صفحه 58 از 204 نخستنخست ... 8484950515253545556575859606162636465666768108158 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 571 تا 580 , از مجموع 2038

موضوع: تحصیل در جمهوری چک

پیش فرض پاسخ : تحصیل در جمهوری چک

دوستان افتتاح حساب براي دانشجويان دكتري ايراني با توجه به تح ر ي م در چك وضعيتش چطوره؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط reza.82 نمایش پست ها
    دوستان افتتاح حساب براي دانشجويان دكتري ايراني با توجه به تح ر ي م در چك وضعيتش چطوره؟
    با این پرسشت معلومه دیگه قصد کردی بیایی. عزیز برخی از بانکها حساب باز نمیکنن و برخی باز میکنن. مثلا بانک http://www.csob.cz/en/Stranky/default.aspx باز نمیکنه ولی این بانک http://www.csas.cz/banka/nav/personal-finance-d00012487 حساب باز میکنه این دوتا از بانکهای خیلی معتبرن.

خوش باشی

راستش به احتمال خيلي زياد ميام و تنها نكته اي كه اذيتم مي كنه اينه كه اسم اين دانشگاه توماس باتا تو ليست وزارت علوم نيستش. رفتم اداره دانش آموختگان مسئولش گفتش كه برو رتبه اين دانشگاه رو بيار (حتما بايد تو رنكينگ كيو اس يا تايمز يا شانگهاي باشه) اگر زير 600 باشه ما بررسي اش مي كنيم. ولي تهش فك نمي كنم اين كارو بكنن و خيلي دنگ و فنگ داره. ضمن اينكه هر چي گشتم رتبه اين دانشگاه رو تو يكي از اين 3 تا رنكينگ گير نياوردم. ديگه هر چي خدا بخواهد

Senior Member

راستش به احتمال خيلي زياد ميام و تنها نكته اي كه اذيتم مي كنه اينه كه اسم اين دانشگاه توماس باتا تو ليست وزارت علوم نيستش. رفتم اداره دانش آموختگان مسئولش گفتش كه برو رتبه اين دانشگاه رو بيار (حتما بايد تو رنكينگ كيو اس يا تايمز يا شانگهاي باشه) اگر زير 600 باشه ما بررسي اش مي كنيم. ولي تهش فك نمي كنم اين كارو بكنن و خيلي دنگ و فنگ داره. ضمن اينكه هر چي گشتم رتبه اين دانشگاه رو تو يكي از اين 3 تا رنكينگ گير نياوردم. ديگه هر چي خدا بخواهد
    خودتو زیاد اذیت نکن. اگر میتونی بری دانشگاه های زیر رتبه 600 خب یه خورده بیشتر تلاششتو کن. کسب رتبه زیر 600 برای داشنگاههی که عمرش کمتر از یه دههس خب به این ساده گی نیس. باید ازمایشگاههای مجهز ، امکانات مناسب تر ،مقالات اساسی تر و پژوهش های عمیق تر ووو داشته باشن. فعلا بیا تا بعدش بتونی بعدا انتقالی بگیری مثلا به دانشگاه چارلز و یا دانشگاه دیگه مثلا دانشگاهها آلمان. امکانش هست. فقط صبوری و همت میخواد که قطعا داریش .

گفتی یه نکته اذیتت میکنه منو یاده یه دیالوگی انداختی بد نیس اینجا برای تفریح هم شده بنویسمش
    "...
    -ممنوم واقعا شرمنده ام ، شماها تو این یکی دوهفته رفاقتو تو حقم تموم کردین، در عوض من همه جوره نق زدم، دست خودم نیست یه سال دور از وطنو رفیق و فامیل و بچه محل با این همه بد بیاری تو غربت هرکی باشه قاطی میکنه. بعضی وقتا فک میکنم همه کللاشن دودوزه بازن قالتاقن فک میکنم همه تیز کردن که منو پوست بکنن تو جای من از یه طرف دلت برای خونوادت لک زده از یه طرف ویزا امریکا جون به سرت کرده از یه طرف افتادی تو تله دلالای وطنی خب هرکی باشه طاقتش طاق میشه ، جون عباس یه وقت از دست حرفام دلخور نشده باشی. َشماها توی این یکی دو هفته جای همه رو برای من پرکردین. ممکن نیس من بتونم محبتای شماها رو جبران کنم.
    - داری چوب کاری میکنی عشقی ما عددی نیستم باطن خودت برفه
    - بی تعارف جواد جون دارم عرض میکنم حس میکنم با وجود شماها پشت دارم
    - پشت همه ما صفاست چون هرچی مرده غیرتیم نکن اونوقت مجبورم پته مو بریزم رو آب
    - جواد
    - جون جواد
    - من رو طرح مستر جانسون خیلی فک کردم فقط یه نکته مبهم داشت که برام روشن شد من چش تو چش نمیتونم با اسی خان حرف بزنم میخواستم خودت زحمتشو بکشی من حاضرم با مستر جانسون کنار بیام
    - عباس کاش میشد قید امریکا رو بزنی
    - دلم میخواد جواد اما نمیتونم
    ..."

خوش باشی
    ویرایش توسط rezicek : September 22nd, 2013 در ساعت 02:57 PM

سلام دوستان.
    توی فروم مطلبی در مورد پذیرش در رشته های علوم پزشکی ندیدم،دانشگاه های چک اجازه تغییر رشته رو میدن؟ شرایط گرفتن پذیرش چجوری هست؟ مثل اکثر کشورها باید مدرک زبان داشت؟ میشه رشته ای غیر مرتبط با دیپلمت رو خوند؟
    پشاپیش ممنونم

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط faraitash نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    توی فروم مطلبی در مورد پذیرش در رشته های علوم پزشکی ندیدم،دانشگاه های چک اجازه تغییر رشته رو میدن؟ شرایط گرفتن پذیرش چجوری هست؟ مثل اکثر کشورها باید مدرک زبان داشت؟ میشه رشته ای غیر مرتبط با دیپلمت رو خوند؟
    پشاپیش ممنونم

عزیز پست 174 در مورد ورود به پزشکی نوشتم. رشته های دیگه علوم پزشکی هم مشابه همون روند نوشته شده تو اون پسته. تغییر رشته بله امکانش هس. مثلا سال 3 رشته پزشکی هستی و میخوای بری دندانپزشکی خب تقاضا نامه میدی و اگر موافقت کردن شروع میکنی به دندانپزشکی و درسایی رو که مشترکنن ازت قبول میکنن و نیاز به گذرونش نیس. شرایط پذیرش تو اون پسته اومده. اگر به چکی بخونی خب مسلما باید مدرک زبان داشت و به انگلیسی هم اکثر دانشکده ها میخوان که تافل و یا ایلتس داشت. اینجا http://www.lf2.cuni.cz/Studium/pr/entproc.htm که دانشکده پزشکی شماره 2 دانشگاه چارلزه. بله میشه غیر مرتبط با دیپلم رو خوند.

خوش باشی

نقل قول نوشته اصلی توسط rezicek نمایش پست ها
    خودتو زیاد اذیت نکن. اگر میتونی بری دانشگاه های زیر رتبه 600 خب یه خورده بیشتر تلاششتو کن. کسب رتبه زیر 600 برای داشنگاههی که عمرش کمتر از یه دههس خب به این ساده گی نیس. باید ازمایشگاههای مجهز ، امکانات مناسب تر ،مقالات اساسی تر و پژوهش های عمیق تر ووو داشته باشن. فعلا بیا تا بعدش بتونی بعدا انتقالی بگیری مثلا به دانشگاه چارلز و یا دانشگاه دیگه مثلا دانشگاهها آلمان. امکانش هست. فقط صبوری و همت میخواد که قطعا داریش .

گفتی یه نکته اذیتت میکنه منو یاده یه دیالوگی انداختی بد نیس اینجا برای تفریح هم شده بنویسمش
    "...
    -ممنوم واقعا شرمنده ام ، شماها تو این یکی دوهفته رفاقتو تو حقم تموم کردین، در عوض من همه جوره نق زدم، دست خودم نیست یه سال دور از وطنو رفیق و فامیل و بچه محل با این همه بد بیاری تو غربت هرکی باشه قاطی میکنه. بعضی وقتا فک میکنم همه کللاشن دودوزه بازن قالتاقن فک میکنم همه تیز کردن که منو پوست بکنن تو جای من از یه طرف دلت برای خونوادت لک زده از یه طرف ویزا امریکا جون به سرت کرده از یه طرف افتادی تو تله دلالای وطنی خب هرکی باشه طاقتش طاق میشه ، جون عباس یه وقت از دست حرفام دلخور نشده باشی. َشماها توی این یکی دو هفته جای همه رو برای من پرکردین. ممکن نیس من بتونم محبتای شماها رو جبران کنم.
    - داری چوب کاری میکنی عشقی ما عددی نیستم باطن خودت برفه
    - بی تعارف جواد جون دارم عرض میکنم حس میکنم با وجود شماها پشت دارم
    - پشت همه ما صفاست چون هرچی مرده غیرتیم نکن اونوقت مجبورم پته مو بریزم رو آب
    - جواد
    - جون جواد
    - من رو طرح مستر جانسون خیلی فک کردم فقط یه نکته مبهم داشت که برام روشن شد من چش تو چش نمیتونم با اسی خان حرف بزنم میخواستم خودت زحمتشو بکشی من حاضرم با مستر جانسون کنار بیام
    - عباس کاش میشد قید امریکا رو بزنی
    - دلم میخواد جواد اما نمیتونم
    ..."

خوش باشی
    يعني من دارم اشتباه عباس تو آدم برفي رو مي كنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

Senior Member

يعني من دارم اشتباه عباس تو آدم برفي رو مي كنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
    نه عزیز، من فقط من باب مزاح نوشتم،که یه خورده بخندی.

Senior Member

برای دوستانی که نگران پرداخت هزینه تحصیلی به زبان چکی (فعلا رایگان) بودن باید اطلاع بدم که در اخرین مصاحبه وزیر علوم در تاریخ فوریه ۲۰۱۳. وزیر علوم گفت: در حال حاضر هزینه تحصیلی دریافت نمیشود زیرا دانشجویان آمادگی ندارن . :-)

روحانی مچکریم

دانشگاه brno university of technology چطور دانشگاهی هست؟
    برای من توی رشته مکانیک برای دکترا پذیرش اومده ممنون میشم اگه اطلاعاتی دارید بهم بدین
    و اینکه من برای خروج میخوام وثیقه بزارم برای سربازی پس باید دانشگاهی که میخوام توش تحصیل کنم مورد تایید وزارت علوم باشه
    شما اطلاعی دارین این دانشگاه هست یا نه؟ممنون میشم جوابمو سریعتر بدین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)