صفحه 61 از 204 نخستنخست ... 11515253545556575859606162636465666768697071111161 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 601 تا 610 , از مجموع 2038

موضوع: تحصیل در جمهوری چک

Senior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در جمهوری چک

نقل قول نوشته اصلی توسط Naji98 نمایش پست ها
    کشورهای مهاجر پذیر مسیرهای دور دارند و من هدفم بیشتر اروپا هست و چون زبان انگلیسی رو خوب میدونم به دنبال یک برنامه انگلیسی هستم٫ اما شانسم رو برای پذیرش هنوز نمیدونم چقدره چون سالها از کلاس ودرس دور بودم اما فکر میکنم اگر در شاخه مرتبط با کار و لیسانسم اقدام کنم شانسم بالاتر بره

دنبال فاند هستم چون تجربه کاری با تجهیزات پزشکی آزمایشگاهی دارم و همچنین با مراکز تحقیقاتی در ارتباط بودم احساس کردم شانسشو دارم..
    با این تفاسیر که گفتید باید چک رو برای این هدف فراموش کنم.. فقط اگر اونجا زندگی میکنید فکر میکنید شانسم برای پیدا کردن کار اونجا چقدر هست٫ اصلا امکانش هست کاری بشه آمد
    ﻣﻬﻨﺪﺳﻲ ﭘﺰﺷﻜﻲ ﮔﺮاﻳﺶ ﺑﻴﻮ اﻟﻜﺘﺮﻭﻧﻴﻚ ﺗﻮ ﺩﻭ ﺗﺎ ﺩاﻧﺸﮕﺎﺱ ﻳﻜﻲ ﺩﺭ ﺩاﻧﺸﮕﺎﻩ ﻓﻨﻲ ﭘﺮاﮒ و ﺩﻳﮕﺮﻱ ﺩﺭ داﻧﺸﻜﺎﻩ ﻓﻨﻲ ﺑﺮﻧﻮ ﺩﺭ ﺩاﻧﺸﻜﺪﻩ ي ﺑﺮﻕ ﭘﺮاگ ﺭﻭ ﺷﻨﻴﺪﻡ ﭘﺬﻳﺮﺵ ﻧﻤﻴﺪﻩ ﻭﻟﻲ ﺑﺮﻧﻮ ﺭﻭ ﻳﻪ اﺯﻣﺎﻳﺶ ﻛﻦ ﺗﻮ ﻧﺖ ﺑﻨﻮﻳﺴﻲ ﭘﻴﺪاﺵ ﻣﻴﻜﻨﻲ. ﺑﺮاﻱ ﻛﺎﺭ ﺗﻮ ﺯﻣﻴﻨﻪ ﺗﺠﻬﻴﺰاﺕ ﭘﺰﺷﻜﻲ ﻳه ﭼﻨﺪﺗﺎﻱ ﺷﺮﻛﺖ ﺗﻮﻟﻴﺪ ﻭﺳﺎﻳﻞ ﭘﺰﺷﻜﻲ ﻫﺴﺖ ﻣﺜﻞ btl. و ﺷﺮﻛﺘﻬﺎﻱ ﺩﻳﮕﻪ ﻣﺚ ﺯﻳﻤﻨﺲ و ﺟﻨﺮاﻝ اﻟﻜﺘﺮﻳﻚ ﻭﻟﻲ ﻧﻤﻴﺪﻭﻧﻢ ﭼﻘﺪﺭ ﺷﺎﻧﺲ ﺩاﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻲ. ﺑﺎﻳﺪ ﺗﻮ ﻧﺖ ﺑﮕﺮﺩﻱ و. و ﭘﻴﺪاﺷﻮﻥ ﻛﻨﻲ و اﻳﻤﻴﻞ ﺑﺰﻧﻲ
    ﻭﻟﻲ ﺑﻠﺪ ﺑﻮﺩﻥ ﺯﺑﺎﻥ ﭼﻜﻲ ﺭﻝ ﻣﻬﻤﻲ ﻧﻪ ﻓﻘﻄ ﭘﻴﺪا ﻛﺮﺩﻥ ﻛﺎﺭ ﺑﻠﻜﻪ ﺯﻧﺪﻛﻲ و ﻣﻬﺎﺟﺮﺕ ﺑﺎﺯﻱ ﻣﻴﻜﻨﻪ

Junior Member

سلام
    کسی از دوستان اینجا هست که از شهر Pilsen اطلاعات دقیقی داشته باشند ؟ و یه سوال دیگه اینکه آیا تو کشور چک میشه راحت گوشت حلال پیدا کرد؟ از دوستان کسی بچه در سن مدرسه دارند من چند تا سوال دارم. آیا اگه کسی حجاب داشته باشه مشکلی نداره؟ من خیلی نگرانم هر چند از کشور مالزی میخوام بیام اونجا ولی چون دو تا بچه دارم میترسم که نکنه بدتر از اینجا باشه . اگه کسی هم تجربه مالزی را داره و میتونه برای من مقایسه کنه خیلی خیلی ممنون میشم
    ببخشید سوالاتم اصلا به هم مربوط نیست و خیلی پراکنده است. چون به ما مهلت 7 روزه دادند برای بستن قرارداد . و همین تصمیم گیری را سخت کرده.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط 357 نمایش پست ها
    سلام
    کسی از دوستان اینجا هست که از شهر Pilsen اطلاعات دقیقی داشته باشند ؟ و یه سوال دیگه اینکه آیا تو کشور چک میشه راحت گوشت حلال پیدا کرد؟ از دوستان کسی بچه در سن مدرسه دارند من چند تا سوال دارم. آیا اگه کسی حجاب داشته باشه مشکلی نداره؟ من خیلی نگرانم هر چند از کشور مالزی میخوام بیام اونجا ولی چون دو تا بچه دارم میترسم که نکنه بدتر از اینجا باشه . اگه کسی هم تجربه مالزی را داره و میتونه برای من مقایسه کنه خیلی خیلی ممنون میشم
    ببخشید سوالاتم اصلا به هم مربوط نیست و خیلی پراکنده است. چون به ما مهلت 7 روزه دادند برای بستن قرارداد . و همین تصمیم گیری را سخت کرده.
    شهر Pilsen اطلاعات دقیقی ٬ منظورت چه نوع اطلاعاتیه؟ چهارمین شهر بزرگ چکه با ۱۷۰ هزارتا جمعیت و ۱۰۰ کیلومتری پراگه و از لحاظ امکانات گمان نمیکنم چیزی کم از پراگ داشته باشه. دانشجوهای ایرانی بیشتری اونجا داره که مشغول به تحصیل در رشته های علوم درمانین یه سری اطلاعات دیگه اینجاس.http://en.wikipedia.org/wiki/Plze%C5%88 گوشت حلال پیدا کرد؟ بله میشه پیدا کرد. بیشتر مغازه های عربی و ترکی این نوع گوشت رو دارن. تو پلزن هم شنیدم چندتایی هست باید بعدا اومدین بپرسی. میتونم بپرسم و برات بنویسم. بچه در سن مدرسه. اینو گمان نمیکنم به مشکلی بر بخوری با مدرسه انگلیسی صحبت کنی یا حتی چکی راه میان. حجاب داشته باشه مشکلی نداره؟ به نظر من نه مشکلی نداره. امنیت اینجا بالاس ولی خب چون نگاهها معمولا بر اثر تبلیغات بر علیه مسلموناس٬ مثبت نیست. ممکنه مثلا بری جایی و یا چیزی بخری نگاهشون سنگین باشه خودت میفهمی ولی بخوان کاری کنن. خوشبختانه من نشنیدم. ولی خب میگم نگاهها خیلی مثبت نیس. شنیدم مسلمونا یه سری گروههای دارن که گاها با هم نشست و برخواست میکنن ولی نمیدونم جریانشون چیه. بهر حال نگران نباش. نکنه بدتر از اینجا باشه .یعنی چی بدتر؟ بهتر بود نمونه مثال میزدی. اینجا بی درو پیکر نیست قانون داره و اگر خدایی نکرده مشکلی پیش بیاد معمولا قانون حق و حقوق رو رعایت میکنه. همیشه همه چیز ایده ال نیس. ولی نگرانی هم راجع به سوالاتی که کردی بی مورده. من ۱۲ ساله اینجام پیش نیومد که یکی بهم بگه بالا چشت ابروه. بوده شاید بخاطر موی سیام و یا رنگ پوستم کنایه بشنوم. ولی اگر یه گوشتو در و اون یکی رو دروازه نکنی. مث خوره جونتو میخوره. به بعضی از مسایل اهمیت نده. خوشبختانه کارت تو یه محیط علمی دانشگاهییه. قریب به اتفاقشون اهل فرهنگ و درکشون از متوسط جامعه بالاتره. یه نمونه مثال میزنم. یکی از دوستای محجبه ایرانی مون تو جشن فارغ التحصیلی بوده و یکی از اساتید با گیلاسا شراب رفت طرفش. هرچند به نظر من میدونست نمیخوره. شاید خاص حالشو بگیره. بهش اروم گفتم میدونم نمیخوری ولی مودبانه تر که ازش بگیری ولی بعدا بدونه اینکه کسی بفهمه چار قدم انورتر بزاریش رو میز. خلاصه اینکه گاهی نیازه مطابق وضعیت موضع درست گرفته شه.
    خوش باشی و قرار دادو بدون نگرانی امضا کن

Junior Member

واقعا ممنونم که جواب سوالات را با حوصله میدید . شما از مالیات هم خبر دارید ؟ اینها تو قرارداد نوشتند 40000 تا 57000 کرون !!!!!!!!!! ناخالص ( فاصله زیادی بین مینیمم و ماکزیمم) شما میدونید مالیات چقدر کم میشه ؟ و اینکه آیا خانواده هم تحت پوشش بیمه قرار میگرند یا نه؟ و آیا بین این شهر و پراگ سیستم حمل و نقل سریع وجود داره ؟ سوال من درباره مقایسه مالزی و کشور چک این بود که اینجا خیلی به ایرانی ها توهین میکنند و همیشه قوانین برای خودشون حتی اگه اشتباه باشه. پلیس ها رشوه میگیرند و عملا از زیر کار فرار میکنند به ندرت شده که چیزی دزدیده بشه و پیدا بشه . حتی یکی از دوستان که موبایلشون را دزدیده بودند با پیگیری محل موبایل را پیدا کرده بودند ولی استادشون بهشون سفارش کرده بود که پیگیری نکن برای خودت و خانواده خطرناکه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! البته ناگفته نمونه که هموطنان هم از همه نظر کم نزاشتند در واقع آبروی ایرانی ها را بردند. اگه شما لطف کنید با توجه به اینکه 11 سال در این کشور هستید اگه کسی از ایرانیها که بچه در سن مدرسه دارند به من معرفی کنید ممنون میشم . (بچه های من 10 و 12 ساله هستند. )
    امیدوارم که خدا در همه مراحل زندگی به شما کمک کند همانطور که در حال حاضر شما به ما و بقیه دوستان کمک میکنید.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط 357 نمایش پست ها
    واقعا ممنونم که جواب سوالات را با حوصله میدید . شما از مالیات هم خبر دارید ؟ اینها تو قرارداد نوشتند 40000 تا 57000 کرون !!!!!!!!!! ناخالص ( فاصله زیادی بین مینیمم و ماکزیمم) شما میدونید مالیات چقدر کم میشه ؟ و اینکه آیا خانواده هم تحت پوشش بیمه قرار میگرند یا نه؟ و آیا بین این شهر و پراگ سیستم حمل و نقل سریع وجود داره ؟ سوال من درباره مقایسه مالزی و کشور چک این بود که اینجا خیلی به ایرانی ها توهین میکنند و همیشه قوانین برای خودشون حتی اگه اشتباه باشه. پلیس ها رشوه میگیرند و عملا از زیر کار فرار میکنند به ندرت شده که چیزی دزدیده بشه و پیدا بشه . حتی یکی از دوستان که موبایلشون را دزدیده بودند با پیگیری محل موبایل را پیدا کرده بودند ولی استادشون بهشون سفارش کرده بود که پیگیری نکن برای خودت و خانواده خطرناکه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! البته ناگفته نمونه که هموطنان هم از همه نظر کم نزاشتند در واقع آبروی ایرانی ها را بردند. اگه شما لطف کنید با توجه به اینکه 11 سال در این کشور هستید اگه کسی از ایرانیها که بچه در سن مدرسه دارند به من معرفی کنید ممنون میشم . (بچه های من 10 و 12 ساله هستند. )
    امیدوارم که خدا در همه مراحل زندگی به شما کمک کند همانطور که در حال حاضر شما به ما و بقیه دوستان کمک میکنید.
    خالص 40 هزارتا میشه حدود 32 هزار تا و 57 هزارتا میشه حدود 43 هزارتا. مالیات حول و حوش 25 درصده ولی معمولا درامد بیشتری داشته باشی باید مالیات بیشتری بدی. این رقم با احتساب دو نفر فرزند حساب شده اگر دوتا بچه نداشتی میزانش کمتر بود چیزی حدود 29 و 39 هزارتا. بیمه رو باید برای تک تک جدا بگیری. مثلا شما یکی بچه ها و هم به ترتیب مال خودشون سوا سوا ولی رقم بیمه شون کمتره. حمل نقل دیگه قطار و اتوبوسه که فاصله رو تو یه ساعت طی میکنن. حالا تا اسمشو چی بزاری بزاری سیستم حمل ونقل سریع ویا سیستم زغالی. در مورد مقایسه اینچنیی با مالزی باید بگم که تعداد ایرانیها اینجا کمه و اکثرشون دانشجو هستن و مشکلاتی که راجع به ایرانیها تو مالزی تو اخبار هست خوشبختانه اینجا نیست ولی خب گفتم نگاه هشون به مسلمونا مثبت نیس و ایرانم با این رژیمش که با دنیا سرشاخ شده و رسانه ها گروهی هم که میدونه ایرانو رو سرشو نمیزارن حلوا حلوا کنن. بنابراین ممکنه تو یه مکالمه پیش بیاد بگی ایرانی هستی و طرف هم دومشو بزاره کولش وپشتشم نگاه نکنه. برای من پیش اومده بارها. گاهی میگفتم پارسی هستم. یکی ازم پرسید که مگه پارسها ازبین نرفتن. گفتم نه عزیز سالهاست که تو غارها مخفی شدن و من یکی از غار اومدم. بطور کلی پارسی میگی یه مفهوم فرهنگی پشتشه و احترام برانگیزه ولی ایران بیشتر بار سیاسی داره که با رژیم فعلی گره خورده. در مورد مشکلاتی که به قانون ختم میشه معمولا طرف حق رو میگرن. یه مثال میزنم با یکی از بچه ها رفته بودیم یه رستورانی بعدش طرف گفت 200 کرون و دوستم 1000 کرون داد و منتظر باقی موند البته این بین این طرف هم با همکاراش حرف میزد و ... خلاصه گفت 200 تا دادی . رفیقم باهاش بحثش شد و زنگ زدن پلیس. دراین بین یکی از این کسانی اصلا نمیخورد بهش اونم با لباس رسمی کت و شلوار اینا یهوی شروع کرد به این دوستمون توهین کردن که برگرد خونه او اینا پلیسا سریع طرف رو از رستوران پرتش کردن بیرون و از رفیقم پوزش خواستن. ولی ماجرا پوله حل نشد چون پلیسا گفتن یا مدرک باید داشته باشی یا سریال اون پوله یادت باشه تا از دخلش بکشیم بیرون. خلاصه حل نشد ولی برخوردشون با اون شخص جیگرمونو حال اورد. میگیم معمولا سعی میکنن طرف مظلوم رو بگیرن. قیاسش با مالزی قیاس کاملا درستی نیس. بهر حال احتیاط شرط عقله.
    در مورد رفتار برخی دوستان نادان ایرانی که باعث دردسر عده ای بیشماری که ادامای خوبی هست میشه خودش مثنوی هفتاد من میشه. یاد این ضرب المثل افتادم که میگه یه نادون یه سنگی رو داخل چاه میندازه که صد تا عاقلم نمیتونن درش بیارن. یکی از خانوما رو میشناسم سعی کردم ازش بپرسم که میتونم شمارشو بهت بدم یا خیر فعلا جوابی نداده ولی اگر جواب نداد من شماره رو بهت پیام خصوصی میفرستم. بلکه کمکی شد. به نظر من زن خوبیه و کمک میکنه.

خوش باشی

Junior Member

میزان تسلط مردم چک به زبان انگلیسی در چه حدی می باشد؟
    Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط payot نمایش پست ها
    میزان تسلط مردم چک به زبان انگلیسی در چه حدی می باشد؟
    ﺧﺐ ﺗﻮ ﻣﺤﻴﻄ ﺩاﻧﺸﮕﺎﻫﻲ و ﻋﻠﻤﻴﺸﻮﻥ ﻣﻌﻤﻮﻻ ﺩﺭﺻﺪ ﺩاﻧﺸﺠﻮﻫﺎ و اﺳﺎﺗﻴﺪﻱ ﻛﻪ ﺑﻪ اﻧﮕﻠﻴﺴﻲ ﺣﺮﻑ ﻣﻴﺰﻧﻦ ﺧﻴﻠﻲ ﺑﻬﺘﺮ اﺯ اﻳﺮاﻧﻪ ﻭﻟﻲ ﺗﻮ ﻣﺤﻴﻄ ﺑﻴﺮﻭﻥ ﺩﺭﺻﺪ ﻛﺴﺎﻧﻲ ﻛﻪ ﺑﻪ اﻧﮕﻠﻴﺴﻲ. ﺣﺮﻑ ﻣﻴﺰﻧﻦ ﺗﻔﺎﻭﺕ ﺯﻳﺎﺩﻱ ﺑﺎ اﻳﺮاﻥ ﻧﺪاﺭﻩ ﻭﻟﻲ ﺑﺎﻳﺪ اﺿﺎﻓﻪ ﻛﻨﻢ ﻛﻪ ﺟﻮﻭﻥ ﺗﺮاﺷﻮﻥ ﺑﻴﺸﺘﺮ اﺯ اﻳﺮاﻧﻴﻬﺎ ﺑﻪ اﻧﮕﻠﻴﺴﻲ ﺗﻜﻠﻢ ﻣﻴﻜﻨﻦ

Senior Member

بورس http://fundsforstudy.ir/ جالبه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rezicek نمایش پست ها
    بورس http://fundsforstudy.ir/ جالبه
    شما اطلاعی ندارید سفارت برای ویزا تحصیلی چه مدارکی می خواهد؟
    Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط payot نمایش پست ها
    شما اطلاعی ندارید سفارت برای ویزا تحصیلی چه مدارکی می خواهد؟
    صفحه 43 پست 428. مبلغشو اشتباه نوشتم و اون هم 10 هزار دلاره

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)