صفحه 80 از 204 نخستنخست ... 30707172737475767778798081828384858687888990130180 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 791 تا 800 , از مجموع 2038

موضوع: تحصیل در جمهوری چک

Senior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در جمهوری چک

نقل قول نوشته اصلی توسط ramin719 نمایش پست ها
    دوستان من که میخوام تو چک دندانپزشکی یا پزشکی بخونم...البته به زبون چکی (یعنی شهریه تقریبا رایگان!!). کلا چه شرایطی باید داشته باشم؟؟؟ امتحان؟معدل؟مدرک؟ مراحل پذیرش؟ کلا امکانش وجود داره؟؟؟(خودم لیسانس مکانیک از آزاد دارم) ولی میخوام از صفر شروع کنم واسه دندانپزشکی ویا پزشکی...... در کل از دوستان کسی به جز چک، تو اروپا کجا رو صلاح میدونه واسه این رشته و به زبان اون کشور؟؟؟؟؟؟ دوستان لطفا راهنمایی کنید
    شرایط خاصی نداره. قبولی تو امتحان ورودی فیزیک شیمی و زیست شناسی در حد دبیرستان و پیش دانشگاهی ایران. معدل و رشته دبیرستان تاثیر نداره فقط قبولی در ازمون ورودی ملاکه. هر سال معمعولا در هر دانشکده پزشکی ۲ تا ۳ هزارتا شرکت میکنن و ۱۰ تا ۲۰ درصد قبول مشن (۷ تا دانشکده پزشکی تو چکه و هرکدوم ازمون مستقل دارن) . امکاش هست و محدودیت سن نداره. چک و اسلوونی و مجارستان و لهستان رو در اروپای شرقی پیشنهاد میکنم. خواهش میکنم صفحات قبلی فروم رو با دقت بخون. به این سوالات چندین بار پاسخ داده شده مفصل.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک

نقل قول نوشته اصلی توسط rezicek نمایش پست ها
    شرایط خاصی نداره. قبولی تو امتحان ورودی فیزیک شیمی و زیست شناسی در حد دبیرستان و پیش دانشگاهی ایران. معدل و رشته دبیرستان تاثیر نداره فقط قبولی در ازمون ورودی ملاکه. هر سال معمعولا در هر دانشکده پزشکی ۲ تا ۳ هزارتا شرکت میکنن و ۱۰ تا ۲۰ درصد قبول مشن (۷ تا دانشکده پزشکی تو چکه و هرکدوم ازمون مستقل دارن) . امکاش هست و محدودیت سن نداره. چک و اسلوونی و مجارستان و لهستان رو در اروپای شرقی پیشنهاد میکنم. خواهش میکنم صفحات قبلی فروم رو با دقت بخون. به این سوالات چندین بار پاسخ داده شده مفصل.
    خیلی ممنون ولی من آنچه که میخاستم نیافتم.خلاصه که لطف کردین اطلاعات کاملی دادین...ولی یکی از دوستام که مجارستان پزشکی میخونه دیروز بهم گفت که چک به زبان چکی دندان یا پزشکی نداره!!!فقط به انگلیسی داره که اونم سالی 10-15 هزار شهریه شه... شما در این مورد اطلاع دارید؟؟؟و اگه آره میتونید معرفی کنید به من؟؟؟متشکر

ApplyAbroad Senior Veteran
    PILAPILA آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر/نرم افزار

البته اسلوونی و مجارستان هزینه بالای تحصیل رو دارن ولی به طور کلی مجارستان خوب هست اگه بتونه از پس هزینش بر بیاد. ایشون دانشگاه های تقریبا رایگان می خواد دیگه نهایت یک یا دو هزار یورو شهریه داشته باشن.
    در ضمن فکر می کنم این امتحانی که گفتین به زبان چکی باشه و باید کاملا بهش تسلط داشته باشه درسته؟
    به دلیل مشغله زیاد از پاسخ به پیام های خصوصی معذورم.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ramin719 نمایش پست ها
    خیلی ممنون ولی من آنچه که میخاستم نیافتم.خلاصه که لطف کردین اطلاعات کاملی دادین...ولی یکی از دوستام که مجارستان پزشکی میخونه دیروز بهم گفت که چک به زبان چکی دندان یا پزشکی نداره!!!فقط به انگلیسی داره که اونم سالی 10-15 هزار شهریه شه... شما در این مورد اطلاع دارید؟؟؟و اگه آره میتونید معرفی کنید به من؟؟؟متشکر

به دوستت بگو درمورد چیزی که نمیدونه اظهار فضل نکنه. هم به چکی داره و هم به انگلیسی ولی انگلیسی تا 10 هزار یوروه سالانه. به چکی خب ازمون ورودی داره که گفتم و رایگانه. اگر چکی نمیدونی میری کالج زبان که ادرسش تو پست های گذشته اومده و بخوای خواهی یافت. همه چی اومده. برو بخونشون.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed1367 نمایش پست ها
    سلام
    راستش من مدرك كارشناسي رو دارم و ميخام براي كارشناسي اشد اقدام كردم اما يه سوال ذهنمو خيلي مشغول كرده!
    طول دوره كارشناسي ارشد تو بورسيه كشور چك چهار تا شش سال گفته شده! من فكر ميكردم كارشناسي ارشد
    حداكثر دو الي سه سال طول ميگشه! خيلي ازتون ممنون ميشم اگه راهنمايي كنيد كه چرا اين دوره اينقدر طولاني است؟
    master's study programmes( comperhensive four to six year long programes
    منظورش از اين نوع كارشناسي ارشد يعني چي؟
    واقعا لطف ميكنيد اگه جواب بديد؟ خيلي ممنونم
    این دوره ها مال نظام قدیم اموزشی هست که فقط کارشناسی ارشد پیوسته داشته و ظاهرا بعضی دانشگاهها برخی ارشد های پیوسته رو دارن . ولی خیلی از رشته ها تو دانشگاها بصورت لیسانس و ارشد ناپیوسته شده. بهتره از کسی که بهت بورس داده دقیق بپرسی جریان چیه.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط PILAPILA نمایش پست ها
    البته اسلوونی و مجارستان هزینه بالای تحصیل رو دارن ولی به طور کلی مجارستان خوب هست اگه بتونه از پس هزینش بر بیاد. ایشون دانشگاه های تقریبا رایگان می خواد دیگه نهایت یک یا دو هزار یورو شهریه داشته باشن.
    در ضمن فکر می کنم این امتحانی که گفتین به زبان چکی باشه و باید کاملا بهش تسلط داشته باشه درسته؟
    من در مورد کشورهای دیگه خیلی نمیدونم و فکنم جاهای که نام بردم تو اروپای شرقی پرستیژ داره و خوبن. ازمون به چکیه و تسلط در حد ازمون نیازه معمولا در حد B2 استانداردهای زبان

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک

به دوستت بگو درمورد چیزی که نمیدونه اظهار فضل نکنه. هم به چکی داره و هم به انگلیسی ولی انگلیسی تا 10 هزار یوروه سالانه. به چکی خب ازمون ورودی داره که گفتم و رایگانه. اگر چکی نمیدونی میری کالج زبان که ادرسش تو پست های گذشته اومده و بخوای خواهی یافت. همه چی اومده. برو بخونشون.
    احتملا دوستم منظورش این بود که مورد تایید نیست.منم نگاه کردم چک دانشگاهاش مشروط است.... مشروط فایده نداره نه؟؟؟چون اگه برگردی دوباره باید کلی هزینه و تلااش.... نظرتون؟؟؟

Junior Member

عزیز مشروط یعنی تمام نمراتت بالای ۱۶باشه و تو ایران هم باید یه دوره تکمیلی ۲ساله یا ۳ ساله رو بگذرونی و سالی ۳۰ یا۴۰میلیون شهریه بدی
    اگه میخوای بری اروپا بمونی و نمیخوای برگردی رو این قضیه فکر کن منم خیلی پیگیر شدم چند بار هم با وزارت بهداشت حرف زدم
    اگه میخوای پذیرش قطعی بدن و موقع اومدن به ایران اذیت نشی به دانشگاه هایی که ۱۰۰ در صد مورد تایید هستن فکر کن
    البته درآمد دندانپزشکی تو ایران با هیچ جا قابل قیاس نیس و درآمدش فوق العاده اس

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط omidito نمایش پست ها
    عزیز مشروط یعنی تمام نمراتت بالای ۱۶باشه و تو ایران هم باید یه دوره تکمیلی ۲ساله یا ۳ ساله رو بگذرونی و سالی ۳۰ یا۴۰میلیون شهریه بدی
    اگه میخوای بری اروپا بمونی و نمیخوای برگردی رو این قضیه فکر کن منم خیلی پیگیر شدم چند بار هم با وزارت بهداشت حرف زدم
    اگه میخوای پذیرش قطعی بدن و موقع اومدن به ایران اذیت نشی به دانشگاه هایی که ۱۰۰ در صد مورد تایید هستن فکر کن
    دوست عزیز. دوره تکمیلی اینطور که شما میگین نیست. طول دوره 1 سال هست. و قبلش حتما باید در امتحان جایابی شرکت کرد.

Banned
    رشته و دانشگاه
    Medicine/Tehran university of medical science

نقل قول نوشته اصلی توسط omidito نمایش پست ها
    تاپیکهای علوم پزشکی این فروم به معنای تام کلمه پر اطلاعات گمره کننده و اشتباهه!!!!!!!!!!!!!!
    خواهشا وقتی در مورد چیزی اطلاع ندارید اطلاع ندید.
    مشروط یعنی اینکه میانگین!!! معدلات بالای 16 باشه به شرطی که هیچ کدوم زیر 14 نباشه!!!! اوکی؟؟؟ یعنی یکیش 14.01 باشه اون یکی بالاتر باشه میانگینشون بشه 16 مشکلی نیست.
    در ضمن دستورالعمل داخلی وزارتخونه در حال حاضر یک اختیاری به خانوم دکتر نسیفی هستند اگر اشتباه نکن داده میتونند تا نیم نمره هم زیر این کارا رو انجام بدند یعنی 13.50!!!
    دوره 1 سال هست! اونم بعد از امتحان ارزشیابی علوم پایه و .......
    شهریه هم بسته به دانشگاهش هست از آزاد 90 میلیونی هست تا دولتی 10 میلیونی!!!
    آیین نامه چیز خوبیه! یکبار خوندنش هیچ زحمتی نداره!!!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)