صفحه 90 از 204 نخستنخست ... 408081828384858687888990919293949596979899100140190 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 891 تا 900 , از مجموع 2038

موضوع: تحصیل در جمهوری چک

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در جمهوری چک

نقل قول نوشته اصلی توسط Roosevelt نمایش پست ها
    سلام به دوستان عزیز

بنده دیروز ایمیلی دریافت کردم مبنی بر اینکه از CERGE-EI (موسسه ای که با همکاری دانشگاه چارلز و موسسه اکونومی آکادمی علوم تشکیل شده) واقع در پراگ پذیرش شده ام. در دعوتنامه ذکر شده که من باید در preparatory semester شرکت کنم و براساس performance من در این ترم به من فاند تعلق میگیرد. حالا من میخوام سریعا اقدام کنم. با توجه به اینکه ترم از July 20 شروع میشه وقتم خیلی فشرده است ینی در واقع حدود 2 ماه و نیم وقت دارم تا همه کارا رو بکنم و اونجا باشم. حالا با این حساب دوستانی که اطلاع کافی دارن لطفا من رو راهنمایی کنن که چه کارایی میتونم بکنم تا پروسه گرفتن ویزا زودتر انجام بشه؟ وقت دادن سفارت چیجوریه و معمولا آماده شدن ویزا چقدر طول میکشه؟ فقط خواهشن زود جواب بدین چون وقتم خیلی کمه ممنون

سلام. من برای این دانشگاه و بورسیه اون می خوام اقدام كنم. می شه بگین تو دوره مقدماتیش شركت كردین؟ بورسش بهتون تعلق گرفت؟ و این كه این دانشگاه مورد تایید وزارت علوم هست؟ راضی هستین؟

Member
    رشته و دانشگاه
    law-shahid beheshti

سلام دوستان
    کسی میدونه در صورت گرفتن پذیرش در مقطع ارشد سفارت چک به همسر دانشجو اجازه ی اقامت همراه با دانشجو میده؟ من سایت سفارت رو نگاه کردم اطلاعاتی در این مورد ندیدم. ممنونم راهنمایی کنید.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط aminlabbafy نمایش پست ها
    سلام دوستان
    کسی میدونه در صورت گرفتن پذیرش در مقطع ارشد سفارت چک به همسر دانشجو اجازه ی اقامت همراه با دانشجو میده؟ من سایت سفارت رو نگاه کردم اطلاعاتی در این مورد ندیدم. ممنونم راهنمایی کنید.
    همسرت میتونه همراه با تو تقاضای ویزا شنگن بده. ولی کمتر از 90 روز بهش میدن. بازم از سفارت بپرس

Junior Member

سلام دوستان گرامی.

یه سوالی که مدتهاست ذهن من رو مشغول کرده راجع به تحصیل در کشورهای غیر انگلیسی زبان،یادگیری زبان اون کشور هست.
    شیوه تحصیل به زبان اون کشور به این شکل هست که افراد میرن اون کشور بمدت مشخصی دوره زبان رو میگذرونن بعد اقدام به ورود به یک دانشگاه میکنن.
    تا اینجا مشکلی نیست ولی سوال من اینجاست که خیلی از افراد رو دیدم که وقتی ازشون پرسیدم قبل از رفتن به اون کشور خاص زبانش رو میدونستین یا نه همگی گفتن نه،اومدیم اینجا یاد گرفتیم زبان رو.
    حالا واسه کسی که حتی آشنایی با الفبای اون کشور رو نداره ،به چه شیوه ای تدریس زبان صورت میگیره که این امکان رو به فرد میده که بعد از یک سال تو دانشگاه دروس تخصصی رو به زیان اون کشور بخونه؟سخت نیست؟
    فردی که ایرانی هست زبان چکی تو اون دوره مشخص به زبان انگلیسی بهش آموزش داده میشه؟
    کلا خیلی علاقه دارم این مورد رو دقیق بدونم چون قصد ادامه دارم ولی از اینکه نتونم از عهده زبان اون کشور بر بیام میترسم و این مانع اقدام من میشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    معماری

دوستان سلام، فرصت نشد کل تاپیکو بخونم 30-20 صفحه ی اول و 10 صفحه ی آخرو خوندم و چند تا سوال داشتم که نتونستم جوابی پیدا کنم ممنون می شم جواب بدین:

این تحریم رشته های فنی هنوزم هست یا نه؟! دوستان زیادی نوشتن که به خاطر این موضوع متوقف شده کارشون ولی بعضا دوستانی رو دیدم که برا رشته هایی مث مکانیک پذیرش گرفتن انگار!!!
    و اینکه دانشگاهای چک معماری رو هنری در نظر می گیرن یا فنی؟! مثلا برا دانشگاه فنی ostrava که معماریش تو دانشکده عمران ارائه می شه جزء رشته های فنی محسوب می شه؟
    ویرایش توسط reflection : May 15th, 2015 در ساعت 04:30 PM

تا جایی که من تحقیق کردم فهمیدم (برا فوق مکانیک) که کلا technical university هاشون نمیده بهمون!! ولی ما بقیشون میدن

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    معماری

نقل قول نوشته اصلی توسط amir2am نمایش پست ها
    تا جایی که من تحقیق کردم فهمیدم (برا فوق مکانیک) که کلا technical university هاشون نمیده بهمون!! ولی ما بقیشون میدن
    ممنون، برای معماری چی؟ اگه تو technical university ها زیرمجموعه دانشکده عمران که رشته فنی هست ارائه شده باشه فنی محسوب می شه؟!

بله احتمالش زیاده اگه فنی حساب بشه مخصوصا هم که تو tu هست ولی 100% اطمینان ندارم!!باس اینکه خیالتون راحت بشه و جواب درست بگیرید یه ایمیل به coordinator رشته و international student departement اگه داره بزنید و جوابشو بگیرید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    معماری

نقل قول نوشته اصلی توسط amir2am نمایش پست ها
    بله احتمالش زیاده اگه فنی حساب بشه مخصوصا هم که تو tu هست ولی 100% اطمینان ندارم!!باس اینکه خیالتون راحت بشه و جواب درست بگیرید یه ایمیل به coordinator رشته و international student departement اگه داره بزنید و جوابشو بگیرید
    فک کنم همین طوره که می گین و مجبورم به خودشون ایمیل بزنم، نمی دونم چرا هنوز اعتماد به نفس این کارو ندارم :| همین کارو می کنم، به هر حال باید از یه جایی شروع کرد دیگه... ممنون از راهنمایی تون :-)

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Sam123123 نمایش پست ها
    سلام دوستان گرامی.

یه سوالی که مدتهاست ذهن من رو مشغول کرده راجع به تحصیل در کشورهای غیر انگلیسی زبان،یادگیری زبان اون کشور هست.
    شیوه تحصیل به زبان اون کشور به این شکل هست که افراد میرن اون کشور بمدت مشخصی دوره زبان رو میگذرونن بعد اقدام به ورود به یک دانشگاه میکنن.
    تا اینجا مشکلی نیست ولی سوال من اینجاست که خیلی از افراد رو دیدم که وقتی ازشون پرسیدم قبل از رفتن به اون کشور خاص زبانش رو میدونستین یا نه همگی گفتن نه،اومدیم اینجا یاد گرفتیم زبان رو.
    حالا واسه کسی که حتی آشنایی با الفبای اون کشور رو نداره ،به چه شیوه ای تدریس زبان صورت میگیره که این امکان رو به فرد میده که بعد از یک سال تو دانشگاه دروس تخصصی رو به زیان اون کشور بخونه؟سخت نیست؟
    فردی که ایرانی هست زبان چکی تو اون دوره مشخص به زبان انگلیسی بهش آموزش داده میشه؟
    کلا خیلی علاقه دارم این مورد رو دقیق بدونم چون قصد ادامه دارم ولی از اینکه نتونم از عهده زبان اون کشور بر بیام میترسم و این مانع اقدام من میشه.
    یه مثال میزنم تا برات جا بیوفته. فرض کن شنا بلد نیسی و میندازنت تو استخر و مربی هم کنار استخر وایستاده و هی میگه دستو اینطوری کن و پاتو اونتوری کن و بدنتو این کارو کن. خودشم کنار استخر دستو بدنشو نشون میده که چیکار کنی. خب مجبور میشی برای اینکه غرق نشی با ازمایش و خطا دستو پا بزنی تا بالاخره یاد بگیری. ولی خط استاده هم دوست نداره غرق بشی. یه نیم جلیقه نجات بهت میده ولی ویژگیش اینه که از مواد خاصیه و فقط چند ساعت تو اب استخر دوام میاره و کم کم حل میشه. البته باعث میشه ترست بریزه و کم کم میتونی شنا کنی.
    این نیم جلیقه همون زبون انگلیسیه که کمو بیش ممکنه بسیار محدود برای فهم مطلب بهش بیان بشه. ولی بطور کلی به زبون خودشون حرف میزن. اگر زبون خارجی بلدی روزای اول اموزشو بیاد بیار. اینم عینه اونه. معمولا زبون خودشونو با زبون خودشون اموزش میدن نه زبون دیگه. اصلا مفهوم نداره زبون رو با زبون دیگه اموزش بدن. برای فهم برخی واژها چرا نیاز داری به زبون مادری یا زبون دیگه ای که بلدی مراجع کنی مثلا گل سوسن که یه اسمه . واژه نامه زبون خاص شرحش میده و ممکنه طرف گیج بشه . بنابراین یا شخص به زبونی که بلده مراجع میکنه و یا اینکه عکسشو باید ببینه. اکثر واژه ها رو خب با مترادف و متضاد و ... معرفی میکنن. بهر حال نترس.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)