ اون هم به زبان انگلیسی!!!! فاند گرفتی؟؟؟( تو پروفایلت دیدم برای لیسانس پذیرش گرفتی!!!)

شما کنکور دادی؟ کنکورش سخته یا مثل کنکور خودمون طاقت فرساست؟( چشمک)

تورو خدا به ماهم بگو چیکار کردی که برای لیسانس و اونم انگلیسی اپلای کردی و بهتر از اون شهریه نمیدی!!!

پسر خیلی خوش شانسی به خدا( چشمک)
    راستش دانشگاه فني پراگ پارسال تعداد محدودي دانشجو براي ليسانس گرفت تا در كنار دانشجوهاي اراسموس و مهمان از كشورهاي ديگه به صورت فول تايم درس بخونن (دليلش اينه كه مي خوان تعدادي دانشجو تمام وقت از خود دانشگاه داشته باشن) ما هم شامل حالمون شد اومديم...
    معدل خوب و مدرك زبان مي خواد...
    اينجور كه شنيدم ديگه از امسال اين برنامه وجود نداره (ما آخريا بوديم) البته معلوم نيست، مسئول آموزش اينجور مي گه...

كنكورش سخته! البته بچه ها مي گن، چون من امتحان ندادم، درس خوندن تو اين دانشگاه واقعا" مشكله!!! اصلا" شوخي ندارن! اگر كمي غفلت كنه آدم، كرديت بهت نمي دن! طوري كه تعداد انصرافي هاش هر ساله خيلي زياده (اين يكي از مشكلات اينجاست كه دانشگاه داره روش فكر مي كنه چرا!) سيستمش يه ذره فرق داره در كل! به نظر من يه ذره در بعضي زمينه ها سختگيري هاي بيخود دارن!

زندگي در پراگ هم داستاني داره! اينجا ايراني كمه!
    ویرایش توسط azim_utd : November 2nd, 2009 در ساعت 12:51 AM
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

ApplyAbroad Veteran
    sepehr_jun آواتار ها
    رشته و دانشگاه

عظیم جان در توانایی های شما شکی نیست. منم دنبال همون چیزهایی هستم که امتیاز شمارو نسبت به بقیه برده بالا.

تا اینجا که من فهمیدم مدرک زبان و معدل خوب میتونه تو شهریه دادن موثر باشه.

عظیم جان اینکه شما میفرمایی تعداد انصرافی ها زیاده نمیتونه یک امتیاز مثبت برای کسایی که مدرک زبان و معدل بالا دارن، باشه؟چون شما یجا گفتی که مسئولین رو سخت به فکر فرو برده.

عظیم جان به نظر من اگر هدف مشخص باشه و آدم از ته دل هدفشو بخواد هیچ چیز سخت نیست.

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

ديگه در اين حد هم سخت به فكر فرو نبردتشون ولي موضوعيه كه خيلي در موردش صحبت مي شه!
    صد در صد، مهم زبانه و همت شما، چك جاي خوب و زيباييه ولي ايراني كمه و كاملا" همه چيز مخالف فرهنگ ما! غذاي ايراني نيست، دوست ايراني نيست! و اينكه غربت نسبتا" سنگيني داره!

ولي برآيند بگيريم من از دانشگاهم و چك راضيم...

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

Wink پاسخ : تحصیل در جمهوری چک

نقل قول نوشته اصلی توسط azim_utd نمایش پست ها
    ديگه در اين حد هم سخت به فكر فرو نبردتشون ولي موضوعيه كه خيلي در موردش صحبت مي شه!
    صد در صد، مهم زبانه و همت شما، چك جاي خوب و زيباييه ولي ايراني كمه و كاملا" همه چيز مخالف فرهنگ ما! غذاي ايراني نيست، دوست ايراني نيست! و اينكه غربت نسبتا" سنگيني داره!

ولي برآيند بگيريم من از دانشگاهم و چك راضيم...
    سلام عظیم جان وققتتون بخیر:
    ظاهرا اینجا شما اولین نفری هستید از aa که به چک رفته اید! تبریک....
    سیستم پذیرش در دکتری در پراگ و به طور کلی چک چگونه است ؟ ایا باید با استاد تماس گرفت؟
    و اینکه آیا برای مقطع دکتری فاند می دهند ؟
    , و سوال آخر مرد م چک مردم سردی هستند؟
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

نقل قول نوشته اصلی توسط Royal2009 نمایش پست ها
    سلام عظیم جان وققتتون بخیر:
    ظاهرا اینجا شما اولین نفری هستید از aa که به چک رفته اید! تبریک....
    سیستم پذیرش در دکتری در پراگ و به طور کلی چک چگونه است ؟ ایا باید با استاد تماس گرفت؟
    و اینکه آیا برای مقطع دکتری فاند می دهند ؟
    , و سوال آخر مرد م چک مردم سردی هستند؟
    سلام
    بستگي داره، بعضي رشته ها بايد با استاد تماس بگيريد و در بعضي موارد خود دانشگاه، مي تونم براتون سوال كنم اگه رشته ي خاصي مد نظرتون هست...
    در ضمن، قبلا" هم گفتم فقط دانشگاه هاي چك تك (CVUT) و چارلز رو پيشنهاد مي كنم (تو اروپا شناخته شده هستن، تو آمريكا هم براي ادامه تحصيل واقعا" مورد توجه هستن) براي همين هم نمي شه گفت سيستم كلي پذيرش به چه صورت هست، در كل چك در رشته هاي فني (مخصوصا" معماري) و انساني حرف واسه گفتن داره (الهيات و فلسفه ي دانشگاه چارلز در جهان مطرحه)
    فاند هم براي دكترا مي دن ولي من دقيقا" اطلاع ندارم به چه صورت هست... به نظر من بهترين حالت درس خوندن در پراگ به صورت اراسموس هست...

مردم چك مردم خوبي هستن، با خارجي ها خوبن چون كل شهر دست خارجي هاست! ولي در نگاه اول سردن، وقتي باهاشون مي شيني و مهموني ميري ميبيني كه چقدر گرمن و برخلاف بقيه كشورهاي اطراف (آلمان، اتريش و ايتاليا) مغرور نيستن...تركيبي هستن (شرق اروپا و مركز و تا حدودي جنوب!) نه ميشه بهش گفت اروپاي شرقي (خودشون خيلي حساسن ) نه غربي، در كل اون وسط گير كردن!
    اينجا شما در دانشگاه هاي چارلز و فني عضو ISC مي شيد كه انقدر براتون برنامه و كلاس (مثلا" زبان هاي مختلف) مي ذاره كه خودتون خسته مي شين... پس خيلي با چكي ها كار نداريد (تو كلاس ما فقط يه چكي هست)
    http://isc.cvut.cz/
    آمريكا نفوذ خيلي زيادي تو چك داره (خيلي از مردم راضي نيستن) اگه خواستيد در اين مورد هم مي تونم براتون صحبت كنم...

يه كليپ از دانشگاه فني پراگ:
    http://www.youtube.com/watch?v=d3bZA0IxtGY
    پراگ:
    http://www.youtube.com/watch?v=0aBiYOle13g
    ویرایش توسط azim_utd : November 2nd, 2009 در ساعت 05:15 PM

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

سلام
    مرسی عظیم جان از پاسخت
    در مورد تحصیل در مقطع ارشد و دکتری رشته های علوم پایه پزشکی به ویِژه ژنتیک پزشکی -ژنتیک انسانی- بیو تکنولوژی پزشکی و..اگر وقت کردید یک یررسی انجام دهید
    ر رشته های علوم انسانی مثل فلسفه امکان داره که از یک رشته دیگه در این رشته ها پذیرش گرفت
    بازم ممنون از همکاریتون

راستی چرا به Egoft سر نمی زنید؟...........
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

ApplyAbroad Veteran
    sepehr_jun آواتار ها
    رشته و دانشگاه

سلام عظیم جان

ممنون از اینکه اینقدر کامل جواب بچه ها رو میدید.

عظیم جان به نظر شما میتونم با نمره زبان قوی و معدل خوب برای ارشد فاند بگیرم؟؟

و اینکه کلا وضعیت کار دانشجویی چطوره؟ زیاده؟کمه؟ پایه حقوقی و...؟؟

ممنونم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)