صفحه 8 از 204 نخستنخست 12345678910111213141516171858108 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 2038

موضوع: تحصیل در جمهوری چک

ApplyAbroad Veteran
    sepehr_jun آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Petroleum Engineering science of Drilling and Extraction

پیش فرض پاسخ : تحصیل در جمهوری چک

نقل قول نوشته اصلی توسط logical_belief نمایش پست ها
    سلام Amirreza

از دوستان یک سوال داشتم.
    من دانشجوی نرم افزار بودم ولی به علت علاقه نداشتن به رشتم انصراف دادم.

می خواستم بدونم که در چک با مدرک دیپلمم می تونم برای لیسانس IT پذیرش بگیرم ؟

دانشگاه دولتی و غیر دولتی مهم نیست فقط می خوام ببینم می تونم رو چک حساب کنم یا نه.

بله عزیز

چرا نتونی. میتونی بری اونجا یک سال زبان چکی بخونی بعد ادامه تحصیل بدی...

موفق باشی

Member alexy_336 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    -

نقل قول نوشته اصلی توسط azim_utd نمایش پست ها
    امروز زنگ زدم سفارت چک برای تایید مدارک تحصیلی، مسئولش گفت برای تایید هر مهر وزارت خارجه 26000!!! تومان می گیریم...
    دانشگاه های چک تایید سفارت چک رو لازم می دونن...
    سلام
    آقا من میخام واسه همین دانشگاه مدارکمو بفرستم ولی چیزی راجع به تایید بهم نگفته!

To apply the following documents have to be send to the Students’ department
    both in paper form (the address see below) and electronic copy (to e-mail:vicenova@fd.cvut.cz)
    · Filled in and signed application form (Application form)
    · Bachelor diploma – certified copy
    · Copy of student's record from bachelor study
    · Confirmation about passed English exams
    All documents have to be in English (eventually in Czech) or officially translated into English

درسته؟
    همینجوری میل کنم که اشکال نداره؟
    مدرک زبانم هم تافله ( پی بی تی 530)
    نظرت جیه؟

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

خوبه! من اصلا" از سيستم امسال خبر نداشتم!!! رو سايت هم چيزي نديدم!
    حالا اگه نخواستن نمي خواد! هيچ مشكلي نيست، خيلي سخت گير نيستن!
    ميشه بپرسم شما از كجا فهميدين و چجوري؟ من هر چي مي گردم نمي بينم!

در ضمن هر كمكي خواستي بگو من در خدمتم....
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

رشته و دانشگاه
    -

مرسی عزیزم
    دوست خوبمون masoud_tv تو پست 58 نوشته بود ، منم سو ء استفاده کردم
    مدارکو فرستادم ولی هنوز چیزی به عنوان تایید برام نیومده!
    HERE
    من چند روزه فقط دارم راجع به چک تحقیق میکنم ولی خیلی خبرای خوبی ندارم
    میگن در حال گذار از کمونیستی به یه کشور اروپاییه و جرم و خلاف و خیلی از کارای منفی اداری مثه رشوه و ... مرسومه
    من واسه فنلاندم اقدام کردم
    یه ذره از چک فقط بگو و یا یه سایت واسه معرفی چک
    راستی یک سوال مههههههم
    این دانشگاه و رشته ی ترنزپورت هوشمند با 2تا دانشگاه دیگه از اتریش و سوئد همکاری میکنه که اینش خیلی عالیه
    ولی میخواستم بدونم میشه برا پایان نامه از دانشگاههای آمریکا هم استاد راهنما گرفت؟ (مثل سوئد)
    کلا سیاست دانشگاه تو این زمینه چجوریه؟ متعصبانه که نگاه نمیکنن؟

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

خواهش مي كنم...
    ببين من هيچي نمي تونم بگم، چون تنها كسي كه تصميم مي گيره خودتي...
    اينجا من درس مي خونم و راضي هستم و نظر خودم اينه كه چك واسه اقامت كوتاه مدت مثل درس خوندن اونم تو يكي از مطرح ترين دانشگاه هاي اروپا عاليه! به ايران نگاه نكنين، هيچ كس در مورد چك چيزي نمي دونه (خيلي عذر مي خوام!) قبلا" هم گفتم دانشگاهي مثل چارلز كه از قديمي ترين دانشگاه هاي دنياست حرف واسه گفتن داره! سال 1300 فقط تاسيس شده! برين مشابه اين دانشگاه تو اسكانديناوي پيدا كنين! يا همين چ.و.او.ت (CVUT) حداقل مي شه گفت قديمي ترين دانشگاه صنعتي اروپاي مركزيه.
    ولي خوب با نگاه ديگه، اسكانديناوي مدرنه، پولداره، مردم امروزي تري داره، ولي هيچ وقت حال و هواي اروپا مركزي رو اون جور كه خودم از مردمش و دوستام شنيدم نداره! پراگ شهر خوبيه، خارجي زياد داره، خوشگله، به همه جاي اروپا نزديكه، شهراي ديگه چك نرفتم، ولي من پراگ رو دوست دارم، چند جاي ديگه اروپا هم كه ديدم فرق چنداني نديدم كه هيچ، بلكه تا حدودي پراگ رو بهتر از اونا ديدم.
    زبون بدي داره، ايراني كم داره، مردمش سرشون تو كار خودشونه، اگه مذهبي هستين مردم اينجا اصلا هيچي نمي فهمن، الكل مصرفش بالاست (ولي من هيچ آزاري از كسي نديدم، به صورتي كه بعضي وقت‌ها نصف شب تو شهر باشي انقد توريست زياده كه با غروب خيلي فرق نداره!)، اگه به چيزي به نام بي بندوباري اعتقاد دارين، بي بندوباري (با تعريف معمول فرهنگ ما) زياده، قرص روان گردان و ماريوآنا مثل هلند آزاده!، جيب بري مثل همه جاي اروپا تو مناطق توريستي هست (ولي نسبت به همين ايتاليايي كه اسمش انقدر تو دهن مياد كمتره :ي) من از روند كاراي اداريشون خوشم نمياد بعضي وقتا مثلا ويزا تمديد كردن!
    ولي جرم و جنايت رو نمي دونم كي بهتون گفته! اگه تو ايران كسي بهتون گفته اينو بدونين كه هنوز تو ايران به اينجا مي گن چكسلواكي! بعد از 20 سال! اينجا زندگي تو شب جريان داره، ترام كار مي كنه! من خودم خيلي وقت ها به دفعات ساعت 3 صبح از اين ور شهر رفتم اون ور شهر! كلي هم خانوم جوون مي بيني! اين چيزيه كه من مي دونم...
    دانشگاه هم نسبت به جاهاي ديگه اروپا كلي امكانات در اختيارتون مي ذاره، خوابگاه (تا نياين نمي دونين چه نعمتيه جا داشتن تو شهرهاي اروپايي)، غذاي ارزون (كيفيت خوب)، كمك هزينه، اسكالرشيپ در صورت خوب بودن درساتون، كلي مهموني و جلسه و كنفرانس و... (دانشجوهاي خارجي هم تنوع كشور دارن، مثلا اينطوري نيست همه از يه جا باشن!)
    ديگه اينكه، كشور بافرهنگيه! فقط يه نگاه به ادبيات و هنرش بندازين (براي مقايسه با كشورهايي كه ايرانيا چك‌و باهاش مقايسه مي كنن!)
    بعد حمل و نقل عموميش فوق العاده و ارزون هم هست! (خيلي مهمه)
    روابط سياسيش با ايران بده، رابطه بانكي اصلا" ندارن! دركل بد نيست! تو ايران هنوز ازش تصور يه كشور كمونيستي دارن! (به نظر من خيلي جالب نيست كل تاريخ و تمدن اين كشور رو بذاريم كنار بعد به اون چند دهه‌اي بچسبيم كه زير بار كمونيسم بودن، چيزي كه هست اينه كه مردمش از كمونيسم بدشون مياد، و خودشون هم عوضش كردن!)
    كلا" من دوسش دارم حداقل واسه درس خوندن! پراگ شهر خوشگليه (از همه نظر )

حالا آخرسر كه تصميم نهايي رو خواستيد بگيريد بيشتر مي تونم راهنمايي كنم، اينارو گفتم كه ذهنيت ايراني رو از ذهنتون دور كرده باشم! (به منم مي گفتن، اينجا اومدم ديدم 180 درجه فرق داره، و اگه باز هم سر همون دوراهي قرار بگيرم اينجا رو انتخاب مي كنم)

موفق باشيد
    ویرایش توسط azim_utd : March 30th, 2010 در ساعت 07:17 PM
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

رشته و دانشگاه
    -

دمت گرم
    من نگفتم جرم و جنایت ... گفتم جرم و خلاف
    در مجموع اطلاعاتت کامل و کافی بود
    امروز برام میل اومد و رسیدن مدارکم تایید شد.
    تو April نتیجه رو میگن.
    با یه استاد (Zuzana Belinova) هم صحبت کردم
    میشناسیش؟
    واسه بورس، کاری از دستش بر می آد؟
    راستی جواب سوال قبلیمو ندادی
    دوباره مینویسم
    میشه برا پایان نامه از دانشگاههای آمریکا هم استاد راهنما گرفت؟ (مثل سوئد)
    کلا سیاست دانشگاه تو این زمینه چجوریه؟ متعصبانه که نگاه نمیکنن؟

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

من هنوز به اون مرحله نرسيدم كه بدونم مي شه يا نه، ولي فكر كنم امكان پذير باشه، چون تو دانشگاه هاي پارتنر آمريكايي هم هست. بعد اينكه مي توني به صورت دانشجوي مهمان بري آمريكا تا اونجايي كه مي دونم (يا هر كشور ديگه اي) البته من اطلاعاتم كامل نيست! خب ويزاش ريسك داره و اينكه به هر حال ما ايراني هستيم!
    من Belinova رو نمي شناسم...
    كلا" سياست دانشگاه در رابطه با دانشگاه هاي خارجي قوي هست، اينو مي شه از تعداد دانشجوهاي ارسموس و اكسچنج فهميد.

در ضمن تمام اطلاعاتي كه دادم رو بر پايه اين بذار كه خواستم ذهنيتت رو عوض كنم درباره چيزايي كه شنيدي! هنوزم مي گم هر موقع پذيرش اومد مي شه بيشتر حرف زد. خب بايد با توجه به دانشگاه مورد نظر تصميم گرفت! مثلا" دانشگاه هاي خوب سوئد رو نبايد به راحتي زد كنار! يا همون فنلاند...
    حالا بعدا" كه خواستي تصميم نهايي رو بگيري من در خدمتم، براي ويزا اينا هم ديگه مي تونم كمك كنم يا بليت و...

موفق باشي

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    BEng civil - MA Management

نقل قول نوشته اصلی توسط alexy_336 نمایش پست ها
    مرسی عزیزم
    دوست خوبمون masoud_tv تو پست 58 نوشته بود ، منم سو ء استفاده کردم
    من که خیلی خوشحالم شما از پست من استفاده کردید (نه سوء استفاده)
    من خودم هم قصد داشتم برای این رشته اقدام کنم ولی متاسفانه شرایطی پیش اومد که نتونستم.
    امیدوارم که پذیرشتون درست بشه.

رشته و دانشگاه
    -

مرسی مسعود جان
    خدا رو شکر اینچا یه با تجربه هست که کمکمون کنه
    کاش توام میزدی ، خوشبختانه اینترنتی بود و هزینه ای هم نداشت
    حالا اگه بخای چند تا رشته هست که احتمالا دیگه من نمیزنم
    تو اتریش و آلمان
    اگه خاستی خبرم کن که لینکارو بدم (شرمنده اگه یه ذره از بحث دور شدم)
    موفق باشی

رشته و دانشگاه
    -

عظیم جان خیلی ممنون از لطفت
    امروز متوجه شدم که دانشکده عمران از حمل و نقل جداس!
    و نسبت به هسته ی اصلی دانشگاه دورتره
    اصلا تا حالا اونجا رفتی؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)