صفحه 41 از 204 نخستنخست ... 31323334353637383940414243444546474849505191141 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 401 تا 410 , از مجموع 2038

موضوع: تحصیل در جمهوری چک

Senior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در جمهوری چک

نقل قول نوشته اصلی توسط bromideh نمایش پست ها
    اين دانشگاه تازه تاسيس بوده فكر كنم از اوايل سال 2000 ميلادي.... لذا اطلاعات در خصوص اين دانشگاه كمه....
    همچنين نمي دانم آيا با مدرك دكتري از اين دانشگاه آيا مي توان در ساير كشورهاي منطقه (اروپاي غربي و شرقي) و يا حتي تركيه هم براي تدريس كار پيدا كرد يا نه؟

به هر حال هزينه تحصيل در اين دانشگاه بسيار كم بوده (حتي نسبت به دانشگاه هاي ساير شرها مانند پراگ) و اساتيدش هم خيلي معروف نيستند...

طبق قانون مربوط به تحصیلات عالیه ی مصوب پارلمان اروپا، مدارک صادره از دانشگاههای معتبر (دانشگاههایی که از نظر وزارت علوم کشور مطبوع دارای اکردیت و معتبرن) کشورهای عضو اتحادیه بدون ارزشیابی در کشورهای دیگر عضو هم دارای اعتباره.
    برای کار دیگه بستگی به کارفرما داره که چه شروطی بزاره. ممکنه بگه مدارک صادره از دانشگاه اکسفورد و دانشگاه آزاد تهران شمال رو قبول میکنه باقی برن غاز بچرونن.

Senior Member

راستي هزينه صدرو رواديد با هزينه صحه گذاري مدارك تحصيلي چقدر تفاوت دارد؟ و چقدر طول مي كشد تا مدارك ليسانس و فوق ليسانس را كه به انگليسي ترجمه و مهر وزارت خارجه رويشان حك شده، سفارت چك تائيد كنه؟

بهتره از خود سفارت بپرسی. ادرسش : http://www.mzv.cz/teheran/en/index.html

Senior Member

تو ادرس سفارت خونه و بخش ویزا یعنی اینجا http://www.mzv.cz/teheran/en/visa_an...entry_and.html یه اشاره ای به blue card کرده که در مورد کسانیه که چنانچه تونستن کار پیدا کنن براشون این کارت صادر میشه یه کارتی مث کارت اقامت دائمه ولی با به درجه تخفیف گمانم بعد 3 سال از صدور کارت ابی میشه تقاضا اقامت دائم داد.
    ادرس سایت کاریابیشون اینجاس http://portal.mpsv.cz/sz/zahr_zam/prociz/vmciz

Junior Member

يكي از ياران سوالي داشتند كه گويا دانشگاه آنها خواستار مهر تائيد سفارت چك در تهران بر مدارك ترجمه شده (و مهر شده با وزارت خارجه ايران) ليسانس و فوق ليسانس بوده است كه من پرسيدم از خانم انصاري در سفارتشان در تهران كه ايشان اظهار بي اطلاعي كردند.
    به هر حال هزينه تائيد هر مدرك 23 يورو شده است. حال نمي دانم با ارز آزاد يا ارزمبادله اي يا نرخ (مزخرف و سركاري) مرجع

Junior Member

آقا كسي بصورت متاهلي براي دكتر اقدام كرده؟
    1- منظورم نحوه اخذ ويزا براي همسر چطوريه؟
    2- نحوه اقامت؟ آيا آنها خوابگاه متاهلين مثل ايران دارند؟

Junior Member

يكي از ياران سوالي داشتند كه گويا دانشگاه آنها خواستار مهر تائيد سفارت چك در تهران بر مدارك ترجمه شده (و مهر شده با وزارت خارجه ايران) ليسانس و فوق ليسانس بوده است كه من پرسيدم از خانم انصاري در سفارتشان در تهران كه ايشان اظهار بي اطلاعي كردند.
    به هر حال هزينه تائيد هر مدرك 23 يورو شده است. حال نمي دانم با ارز آزاد يا ارزمبادله اي يا نرخ (مزخرف و سركاري) مرجع
    دوست عزیز تمام ترجمه های مدارک رو به دار الترجمه بگید براتون بهم پرچ کنه (چیزی شبیه منگنه هستش و خودشون میدونن چیه اگه بهشون بگید) و بعد ببرید سفارت . در این صورت شما فقط پول تایید یک مدرک رو میپردازید. من این کار رو چند سال قبل در یه سفارت اروپایی دیگه انجام دادم برای کسی.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rezicek نمایش پست ها
    تو ادرس سفارت خونه و بخش ویزا یعنی اینجا http://www.mzv.cz/teheran/en/visa_an...entry_and.html یه اشاره ای به blue card کرده که در مورد کسانیه که چنانچه تونستن کار پیدا کنن براشون این کارت صادر میشه یه کارتی مث کارت اقامت دائمه ولی با به درجه تخفیف گمانم بعد 3 سال از صدور کارت ابی میشه تقاضا اقامت دائم داد.
    ادرس سایت کاریابیشون اینجاس http://portal.mpsv.cz/sz/zahr_zam/prociz/vmciz
    چند ماه پیش من این رو در اداره امیگریشن دیدم و کتابچشو گرفتم خوندم.
    بلو کارت یه سیستم جدید هستش که تمامی کشور های اتحادیه اروپا بجز دانمارک ایرلند و انگلستان دارن. این کارت به صورت موقت و برای مدت دو سال صادر میشود. این کارت فقط برای نیروهای متخصص میباشد که کشورشان عضو اتحادیه اروپا نیست. اگر بخواهید برای این کارت اقدام کنید اول نیاز دارید که کارفرمایی پیدا کنید . سپس باید مدارک تحصیلی خودتون رو به تایید سفارت کشوری که قصد کار در آن را دارید برسونید و پذیرش کاری رو که اون کارفرما براتون فرستاده به سفارت ارائه بدید. در این پذیرش کار باید حتما قید شده باشه که شما قراره کجا کار کنید. چه کاری کنید دقیقا . چند ساعت در روز. به چه مدت و با چه حقوقی و خلاصه همه چیز درباره این کار. و شما حتما باید مدارکی رو به سفارت نشان دهید که سه سال سابقه کاری مشابه دارید. و بعدش هم مثل همه ویزا های دیگه باید مراحل سفارت و... رو بگذرونید. توجه داشته باشید که بعد از اتمام زمان این کارت اگر اون کارفرما هنوز شما رو بخواد میتونید برای یک سال دیگه تمدید کنید کارت رو. این کارتهای بلو کارت اصلا شبیه اقامت دائم نیست و تبدیل به دائم هم نمیشه. شما برای اقامت دائم باید طبق قوانین اون کشوری که در اون هستید (در اروپا) اقدام کنید چون قوانین فرق داره. مثلا یکی از ساده ترین کشورها لهستان هست الان که کوتاهترین زمان انتظار رو داره.
    الان با توجه به شرایط اقتصادی اروپا من فکر نمیکنم زمان گذاشتن برای این روش کار مناسبی باشه چون اولا کشور ما متاسفانه اصلا خوش نام نیست و اگر قرار باشه که یه کارفرما مثلا از بین به ایرانی یا هندی انتخاب کنه بدون شک هندی رو انتخاب میکنه. و دوما اروپا پر هستش از نیروی متخصص بیکار

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط givmaste نمایش پست ها
    چند ماه پیش من این رو در اداره امیگریشن دیدم و کتابچشو گرفتم خوندم.
    بلو کارت یه سیستم جدید هستش که تمامی کشور های اتحادیه اروپا بجز دانمارک ایرلند و انگلستان دارن. این کارت به صورت موقت و برای مدت دو سال صادر میشود. این کارت فقط برای نیروهای متخصص میباشد که کشورشان عضو اتحادیه اروپا نیست. اگر بخواهید برای این کارت اقدام کنید اول نیاز دارید که کارفرمایی پیدا کنید . سپس باید مدارک تحصیلی خودتون رو به تایید سفارت کشوری که قصد کار در آن را دارید برسونید و پذیرش کاری رو که اون کارفرما براتون فرستاده به سفارت ارائه بدید. در این پذیرش کار باید حتما قید شده باشه که شما قراره کجا کار کنید. چه کاری کنید دقیقا . چند ساعت در روز. به چه مدت و با چه حقوقی و خلاصه همه چیز درباره این کار. و شما حتما باید مدارکی رو به سفارت نشان دهید که سه سال سابقه کاری مشابه دارید. و بعدش هم مثل همه ویزا های دیگه باید مراحل سفارت و... رو بگذرونید. توجه داشته باشید که بعد از اتمام زمان این کارت اگر اون کارفرما هنوز شما رو بخواد میتونید برای یک سال دیگه تمدید کنید کارت رو. این کارتهای بلو کارت اصلا شبیه اقامت دائم نیست و تبدیل به دائم هم نمیشه. شما برای اقامت دائم باید طبق قوانین اون کشوری که در اون هستید (در اروپا) اقدام کنید چون قوانین فرق داره. مثلا یکی از ساده ترین کشورها لهستان هست الان که کوتاهترین زمان انتظار رو داره.
    الان با توجه به شرایط اقتصادی اروپا من فکر نمیکنم زمان گذاشتن برای این روش کار مناسبی باشه چون اولا کشور ما متاسفانه اصلا خوش نام نیست و اگر قرار باشه که یه کارفرما مثلا از بین به ایرانی یا هندی انتخاب کنه بدون شک هندی رو انتخاب میکنه. و دوما اروپا پر هستش از نیروی متخصص بیکار
    درسته اسم ایران فعلا خوب نیس ولی پیش داوری هم خوب نیس که میگی کارفرما بین هندی و ایرانی ، هندی رو میگیره.
    بهر حال یه مورد گرین کارت یا همون شاید بلو کارت دانمارک رو پیدا کردم که اینجاس http://underskyofsweden.blogsky.com/1391/09/21/post-69
    مورد بعدی اطلاعات در مورد کارت ابی اینجا http://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%A9%...88%D9%BE%D8%A7

تو فایل پیوست هم اطلاعات جالبی هست
    تصاویر پیوست تصاویر پیوست
    • نوع فایل: jpg bl.jpg (214.9 کیلوبایت, 11 views)

Senior Member

آقا كسي بصورت متاهلي براي دكتر اقدام كرده؟
    1- منظورم نحوه اخذ ويزا براي همسر چطوريه؟
    2- نحوه اقامت؟ آيا آنها خوابگاه متاهلين مثل ايران دارند؟
    پاسخ پرسش نخست و دومتو نمیدونم ولی سومیه ، اینه که اینجا خوابگاه متاهلین هم دارن و من دیدم یه اتاق ، اشپزخونه و سرویس بهداشتی. نگران نباش گیر میاد فوقش میتونی یه جا ارزون بیرون کرایه کنی.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rezicek نمایش پست ها
    درسته اسم ایران فعلا خوب نیس ولی پیش داوری هم خوب نیس که میگی کارفرما بین هندی و ایرانی ، هندی رو میگیره.
    بهر حال یه مورد گرین کارت یا همون شاید بلو کارت دانمارک رو پیدا کردم که اینجاس http://underskyofsweden.blogsky.com/1391/09/21/post-69
    مورد بعدی اطلاعات در مورد کارت ابی اینجا http://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%A9%...88%D9%BE%D8%A7

تو فایل پیوست هم اطلاعات جالبی هست
    دوست عزیز من اصلا پیش داوری نمیکنم. بهتر اسمشو بذارم پس داوری. من سالهاست دارم اینجا توی اروپا زندگی میکنم. در بسیاری موارد موقعیت های خوب شغلی رو در حالی که دارای حداکثر امتیازها برای گرفتن اون شغلها بودم از دست دادم و جولوی چشمم میدیدم که یک نفر با تحصیلات کمتر و تجربه کاری کمتر به جای من کار رو میگرفت. نمیدونم کجای دنیا هستی ولی چیزی که من اینجا میبینم اون چیزی نیست که تو فکر میکنی. اینجا به افغانها بیشتر کار میدن تا به ایرانی ها میدونی چرا ؟ چون اون افغانی حداقل یه حس ترحم ایجاد میکنه که این بیچاره ها جنگ زدن ولی ایرانی رو اینها به چشم جنگ طلب میبینند. چیزی که میگم نگرش کلی جامعه هست ولی خوب به این معنی هم نیست که %100 افراد همینطور فکر میکنن. بگذریم... ایشالا خودت میای و میبینی
    این چیزی که برای دانمارک لینک گذاشتید اصلا ربطی به بلو کارت نداره. بلوکارت این چیزها رو نداره. و اینکه بعد پنج سال قامت دائم میگیرید به صورت اتوماتیک کاملا نادرسته. همونطور که گفتم بسته به کشوری که در اون کار خواهید کرد متغیره و هیچ اقامت دائمی به صورت اتوماتیک داده نمیشه. شما حتی میتونید اینجا توریست باشید و درخواست اقامت دائم بدید (خوب البته رد میشه) منظور اینه که شما بعد از پنج سال کار در اروپا شرایط درخواست اقامت دائم در اروپا رو کسب میکنید و میتونید درخواست اقامت دائم بدید که هیچ ربطی به بلو کارت دیگه نداره و بسته به قوانین داخلی و سیایت خارجی اون کشوره و ممکنه درخواستتون قبول و یا رد بشه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)