صفحه 6 از 204 نخستنخست 1234567891011121314151656106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 2038

موضوع: تحصیل در جمهوری چک

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

پیش فرض پاسخ : تحصیل در جمهوری چک

نقل قول نوشته اصلی توسط Lonely-in-czec نمایش پست ها
    در واقع همينجوره!چون چك نه د غربه نه در شرق دقيقا در مركز اروپا واقع شده و براي همين بهش ميگن قلب اروپا.پراگ هم بدليل قدمت تاريخي و حفظ تعداد زيادي از اثار باستاني هاي شهر به مادر شهرها شهرت داره و هر ساله جز زيباترين شهرهاست.
    ولي كلا شرايط زندگي در اين كشور و همينجور فرهنگ مردم و وضعيت معاششون خيلي بيشتر شبيه به اروپاي شرقيه و تقريبا ميشه گفت هيچ شباهتي به اروپاي غربي نداره(از نظر پيشرفت و مدرنيته)چك هنوز ياداور دوران كمونيستيه و ادم حس ميكنه تو جائي مثل روسيه ست.رفاه مردم و سطح درامد و سطح كيفي زندگي در اين كشور با غرب اروپا قابل قياس نيس ولي جالبه همونجور كه اشاره كردين خيلي حساسيت دارن كه بهشون بگين اروپاي شرقي هستن در حاليكه طرز زندگيشون چيزي جز اين نشون نميده
    من تا حدي موافقم! ولي مقايسش با روسيه منصفانه نيست!! سطح آموزش، فرهنگ، شيوه زندگي!!! من چندين دوست روس دارم، هم خونه ايم اكراينيه، اصلا" از نگاه اونا مي گم كه كلا" چك نه غربيه نه شرقي! روسيه كجا چك كجا! به عنوان مثال آزادي هاي فرهنگي و اجتماعي چك قابل مقايسه نيست، حتي در برخي موارد با اروپاي غربي!!! كمونيست؟؟؟ اينا به اين واژه حساسيت دارن!!! من وين بودم، راستش پراگ در مقابلش پادشاهست، از نظر زيبايي...

كلا" جا عجيبيه! بعضي ها عاشقشن بعضي ها بدشون مياد! اينجا من كلي دوست اسكانديناويايي دارم كه اينجا رو مي پرستن! يه استاد كانادايي دارم كه كلا" جمع كرده اومده اينجا... ايتاليايي ها، آمريكاي لاتين...
    يه سري دوست هم دارم كه از اينجا بدشون مياد، از اين 3 چهار نفر، 2 نفرشون ايرانين

ولي در كل با اين دوستمون موافقم، اگه دنبال جاهاي فوق مدرن (خارج ) هستيد، اينجا نياين، اينجا بيشتر توريستيه... البته اين هم بگم، پراگ به همه جا اروپا نزديكه، با بليت هاي خيلي ارزون هر ماه مي تونين برين مسافرت... بعضي بچه ها كلا" هر هفته مي رن آلمان، برا همين هم زياد تفاوتي نداره الان كجاي اروپا هستيد، الان كل اروپا يه كشوره، مهم دانشگاهست...

اگه اهل خوش بودن و خوشحال بودن هم هستيد، اينجا بهشته واسه خوشحال بودن (در كل )
    ویرایش توسط azim_utd : December 16th, 2009 در ساعت 07:13 PM
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud_tv نمایش پست ها
    عظیم جان به نظرت این 8000 کرون ماهیانه که حدودا 320 یورو میشه , میتونه هزینه ها رو تا حدودی پوشش بده ؟ البته من میدونم که این مبلغ برای یه کشور اروپایی عدد کمی هست و احتمالا در صورتی که این مبلغ رو بدن دیگه اجازه کار پاره وقت هم نخواهیم داشت ؟ در ضمن من چیزی به عنوان شهریه ندیدم !! یعنی دوره مستر به زبان انگلیسی برای خارجی ها هزینه ای نداره (رایگان هست) ؟
    برای درخواست scholarship چه زمانی باید اقدام کرد ؟ همون موقع admission ؟ یا میشه قبل از admission هم اقدام کرد که ببینیم بهمون تعلق میگیره یا نه ؟

در ضمن من تصمیم گرفتم قدم به قدم گرفتن پذیرش از دانشگاه فنی برای ترم آینده (ترمی که قراره admission کنن) رو تا جایی که میتونم بر اساس مطالب سایت دانشگاه توی یه پست توضیح بدم , خوشحال میشم که راهنماییم کنی و هر جا اشتباه بود تصحیحش کنی.
    آره 8 هزار تا كافيه...
    در مورد اسكالرشيپ من فعلا" چيزي نمي دونم...
    شهريه هم بستگي داره، بستگي به پروگرم داره...
    آره حتما" اين كار رو كنيد، ولي امسال كلا" يه مقدار برنامه هاي دانشگاه عوض شده، بايد ديد امسال پذيرش رايگان مي كنن...
    يه ايميل بزنيد واسه اسكالرشيپ و زمان پذيرش...
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

نقل قول نوشته اصلی توسط azim_utd نمایش پست ها
    من تا حدي موافقم! ولي مقايسش با روسيه منصفانه نيست!! سطح آموزش، فرهنگ، شيوه زندگي!!! من چندين دوست روس دارم، هم خونه ايم اكراينيه، اصلا" از نگاه اونا مي گم كه كلا" چك نه غربيه نه شرقي! روسيه كجا چك كجا! به عنوان مثال آزادي هاي فرهنگي و اجتماعي چك قابل مقايسه نيست، حتي در برخي موارد با اروپاي غربي!!! كمونيست؟؟؟ اينا به اين واژه حساسيت دارن!!! من وين بودم، راستش پراگ در مقابلش پادشاهست، از نظر زيبايي...

كلا" جا عجيبيه! بعضي ها عاشقشن بعضي ها بدشون مياد! اينجا من كلي دوست اسكانديناويايي دارم كه اينجا رو مي پرستن! يه استاد كانادايي دارم كه كلا" جمع كرده اومده اينجا... ايتاليايي ها، آمريكاي لاتين...
    يه سري دوست هم دارم كه از اينجا بدشون مياد، از اين 3 چهار نفر، 2 نفرشون ايرانين

ولي در كل با اين دوستمون موافقم، اگه دنبال جاهاي فوق مدرن (خارج ) هستيد، اينجا نياين، اينجا بيشتر توريستيه... البته اين هم بگم، پراگ به همه جا اروپا نزديكه، با بليت هاي خيلي ارزون هر ماه مي تونين برين مسافرت... بعضي بچه ها كلا" هر هفته مي رن آلمان، برا همين هم زياد تفاوتي نداره الان كجاي اروپا هستيد، الان كل اروپا يه كشوره، مهم دانشگاهست...

اگه اهل خوش بودن و خوشحال بودن هم هستيد، اينجا بهشته واسه خوشحال بودن (در كل )
    دوست عزيز من هم چك زندگي كردم و هم روسيه.از نظر سطح كيفي دانشگاه ها نميگم تو پست قبلي هم گفتم منظورم شيوه زندگي مردمه.حتي سبك لباس پوشيدنش مردم چك،حالا باز پراگ خوبه اما در شهرهاي كوچيكش كه ميري انگار وارد روستاهاي هاي تركيه شدي!كلا منظورم اينه پرستيژ اروپاي غربي رو ندارن.......اهميتي نداره كه به كمونيست الرژي دارن يا نه.مهم اينه كه كشورشون بتازگي از دستش خلاص شد اما همچنان اثارش رو ميشه ديد.

براي تحصيل جاي عاليه واقعا دانشگاه هاش خوبه اما براي زندگي من اصلا نمي پسندم و جز دسته دومي هستم كه شما گفتين خوشم نمياد از اين كشور البته براي زندگي ولي براي تحصيل و سفر فوق العاده ست

به هر حال هر جا هستين براتون آرزوي موفقيت ميكنم

درباره زندگي شاد هم بنظر من هر جاي اروپا ادم باشه خيلي شادتر و راحتر از ايران زندگي ميكنه كلا قابل قياس نيست.....و از زمان تشكيل اتحاديه اروپا هم كه ديگه عالي شده.هر كشوري داخل اين اتحاديه بخواي بري بسته به فاصله با ماشين قطار و يا هواپيما با كمترين هزينه ميشه رفت

ApplyAbroad Superstar

با سلام جناب عظیم گل. یه سوال داشتم.

برای فوق لیسانس الکترونیک میشه در دانشگاههای چک اقدام کرد؟
    من معدلم 13 از دانشگاه ازاد و نمره اکادمیک ایلتس من 6.5 هست و یه سالو نیم سابقه کار حسابداری دارم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    BEng civil - MA Management

پس پذیرش این دانشگاه کی شروع میشه ؟

Junior Member

1- واقعا دلايل تريج دادن ساير كشورهاي اروپاپي بر سه كشور سوئد ، نزوژ و فنلاند چيه ؟ براي اونايي مثل من كه مهمترين فاكتورشون هزينه است ؟ من براي ليسانس ميخواهم از يكي از اين سه كشور شروع كنم اگر بشود.

2- كسي ميتونه ساير كشورهاي كه تحصيل رايگان دارن و زبان تحصيل انگليسي دارن را نام ببره ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    BEng civil - MA Management

با توجه به این لینک http://www.cvut.cz/incomers :
    Deadline for Winter Semester(2010) and whole Academic Year 2010/2011: April 30, 2010
    ثبت نام برای سال تحصیلی جدید تا 30 آپریل مهلت داره. اما هنوز شرایط پذیرش رو توی سایت اعلام نکردن.

در ضمن با توجه به این لینک http://www.its.fd.cvut.cz/entrance-procedure
    ثبت نام رشته Intelligent Transport Systems هم شروع شده
    البته نمیدونم دقیقا هزینه اش برای هر ترم 500 یورو هست؟

عظیم جان خواهش میکنم شما که توی همین دانشگاهی اگه اطلاعات بیشتری دارید در اختیار دوستان بذارید.

سلام.يه سوال داشتم .من سايت Czech Tech. Universityرا چك كردمولي نفهميدم براي مستر به زبان انگليسي امتحان ورودي دارد يا نه؟

Member Mehdiak آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering - Tehran jonoob

من می خواستم واسه czech technical university برای 2010 Apply کنم می خواستم بدونم وزارت علوم مدرکشو قبول داره ؟؟؟ چون تو لیستش پیداش نکردم. من معدلم 14 ایلتس 7 و 2 سال سابقه کار دارم. چقدر شانس پذیرش دارم؟؟؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)