صفحه 78 از 204 نخستنخست ... 28686970717273747576777879808182838485868788128178 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 771 تا 780 , از مجموع 2038

موضوع: تحصیل در جمهوری چک

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در جمهوری چک

دانشگاه های مورد تایید مشروط وزارت بهداشت در کشور چک رو زیر نوشتم
    دانشگاه چارلز در پراگ، دانشگاه چارلز در پلزن و دانشگاه هراتس کارلوا

Junior Member

سلام دوستان
    من به تازگی از دانشگاهی در پراگ برای دوره پیش دانشگاهی پذیرش گرفتم. اما در پر کردن فرم درخواست ویزا دچار مشکل شدم. سوال اولم اینه که با توجه به اینکه دوره دانشگاهی 1 سال آکادمیک یعنی 2 ترم هست آیا باید فرم ویزای بلند مدت را پر کنم یا فرم اقامت؟ سوال دوم اینکه اگر باید فرم ویزای بلند مدت را پر کنم در آیتم 25 تعداد روزهای در خواستی ویزا را 365 روز بزنم یا ویزای شش ماهه بیشتر نمیدند؟ ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط omidito نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز من تمام صفحات رو خوندی واقعا دم همه گرم
    من ۲۸ سالمه و لیسانس مهندسی شیمی دارم با ۵ سال سابقه کار
    دیپلم تجربی با معادل ۱۸/۷۵ دارم و میخوام دندونپزشکی لیسانس به زبان انگلیسی بخونم
    شرایط برای انجام این کار چیه؟ دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در کشور چک امتحان ورودی میگیرن؟ شرط سنی برای تحصیل در این رشته وجود داره؟ امکان اشتغال به دندانپزشکی بعد از تحصیل چطوره؟ من میتونم یه توصیه نامه از یه دندوپزشک تو ایران بگیرم و البته یه مدتی هم کمکش کردم و بلدم چی کار کنم، این میتونه تاثیری تو اخذ پذیرش من و امکان کار پیدا کردن حین تحصیل وای بعد از تحصیل داشته باشه؟ ممنون از همه عزیزان
    سلام.
    مشکلی نیست میتونی تو ازمون ورودی زیست، فیزیک وشیمی ( در حد دبیرستان ایران) شرکت کنی و قبول که شدی لیسانس ۵ ساله دندنپزشکی تو دانشگاههایی که تو پیوست اومده و مورد تایید مشروط وزارت بهداشت ایرانه، بخوی. اون کار اموزی پیش دندون پزشک کمکی نمیکنه. تنها قبولی تو ازم ورودی شرطه. شرط سن هم ندارن. مشروط وزارت علوم یعنی برگردی ایران و بخوای دندونپزشکی کنی باید شرایطی معدل و قبولی در ازمون علوم پایه و اتمام کارورزی رو انجم بدی بعد مدرکتو قبول میکنن. یعنی هفت خوان رستم. از من میشنوی تو چک خوندی تو چک و یا تو کشورهایی دیگه اتحادیه اروپا کار کن. بعد سه سال کار زیر دندنپزشک مجرب میتونی مستقل کار کنی و ماهانه دست کم ۳۵۰۰ یورو پول پارو کنی.وضع کار و پول دندون پزشکی تو چک عالیه با این پول که دست ۵ برابر حقوق متوسطه تو چک خدایی کنی.
    تصاویر پیوست تصاویر پیوست

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

سلام دوستان عزیز من تمام صفحات رو خوندی واقعا دم همه گرم
    من ۲۸ سالمه و لیسانس مهندسی شیمی دارم با ۵ سال سابقه کار
    دیپلم تجربی با معادل ۱۸/۷۵ دارم و میخوام دندونپزشکی لیسانس به زبان انگلیسی بخونم
    شرایط برای انجام این کار چیه؟ دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در کشور چک امتحان ورودی میگیرن؟ شرط سنی برای تحصیل در این رشته وجود داره؟ امکان اشتغال به دندانپزشکی بعد از تحصیل چطوره؟ من میتونم یه توصیه نامه از یه دندوپزشک تو ایران بگیرم و البته یه مدتی هم کمکش کردم و بلدم چی کار کنم، این میتونه تاثیری تو اخذ پذیرش من و امکان کار پیدا کردن حین تحصیل وای بعد از تحصیل داشته باشه؟ ممنون از همه عزیزان
    دوست عزیز پذیرش از رشته دندون در چک زیاد سخت نیست ولی مشکل هزینه های سرسام آورش هستو شما باید فقط سالی 10000 تا 120000 یورو برای شهریه و کم کمش سالی 10 هزار یورو هم واسه هزینه زندگی کنار بزارید.

Junior Member

ممنون دوستان عزیز
    من اگه تو اون آزمون ورودی قبول نشم چی میشه ؟میرم کالج؟و باید نهایتا دوباره امتحان بدم؟
    در مورد اسلوواکی چطوره؟الان که پذیرش راحت شده ،مدرکش رو تو کشورهای دیگه یا چک قبول دارن و میشه باهاش اونجا کار کرد؟
    الان هزینه تحصیل هردوشون تقریباَ برابر هست ولی انگار که هزینه زندگی تو اسلوواکی به طور محسوسی پایینتره
    ببخشید من سوال زیاد میپرسم چون با سیستم آموزشی اروپا خیلی آشنا نیستم

یه سوال دیگه هم داشتم میتونم اونجا بعد از تحصیل کار پیدا کنم یا اوضاع کار اونجا هم زیاد جالب نیست در ضمن من مسلط به انگلیسی هستم و دارم فرانسه هم میخونم
    اگه راهنمایی کنین که چه زبانی بیشتر به دردم میخوره ممنون میشم
    دیگه از الان بشینم زبان بخونم
    ویرایش توسط hatefrad : January 30th, 2015 در ساعت 01:25 AM

رشته و دانشگاه
    medicine

ممنون دوستان عزیز
    من اگه تو اون آزمون ورودی قبول نشم چی میشه ؟میرم کالج؟و باید نهایتا دوباره امتحان بدم؟
    در مورد اسلوواکی چطوره؟الان که پذیرش راحت شده ،مدرکش رو تو کشورهای دیگه یا چک قبول دارن و میشه باهاش اونجا کار کرد؟
    الان هزینه تحصیل هردوشون تقریباَ برابر هست ولی انگار که هزینه زندگی تو اسلوواکی به طور محسوسی پایینتره
    ببخشید من سوال زیاد میپرسم چون با سیستم آموزشی اروپا خیلی آشنا نیستم
    یه سوال دیگه هم داشتم میتونم اونجا بعد از تحصیل کار پیدا کنم یا اوضاع کار اونجا هم زیاد جالب نیست در ضمن من مسلط به انگلیسی هستم و دارم فرانسه هم میخونم
    شما اگه آزمون ورودی قبول نشید باید دوره BMC یا همون پیش پزشکی که یه جور کالج هست رو بخونید و بعد دوباره در امتحان شرکت کنید. هزینه زندگی در اسلواکی و چک فکر نکنم خیلی متفاوت باشه شما سالی مینیمم 10000 یورو رو در نظر بگیرید. البته با این پول شما یه زندگی حداقلی رو خواهید داشت. کشورهای شرق و مرکز اروپا از لحاظ متوسط درامد پزشکان زیاد اوضاع خوبی ندارن و به همین دلیل هست که پزشکان و دندانپزشکان این کشورها به کشورهای غرب اروپا مثل دانمارک و انگلیس مهاجرت میکنن ولی اگه بخواید بعد از تحصیل کار پیدا کنید باید کاملا به زبان مردم این کشورها مسلط باشید و مطمئنا دونستن انگلیسی خیلی به کارتون نمیاد. این تجربه 3 سال زندگی من تو کشورهای مرکز و شرق اروپاست به عقیده من خیلی ارزش هزینه کردن ندارن اینجور جاها. اگه میخواین واسه رشته های پزشکی سالی نزدیک به 80 تا 90 میلیون هزینه کنید میتونید توی شعب بین الملل دانشگاههای ایران با سالی 18 تا 20 میلیون درس بخونید و بعد از اتمام تحصیل خیلی راحت مشغول به کار بشید. من خیلی از بستگانم اروپا دندانپزشک هستند ولی همشون میگن درامد پزشکها و دندانپزشکان در اروپا اصلا با ایران قابل مقایسه نیست و تو ایران این قشر از جامعه واقعا پول پارو میکنن.

Senior Member

ﺳﻼﻡ. اﮔﺮ ﻗﺒﻮﻝ ﻧﺸﻲ ﺳﺎﻝ ﺑﻌﺪﺵ و ﻳﺎ ﺳﺎﻻ ﺑﻌﺪﺗﺮﺵ. اﻟﺰاﻣﻲ ﺑﻪ ﺭﻓﺘﻦ ﺑﻪ ﻛﺎﻟﺞ اﻣﺎﺩﮔﻲ
    ﺑﺮاﻱ اﺯﻣﻮﻥ ﻧﻴﺴﺖ ﻭﻟﻲ ﻣﻌﻤﻮﻻ ﭘﻴﺸﻨﻬﺎﺩ ﻣﻴﺸﻪ ﭼﻮﻥ ﺑﺎ ﺭﻓﺘﻦ ﺑه اﻳﻦ ﻛﺎﻟﺞ ﻭﻳﺰاﺕ ﺑﺮاﻱ ﻳﻪ ﺳﺎﻝ
    ﺗﻤﺪﻳﺪ ﻣﻴﺸﻪ. ﺭاﺟﻊ ﺑﻪ ﺯﺑﺎﻥ و ﻛﺎﺭ ﺑﺎﻳﺪ ﺑﮕﻢ ﻛﻪ ﺯﺑﺎﻥ اﻧﮕﻠﻴﺴﻲ ﺗﻮ ﻛﺎﺭﻫﺎﻱ ﻛﻠﻴﻨﻴﻜﻲ و ﺩﺭﻣﺎﻧﻲ
    ﺑﻴﻤﺎﺭاﻥ ﺯﻳﺎﺩ ﻛﺎﺭﺑﺮﺩ ﻧﺪاﺭﻩ و ﺯﺑﻮﻥ ﺭﺳﻤﻲ ﺧﻮﺩﺷﻮﻧﻮ ﺑﺎﻳﺪ ﻳﺎﺩ ﺑﮕﻴﺮﻱ. ﺧﻮﻧﺪﻥ اﻳﻦ ﺭﺷﺘﻪ ﻳﻌﻨﻲ
    ﺩﻧﺪﻭﻧﭙﺰﺷﻜﻲ ﺑﻪ اﻧﮕﻠﻴﺴﻲ ﻫﺰﻳﻨﻪ ﺩاﺭﻩ ﺳﺎﻟﻲ ﺣﺪﻭﺩ ﻫﻤﻮﻥ ﺩﻩ ﻫﺰاﺭ ﻳﻮﺭﻭ و ﻫﺰﻳﻨﻪ ﺯﻧﺪﮔﻲ ﺣﺪﻭﺩ ﺷﺶ ﻫﺰاﺭ ﻳﻮﺭﻭ و ﺑﻴﺸﺘﺮ. ﻭﻟﻲ اﮔﺮ ﺑﺮﻱ ﻛﺎﻟﺞ ﺯﺑﺎﻥ ﭼﻜﻲ و ﭼﻜﻲ ﻳﺎﺩ ﺑﮕﻴﺮﻱ ﻛﻪ ﺯﺑﺎﻥ ﺳﺎﺩﻩ اﻱ اﻡ ﻧﻴﺴﺖ
    ﺑﻌﺪﺵ ﺩﻧﺪﻭﻧﭙﺰﺷﻜﻲ ﺭﻭ ﺑﻪ ﭼﻜﻲ ﻣﻴﺨﻮﻧﻲ و ﺑﻪ ﺭاﺣﺘﻲ ﻛﺎﺭ ﭘﻴﺪا ﻣﻴﻜﻨﻲ. ﺩﺭاﻣﺪ ﺩﻧﺪﻭﻧﭙﺰﺷﻜﺎ ﻫﻢ
    ﺗﻮﻱ ﭼﻚ ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﻛﻤﺒﻮﺩ ﺩﻧﺪﻭﻧﭙﺰﺷﻚ و ﺑﺮﺧﻼﻑﮔﻔﺘﻪ اﺱ اﺱ اﺱ 666, ﺑﺴﻴﺎﺭ ﺧﻮﺑﻪ.
    اﻳﻦ ﻧﻜﺘﻪ ﺭﻭ ﺩﺭ ﻧﻆﺮ ﺩاﺷﺘﻪ ﺑﺎﺵ ﻛﻪ اﺯ ﻫﺮ ﻛﺸﻮﺭ اﺗﺤﺎﺩﻳﻪ اﺭﻭﭘﺎ ﻣﺪﺭﻙ ﺑﮕﻴﺮﻱ ﺗﻮ ﻛﺸﻮﺭﻫﺎﻱ
    ﺩﻳﮕﻪ ﻋﻀﻮ ﭘﺬﻳﺮﻓﺘﻪ ﺷﺪﻩ و ﻫﻢ اﺭﺯ ﻣﺪاﺭﻙ ﺻﺎﺩﺭﻩ اﺯ ﺩاﻧﺸﮕﺎﻫﻬﺎﻱ ﻛﺸﻮﺭ ﻣﻘﺼﺪﻩ. ﻣﺜﻼ ﺗﻮ ﭼﻚ ﻣﺪﺭﻙ ﺑﮕﻴﺮﻱ ﺑﺮﻱ ﻓﺮاﻧﺴﻪ ﺑﺪﻭﻥ اﻳﻨﻜﻪ ﺑﮕﻦ ﺑﺎﻻ ﭼﺸﺎﺕ اﺑﺮﻭﻩ ﻣﻴﺘﻮﻧﻲ ﺑﺮﻱ اﺯ ﻭﺯاﺭﺕ ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﻓﺮاﻧﺴﻪ ﻣﺠﻮﺯ ﺑﮕﻴﺮﻱ و ﻛﺎﺭﺗﻮ ﺷﺮﻭﻉ ﻛﻨﻲ. ﻣﻦ ﺳﻪ ﺗﺎ اﺯ ﺩﻭﺳﺘﺎﻡ ﺩﻧﺪﻭﻧﭙﺰﺷﻜﻦ. ﻫﺮ ﺳﻪ ﺗﺎ اﺯ ﭼﻚ ﻣﺪﺭﻙ ﮔﺮﻓﺘﻦ
    ﻳﻜﻲ ﺗﻮ ﭼﻚ ﻣﺎﻫﻲ 3-4 ﻫﺰاﺭ ﻳﻮﺭﻭ ﺩﺭاﻣﺪ ﺩاﺭﻩ و ﺗﻮ ﺗﺎﻱ ﺩﻳﮕﻪ ﺗﻮ اﻟﻤﺎﻥ و ﺳﻮﻳﺪ ﻫﻤﻮﻥ ﺩﺭاﻣﺪ
    ﺭﻭ ﺩاﺭﻥ. ﻭﻟﻲ ﺯﻧﺪﮔﻲ ﺗﻮ ﭼﻚ اﺭﺯﻭﻧﺘﺮﻩ.

Junior Member

ممنون دوستان
    من هدف نهایی ام زندگی تو اروپا هست و واقعا نمیخوام ایران زندگی کنم
    بحث مالی تا حدودی مشکلی نیس فقط اگه دوره رو به انگلیسی تو اسلوواکی بخونم و به جز انگلیسی دو تا زبان دیگه رو یاد بگیرم میتونم پیش برم و اونجا زندگیم رو بسازم درسته؟
    البته من الان تا حدودی فرانسه بلدم، فرضا بیام براتیسلاوا میتونم چکی رو یاد بگیرم(یه هم اتاقی اهل چک میگیرم)یا زبان کشوری که میبینم آینده کاری داره
    الان دانشگاه براتیسلاوا تو سفارت اسلوواکی امتحان میگیره و میگن قبولیش هم زیاد سخت نیس ولی دانشگاههای چک حتما باید بری چک، تو سفارتشون امتحان نمیگیرن
    فکر کنم اسلوواکی برام بهتر باشه چون گرفتن پذیرش تقریباَ قطعیه
    این طور که میگی مدارک هم ارزه خیلی خوبه حداقل میشه به یه چیزی دل گرم شد
    البته رضا جان شنیدم چک واسه تحصیل به زبان چکی شهریه رایگانه البته به شرط قبولی تو آزمون نهایی ورودی به دانشکده
    ولی به هر حال بعد از تحصیل دیگه مجبور به بازگشت به ایران نمیشیم و میشه کار گیر آورد خودش غنیمتیه

Junior Member

اگه قرار باشه بخونم برم بین الملل که میرم هند
    هم هزینه اش کمتری هم مدرکش مورد تایید قطعی وزارت بهداشته
    هدف نهایی من زندگی تو اروپا هست

رشته و دانشگاه
    medicine

اگه قرار باشه بخونم برم بین الملل که میرم هند
    هم هزینه اش کمتری هم مدرکش مورد تایید قطعی وزارت بهداشته
    هدف نهایی من زندگی تو اروپا هست
    دوست عزیز من چون خودم دارم این درس رو میخونم با توجه به تجربیات خودم این پیشنهاد رو به شما دادم. هندوستان جای بسیار کثیفی هست و اصلا مناسب برای تحصیل نیست. دانشگاه بین الملل هم هزینش کمتر هست و هم اینه که کاملا مورد تایید وزرات بهداشت و مدرک نهایی که به شما میدن هیچ فرقی با مدارک صادره از دانشگاههای دولتی نداره. متاسفانه دید افراد از تحصیل در رشته های پزشکی خارج از کشور کمی نادرست هست و تا زمانی که برای تحصیل در این رشته ها از ایران بیرون نیاید متوجه حقایق نمیشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)