صفحه 44 از 204 نخستنخست ... 34353637383940414243444546474849505152535494144 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 431 تا 440 , از مجموع 2038

موضوع: تحصیل در جمهوری چک

Senior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در جمهوری چک

نقل قول نوشته اصلی توسط meriii نمایش پست ها
    سلام به همگی
    کساییکه واسه چک پذیرش گرفتن لطفا شرایطشونو بگن و چه زبانی؟
    و اینکه اگه لیسانس ایران تحریمه پس این دوستان واسه چی میخان برن سفارت ویزا تحصیلی بگیرن؟
    سلام،
    سه تا از دوستانی که برا چک اقدام کرده بودن یکیشون برای مقطع لیسانس علوم اقتصادی بوده که پذیرش گرفته و دومی برای فوق لیسانس فنی رشته ساختمان بوده که اطلاعی ازش ندارم ؛ ایا پذیرش گرفته یا خیر (چون دورههای فنی و مهندسی مقاطع فوق و دکترا برای ایرانیها تحریمه به این دوستمون گفتم خودت باهاشون تماس بگیر بلکه راه اومدن) و نفر سوم برای دکترا اقدام کرده بوده تو گرایش علوم زیستی که پذیرش گرفته . همگی به زبون انگلیسی پذیرش گرفتن و بجز این دوستمون که بورس دکترا بهشون تعلق گرفته باقی دوستان باید از جیبشون مایه بزارن. شرایط خاصی نداشتن فقط تماس گرفتن و مدارکی رو که اونا میخواستن رو برای دانشکده مربوطه فرستاده بودن و پذیرش گرفتن. متاسفانه نمیتونم اطلاعات بیشتری بدم ممکنه این دوستان راضی نباشن. امیدوارم خودشون بیان اینجا و اطلاعاتشونو در اختیار بچه های فروم بزارن.
    یعنی چی که لیسانس ایران تحریمه. نه عزیز! مدارک مقاطع دیپلم و لیسانی و فوق لیسانس صادره از وزارت اموزش و پرورش و دانشگاههای ملی و آزاد (پیام نور و غیر انتفاعی و ... رو نمیدونم) مورد تایید وزارت علوم چکه که باهاشون میشه برای مقاطع هم ارز و بالاتر اقدام کرد. در ضمن تنها رشته های فنی مهندسی دانشکده های فنی در مقاطع لیسانس و فوق برای ایرانیها در حال حاضر تحریمه . رشته های دیگه مث علوم پزشکی و انسانی و پایه مشکلی نداره. رشته فیزیک اتمی و هسته ای و شیمی اتمی و هسته ای هم ظاهرا جز تحریمیهان.
    بهر حال به زبون انگلیسی باید خودت پول بدی که بستگی به رشته داره و حول و حوش 3000 دلار تا 5000 دلار در ساله و به زبان چکی فعلا رایگانه که ظاهرا قراره از 2014 پولی شه، مبلغش حدود 500 دلار اگر اشتباه نکنم سالیانه. رشته های علوم پزشکی یه مقداری بالاتره.

خوش باشی.

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندشی شیمی.بولونیا

ممنون از اطلاعاتت

در ضمن تنها رشته های فنی مهندسی دانشکده های فنی در مقاطع لیسانس و فوق برای ایرانیها در حال حاضر تحریمه

این یعنی چیییی؟
    من میخام ارشد مهندسی شیمی رو یه جا ارزون بخونم و برام هم مهم نیست زبونش (امیدوارم فکرم درست باشه)
    چک رو هم از روی عکساش که شهرهای اصیل رو میدیدمم خوشم میومد همیشه تا اینکه سرچ کردم دیدم خوبه
    حالا به نظر شما این رشتم و اینکه هیچی چکی بلد نیستم و باید اونجا کالج زبان رو برم کلن شانسی واسه پذیرش هست؟

Senior Member

ممنون از اطلاعاتت

در ضمن تنها رشته های فنی مهندسی دانشکده های فنی در مقاطع لیسانس و فوق برای ایرانیها در حال حاضر تحریمه

این یعنی چیییی؟
    من میخام ارشد مهندسی شیمی رو یه جا ارزون بخونم و برام هم مهم نیست زبونش (امیدوارم فکرم درست باشه)
    چک رو هم از روی عکساش که شهرهای اصیل رو میدیدمم خوشم میومد همیشه تا اینکه سرچ کردم دیدم خوبه
    حالا به نظر شما این رشتم و اینکه هیچی چکی بلد نیستم و باید اونجا کالج زبان رو برم کلن شانسی واسه پذیرش هست؟

ببخشید. مقاطع فوق و دکترای فنی مهندسی تحریمان. یعنی اگه خواستی بری مثلا تو دانشکده فنی یه رشته مثلا برق بخونی میگن که ایرانی هستی و نمیتونی بنا بر بخش نامه وزارت علوم و خارجه شون. برخی دانشکده ها ممکنه گوششون بدهکار نباشه و دانشجو ایرانی بگیرن

به این http://www.vscht.cz/homepage/english/main سری بزن بهترین دانشگاه شیمشه و اینجا http://www.upce.cz/en/fcht/index.html
    سعی کن باهاشون تماس بگیری و بپرسی.
    اگر گفتن مشکلی نیس خب بعدش میتونی بری برای ثبت نام کالج زبان چکی دانشگاه چارلز که تو پست های قبلی کلی در موردش نوشتم. و ادرسشم هست.
    میتونی از خود دانشگام بپرسی که کالج زبان دارن که بری اونجا یا نه.

خوش باشی

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندشی شیمی.بولونیا

نقل قول نوشته اصلی توسط rezicek نمایش پست ها
    سلام،
    بله این موضوع کاملا جدیه و حتی تو نوشته های قبلی لینک دادم به وزارت علومشون که اونجا صریحا ذکر کرده که دانشجویی ایرانی و کره شمالی از ورود به دورههای فنی مهندسی سطوح کارشناسی ارشد و دکتری معافن(از پذیرششون معذورن)
    راه دیگه که میتونی برای رشته های علوم مث علوم انفورماتیک و یاریاضی کاربردی درخواست بدی بهترین دانشکده هم اینه http://www.mff.cuni.cz/toUTF8.en/

من شنیدم دانشکده های فنی شهرستانها راحتتر میگیرن. مطمئن نیستم ولی تماس و ایمیل زدن و پرسیدن که دیگه هزینه ای نداره.
    امید هست. البته همیشه امید هست.

خوش باشی
    ببخشید ولی اینجا خودت نوشتی که دانشجوهای ایرانی به کارشناسی ارشد فنی مهندسی نمیتونن برن.
    قانونشون عوض شده یعنی؟

Senior Member

ببخشید ولی اینجا خودت نوشتی که دانشجوهای ایرانی به کارشناسی ارشد فنی مهندسی نمیتونن برن.
    قانونشون عوض شده یعنی؟
    من یه جا ننوشتم تحریما و جا دیگه تحریم نیستن. همه جا ذکر کردم که برا ارشد و دکترا پذیرش نمیدن دست کم دانشگاه فنی مهندسی پراگ که مطمئنم نمیده . باقی دانشگاهها رو نمیدونم شنیدم که دانشگاههای شهرستان سهل تر میگیرن و امکان پذیرش گرفتن تو ارشد و دکترا هست.

خوش باشی

Junior Member

آقا خيلي متشكرم از پاسخگوئي شما.... الان شما توي پراگ هستي (آقا رضا)؟ ميشه حداقل معادل سلام، با احترام و چند كلمه بدرد بخور را براي ما بگي تا آماده شيم براي اين فضا
    در ضمن نگفتي براي همسر چه جوري ميشه ويزاي همراه گرفت... آيا براي ايشون هم مدارك جداگانه ميخواد يا همون چند آيتم تو صفحه 43 (قبل) كفايت مي كند؟؟؟؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط bromideh نمایش پست ها
    آقا خيلي متشكرم از پاسخگوئي شما.... الان شما توي پراگ هستي (آقا رضا)؟ ميشه حداقل معادل سلام، با احترام و چند كلمه بدرد بخور را براي ما بگي تا آماده شيم براي اين فضا
    در ضمن نگفتي براي همسر چه جوري ميشه ويزاي همراه گرفت... آيا براي ايشون هم مدارك جداگانه ميخواد يا همون چند آيتم تو صفحه 43 (قبل) كفايت مي كند؟؟؟؟

بله تو پراگم. اینم یکی از هزاران سایتی که میشه توسط گوگل پیدا کرد در مورد برخی واژه های ساده http://www.expats.cz/prague/article/...e/basic-czech/
    والله نمیدونم برای همسر چطور میشه ویزا گرفت و مدارکی هم که میخوانو نمیدونم بهتره از سفارت بپرسی

خوش باشی

Junior Member

سلام دوستان عزیز !
    من یک سوال داشتم)
    ؟آیا برنامه یا فایل یا سایتی یا کتاب الکترونیکی که بشه دانلود کرد واسه یادگیری زبان چکی که خوب باشه میتوانید به من معرفی کنید؟
    می خوام شروع کنم به یاذگیری و زبان روسی و انگلیسی رو میدونم)
    با تشکر)

Junior Member

آقا رضا، يه سوال ديگه آيا ميشه در حين تحصيل (مثلا در دوره دكتري) در دانشگاه هاي اين كشور، موضوع پايان نامه را عوض كرده يا حتي استاد راهنما و دانشكده را هم عوض كرد؟؟؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط bromideh نمایش پست ها
    آقا رضا، يه سوال ديگه آيا ميشه در حين تحصيل (مثلا در دوره دكتري) در دانشگاه هاي اين كشور، موضوع پايان نامه را عوض كرده يا حتي استاد راهنما و دانشكده را هم عوض كرد؟؟؟
    بله، این امکان هست که موضوع پایان نامه رو عوض کنی. تغییر استاد راهنما هم امکانش هست ولی خیلی منطقی به نظر نمیاد مگر اینکه استاد راهنمات بمیره و یا خیلی بیمار باشه و یا اینکه دچار مشکل جدی مثلا تبعیض نژادی و ... شی. بهر حال از دانشجو انتظار میره که خودش چارچوب پایان نامه شو تعیین میکنه و دنبال استاد راهنمایی هست که تو زمینه مورد نظر کار میکنه.
    تغییر دانشکده امکان نداره مگر اینکه کلا بخوای تو زمینه خاصی که دانشکده مورد نظر ارائه میده ، کار کنی که خب باید اساسا تقاضا بدی و برای دکترا اون دانشکده از اول اقدام کنی و امکانش کمه که دروس گذرونده شده تو دکترا سابقتو تو دروه دکترا جدید قبول کنن. اگر داری رشته ای تو یه دانشکده ای میخونی و رشته وکار علمی مشابه ای رو دانشکده و یا دانشگاه دیگه انجام میده میتونی ازشون تقاضای همکاری کنی بلکه پذیرفتن که با گروه هشون کار علمی کنی بدون اینکه بخوای دکترا بری دانشکده ویا انیستیو پژوهشی اوونا.

خوش باشی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)