صفحه 46 از 204 نخستنخست ... 36373839404142434445464748495051525354555696146 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 451 تا 460 , از مجموع 2038

موضوع: تحصیل در جمهوری چک

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در جمهوری چک

متشكرم از پاسخ مبسوط و مفصل....
    آقا قيمت لپ تاپ و وسائل اوليه زندگي (مثل قابلمه و ...) تو اونجا ارزونتره يا از ايرون بياريم؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط bromideh نمایش پست ها
    متشكرم از پاسخ مبسوط و مفصل.... آقا قيمت لپ تاپ و وسائل اوليه زندگي (مثل قابلمه و ...) تو اونجا ارزونتره يا از ايرون بياريم؟
    ﻗﻴﻤﺖ ﻟﭗ ﺗﺎﭖ ﺑﻂﻮﺭ ﻣﺘﻮﺳﻄ ﻣﺜﻼ ﺩﻝ ﺑﺎ ﺗﻮاﻥ ﺧﻮﺏ و اﻣﻜﺎﻧﺎﺕ ﺧﻮﺏ ﺩﺭ ﺣﺪﻭﺩ 1000 ﺩﻻﺭﻩ. ﺑﺎ ﻧﺼﻒ ﻗﻴﻤﺖ ﻫﻢ ﻣﻴﺸﻪ ﭼﻴﺰ ﺧﻮﺏ ﮔﻴﺮ اﻭﺭﺩ. ﮔﺎﻫﻲ ﺗﺨﻔﻴﻒ ﻫﺎﻱ ﺧﻮﺑﻲ ﻣﻴﺨﻮﺭﻩ. ﻣﺜﻼ ﻣﻦ ﻟﭗ ﺗﺎﭖ ﺩﻭﻫﺰاﺭ ﺩﻻﺭﻱ ﺭﻭ ﺑﺎ ﻫﺰاﺭ ﺩﻻﺭ ﺧﺮﻳﺪﻡ. ﺑﻪ ﻫﺮ ﺣﺎﻝ ﺧﻮﺩ ﺩاﻧﻲ. ﺧﻮﺑﻴﺶ اﻳﻨﻪ ﻛﻪ ﺩﻭ ﺗﺎ ﺳﻪ ﺳﺎﻝ ﮔﺎﺭاﻧﺘﻲ ﺩاﺭﻩ. ﻛﻪ ﻣﻴﺎﻥ ﺗﺎ ﺧﻭﻧﺖ ﺑﻂﻮﺭ ﺭاﻳﮕﺎﻥ ﺗﻌﻤﻴﺮ ﻣﻴﻜﻨﻦ. ﺑﺮاﻱ ﻣﻦ ﭘﻴﺶ اﻭﻣﺪﻩ ﺑﻮﺩ. ﺑﻪ ﻧﻆﺮ ﻣﻦ اﮔﺮ ﻣﻤﻜﻨﻪ ﻏﻢ ﭼﻨﺪ ﺩﻻﺭ ﺑﺎﻻ و ﭘﺎﻳﻴﻦ ﺭﻭ ﺑﺨﻮﺭ ﻭﻟﻲ ﻟﭗ ﺗﺎﭖ ﺑﺎ ﮔﺎﺭاﻧﺘﻲ ﺑﮕﻴﺮ اﻳﻨﺠﺎ..ﺩﺭ مﻭﺭﺩ ﻇﺮﻭﻓﻲ ﻣﺜﻞ ﻗﺎﺑﻼﻣﻪ و ... ﺑﺎﻳﺪ .ﺑﮕﻢ ﻛﻪ ﻓﻜﺮ ﻧﻜﻨﻢ ﮔﺮﻭﻥ ﺑﺎﺷﻪ ﻣﺜﻼﻳﻪ ﺗﺎﺑﻪ ﺗﻔلﻭﻥ ﺩﺭ ﺣﺪﻭﺩ 10 ﺗﺎ. 20 ﺩﻻﺭﻩ. ﻛﻼ اﻳﻦ ﻭﺳﺎﻳﻞ ﺁﺷﭙﺰﻱ ﮔﺮﻭن ﻧﻴﺲ. ﻟﺒﺎﺱ و ﻛﻔﺶ ﺑﺎ ﺧﻮﺩ ﺳﻌﻲ ﻛﻦ ﺑﻴﺸﺘﺮ ﺑﻴﺎﺭﻳﻲ ﭼﻮﻥ ﮔﺮﻭﻧﻪ. اﻟﺒﺘﻪ ﮔﺎﻫﻲ ﺗﺨﻔﻴﻒ ﻫﺎﻱﺧﻮبﻲ ﻣﻴﺨﻮﺭﻩ. ﺑﻮﻳﮋﻩ اﻭاﻳﻞ ﻛﺮﻳﺴﻤﺲ و اﻭاﺧﺮ ﻫﺮ ﻓﺼﻞ.

Junior Member

آقا سلام عرض شد مجددا و تشكر ويژه بابت راهنمائي و همفكري جنابعالي....
    حال برگرديم براي سوال در خصوص محل زندگي و نرخ اجاره و رهن و اين داستانها... اگه بخواهيم بيرون دانشگاه، يه خونه اجاره كنيم بصورت متاهلي يعني زن و شوور، اونوقت سوال اينه:
    1- شرايط اجاره (ماهانه) و نحوه عقد قرارداد و پيدا كردن محل
    2- ميزان تجهيز بودن آن سوئيت يا آپارتمان به يخچال، گازخانگي، تلوزيون و ....
    3- متوسط مخارج ماهيانه براي دو نفر؟

Senior Member

آقا سلام عرض شد مجددا و تشكر ويژه بابت راهنمائي و همفكري جنابعالي....
    حال برگرديم براي سوال در خصوص محل زندگي و نرخ اجاره و رهن و اين داستانها... اگه بخواهيم بيرون دانشگاه، يه خونه اجاره كنيم بصورت متاهلي يعني زن و شوور، اونوقت سوال اينه:
    1- شرايط اجاره (ماهانه) و نحوه عقد قرارداد و پيدا كردن محل
    2- ميزان تجهيز بودن آن سوئيت يا آپارتمان به يخچال، گازخانگي، تلوزيون و ....
    3- متوسط مخارج ماهيانه براي دو نفر؟
    1-شرایط خاصی نداره اگر منظورت پیش پول و این حرفاست این چیزا اینجا نیس. مبلغی رو که موجر تعیین کرده رو طبق قرارداد سر موعدش هر ماه پرداخت میکنی. آژانس های مسکن معمولا فرمهای رسمی دارن که توش قرارداده تنظیم میشه و به امضاء طرفین یعنی موجر و مستاجر میرسه. اگر تونستی خوابگاه متاهلی بگیر که هم ارزون تره و هم گیر اوردنش سخت نیس. باید از اداره خوابگاههای دانشگاه مورد نظرت بپرسی. اگرم بیرون خاصی بگیری خب یا از طریق آژانس مسکن یا ازطریق وب سایتهایی که بیشترشون مال همون آژانسان ولی خب کار راحتتره مثلا یکیشون اینه http://czech-properties.cz/hledani/lease/flats. توش میگردی اطلاعات شامل چی داره چی نداره و شرایطش و قیمتش و عکس خونه و... توش هس. اگر خوشت اومده زنگ میزنی به ادرس شخصی که توی صفحه داده شده. ومیری خونه رو میبینی و اگر خوشت اومد میتونی قرارداد رو بنویس و ساکن شی. من یه رفیق چکی دارم که تو کار مسکن و ایناس انگلیسی هم بلده و کارش خوبه. میتونم شماره تلفونشو بدم تا خواستی برات جا مناسب با قیمت خوب پیدا کنه. قیمتاش خونه برای دونفر یعنی یه اتاق خوابه و اتاق نشیمن و آشپزخونه و حموم و دستشویی بطور میانگین حدود 500 تا 600 دلاره ماهی.
    2- معمولا با تجهیزاته. مثل یخچال و ماشین لباس شویی و اجاق گاز و ماکروویو و کمد و تخت و اینا. گاز تو برخی خونه هانیس و از اجاق برقی استفاده میکنن مث خوده من.
    3- ماهیانه اجاره بطور میانگین حدود همون 500 و 600 دلاره و هزینه خورد وخوراکو رفت وامد و چیزای متفرقه کوچیک حول و حوش 250 تا 350 دلاره من دیگه دست بابا رو گرفتم . هزینه زنذگی خیلی بستگی به فرد داره ممکنه یکی شب و روز سیب زمینی اب پز بخوره یا غذای دانشگاه رو بخوره (کیفیتش مث ایرانه) و با یه صابون زردا بوده تو ایران اگه یادت باشه با اون صابون سرو ته بهداشت رو هم بیاره خوب میشه با 50 دلار ماهی هم زندگی کرد. طبق اداره خودشون هزینه متوسط زندگی دونفره ماهی 350 دلاره.

خوش باشی

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kiev نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز !
    من یک سوال داشتم)
    ؟آیا برنامه یا فایل یا سایتی یا کتاب الکترونیکی که بشه دانلود کرد واسه یادگیری زبان چکی که خوب باشه میتوانید به من معرفی کنید؟
    می خوام شروع کنم به یاذگیری و زبان روسی و انگلیسی رو میدونم)
    با تشکر)
    یکی اینجاس http://www.ulozto.net/xXEzUBPh/new-c...ep-by-step-zip زیپ شده و حدود 140 مگاس

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rezicek نمایش پست ها
    1-شرایط خاصی نداره اگر منظورت پیش پول و این حرفاست این چیزا اینجا نیس. مبلغی رو که موجر تعیین کرده رو طبق قرارداد سر موعدش هر ماه پرداخت میکنی. آژانس های مسکن معمولا فرمهای رسمی دارن که توش قرارداده تنظیم میشه و به امضاء طرفین یعنی موجر و مستاجر میرسه. اگر تونستی خوابگاه متاهلی بگیر که هم ارزون تره و هم گیر اوردنش سخت نیس. باید از اداره خوابگاههای دانشگاه مورد نظرت بپرسی. اگرم بیرون خاصی بگیری خب یا از طریق آژانس مسکن یا ازطریق وب سایتهایی که بیشترشون مال همون آژانسان ولی خب کار راحتتره مثلا یکیشون اینه http://czech-properties.cz/hledani/lease/flats. توش میگردی اطلاعات شامل چی داره چی نداره و شرایطش و قیمتش و عکس خونه و... توش هس. اگر خوشت اومده زنگ میزنی به ادرس شخصی که توی صفحه داده شده. ومیری خونه رو میبینی و اگر خوشت اومد میتونی قرارداد رو بنویس و ساکن شی. من یه رفیق چکی دارم که تو کار مسکن و ایناس انگلیسی هم بلده و کارش خوبه. میتونم شماره تلفونشو بدم تا خواستی برات جا مناسب با قیمت خوب پیدا کنه. قیمتاش خونه برای دونفر یعنی یه اتاق خوابه و اتاق نشیمن و آشپزخونه و حموم و دستشویی بطور میانگین حدود 500 تا 600 دلاره ماهی.
    2- معمولا با تجهیزاته. مثل یخچال و ماشین لباس شویی و اجاق گاز و ماکروویو و کمد و تخت و اینا. گاز تو برخی خونه هانیس و از اجاق برقی استفاده میکنن مث خوده من.
    3- ماهیانه اجاره بطور میانگین حدود همون 500 و 600 دلاره و هزینه خورد وخوراکو رفت وامد و چیزای متفرقه کوچیک حول و حوش 250 تا 350 دلاره من دیگه دست بابا رو گرفتم . هزینه زنذگی خیلی بستگی به فرد داره ممکنه یکی شب و روز سیب زمینی اب پز بخوره یا غذای دانشگاه رو بخوره (کیفیتش مث ایرانه) و با یه صابون زردا بوده تو ایران اگه یادت باشه با اون صابون سرو ته بهداشت رو هم بیاره خوب میشه با 50 دلار ماهی هم زندگی کرد. طبق اداره خودشون هزینه متوسط زندگی دونفره ماهی 350 دلاره.

خوش باشی
    دستت طلا عزيز. خب الان روشن شديم كه داتسان از چه قراره...در اصل مهمترين نگراني من، اسباب خانه بود يعني ميزان تجهيز بودن خانه ها به اقلام ضروري ... انگار اينجا هم مثل اروپاي غربي و كانادا، همه خانه هاشون حداقل به اقلامي مانند يخچال، تلوزيون، گرمايشي و سرمايشي، پخت و پز، تخت، كمد و از اينجور چيزا مجهزه...(درسته استاد؟) در ضمن تكليف اتو، لباسشوئي، ظرف و ظروف و تلفن(روميزي)، فرش و موكت، الباقي چي ميشه؟؟؟؟

در نهايت اگه: 1- قرار بريم خوابگاه متاهلي يا 2- بيرون يه سوئيت بگيريم بنظر شما بايد چه اقلامي را از تهران و چه اقلامي را تو اونجا (مثلا شهر برونو) تهيه كنيم؟

Senior Member

دستت طلا عزيز. خب الان روشن شديم كه داتسان از چه قراره...در اصل مهمترين نگراني من، اسباب خانه بود يعني ميزان تجهيز بودن خانه ها به اقلام ضروري ... انگار اينجا هم مثل اروپاي غربي و كانادا، همه خانه هاشون حداقل به اقلامي مانند يخچال، تلوزيون، گرمايشي و سرمايشي، پخت و پز، تخت، كمد و از اينجور چيزا مجهزه...(درسته استاد؟) در ضمن تكليف اتو، لباسشوئي، ظرف و ظروف و تلفن(روميزي)، فرش و موكت، الباقي چي ميشه؟؟؟؟

در نهايت اگه: 1- قرار بريم خوابگاه متاهلي يا 2- بيرون يه سوئيت بگيريم بنظر شما بايد چه اقلامي را از تهران و چه اقلامي را تو اونجا (مثلا شهر برونو) تهيه كنيم؟

اکثر خونه ها موکته و فرش نیس. ولی با قیمت مناسب میشه فرش هم تهیه کرد. اتو اگر خواستین بیارین ولی همه چی میشه اینجا تهیه کرد با قیمت مناسب. شما ظاهرن خیلی نگران امکانات خونه این. دوست عزیز نگران نباش اینجا همه چی با قیمت مناسب پیدا میشه. به قول معروف هرچی بیشتر پول بدی بیشتر آش می خوری. با اجاره بالاتر میشه خونه با امکانات بیشتر کرایه کرد. میگم که هر جور کمبود امکانات رو میشه اینجا با قیمت مناسب و گاهی با تخفیفهای عالی خرید. حتی سایتهایی هست که توش افراد وسایلی که نیاز ندارن و سالمه با قیمت نزدیک به مفت خرید. به نظر من بجز کفش و لباس که اونم گرمتر و مناسبترش رو با قیمت مناسب اینجا تهیه کرد٬ چیز خاصی نیاز نیس بیارن. برخی کتب مرجع درسیتونو که به فارسیه رو میتونین بیارین بدردتون میخوره. دیکشنری فارسی به انگلیسی و برعکس بصورت سی دی و یا کتاب هم مناسبه. دیگه میتونین برای خوراک و اینا سبزی خشک و کشک و زعفرون و ادویه جات بیارین. نه اینکه اینجا نباشه ولی ایرانیش بهتره. مثلا خیار شورشون بیشتر طعم شیرین داره تا اون شوری خاص ایرانی وای دهنم آب افتاد. خلاصه نگران نباشین همه چی اینجا هسن. من خودم با چارتا کتابو چند دست لباس اومده بودم و باقیشو یا تو خوابگاه بوده و یا با قیمت مناسب تهیه کرده بودم.
    خوش باشی

Junior Member

سلام آقا رضا، دقيقا درسته چون من ميخوام بصورت متاهلي براي ادامه تحصيل اقدام كنم و خب ديگه بايد بدونم داستان از چه قراره و در ارزيابي هام سبك و سنگين كنم شرايط را... متاسفانه دانشگاه خوابگاه متاهلي نداشته و مبلغ بورسيه دريافتي هم در حدود 50 هزار كروناست (در سال) كه بايد براي دو نفر بايد بدونم چقدر ديگه در رستورانها ظرف بشورم () تا كفاف زندگي تو اونجا را بده....

Senior Member

سلام آقا رضا، دقيقا درسته چون من ميخوام بصورت متاهلي براي ادامه تحصيل اقدام كنم و خب ديگه بايد بدونم داستان از چه قراره و در ارزيابي هام سبك و سنگين كنم شرايط را... متاسفانه دانشگاه خوابگاه متاهلي نداشته و مبلغ بورسيه دريافتي هم در حدود 50 هزار كروناست (در سال) كه بايد براي دو نفر بايد بدونم چقدر ديگه در رستورانها ظرف بشورم () تا كفاف زندگي تو اونجا را بده....
    خب متاهلی اومدن یه خورده هزینه ها رو بالاتر میبره. تنها باشی میتونی با یه نون و پیاز و صابون زردا سر قضیه رو هم بیاری. دست کم پول یه سالتونو با خودتون داشته باشین. تو دپارتمانتون بعدن میتونی تو پروژه های گوناگونی شرکت کنی و درامدی داشته باشی

Senior Member

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)