صفحه 5 از 204 نخستنخست 12345678910111213141555105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 2038

موضوع: تحصیل در جمهوری چک

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در جمهوری چک

سلام
    می خوام بدونم میشه از دانشگاههای کشور چک برای رشته فیلم و سینما پذیرش گرفت؟
    ایا کسی رو میشناسین که برای رشته فیلم و سینما از دانشگاههای چک پذیرش گرفته باشه؟
    بهترین دانشگاهای چک برای این رشته؟
    لطفا راهنمایی کنید

سلام آقا عظیم.
    می خواستم ببینم در چک وضعیت رشته های کشاورزی چطور هست؟
    من فارق التحصیل مهندسی علوم دام هستم. می خوام ببینم دانشگاهی هست که به درد رشتۀ من بخوره؟
    برای فوق می شه فاند گرفت با معدلی در حدود 14.5 و آیلتس 6 و یه مقاله که در یک مجلۀ ایرانی چاپ شده باشه؟

خیلی ممنون می شم راهنماییم کنی.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    BEng civil - MA Management

من لیسانس عمران دانشگاه آزاد با معدل حدود 16 هستم. دارم روی یه مقاله کار میکنم که احتمالا تا بهمن ماه آماده میشه. برنده چندین مسابقه عمرانی هم هستم. حدود 2 سال سابقه کار دارم . اردیبهشت ماه هم امتحان آیلتس میدم .
    میخواستم برای دانشگاه فنی چک اقدام کنم.
    به نظرتون من شانسی برای پذیرش دارم ؟ در ضمن تاریخ های پذیرش رو میدونید کی هست؟ چه مدارکی برای پذیرش در دوره Master نیازه ؟ چند بار در سال پذیرش میکنن؟
    در ضمن من توی سایت این دانشگاه یک سری مطالبی پیدا کردم ولی نتونستم جواب این سوال هام رو بگیرم.
    ممنون میشم راهنماییم کنید.

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

نقل قول نوشته اصلی توسط tititoti نمایش پست ها
    سلام آقا عظیم.
    می خواستم ببینم در چک وضعیت رشته های کشاورزی چطور هست؟
    من فارق التحصیل مهندسی علوم دام هستم. می خوام ببینم دانشگاهی هست که به درد رشتۀ من بخوره؟
    برای فوق می شه فاند گرفت با معدلی در حدود 14.5 و آیلتس 6 و یه مقاله که در یک مجلۀ ایرانی چاپ شده باشه؟

خیلی ممنون می شم راهنماییم کنی.
    راستش در مورد اين رشته اطلاعي ندارم، دانشگاه ماهم هميچين رشته اي نداره... رو سوئد فكر كنيد، سوئد يه دانشگاه خيلي خوب در زمينه ي كشاورزي داره...

موفق باشيد
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud_tv نمایش پست ها
    من لیسانس عمران دانشگاه آزاد با معدل حدود 16 هستم. دارم روی یه مقاله کار میکنم که احتمالا تا بهمن ماه آماده میشه. برنده چندین مسابقه عمرانی هم هستم. حدود 2 سال سابقه کار دارم . اردیبهشت ماه هم امتحان آیلتس میدم .
    میخواستم برای دانشگاه فنی چک اقدام کنم.
    به نظرتون من شانسی برای پذیرش دارم ؟ در ضمن تاریخ های پذیرش رو میدونید کی هست؟ چه مدارکی برای پذیرش در دوره Master نیازه ؟ چند بار در سال پذیرش میکنن؟
    در ضمن من توی سایت این دانشگاه یک سری مطالبی پیدا کردم ولی نتونستم جواب این سوال هام رو بگیرم.
    ممنون میشم راهنماییم کنید.
    شانس براي پذيرش حتما" داريد ولي در مورد بورس اطلاعي ندارم... فكر كنم براي بورس بايد جدا اقدام كرد، بورسهاي خوبي هم مي دن...

http://www.cvut.cz/current-students/...-18.2810571939

اگه سوالي بود بگيد تا من بپرسم...
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

نقل قول نوشته اصلی توسط Barobax نمایش پست ها
    سلام
    می خوام بدونم میشه از دانشگاههای کشور چک برای رشته فیلم و سینما پذیرش گرفت؟
    ایا کسی رو میشناسین که برای رشته فیلم و سینما از دانشگاههای چک پذیرش گرفته باشه؟
    بهترین دانشگاهای چک برای این رشته؟
    لطفا راهنمایی کنید
    راستش پراگ شهر فرهنگي اي هست و حتما چنين دانشگاه هايي وجود دارن! ولي اصلا" اطلاعات كاملي ندارم!

Junior Member
    رشته و دانشگاه

Question پاسخ : تحصیل در جمهوری چک

نقل قول نوشته اصلی توسط tititoti نمایش پست ها
    خیلی ممنونم عظیم جان بابت راهنمایی.
    فقط گفتید سوئد، یه سئوال دیگه برام پیش اومد سایت دانشگاه رو دیدم.
    ضرب العجل ارسال مدارم رو 15 ژانویه زدن. حالا می خوام بدونم امکان داره قبول کنن مدرکی مثل مدرک زبان رو بعد از این تاریخ براشون ارسال کنم؟ چون تاریخ امتحانم بعد از ضرب العجل هستش.
    می بخشید سئوالم شاید بی ربط با موضوع این تاپیک باشه. منتها رو این حساب سئوال کردم که شما اطلاعاتت از ما بیشتره.
    ممنونم ازت عظیم جان.
    ممنون میشم اگه جواب این سوال رو بدید , چون من هم همین مشکل رو دارم.نمره زبانم اردیبهشت ماه حاضر میشه !!!!
    در ضمن من تاریخ مشخصی برای پذیرش سال تحصیلی 2010-2011 توی سایت ندیدم , این 15 ژانویه کجاست ؟ فقط برای سال پیش این تاریخ رو پیدا کردم :
    Deadline for Winter Semester (2009) and whole Academic Year 2009/2010: April 30, 2009
    این هم لینک منبع : http://www.cvut.cz/incomers

و متاسفانه در صفحه وب دانشکده عمران برای سال 2008 تاریخ 31 جولای رو دیدم !!
    http://www.fsv.cvut.cz/zajemen/podmgr89.php
    من واقعا دارم گیج میشم !! متوجه نمیشم که من برای ترم آینده این دانشگاه اگه بخوام اقدام کنم , تا چه تاریخی مهلت دارم !!!
    در ضمن یک سوال خیلی مهم تر !! برای ورود به دوره کارشناسی ارشد عمران (تحصیل به زبان انگلیسی) باید امتحان ورودی داد ؟؟؟ آخه توی همین صفحه بالا دو تا تاریخ برای امتحان ورودی اعلام کرده !!! و یک چیز جالب توی همین صفخه دیدم
    Foreign students are not obliged to pay for study in English at FCE CTU
    خوب این خوبه یا بدِ ؟
    عظیم جان شما خودت توی همین دانشکده عمران درس میخونی ؟
    ویرایش توسط masoud_tv : December 11th, 2009 در ساعت 09:16 AM

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud_tv نمایش پست ها
    ممنون میشم اگه جواب این سوال رو بدید , چون من هم همین مشکل رو دارم.نمره زبانم اردیبهشت ماه حاضر میشه !!!!
    در ضمن من تاریخ مشخصی برای پذیرش سال تحصیلی 2010-2011 توی سایت ندیدم , این 15 ژانویه کجاست ؟ فقط برای سال پیش این تاریخ رو پیدا کردم :
    Deadline for Winter Semester (2009) and whole Academic Year 2009/2010: April 30, 2009
    این هم لینک منبع : http://www.cvut.cz/incomers

و متاسفانه در صفحه وب دانشکده عمران برای سال 2008 تاریخ 31 جولای رو دیدم !!
    http://www.fsv.cvut.cz/zajemen/podmgr89.php
    من واقعا دارم گیج میشم !! متوجه نمیشم که من برای ترم آینده این دانشگاه اگه بخوام اقدام کنم , تا چه تاریخی مهلت دارم !!!
    در ضمن یک سوال خیلی مهم تر !! برای ورود به دوره کارشناسی ارشد عمران (تحصیل به زبان انگلیسی) باید امتحان ورودی داد ؟؟؟ آخه توی همین صفحه بالا دو تا تاریخ برای امتحان ورودی اعلام کرده !!! و یک چیز جالب توی همین صفخه دیدم
    Foreign students are not obliged to pay for study in English at FCE CTU
    خوب این خوبه یا بدِ ؟
    عظیم جان شما خودت توی همین دانشکده عمران درس میخونی ؟
    ددلاين ها متعاقبا" اعلام مي شن، همون 31 اپريل درسته، من پارسال تا 1 اپريل ددلاينم بود... حالا اينا رو سايت مياد...
    اون 31 جولاي هم واسه a follow up to a Bachelor´s degree study programme هست يعني كسايي كه دارن ليسانس رو اينجا تو همين دانشگاه مي خونن (مثل من) دوره ليسانس 4 ساله است برا همين فوقش 1 سال و نيمه...
    آره منم اينجا درس مي خونم و شهريه نمي دم...
    امتحان ورودي هم داره ولي واسه ما چيزي نيست، اگه نمره هات خوبن و مدرك زبان داري امتحان احتمال زياد واست برداشته مي شه...
    من خودم امتحان ندادم...
    ترم بعد كه نمي شه، سال بعد ايشالا! چون هفته بعد كلاسا تموم مي شه!

واسه زبان هم مي توني بگي تا ارديبهشت مي فرستي، جاي نگراني نيست...

Junior Member
    رشته و دانشگاه

عظیم جان به نظرت این 8000 کرون ماهیانه که حدودا 320 یورو میشه , میتونه هزینه ها رو تا حدودی پوشش بده ؟ البته من میدونم که این مبلغ برای یه کشور اروپایی عدد کمی هست و احتمالا در صورتی که این مبلغ رو بدن دیگه اجازه کار پاره وقت هم نخواهیم داشت ؟ در ضمن من چیزی به عنوان شهریه ندیدم !! یعنی دوره مستر به زبان انگلیسی برای خارجی ها هزینه ای نداره (رایگان هست) ؟
    برای درخواست scholarship چه زمانی باید اقدام کرد ؟ همون موقع admission ؟ یا میشه قبل از admission هم اقدام کرد که ببینیم بهمون تعلق میگیره یا نه ؟

در ضمن من تصمیم گرفتم قدم به قدم گرفتن پذیرش از دانشگاه فنی برای ترم آینده (ترمی که قراره admission کنن) رو تا جایی که میتونم بر اساس مطالب سایت دانشگاه توی یه پست توضیح بدم , خوشحال میشم که راهنماییم کنی و هر جا اشتباه بود تصحیحش کنی.

نقل قول نوشته اصلی توسط azim_utd نمایش پست ها
    ...

مردم چك مردم خوبي هستن، با خارجي ها خوبن چون كل شهر دست خارجي هاست! ولي در نگاه اول سردن، وقتي باهاشون مي شيني و مهموني ميري ميبيني كه چقدر گرمن و برخلاف بقيه كشورهاي اطراف (آلمان، اتريش و ايتاليا) مغرور نيستن...تركيبي هستن (شرق اروپا و مركز و تا حدودي جنوب!) نه ميشه بهش گفت اروپاي شرقي (خودشون خيلي حساسن ) نه غربي، در كل اون وسط گير كردن!
    در واقع همينجوره!چون چك نه د غربه نه در شرق دقيقا در مركز اروپا واقع شده و براي همين بهش ميگن قلب اروپا.پراگ هم بدليل قدمت تاريخي و حفظ تعداد زيادي از اثار باستاني هاي شهر به مادر شهرها شهرت داره و هر ساله جز زيباترين شهرهاست.
    ولي كلا شرايط زندگي در اين كشور و همينجور فرهنگ مردم و وضعيت معاششون خيلي بيشتر شبيه به اروپاي شرقيه و تقريبا ميشه گفت هيچ شباهتي به اروپاي غربي نداره(از نظر پيشرفت و مدرنيته)چك هنوز ياداور دوران كمونيستيه و ادم حس ميكنه تو جائي مثل روسيه ست.رفاه مردم و سطح درامد و سطح كيفي زندگي در اين كشور با غرب اروپا قابل قياس نيس ولي جالبه همونجور كه اشاره كردين خيلي حساسيت دارن كه بهشون بگين اروپاي شرقي هستن در حاليكه طرز زندگيشون چيزي جز اين نشون نميده

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)