صفحه 50 از 204 نخستنخست ... 404142434445464748495051525354555657585960100150 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 491 تا 500 , از مجموع 2038

موضوع: تحصیل در جمهوری چک

Senior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در جمهوری چک

نقل قول نوشته اصلی توسط Niloufarrashed نمایش پست ها
    سلام ،

Rezicek در پست شماره 18 که راجع به پزشکی توضیح داده گفته که از حدود سال 2013 قراره تحصیل به زبان چکی هم پولی بشه. من می خوام برنامه ریزی کنم برای تحصیل به زبان چکی( فوریه امسال می خوام مدارکم رو برای پذیرش ارسال کنم )، به خاطر رایگان بودنش. خودم هم کمی جستجو کردم و آخرین چیزی که فهمیدم این بود که دانشگاه ها شاید از این به بعد ( 2013/2014) حدود 200 یورو اول هر ترم پول بگیرن. خواستم بدونم اطلاع جدیدی کسی داره؟ چه خبره دقیقا؟ ممکنه کاملا پولی بشه؟
    اخرین اخبار مربوط به پولی شدن مال سال 2011 ه و ظاهرا مجلس موافقت نکرده.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط gigalover نمایش پست ها
    سلام دوستان

من 10 صفحه ی آخر این تاپیک رو خوندم اما جواب سوالی که دارم رو ندیدم.

من فوق برق هستم. از چندین دانشگاه آمریکا، استرالیا و کانادا هم فاند برای پی اچ دی دارم. ولی یه علاقه ی خاصی هم به این کشور چک دارم که حالا دلایلش بماند. میخواستم بدونم برای دکترا چک فاند هم میده؟ اصلا رشته ی منو داره؟ برای اپلای چیکار باید بکنم؟

ممنون از راهنمایی
    دوست عزیز سوالت خیلی کلییه و پاسخش هم تو پست های قبلی داده شده. گفتی 10 صفحه اخر رو خوندی ظاهرا پست هایی شماره 431 و 433 و برخی پست هایی که راجع به بورس دوره دکترا صحبت شده بود از چشت دور موند. بهر حال تمام دانشجوهایی که دکترا میخون بورس میگیرن ولی بستگی به دانشکده و دپارتمان مربوطه داره که چقدر بهت بورس بده. رقم خاصی نمیشه تعیین کرد. حداقلش ماهی 300 دلاره و سقفش بستگی به کرم دپارتمانه داره. ولی اینم از نظر دور نداشته باش که دانشجو به زبان انگلیسی باید پول بده که از روی بورسش کم میشه. پست های
    bromideh رو بخون اونم بورس گرفته به انگلیسی ولی باید هزینه تحصیلشم بده.
    در مورد دکترا برق باید زمینه ای که میخوای کار کنی رو مشخص کنی مثلا مخابراته یا مهندسی پزشکی و ... همین مهندسی پزشکی خودش کلی شاخه و زیر شاخه داره.
    اولا ببین تو چه زمینه ای مخوای کار کنی و دوم اینکه میری به دانشکده های برق که اینجا اسامیشون هست (http://www.applyabroad.org/forum/sho...6%DA%A9/page36) توی چک سرک میکشی تو نتشون و دنبال زمینه کاریت میگردی حالا که پیدا کردی تو کدوم دپارتمان این زمینه مورد نظرت ؛ موجوده . معمولا اسم استادش که تو این کار میکنه اومده باهاش تماس میگیری و میگی تو این زمینه علاقه داری و یا اگر کاری کرده باشی و مقاله ای کنفرانسی چیزی که نشون بده چیزی تو چنته داری رو براش میفرستی اونم اگر خوشش بیاد دیگه هم میتونی بورس خوبی بگیری و هم کارا پذیرشتو حل میکنه.

یه نکته مهم اینه که فوق لیسانس ودکترا برای رشته های فنی مهندسی تو دانشگاههای چک برای ایرانیها (کسی که فقط تابعیت و گذرنامه ایرانی داره) تحریمه.

خوش باشی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر - نرم افزار

ممنونم خیلی به دردم خورد.
    به نظر شما در حال حاضر با توجه به شرایط حال کدوم کشور بهتره برا فوق رشته IT یا زیرمجموعه هاش؟
    بورسیه چی؟ میدن؟!!

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Hsahar نمایش پست ها
    ممنونم خیلی به دردم خورد.
    به نظر شما در حال حاضر با توجه به شرایط حال کدوم کشور بهتره برا فوق رشته IT یا زیرمجموعه هاش؟
    بورسیه چی؟ میدن؟!!
    همه کشورهایی عضو اتحادیه اروپا خوبن. بهترینشون به نظر من آلمانه. بورس بستگی به دانشگاهش داره ولی معمولا تو فوق بورس به سختی میدن. میتونی اراسموسو امتحان کنی http://www.esn.org/. ولی نگران نباش کار زیاده و میتونی کار پیدا کنی البته پاره وقت که میتونی هزینه تو درآری.

دانشگاههای بلوک شرق و کشورهای حوزه شوروی سابق مشروط پذیرش میشوند اگر مدرک فوق لیسانس از این کشورها داشته باشید ملزم به گذراندن واحدهای درسی در دانشگاههای ایران هستید تا مدرکتان مورد ارزیابی قرار گیرد و در مقطع دکترا بایستی اقلا دو مقاله علمی چاپ شده در مجلات معتبر داشته باشید که خودتان نویسنده مسیول ان مقاله باشید .کارشناس بخش ارزشیابی کشور چک در وزارت علوم خانم بهزادی هستند.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر - نرم افزار

نقل قول نوشته اصلی توسط rezicek نمایش پست ها
    همه کشورهایی عضو اتحادیه اروپا خوبن. بهترینشون به نظر من آلمانه. بورس بستگی به دانشگاهش داره ولی معمولا تو فوق بورس به سختی میدن. میتونی اراسموسو امتحان کنی http://www.esn.org/. ولی نگران نباش کار زیاده و میتونی کار پیدا کنی البته پاره وقت که میتونی هزینه تو درآری.
    یعنی منظورتون اینه که اگر کار کنم اونقدی میشه که از پس هزینه هام خودم به تنهایی بر بیام؟!!!

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Hsahar نمایش پست ها
    یعنی منظورتون اینه که اگر کار کنم اونقدی میشه که از پس هزینه هام خودم به تنهایی بر بیام؟!!!
    دست کم تو چک کارهای زیادی مربوط به علوم کامپیوتری و انفورماتیک (برنامه نویسی ، گرافیک ، شبکه ، پایگاه داده و و و) میتونی پیدا کنی که حتی به زبان چکی نیاز نباشه. چون شرکتهای چند ملییتی زیادی اینجا وجود داره مخصوصا در پراگ. من فکر کنم اگر ولخرجی نکنی بله میشه هزینه ها تو در اری. ولی معمولا بهتره خرج یه سالتو با خودت داشته باشی تا بعدش کم کم دست بیاد چی به چیه.

خوش باشی

سلام چندتا سوال فنی: الان تحریم رشته های مهندسی واسه ایرانیها همچنان برقراره؟ من میخوام لیسانس آی تی بخونم در یک دانشگاه خصوصی، می تونم پذیرش بگیرم یا لیسانس هم تحریمه؟ چند درصد احتمال ویزا دادن هست با توجه به اینکه رشته آی تی هست؟ مرسی.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط bardiyauser نمایش پست ها
    سلام چندتا سوال فنی: الان تحریم رشته های مهندسی واسه ایرانیها همچنان برقراره؟ من میخوام لیسانس آی تی بخونم در یک دانشگاه خصوصی، می تونم پذیرش بگیرم یا لیسانس هم تحریمه؟ چند درصد احتمال ویزا دادن هست با توجه به اینکه رشته آی تی هست؟ مرسی.
    ﺧﻮﻧﺪﻥ ﻟﻴﺴﺎﻧﺲ ﻃﺒﻖ ﺑﺨﺸﻨﺎﻣﻪ ﻭﺯاﺭﺕ ﻋﻠﻮﻡ ﺗﺤﺮﻳﻢ ﻧﻴﺴﺖ ﺑﻨﺎﺑﺮاﻳﻦ بﻫﺘﺮﻩ ﺗﻮ ﻳﻪ ﺩاﻧﺸﮕﺎﻩ ﺩﻭﻟﺘﻲ ﻟﻴﺴﺎﻧﺲ ﺑﺨﻮﻧﻲ بﻭﻳﮋﻩ ﺩاﻧﺸﻜﺪﻩ اﻱ ﺗﻲ ﺩاﻧﺸﮕﺎﻩ ﻓﻨﻲ ﭼﻚ.
    ﺧﻮﺵ ﺑﺎﺷﻲ

نقل قول نوشته اصلی توسط rezicek نمایش پست ها
    ﺧﻮﻧﺪﻥ ﻟﻴﺴﺎﻧﺲ ﻃﺒﻖ ﺑﺨﺸﻨﺎﻣﻪ ﻭﺯاﺭﺕ ﻋﻠﻮﻡ ﺗﺤﺮﻳﻢ ﻧﻴﺴﺖ ﺑﻨﺎﺑﺮاﻳﻦ بﻫﺘﺮﻩ ﺗﻮ ﻳﻪ ﺩاﻧﺸﮕﺎﻩ ﺩﻭﻟﺘﻲ ﻟﻴﺴﺎﻧﺲ ﺑﺨﻮﻧﻲ بﻭﻳﮋﻩ ﺩاﻧﺸﻜﺪﻩ اﻱ ﺗﻲ ﺩاﻧﺸﮕﺎﻩ ﻓﻨﻲ ﭼﻚ. ﺧﻮﺵ ﺑﺎﺷﻲ
    آقا ایول داریها! مرسی بابت پاسخ معدل دیپلم و پیش دانشگاهی چقدر تاثیر داره؟ دلم میخواد از دانشگاه دولتی پذیرش بگیرم اما معدلم پایینه! دیپلم 13.80 پیش دانشگاهی 11وخرده ای، دیپلمم هم غیر مرتبط هست، دیپلم تجربی.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)