صفحه 91 از 204 نخستنخست ... 4181828384858687888990919293949596979899100101141191 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 901 تا 910 , از مجموع 2038

موضوع: تحصیل در جمهوری چک

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در جمهوری چک

ﻣﺮﺳﻲ ﺁﻗﺎ ﺭﺿﺎ ﺳﻮاﻝ ﻣﻨﻢ ﺑﻮﺩ,ﺁﺧﻪ ﺑﻬﻢ ﻣﻴﮕﻦ ﭼﻮﻥ ﺳﻲ ﺳﺎﻝ ﺩاﺭﻱ ﻣﺘﻮﻟﺪ 1985 ﻫﺴﺘﻢ ﻓﻘﻄ ﻣﻴﺘﻮﻧﻲ ﺑﺮﻱ ب ﺯﺑﺎﻥ ﻣﺤﻠﻲ ﺎ ﻛﺸﻮﺭﻫﺎ ﺩﺭﺱ ﺑﺨﻮﻧﻴﻦ ﻭاﺳﻪ ﭘﺰﺷﻜﻲ,ﭼﻚ ﺭﻭ ك اﻣﻴﺪﻱ ﻧﺪاﺭﻡ ك ﭘﺬﻳﺮﺵ ﺑﺪﻥ اﺻﻼ ﻛﺴﻲ ﺭﻭ ﻧﻤﻴﺸﻨﺎﺳﻢ و ﺭاﻫﺸﻮ ﺑﻠﺪ ﻧﻴﺴﺘﻢ ﺷﺎﻳﺪ ﻭاﺳﻪ ﺑﻼﺭﻭﺱ و ﺭﻭﺳﻴﻪ ﺑﻬﻢ ﭘﺬﻳﺮﺵ ﺑﺪﻥ ﺗﺎ ﺑﺮﻡ ﭘﺰﺷﻜﻲ ﺭﻭ ﻳﻜﺒﺎﺭ ﻭاﺳﻪ ﻫﻤﻴﺸﻪ ﺑﺨﻮﻧﻢ ﻭﮔﺮﻧﻪ ﺗﺎ ﺳﻲ ﺳﺎﻝ ﺩﻳﮕﻪ ﻫﻢ ﺣﺴﺮﺗﺸﻮ ﻣﻴﻜﺸﻢ, ﻭاﺳﻪ اﻳﻨﻢ ﭼﺎﺭﻩ اﻱ ﻧﺪاﺭﻡ ﺟﺰ ﺭﻭﺳﻲ ﻳﺎﺩ ﺑﮕﻴﺮﻡ ﻇﺎﻫﺮا.

Junior Member

سلام دوستان ببخشید من شنیدم رشته پزشکی تو جمهوری چک به زبان چکی رایگانه ایا درسته؟اگر بله شرایط پذیرش این رشته به چه صورته؟چقدر سخته پذیرش گرفتن؟مدرک زبان میخواهد؟(البته من زبان انگلیسیم خوبه ولی مدرکی نگرفتم هنوز و با یادگیری زبان چک هم مشکلی ندارم)و اخرین سوالم اینه که هزینه های تحصیل ماهی چقدره به طور یه زندگی دانشجویی ساده به علاوه خوابگاه؟ممنون میشم دوستان خوب هرچه سریعتر به سوالاتم پاسخ بدن چون خیلی مهمه.

Junior Member

ﻭاﺳﻪ ﺩﻭﺭﻩ ﻛﺎﻟﺞ ﺯﺑﺎﻥ ﭼﻚ اﻭﻝ ﺑﺎﻳﺪ ﭘﺬﻳﺮﺵ ﺑﮕﻴﺮﻱ ﺑﻌﺪ اﮔﺮ ﻭاﺳﻪ ﻛﺎﻟﺞ ﺯﺑﺎﻥ ﺳﻔﺎﺭﺕ ﻭﻳﺰا ﺩاﺩ! اﻭﻧﻮﻗﺖ اﻭﻧﺠﺎ ﻳﻜﺴﺎﻝ ﺯﺑﺎﻧﺸﻮﻧﻮ ﻣﻴﺨﻮﻧﻲ ﺷﻬﺮﻳﺶ 5000 ﻳﻮﺭﻭ ﻫﺴﺖ ﺣﺪﻭﺩا و ﻫﺰﻳﻨﻪ ﺯﻧﺪﮔﻲ ﺩﺭ ﭘﺭاﮒ ﻓﻜﺮ ﻧﻤﻴﻜﻨﻢ ﻛﻤﺘﺮ اﺯ 700 ﻳﻮﺭﻭ ﺩﺭ ﻣﺎﻩ ﺑﺎﺷﻪ ﺷﺎﻳﺪ ﺑﺎ 600 ﻳﻮﺭﻭ ﻫﻢ ﺑﺸﻪ ﺯﻧﺪﻩ ﻣﻮﻧد ! ﺑﻌﺪ اﺯ اﻳﻦ ﻳﻜﺴﺎﻝ ﻛﻨﻜﻮﺭ ﻭﺭﻭﺩﻱ ﻣﻴﺪﻱ ﺑﻪ ﺯﺑﺎﻥ ﭼﻜﻴ ﻭاﺳﻪ ﭘﺰﺷﻜﻲ ﺑﺎ ﺧﻮﺩ ﭼﻜﻴا ﺭﻗﺎﺑﺖ ﻣﻴﻜﻨﻲ ﺗﻮ ﻛﻨﻜﻮﺭ! اﮔﺮ ﻗﺒﻮﻝ ﺷﺪﻱ ﺩاﻧﺸﮕﺎﻩ ﺭاﻳﮕﺎﻥ ﻭاﺳﺖ اﻣﺎ ﻭاﺳﻪ ﻫﺰﻳﻨﻪ ﺯﻧﺪﮔﻲ ك ﻛﻼ ﺑﺎﻳﺪ اﺯ ﺟﻴﺐ ﺧﺮﺝ ﻛﻨﻲ. ﺩاﻧﺸﮕﺎﻫﺎﺵ ﻓﻮﻕ اﻟﻌﺎﺩﻩ ﻣﻣﻌﺘﺒﺮ ﻫﺴﺘﻦ ﺩﺭ ﻛﻞ ﺟﻬﺎﻥ و ﺩﺭ ﻛﻞ اﺭﻭﭘﺎ ﺑﺪﻭﻥ اﺯﺷﻴﺎﺑﻲ ﻣدﺭﻛﺖ ﺗﺎﻳﻴﺪ و ﻣﻌﺘﺒﺮﻩ اﻣﺎ ﻭاﺳﻪ ﺑﺎﺯﮔﺸﺖ ب اﻳﺮاﻥ ﻓﻘﻄ ﺳﻪ ﺗﺎ ﺩاﻧﺸﮕﺎﻫﺶ ﻣﻌﺘﺒﺮﻩ اﻭﻧﻢ ﻣﺸﺮﻭﻁ!!! اﻳﻨﺎﺭﻭ ﺷﻨﻴﺪﻡ ﺑﺎﺯﻡ ﺳﻮاﻝ ﻛﻦ ﺗﺎ ﻣﻂﻤﻴﻦ ﺑﺸﻲ.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصيل در استوني

1-دوستان برای تحصیل در چک پذیرش کالج زبان مثل اینکه هزینش 5000 یورو میشه درسته؟ایا راهی نیست که بشه از یه کالج زبان با هزینه ارزانتر پذیرش گرفت؟(حتی اگه تو پراگ نباشه)من میخوام رشته پزشکی رو تو کشور چک بخونم و ایا امتحانی که برای ورود به دانشگاه باید بدیم هر دانشگاه به صورت جداگانه میگیره یا کنکور سراسریه؟سختی امتحان در چه حده؟یا معمولا اکثرا قبول میشن؟و ایا هیچ راهی هست که بشه بدون امتحان ورودی به زبان چکی در رشته پزشکی تحصیل کرد؟در کل با وجود این امتحان ورودی به نظرتون برای چک اقدام کنم؟چون تو سال اول فکر کنم برای دوره زبان یه 40 میلیونی خرج میشه دیگه؟بعد دانشگاه پذیرش نیاریم تمام پول دود میشه میره! ممنون میشم از راهنماییتون.
    ویرایش توسط behnamhg : May 22nd, 2015 در ساعت 10:46 AM

Junior Member

من مهندسی الان دارم میخونم تازه هم اومدم. فاند دولتی اما نمی دن مگه زبان a2 بگیری بعد خود دانشگاه فاند می ده

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Niloufarrashed نمایش پست ها
    آره مطمئن باش پولت سوخت نمی شه. نهایتا یه درصدی ازش کم می کنن. اینو می تونی پیشاپیش از خود دانشگاه بپرسی. هر دانشگاهی که شهریه می گیره یه Refund Policy هم داره.
    جمهوری چک کلا تو 20 تا کشور مرکز فرهنگی داره که ایران جزو این کشورا نیست. سفارتش هم کلاس چکی نداره. شاید بتونی معلم خصوصی پیدا کنی از طریق سفارت. اگه می خوای از راه دور بخونی این لینک رو ببین: http://ujop.cuni.cz/en/courses/czech-online-courses
    مرکز آموزش از راه دور دانشگاه چارلز ه. دور ه های آنلاین چکی داره. می تونی حتی از طریق اسکایپ معلم داشته باشی. از A1-B1 کلا میشه 1500 یورو حدودا. من یکی از مدول هاشو گذروندم تو ایران. خواستی بگو بهت اطلاعات بیشتر بدم.

<<<کلا زبان کوفتیه طبق تحقیقات من و الان که دارم می خونمش بسیار به زبان میخی خودمون نزدیکه!!! اما قضیه همون "مجبورم! میفهمی؟!" هستش <<<

Senior Member

پیش فرض پاسخ : تحصيل در استوني

نقل قول نوشته اصلی توسط Milad2015 نمایش پست ها
    1-دوستان برای تحصیل در چک پذیرش کالج زبان مثل اینکه هزینش 5000 یورو میشه درسته؟ایا راهی نیست که بشه از یه کالج زبان با هزینه ارزانتر پذیرش گرفت؟(حتی اگه تو پراگ نباشه)من میخوام رشته پزشکی رو تو کشور چک بخونم و ایا امتحانی که برای ورود به دانشگاه باید بدیم هر دانشگاه به صورت جداگانه میگیره یا کنکور سراسریه؟سختی امتحان در چه حده؟یا معمولا اکثرا قبول میشن؟و ایا هیچ راهی هست که بشه بدون امتحان ورودی به زبان چکی در رشته پزشکی تحصیل کرد؟در کل با وجود این امتحان ورودی به نظرتون برای چک اقدام کنم؟چون تو سال اول فکر کنم برای دوره زبان یه 40 میلیونی خرج میشه دیگه؟بعد دانشگاه پذیرش نیاریم تمام پول دود میشه میره! ممنون میشم از راهنماییتون.
    سلام, هزینه ارزونتر زبان مثلا تو دانشگاه متروپولیتن و یا دانشگاه کشتاورزی ارایه میشه حول و حوش ۲۰۰۰ یورو کمتر یا بیشتر برای یه ساله. تو پستهای قبلی بهشون لینک داده شده. ظاهرا ازشون باید پذیرش برای دوره زبان بگیری بدین معنا که بعد اتمام زبان تو دانشگاهشون شروع به تحصیل میکنی. البته واقعا نیاز نیست بعدش تو دانشگاه اونا باشه. این فقط برای گرفتن ویزا خیلی کمک میکنه. بهر حال با اونجاها تماس بگیر. هر دانشکده پزشکی امتحان جدا برای خودشو داره. برای همشون میتونی ثبت نام کنی ولی ممکنه زمان امتحان ورودی بعضیا باهم تقاطع داره و مجبور میشی فقط تو یکیشون شرکت کنی. بطور کلی درصد قبولی بین ۷ تا ۱۵ درصده و هر سال هم هر دانشگاه حول و حوش ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ متقاضی داره. ازمونش یه چیزی در حد دبیرستان ایرانه و اکثر دانشگاهها سوالات سالهای گذشته رو با پاسخ چاپ کردن و میفروشن. خوندن اون قبولی رو تضمین میکنه. نه بدون ازمون دانشگاهی دانشجو پزشکی نمیگیره. فکر میکنم تو کل دنیا پزشکی جزوه رشته های هست که به دلیل متقاضی زیاد همیشه با ازمون ورودی همراهه. برای چک اقدام کنی یا نه رو بستگی داره به خودت چقدر طالب باشی و حتما بخوای تو چک بخونی. به دلیل هزینه ارزونتر زندگی و امنیت خوب. جای مناسبیه برای تحصیل. تو زبانتون بخون و سوالات با پاسخی که دانشکده های پزشکی چاپ کردن . دست کم مال یکی از دانشکده های پزشکی رو بخون. قبول نشدی من ۴۰ میلیونو بهت بر میگردونم :-) فقط بخون و نترس.

Junior Member

در مورد این امتحان ورودی کسی اطلاغاتی داره یه ایمیل فرستادن و تاریخ امتحان وروذی حضوری رو ده روز دیکه کذاشتن . به نظر شما میشه تو این مدت رفت؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط behnam_d نمایش پست ها
    در مورد این امتحان ورودی کسی اطلاغاتی داره یه ایمیل فرستادن و تاریخ امتحان وروذی حضوری رو ده روز دیکه کذاشتن . به نظر شما میشه تو این مدت رفت؟
    ده روز دیگه. اگر گرفتن ویزا نبود و یا اینکه ویزای شنگن داری میشه وگرنه بعید میدونم

Member Reza323 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Pavlov First Saint Petersburg State Medical University

سلام
    دوستان قصد تحصيل پزشكي _ دندانپزشكي دارم داشتم تاپيك رو مطالعه مي كردم ديدم دوستان بيشتر در مورد تحصيل به زبان چكي نوشتن مي خواستم در مورد تحصيل به زبان انگليسي بدونم كه به چه صورته ايا اونم ازمون ورودي داره يا راحت تره وارد شدن ؟ البته اصلان همچين كورسي داره ؟
    و سوال بهدي اگه انگليسي داره هزينه ها به چه صورته ؟ بيشتر مد نظرم دانشگاه چارلز هست البته يا نهايت دانشگاه هايي كه وزارت بهداشت قبول داره چون واسم اين مورد مهمه
    ممنون ميشم اگه دوستان يك راهنمايي بفرمايند

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)