صفحه 7 از 204 نخستنخست 123456789101112131415161757107 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 2038

موضوع: تحصیل در جمهوری چک

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

پیش فرض پاسخ : تحصیل در جمهوری چک

دوستان به محضي كه اطلاعات جديد به دست اووردم در اختيارتون قرار مي‌دم...
    فعلا" من چيزي نمي‌دونم...
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

Junior Member kmfavl آواتار ها

سلام . دوستان می خواستم اگه می شه منو در مورد دانشگاه CZECH TECHNICAL راهنمایی کنید .
    این دانشگاه شهریه داره ؟؟ تو سایت دانشگاه نوشته بود برای دوره های لیسانس به زبان انگلیسی شهریه هست . اگه شهریه داره شهریه ش چقدره ؟
    من برای دوره ی انگلیسی لیسانس فیزیک می خوام اقدام کنم .( نمره ی آیلتس 7 گرفتم .) معدل 3 سال دبیرستانم 18.13 بود معدل پیش دانشگاهیم هم 18.56 . با این وضعیتی که من دارم به نظرتون برای گرفتن پذیرش باید تو آزمون ورودی شرکت کنم ؟ ( من 3 سال پیش پیش دانشگاهی رو تموم کردم . 2 سال هم دانشجوی دانشگاه سراسری تبریز بودم تو رشته ی فیزیک ولی وضعیت نمراتم به حدی افتضاحه که نمی خوام ریز نمرات دانشگاهیم رو بفرستم .)
    ممنون می شم اگه راهنماییم کنید .
    A dream you dream alone is only a dream . A dream you dream together is reality . John Lennon

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    BEng civil - MA Management

نقل قول نوشته اصلی توسط kmfavl نمایش پست ها
    سلام . دوستان می خواستم اگه می شه منو در مورد دانشگاه CZECH TECHNICAL راهنمایی کنید .
    این دانشگاه شهریه داره ؟؟ تو سایت دانشگاه نوشته بود برای دوره های لیسانس به زبان انگلیسی شهریه هست . اگه شهریه داره شهریه ش چقدره ؟
    من برای دوره ی انگلیسی لیسانس فیزیک می خوام اقدام کنم .( نمره ی آیلتس 7 گرفتم .) معدل 3 سال دبیرستانم 18.13 بود معدل پیش دانشگاهیم هم 18.56 . با این وضعیتی که من دارم به نظرتون برای گرفتن پذیرش باید تو آزمون ورودی شرکت کنم ؟ ( من 3 سال پیش پیش دانشگاهی رو تموم کردم . 2 سال هم دانشجوی دانشگاه سراسری تبریز بودم تو رشته ی فیزیک ولی وضعیت نمراتم به حدی افتضاحه که نمی خوام ریز نمرات دانشگاهیم رو بفرستم .)
    ممنون می شم اگه راهنماییم کنید .
    برای رشته هایی که به زبان انگلیسی ارائه میشه شما باید شهریه پرداخت کنید. با توجه به اطلاعات ناقصی که من دارم , بعضی گرایش ها هستند که رایگان هست, مثلا در دپارتمان عمران گرایش سازه رایگان بود تا پارسال. اما شرایط امسال رو نمیدونم. باید به وب سایت دپارتمان مورد نظرتون مراجعه کنید.
    در ضمن اگه بتونید از بورس های اراسموس یا ... استفاده کنید (در صورت موجود بودن بورس برای رشته انتخابی شما) تحصیلتون به زبان انگلیسی هم رایگان میشه! ولی یه نکته رو در نظر بگیر که اگه برات مهمه که ایران مدرکت رو قبول داره یا نه, برای کشور چک اقدام نکن. چون هنوز مدارک جمهوری چک رو توی ایران ارزیابی نمیکنن. اما تا جایی که من میدونم جمهوری چک یکی از قویترین مراکز علمی در زمینه علوم پایه هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud_tv نمایش پست ها
    برای رشته هایی که به زبان انگلیسی ارائه میشه شما باید شهریه پرداخت کنید. با توجه به اطلاعات ناقصی که من دارم , بعضی گرایش ها هستند که رایگان هست, مثلا در دپارتمان عمران گرایش سازه رایگان بود تا پارسال. اما شرایط امسال رو نمیدونم. باید به وب سایت دپارتمان مورد نظرتون مراجعه کنید.
    در ضمن اگه بتونید از بورس های اراسموس یا ... استفاده کنید (در صورت موجود بودن بورس برای رشته انتخابی شما) تحصیلتون به زبان انگلیسی هم رایگان میشه! ولی یه نکته رو در نظر بگیر که اگه برات مهمه که ایران مدرکت رو قبول داره یا نه, برای کشور چک اقدام نکن. چون هنوز مدارک جمهوری چک رو توی ایران ارزیابی نمیکنن. اما تا جایی که من میدونم جمهوری چک یکی از قویترین مراکز علمی در زمینه علوم پایه هست.
    خیلی ممنون از راهنماییت .
    نه مسعود جان برای من مهم نیست که ایران قبول کنه یا نه .
    اون طور که من متوجه شدم دپارتمان فیزیک اصلا لیسانس با زبان انگلیسی نداره و هر کس که بخواد برای لیسانس اقدام کنه باید دوره های زبان چکی رو بگذرونه . و تا اونجایی که من می دونم لیسانس به زبان چکی تو این دانشگاه شهریه نداره .
    A dream you dream alone is only a dream . A dream you dream together is reality . John Lennon

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

دانشگاه فني خيلي حرفي واسه گفتن تو فيزيك نداره. اگه به فيزيك علاقه داري دانشگاه چارلز انتخاب عالي اي مي تونه باشه، اين دانشگاه يكي از بهترين دانشگاه هاي اروپا در زمينه ي علوم پايه هست... به وبسايت دانشگاه سر بزنيد.
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

نقل قول نوشته اصلی توسط azim_utd نمایش پست ها
    دانشگاه فني خيلي حرفي واسه گفتن تو فيزيك نداره. اگه به فيزيك علاقه داري دانشگاه چارلز انتخاب عالي اي مي تونه باشه، اين دانشگاه يكي از بهترين دانشگاه هاي اروپا در زمينه ي علوم پايه هست... به وبسايت دانشگاه سر بزنيد.
    خیلی از راهنماییت متشکرم .
    از چه نظر دانشگاه فنی رو مناسب نمی دونید ؟
    دانشگاه چارلز آزمون ورودی داره . من ترجیح می دم برای دانشگاهی که مستقیم پذیرش می ده اقدام کنم . چون به هر حال امکان داره کل وقت و هزینه ای که برای کنکور می گذارم به هدر بره .

ApplyAbroad Veteran

Scholarship Awards under Bilateral International Agreements on Co-operation in the Field of Education – Terms and Conditions

The Ministry of Education, Youth and Sport of the Czech Republic (hereafter referred to as the “Ministry”) annually offers scholarships to foreign nationals, pursuant to bilateral intergovernmental or deparmental agreements concluded with a number of countries.

Scholarships of this type are designed for university/college students or graduates and Ph.D. candidates (exceptionally also for university researchers/teachers) who wish to accomplish a study or research stay at one of the Czech public institutions of higher education. Its length usually ranges from 2 to 10 months depending upon the agreement made by the Czech government and the foreign government concerned that specifies also the categories of eligible recipients. Scholarships are awarded to applicants nominated by the competent authorities of eligible countries

APPLICATION PROCEDURE
    On principle, nominations and application dossiers must be submitted to the Ministry or the respective Czech Embassies by the competent authorities (usually government agencies) of eligible countries. Applications sent directly to the Ministry by individual applicants will not be processed. Foreign authorities present the nominations before the deadline set in the relevant agreements, mostly by 31 March. The closing dates for applications fixed by the competent foreign authorities are necessarily earlier (normally by several months). Prospective applicants are therefore advised to contact the respective national authorities (usually the Ministries of Education) in time.

Each application dossier must comprise 2 copies of a completely and legibly filled out application form (131.12 KB) (click to download) and the following required attachments which are also submitted in duplicate.

http://www.msmt.cz/uploads/soubory/m...ation_form.zip

Contacts and Information
    Ministry of Education, Youth and Sports
    Karmelitska 7
    118 12 Prague 1
    Czech Republic
    tel.: +420 234 811 111
    fax:+420 234 811 753
    e-mail: info@msmt.cz
    For further details go to:
    http://www.msmt.cz/international-coo...year-2009-2010

Junior Member Amirreza آواتار ها

سلام دوستان،

من از دانشگاه Masaryk برای فوق Informatics پذیرش گرفتم.
    همزمان برای آلمان و سوید هم اپلای کردم که هنوز جوابشون نیومده اما به احتمال زیاد پذیرش میدن.
    لطفا اگر از دوستان کسی اطلاعات راجع به این کشورها داره و میتونه این سه تا رو مقایسه بکنه من رو راهنمایی کنه.

تا اونجایی که من سرچ کردم هزینه زندگی تو شهر برنو که دانشگاه Masaryk اونجاست خیلی خوب و مناسبه. مثلا اینجا گفته که
    The price of the room for one student is approximately 100 Euros.
    اما از لحاظ خود دانشگاه و اعتبارش در مقایسه با دانشگاه های سوید و آلمان نمیدونم چجوریه.
    اگر از دوستانی که اونجا هستن و اطلاعاتی راجع به دانشگاه Masaryk مخصوصا تو رشته های الکترونیک و کامپیوتر دارن ممنون میشم که راهنمایی کنن.

مشخصا سطح دانشگاههای سوید مثل KTH و Uppsala بالاتر هست. یا مثلا آلمان بعد از اینه تحصیل تموم شد، تا یکسال اجازه میده که بمونی و کار پیدا کنی و بتونی اقامت بگیری و یا در حین تحصیل
    سالی 90 روز اجازه داری که کار بکنی.

به نظر شما کدوم یکی از این کشورا واسه موندن و اقامت گرفتن مناسبتره؟
    در کل شما باشین کدوم رو انتخاب میکنین؟

سلام Amirreza

از دوستان یک سوال داشتم.
    من دانشجوی نرم افزار بودم ولی به علت علاقه نداشتن به رشتم انصراف دادم.

می خواستم بدونم که در چک با مدرک دیپلمم می تونم برای لیسانس IT پذیرش بگیرم ؟

دانشگاه دولتی و غیر دولتی مهم نیست فقط می خوام ببینم می تونم رو چک حساب کنم یا نه.

Junior Member Amirreza آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط logical_belief نمایش پست ها
    سلام Amirreza

از دوستان یک سوال داشتم.
    من دانشجوی نرم افزار بودم ولی به علت علاقه نداشتن به رشتم انصراف دادم.

می خواستم بدونم که در چک با مدرک دیپلمم می تونم برای لیسانس IT پذیرش بگیرم ؟

دانشگاه دولتی و غیر دولتی مهم نیست فقط می خوام ببینم می تونم رو چک حساب کنم یا نه.
    logical_belief عزیز،

تا اونجایی که من اطلاع دارم برای مقطع لیسانس در کشور چک باید زبان چکی بدونی. اما دوستانی که اطلاعات بیشتری دارن نظرشون رو بگن بهتره.
    پستهای قبلی رو هم حتما بخون.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)