صفحه 48 از 204 نخستنخست ... 38394041424344454647484950515253545556575898148 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 471 تا 480 , از مجموع 2038

موضوع: تحصیل در جمهوری چک

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

پیش فرض پاسخ : تحصیل در جمهوری چک

نقل قول نوشته اصلی توسط rezicek نمایش پست ها
    والله میشه ولی درویشی دیگه. فرضا خوابگاه ماهی 2000 کرون بدی و غذا خوابگاه رو بخوری ماهی 2000 تا. میشه ماهی 4000 تا که سالی میشه 48 هزارتا که از 43 تا 5 تا بیشتره. یه 2-3 هزار دلاری یورویی با خودت برای سال اول بیار.
    رضا جان. میشه مستقیم از لیسانس برای دکترا اقدام کرد در چک؟
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hassanrouhi نمایش پست ها
    رضا جان. میشه مستقیم از لیسانس برای دکترا اقدام کرد در چک؟
    خیر. امکان نداره

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط reza.82 نمایش پست ها
    پیشنهادی که به من شده
    کل بورس سالانه 96000 تا
    شهریه سالانه 43000 تا
    آیا با بقیه این پول میشه هزینه ها رو کاور کرد؟ با توجه به اینکه دانشگاه تو پراگ هم نیست و من تنها هستم
    آقا رضا اگه اشتباه نكنم شما براي دانشگاه توماس باتا در شهر زلين (جنوب شرقي چك) اقدام كرده ايد كه گويا بورسيه خوبي هم گيرتان اومده.... تبريك عرض كرده و اميدوارم كه موفق باشيد.
    فكر كنم هزينه ها در زلين نسبت به پراگ و حتي برونو پائينتر باشه و با توجه به مقدار بورسيه و شهريه و ساير هزينه ها (خوابگاه، خورد خوراك و بيمه و ....) حداقل مي توني زنده باشي تا بعد (!!)

راستي همون رشته مديريت و شاخه زنجيره تامين قبول شدي يا ...؟ كي عازمي و الباقي داستان.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rezicek نمایش پست ها
    تو برخی رشته های خیلی پژوهشی بورسهای خیلی خوبی میدن حالا نمیشه خونه دو خوابه گرفت ولی میشه زندگی خوبی داشت. بهر حال باید پیه همه چی رو به تنت بمالی. اینجا کسی نه حلوا پخش میکنه نه تره خورد میکنه. همه چیزت خودتی حتی خدای خودت خودتی. باید امادگی داشته باشی تا موانع رو یکی یکی از پیش رو برداری. مطمئن باش میتونی. همونطور که خیلیها دیگه تونستن. شرمنده رفتم رو منبر . خواستم بهت بگم که نگران نباش با امید و تلاش حل میشه.

خوش باشی
    خب منم سابقه تدريس، پژوهش و نگارش مقاله و كنفرانس و آب حوض و پيرزن و اين داستانا رو دارم... حالا بايد ديد كه دانشكده ظرفيت بهره برداري از اين همه توان و نبوغ (چيه به قياف ما نمياد مستعد باشيم) داره يا نه؟ بنظرتوان رشته مديريت و خالي بندي در آن كشور در چه وضعيه؟ آيا مثل ايرانه كه طرف استاد تمام دانشگاهه ولي در حسرته داشتن MBA باشن؟ يا نه تا مدركتو گرفتي فوري ميخوان استخدامت كنن و از دانشت استفاده كنن (فكر كنم جواب اين سوال بيشتر بدرد آقا رضا 82 مي خوره ... نه غلام)

نقل قول نوشته اصلی توسط bromideh نمایش پست ها
    آقا رضا اگه اشتباه نكنم شما براي دانشگاه توماس باتا در شهر زلين (جنوب شرقي چك) اقدام كرده ايد كه گويا بورسيه خوبي هم گيرتان اومده.... تبريك عرض كرده و اميدوارم كه موفق باشيد.
    فكر كنم هزينه ها در زلين نسبت به پراگ و حتي برونو پائينتر باشه و با توجه به مقدار بورسيه و شهريه و ساير هزينه ها (خوابگاه، خورد خوراك و بيمه و ....) حداقل مي توني زنده باشي تا بعد (!!)

راستي همون رشته مديريت و شاخه زنجيره تامين قبول شدي يا ...؟ كي عازمي و الباقي داستان.
    بله درسته همونجاگرفتم. بورس خوب كه چه عرض كنم؟ دوستان ميگن كه در حد بخور و نمير هستش مقدار بورسش. هنوز تصميم قطعي نگرفتم كه برم چون از جاي ديگه هم آفر دارم

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط bromideh نمایش پست ها
    خب منم سابقه تدريس، پژوهش و نگارش مقاله و كنفرانس و آب حوض و پيرزن و اين داستانا رو دارم... حالا بايد ديد كه دانشكده ظرفيت بهره برداري از اين همه توان و نبوغ (چيه به قياف ما نمياد مستعد باشيم) داره يا نه؟ بنظرتوان رشته مديريت و خالي بندي در آن كشور در چه وضعيه؟ آيا مثل ايرانه كه طرف استاد تمام دانشگاهه ولي در حسرته داشتن MBA باشن؟ يا نه تا مدركتو گرفتي فوري ميخوان استخدامت كنن و از دانشت استفاده كنن (فكر كنم جواب اين سوال بيشتر بدرد آقا رضا 82 مي خوره ... نه غلام)
    والله. نمیدونم دقیقا وضعشون چطوره . ولی رشته های علوم اقتصادی و مدیریتی و بازرگانی و اینا بازار دارن و میشه کارایی کرد. حس کنم وضعشون خوب باشه

Junior Member

ميشه لطفا در مورد رشته پزشكي يا دندونپزشكي در چك، شرايط ورود ، زبانش، هزينه و.... يه توضيح كامل بدين؟ ممنون

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Khoti نمایش پست ها
    ميشه لطفا در مورد رشته پزشكي يا دندونپزشكي در چك، شرايط ورود ، زبانش، هزينه و.... يه توضيح كامل بدين؟ ممنون
    اینجا رو بخون http://www.applyabroad.org/forum/sho...6%DA%A9/page18

Junior Member

اينم از فراخوان دولت جمهوري چك براي اعطاي بورسيه در مقاطع ليسانس، فوق و دكتري در رشته هاي اقتصاد، انفورماتيك، كشاورزي و ... به كشورهاي فقير-بيچاره در حال توسعه (كه كشور شما هم توش هسه)

http://www.msmt.cz/mezinarodni-vztah...zvojove-zeme-1

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Ekonometrie - VŠE Prague

سلام ،

Rezicek در پست شماره 18 که راجع به پزشکی توضیح داده گفته که از حدود سال 2013 قراره تحصیل به زبان چکی هم پولی بشه. من می خوام برنامه ریزی کنم برای تحصیل به زبان چکی( فوریه امسال می خوام مدارکم رو برای پذیرش ارسال کنم )، به خاطر رایگان بودنش. خودم هم کمی جستجو کردم و آخرین چیزی که فهمیدم این بود که دانشگاه ها شاید از این به بعد ( 2013/2014) حدود 200 یورو اول هر ترم پول بگیرن. خواستم بدونم اطلاع جدیدی کسی داره؟ چه خبره دقیقا؟ ممکنه کاملا پولی بشه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)