صفحه 60 از 204 نخستنخست ... 10505152535455565758596061626364656667686970110160 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 591 تا 600 , از مجموع 2038

موضوع: تحصیل در جمهوری چک

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در جمهوری چک

تا اونجائيكه مي دونم ترم اول دانشگاه توماس باتا دو هفته پيش شروع شده و شما هنوز تو ايرانيد.... مگه ويزات نيومده؟ اصلا ميشه دقيقا بگي در چه مرحله اي هستي؟

نقل قول نوشته اصلی توسط bromideh نمایش پست ها
    تا اونجائيكه مي دونم ترم اول دانشگاه توماس باتا دو هفته پيش شروع شده و شما هنوز تو ايرانيد.... مگه ويزات نيومده؟ اصلا ميشه دقيقا بگي در چه مرحله اي هستي؟
    من درخواست ویزا دادم. اونجا تمس گرفتم گفتن ایرادی نداره که دیر برسی چون بچه های دکتری عمده کارشون ریسرچه. شما اطلاعاتی راجع به باتا دارین؟

Junior Member

پس شما كي تو دوره هاي نظري و اون چند درس شركت خواهيد كرد؟ تا چه اطلاعي مد نظر شما باشد!!

نقل قول نوشته اصلی توسط bromideh نمایش پست ها
    پس شما كي تو دوره هاي نظري و اون چند درس شركت خواهيد كرد؟ تا چه اطلاعي مد نظر شما باشد!!
    اطلاعات راجع به هزینه زندگی دانشجوئی و سطح علمی و امکان رفتن به جاهای بهتر راجع به خود زلین و کلا چک و هر چی فک می کنی دیگه
    درسا رو هم باید از ترم بعد برم دیگه...

Junior Member

آقا رضا اذيت نكن بابا اين سوالات را كه تو اين 60 صفحه چندين بار توضيح داده شده... حال اگه ميخواي جاي ديگه اقدام كني خب ديرت نشه....

در خصوص هزينه زندگي كه خب نسبت به همه كشورهاي اروپاي غربي پائين بوده ولي در قياس با كشورهاي اروپاي شرقي در حد كشور مالزي و پائينتر از تركيه است. با اون مقدار بورسيه كه به شما ميدهند مي توني زنده باشي (!!!) ولي براي پس انداز فكر نكنم مگر اينكه بتوني وارد پروژه هاي تحقيقاتي يا تدريس بشوي و گرنه هنرمند باشي ديگه نميخواد از جيبت بخوري (منظورم پس انداز از ايرانه)

در خصوص سطح علمي، اعتبار دانشگاه فقط يك پارامتره ولي مهمتر از آن استاد راهنما و موضوع پايان نامه ات است كه بتوني چندتا مقاله توپ ازش دربياري و قس غلي هذا

منظورت از رفتن به جاي ديگه چيه؟ اگه ميخواي به ساير كشورهاي اروپائي بري كه خب مشكلي نيست اينا جز اتحاديه اروپا هستند و نمي تونن تبعيض قائل بشن فقط مي مونه موضوع تخصصي كه در آن متبحر شده اي (بند بالا را يه بار بخون) -- اگه بخواي بياي به ايران، كه چندين چالش خوهي داشت: 1) اولندش معلوم نيس كه تا 4 يا 5 سال ديگه چه خبر خواهد بود و آيا همين مسولين باشن كه به مدركت گير بدن يا نه؟ 2) قطعا هيچ شانسي براي عضويت در بخش هيات علمي دانشگاه هاي تهران و معتبر شهرستانها داشته باشي؟ 3) فارغ التحصيلان دانشگاه هاي داخل و يا ساير دانشگاه هاي اروپائي آمريكائي و ... را ول كنن بيان به من و شما حال بدن. 4) سالانه نزديك به 30 يا 40 هزار نفر در كنكور دكتري پذيرفته ميشن كه فرض كنيم نصف آنها فارغ لشن با اين 10 يا 20 هزارنفر كه اكثرشون سهميه و آشنا و كارمند فلان جا هستن تا چه حد بتوني رقابت كني؟
    خب زلين جاي بدي نيست و شهر كوچك با فرهنگيه و براي زندگي راحت و بدون استرس مناسبه....

حالا بشين اين پست را چندبار بخون و باخودت روراست باش..... راستي چند سالته فكر كنم براي سن بالاي 35 سال هيات علمي شدن تو ايران مشكله....

Junior Member

تا حالا کسی تجربه سفارت داشته؟ مصاحبه چطوریه؟ با توجه به شرایط سیاسی کشور برای اینکه قبول کنن مثلاً چه نکاتی رو هنگام پروسه سفارت رعایت کنیم؟
    مرسی

Junior Member

سلام به همه دوستان، از اطلاعات خوبتون استفاده کردم
    درمورد هزینه های زندگی و سایر موارد هم پست ها را خواندم. متوجه شدم که رشته های فنی و مهندسی در جمهوری چک تحریم هستند.. برام یک سوال پیش آمد

رشته لیسانس من میکروبیولوژِی هست و بعد از لیسانس جدود 10 سالی در زمینه تجهیزات آزمایشگاهی کار کردم، یعنی مهندسی و سرویس و نصب .. از چندین شرکت اروپایی هم گواهینامه دارم که دوره های دستگاه هاشون رو گذراندم
    الان که تصمیم به مهاجرت گرفتم و خب راه تحصیل یکی از بهترین روشهاشه، در چه رشته ای بیشترین شانس رو دارم برای پذیرش گرفتن، و آیا شانسی برای فاند دارم؟
    جمهوری چک گزینه مناسبی برای رسیدن به این هدف هست به نظرتون؟

ممنون میشم از آقا رضا راهنمایی کنند

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Naji98 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان، از اطلاعات خوبتون استفاده کردم
    درمورد هزینه های زندگی و سایر موارد هم پست ها را خواندم. متوجه شدم که رشته های فنی و مهندسی در جمهوری چک تحریم هستند.. برام یک سوال پیش آمد

رشته لیسانس من میکروبیولوژِی هست و بعد از لیسانس جدود 10 سالی در زمینه تجهیزات آزمایشگاهی کار کردم، یعنی مهندسی و سرویس و نصب .. از چندین شرکت اروپایی هم گواهینامه دارم که دوره های دستگاه هاشون رو گذراندم
    الان که تصمیم به مهاجرت گرفتم و خب راه تحصیل یکی از بهترین روشهاشه، در چه رشته ای بیشترین شانس رو دارم برای پذیرش گرفتن، و آیا شانسی برای فاند دارم؟
    جمهوری چک گزینه مناسبی برای رسیدن به این هدف هست به نظرتون؟

ممنون میشم از آقا رضا راهنمایی کنند

سلام٬ ببین عزیز اگر تصمیم به مهاجرت گرفتی بهتره رو کشورهای مهاجر پذیر مث نیوزیلند و استرالیا و ... اقدام کنی چون زودتر به هدفت میرسی. فرض کن اگر همین الان شروع کنی دست کم بعد ۲-۳ سال کارت اقامت دایم یا همون گرین کارتشونو میگیری میری اونجا یا باید برای خودت کارکنی و یا برای کسی دیگه. ۱ سالی دنبال کار بگردی بعد ۴ سال هم شهروند میشی در صورتی که همه چی بدون مشکل پیش بره. اگر بخوای برای کشورهایی که کمتر مهاجرپذیرن مث چک اقدام کنی راحتترین راه ورود به اینجاها کسب ویزا تحصیل هرچند تحریم ها علیه ایران باعث شده از تعداد ویزاها هم کم شه. بهر حال فرضا بخوای بیایی برای تحصیل. رشته های مختلفی میشه خوند که میشه بعدا کار پیدا کرد. ولی فاند گرفتن تو مقطع فوق لیسانس معمولا سخته حتی برای چکیها. ولی با توجه به اینکه رشته ات میکروبیولوژیه و کارها تحقیقاتی خوبی تو علوم پایه اینچنینی انجام میشه میشه امیدوار بود تا با گروه پژوهشیی مثلا وابسته به آکادمی علوم چک کار کنی یعنی تز فوق لیسانستو با اونا بر داری تا استاد گروه یه پولی بهت بده بابت کمک و کاری که میکنی. ولی بهترین دانشکده علوم طبیعی این دانشکده اس http://www.natur.cuni.cz/eng/ که دورهای فوق لیسانسش به چکیه. یعنی یه سال بری کالج زبان چکی. با ویزا دانشجویی که اومدی دو تا بنظر من راه داری یا اینکه مسیر تحصیل رو بعد کالج زبان پیش بگیری و یا اینکه حالا زبانشونو بلدی برا خودت یه کسب و کاری راه بندازی. بدون دونستن زبونش خیلی سخته. بعد ۵ سال کاری و یا ۱۰ سال دانشجویی میتونی تقاضا اقامت دایم بدی و ۵ سال بعد اون هم تقاضا شهروندی . کوتاه کردن مسیر اقامت دایم معمولا ازدواج با یه چکی ساده ترین و کوتاه ترین راهه. یعنی مهاجرت به این کشورا طولانی تره.
    میتونی هم زمان برای کشورهای مهاجر پذیر اقدام کنی تا اونا بهت گرین کارت بدن چه بسا یه فوق لیسانسی هم از کشورهای کمتر مهاجر پذیر مث چک گرفتی که دانشگاهشم اسمی داره. میتونی رشته هایی بخونی که تحریم نیست و به انگلیسیه مث اقتصاد اینجا که بهترین دانشکده اقتصادشونه و اسمی داره.http://www.vse.cz/english/

خوش باشی

Junior Member

کشورهای مهاجر پذیر مسیرهای دور دارند و من هدفم بیشتر اروپا هست و چون زبان انگلیسی رو خوب میدونم به دنبال یک برنامه انگلیسی هستم٫ اما شانسم رو برای پذیرش هنوز نمیدونم چقدره چون سالها از کلاس ودرس دور بودم اما فکر میکنم اگر در شاخه مرتبط با کار و لیسانسم اقدام کنم شانسم بالاتر بره

دنبال فاند هستم چون تجربه کاری با تجهیزات پزشکی آزمایشگاهی دارم و همچنین با مراکز تحقیقاتی در ارتباط بودم احساس کردم شانسشو دارم..
    با این تفاسیر که گفتید باید چک رو برای این هدف فراموش کنم.. فقط اگر اونجا زندگی میکنید فکر میکنید شانسم برای پیدا کردن کار اونجا چقدر هست٫ اصلا امکانش هست کاری بشه آمد

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Naji98 نمایش پست ها
    کشورهای مهاجر پذیر مسیرهای دور دارند و من هدفم بیشتر اروپا هست و چون زبان انگلیسی رو خوب میدونم به دنبال یک برنامه انگلیسی هستم٫ اما شانسم رو برای پذیرش هنوز نمیدونم چقدره چون سالها از کلاس ودرس دور بودم اما فکر میکنم اگر در شاخه مرتبط با کار و لیسانسم اقدام کنم شانسم بالاتر بره

دنبال فاند هستم چون تجربه کاری با تجهیزات پزشکی آزمایشگاهی دارم و همچنین با مراکز تحقیقاتی در ارتباط بودم احساس کردم شانسشو دارم..
    با این تفاسیر که گفتید باید چک رو برای این هدف فراموش کنم.. فقط اگر اونجا زندگی میکنید فکر میکنید شانسم برای پیدا کردن کار اونجا چقدر هست٫ اصلا امکانش هست کاری بشه آمد
    ﻣﻬﻨﺪﺳﻲ ﭘﺰﺷﻜﻲ ﮔﺮاﻳﺶ ﺑﻴﻮ اﻟﻜﺘﺮﻭﻧﻴﻚ ﺗﻮ ﺩﻭ ﺗﺎ ﺩاﻧﺸﮕﺎﺱ ﻳﻜﻲ ﺩﺭ ﺩاﻧﺸﮕﺎﻩ ﻓﻨﻲ ﭘﺮاﮒ و ﺩﻳﮕﺮﻱ ﺩﺭ داﻧﺸﻜﺎﻩ ﻓﻨﻲ ﺑﺮﻧﻮ ﺩﺭ ﺩاﻧﺸﻜﺪﻩ ي ﺑﺮﻕ ﭘﺮاگ ﺭﻭ ﺷﻨﻴﺪﻡ ﭘﺬﻳﺮﺵ ﻧﻤﻴﺪﻩ ﻭﻟﻲ ﺑﺮﻧﻮ ﺭﻭ ﻳﻪ اﺯﻣﺎﻳﺶ ﻛﻦ ﺗﻮ ﻧﺖ ﺑﻨﻮﻳﺴﻲ ﭘﻴﺪاﺵ ﻣﻴﻜﻨﻲ. ﺑﺮاﻱ ﻛﺎﺭ ﺗﻮ ﺯﻣﻴﻨﻪ ﺗﺠﻬﻴﺰاﺕ ﭘﺰﺷﻜﻲ ﻳه ﭼﻨﺪﺗﺎﻱ ﺷﺮﻛﺖ ﺗﻮﻟﻴﺪ ﻭﺳﺎﻳﻞ ﭘﺰﺷﻜﻲ ﻫﺴﺖ ﻣﺜﻞ btl. و ﺷﺮﻛﺘﻬﺎﻱ ﺩﻳﮕﻪ ﻣﺚ ﺯﻳﻤﻨﺲ و ﺟﻨﺮاﻝ اﻟﻜﺘﺮﻳﻚ ﻭﻟﻲ ﻧﻤﻴﺪﻭﻧﻢ ﭼﻘﺪﺭ ﺷﺎﻧﺲ ﺩاﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻲ. ﺑﺎﻳﺪ ﺗﻮ ﻧﺖ ﺑﮕﺮﺩﻱ و. و ﭘﻴﺪاﺷﻮﻥ ﻛﻨﻲ و اﻳﻤﻴﻞ ﺑﺰﻧﻲ
    ﻭﻟﻲ ﺑﻠﺪ ﺑﻮﺩﻥ ﺯﺑﺎﻥ ﭼﻜﻲ ﺭﻝ ﻣﻬﻤﻲ ﻧﻪ ﻓﻘﻄ ﭘﻴﺪا ﻛﺮﺩﻥ ﻛﺎﺭ ﺑﻠﻜﻪ ﺯﻧﺪﻛﻲ و ﻣﻬﺎﺟﺮﺕ ﺑﺎﺯﻱ ﻣﻴﻜﻨﻪ

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)