صفحه 47 از 204 نخستنخست ... 37383940414243444546474849505152535455565797147 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 461 تا 470 , از مجموع 2038

موضوع: تحصیل در جمهوری چک

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در جمهوری چک

راستي در خصوص آب و هوا و فصول اين كشور چيزي نگفتي؟ يعني گرمترين و سردترين ايامش كي هستش؟

در ضمن عموما تعطيلي بين ترم دانشگاه ها به چه صورت مي باشد؟ آيا هر روز بايد در دانشگاه حاضر بود و اينجور داستانها؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط bromideh نمایش پست ها
    راستي در خصوص آب و هوا و فصول اين كشور چيزي نگفتي؟ يعني گرمترين و سردترين ايامش كي هستش؟

در ضمن عموما تعطيلي بين ترم دانشگاه ها به چه صورت مي باشد؟ آيا هر روز بايد در دانشگاه حاضر بود و اينجور داستانها؟
    برج 5-6-7-8-9 دما از 15 درجه میره تا 25 و اینا و دوباره برمیگرده به 10-15. برج 10 تا 4 دما از 10 میره تا -10 و دوباره بر میگرده به 10 -12 و همین طور گردش ایام
    تعطیلی تابستون برج 7-8 ه که نیاز نیست حتما دو دانشکده باشی ولی بستگی به کار دپارتمانتون داره. بین ترم هم یه دو هفته تعطیلاته که وسط تعطیلاتش کریسمسه وسال نو میلادیه.

Junior Member

سلام بچه ها
    من تازه لیسانسمو در رشته حقوق گرفتم با معدل18ولی اصا زبان بلد نیستم میخام ببینم ایا میتونم در رشته پزشکی در چک ادامه تحصیل بدم تو رو خدا سریع جوابمو بدین اخه خیلی وقت ندارم باید برم سربازی

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad2661 نمایش پست ها
    سلام بچه ها
    من تازه لیسانسمو در رشته حقوق گرفتم با معدل18ولی اصا زبان بلد نیستم میخام ببینم ایا میتونم در رشته پزشکی در چک ادامه تحصیل بدم تو رو خدا سریع جوابمو بدین اخه خیلی وقت ندارم باید برم سربازی
    بله میشه . برگه 18 این اتاق رو بخون راجع به پزشکی نوشتم

Junior Member

اگر دانشگاهي شهريه داشته باشه مثلا 50 هزار كرون و مبلغ بورسيه هم بشه 100 هزار كرون در سال باشند،‌ آيا از اين 100.000 كرون بورسيه بايد 50.000 كرون را بابت شهريه بپردازيم يا نه؟
    در اين صورت اگر شهريه ماهانه خوابگاه دانشجوئي در اتاق 2 نفره 3.000 كرون باشه كه مي شود در سال مي شود 36.000 كرون و فقط 14.000 كرون باقي مي مانه كه با اون فكر كنم فقط ميشه يكي در ميان نون (باگت) خشك خريد و خورد.
    در ضمن دارم هزينه هاي اقامت را بررسي مي كنم كه تا الان 1 كيلو سينه مرغ تو چك در حدود 40 كرون و يك قرص نان در حدود 12، هزينه اتوبوس 20كرون براي مسافت تا يكساعت و ....

Senior Member

اگر دانشگاهي شهريه داشته باشه مثلا 50 هزار كرون و مبلغ بورسيه هم بشه 100 هزار كرون در سال باشند،‌ آيا از اين 100.000 كرون بورسيه بايد 50.000 كرون را بابت شهريه بپردازيم يا نه؟
    در اين صورت اگر شهريه ماهانه خوابگاه دانشجوئي در اتاق 2 نفره 3.000 كرون باشه كه مي شود در سال مي شود 36.000 كرون و فقط 14.000 كرون باقي مي مانه كه با اون فكر كنم فقط ميشه يكي در ميان نون (باگت) خشك خريد و خورد.
    در ضمن دارم هزينه هاي اقامت را بررسي مي كنم كه تا الان 1 كيلو سينه مرغ تو چك در حدود 40 كرون و يك قرص نان در حدود 12، هزينه اتوبوس 20كرون براي مسافت تا يكساعت و ....

بله ، هزینه تحصیل از روی مبلغ بورس کم میشه. هزینه زندگی مث جای اقامت و سینه مرغ و قرص نان (نمیدونم چرا این قرص نانه منو یاد نیمه شب های مدینه میندازه) و اتوبوس و و و ... هم همچنین. راجع به مرغ و نون و خورد و خوراک اکثر اوقات تخفیف هایی خوبی روی قیمت ها میخوره. اینجام تا دلت بخواد فروشگاههای زنجیره ای گوناگون هس.
    نمیدونم برای چه رشته ای بورس گرفتی ولی به نظر میاد همین رشته رو تو آلمان و یا کشورهای دیگه به زبان انگلیسی بورس بهتری میگرفتی.
    نگران نباش اگه فعال باشی و تو پروژهای مختلف شرکت کنی چند برابر اینو در میاری. ولی چون تنها نیستی مسلما هزینه بالاتره. بابا خیلی استرس داری. یه 5 -6 هزار دلاری برای سال اول با خودتون بیارین خوبه یا دست کم ماهی 300-400 دلار.

خوش باشی
    ویرایش توسط rezicek : July 21st, 2013 در ساعت 10:00 AM

Junior Member

رضا جون، آخه نامرديه همچين ميگن كه بورسيه و بورسيه عالي گيرت اومده كه آدم فكر مي كنه آره ديگه با اين پول تو سال دوم زده تو گوش يه خونه دو خوابه!!!!
    من هم براي رشته مديريت (آي تي يا بازاريابي) دارم خواب مي بينوم كه درست ميگي استرس دارم.... آخه وضع من فرق مي كنه.....من متاهلم و سابقه كار و درامد مكفي و خونه و زنديگ تو تهرون دروم... حالا اگه قراره بيام اونجا بايد استعفا بدم و حداقل يه سال از جيب مبارك (نه حسني مبارك مصر) به اقتصاد ج. چك كمك كنم. حالا اگه شانس ماست كه اون پروژه هاي پژوهشي دانشگاهي هم ته ميكشه و الباقي...
    حالا منتظرم بينوم چي پيش مياد... منو ميخاد يا نمي خواد (با آهنگ خونده شود)

Senior Member

رضا جون، آخه نامرديه همچين ميگن كه بورسيه و بورسيه عالي گيرت اومده كه آدم فكر مي كنه آره ديگه با اين پول تو سال دوم زده تو گوش يه خونه دو خوابه!!!!
    من هم براي رشته مديريت (آي تي يا بازاريابي) دارم خواب مي بينوم كه درست ميگي استرس دارم.... آخه وضع من فرق مي كنه.....من متاهلم و سابقه كار و درامد مكفي و خونه و زنديگ تو تهرون دروم... حالا اگه قراره بيام اونجا بايد استعفا بدم و حداقل يه سال از جيب مبارك (نه حسني مبارك مصر) به اقتصاد ج. چك كمك كنم. حالا اگه شانس ماست كه اون پروژه هاي پژوهشي دانشگاهي هم ته ميكشه و الباقي...
    حالا منتظرم بينوم چي پيش مياد... منو ميخاد يا نمي خواد (با آهنگ خونده شود)

تو برخی رشته های خیلی پژوهشی بورسهای خیلی خوبی میدن حالا نمیشه خونه دو خوابه گرفت ولی میشه زندگی خوبی داشت. بهر حال باید پیه همه چی رو به تنت بمالی. اینجا کسی نه حلوا پخش میکنه نه تره خورد میکنه. همه چیزت خودتی حتی خدای خودت خودتی. باید امادگی داشته باشی تا موانع رو یکی یکی از پیش رو برداری. مطمئن باش میتونی. همونطور که خیلیها دیگه تونستن. شرمنده رفتم رو منبر . خواستم بهت بگم که نگران نباش با امید و تلاش حل میشه.

خوش باشی

پیشنهادی که به من شده
    کل بورس سالانه 96000 تا
    شهریه سالانه 43000 تا
    آیا با بقیه این پول میشه هزینه ها رو کاور کرد؟ با توجه به اینکه دانشگاه تو پراگ هم نیست و من تنها هستم
    Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط reza.82 نمایش پست ها
    پیشنهادی که به من شده
    کل بورس سالانه 96000 تا
    شهریه سالانه 43000 تا
    آیا با بقیه این پول میشه هزینه ها رو کاور کرد؟ با توجه به اینکه دانشگاه تو پراگ هم نیست و من تنها هستم
    والله میشه ولی درویشی دیگه. فرضا خوابگاه ماهی 2000 کرون بدی و غذا خوابگاه رو بخوری ماهی 2000 تا. میشه ماهی 4000 تا که سالی میشه 48 هزارتا که از 43 تا 5 تا بیشتره. یه 2-3 هزار دلاری یورویی با خودت برای سال اول بیار.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)