صفحه 94 از 204 نخستنخست ... 4484858687888990919293949596979899100101102103104144194 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 931 تا 940 , از مجموع 2038

موضوع: تحصیل در جمهوری چک

Senior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در جمهوری چک

نقل قول نوشته اصلی توسط arefff2 نمایش پست ها
    برای ترجمه مدارک اول باید به انگلیسی ترجمه کنیم بعد به چکی؟ ؟؟و برای اون قسمت چکی باید چیکار کرد؟ ؟؟
    من که تازه پیش دانشگاهی رو تموم کردم چه مدارکی رو باید ترجمه کنم؟ ؟
    اول ترجمه رسمی انگلیسی با مهر سفارت چک, بعد تو پستهای قبل ادرس یکی دو نفر اومده که تو پراگ کار ترجمه رسمی به چکی رو از روی ترجمه انگلیسی انجام میدن.
    برای ویزا ترجمه رسمی شناسنامه و عدم سوئ پیشینه به چکی جز ملزوماته اگر مدرک دیگه ای نخوان. مدارک تحصیلی رو ترجمه انگلیسیش برای سفارت کافیه. اومدی اینجا میدی به چکی ترجمه کنن. فقط یادت باشه که هر مدرکی رو بخوای به چکی ترجمه رسمی شه باید مهر سفارت روی ترجمه انگلیسیش خورده باشه. برای ادامه تحصیل از دیپلم. خوب مسیر تقریبا طولانیی رو داری. ترجمه رسمی انگلیسی مدرک پایان دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی و ریز نمرات رو باید داشته باشی. یه برگه ای مدرکی ازت میخوان که بدونن برای هر درس درطی سال یا ترم تحصیلی چند ساعت گذروندی. مثلا درس فیزیک سال اول دبیرستان ترمی یا چه میدونم سالی کلا ۲۰۰ ساعت بوده و یا مثلا هفته ای ۲۰ ساعت و کلا این درسو در ۱۰ هفته بهتون تدریس شد و بهمین ترتیب. برای این کار به اداره اموزش پرورش و یا اداره کل تدوین دروس مراجعه میکنی. باید بری دنبالش. بعدش اومدی میری اداره تحصیلات متوسطه فرمونداری شهر مثلا پراگ و فرم ارزیابی رو پر میکنی و ظاهرا یکی باید تو پراگ باشه که حالت وکالتتو بعهده بگیره که مقیم اینحاست. بعد سه ماه بهت میگن که مدرکت هم ارز مدرک پایان تحصیلات چکه یا نه مثلا باید یکی دو تا یا چند تا درس امتحان بدی. بعد که مثلا امتحان دادی بهت مدرک هم ارزی رو میدن. این مدرک رو وقتی دانشگاهی قبولت کرد. روز ثبت نام ارایه میکنی. بدون اون ثبت نامت نمیکنن. اگر کار مدارک هم ارزی و ازمون هم ارزی که به چکیه طول بکشه. میتونی با دانشگاه توافق کنی که مثلا تا فعلان تاریخ براتون میارم.

Junior Member

من به یکی از موسسات زنگ زدم در مورد چک
    گفتن به دلیل مسائل سیاسی چک دیگه پذیرش نمیده میخواستم بدونم درسته یا نه

Junior Member

سلام
    من باید 17 یورو به حساب دانشگاه در چک واریز کنم از دوستانی که در اونجا هستند می توانند کمک کنند که من معادل ریالی ان را با کارمزد مورد نظر به حسابشان واریز کنم چون صرافی ها این کار رو انجام نمی دهند

با تشکر

کدوم دانشگاه ها هنوز وقت است برای ثبت نام و چقدر طول می کشه تا ویزا بیاد؟
    ویرایش توسط behnamhg : July 10th, 2015 در ساعت 07:43 PM

Junior Member

سلام
    دانشجوی لیسانس عمران دانشگاه سراسری شهرستانم
    معدلم 14.5(دوسال آخرم خیلی بیشتر از دو سال اولمه)
    تافل 95 دارم ولی دوباره میخوام امتحان بدم بیشتر میشه
    gre هم دارم میخونم که امتحان بدم
    مقاله در زمینه بتن مرتبط با معماری دارم و یکی هم درباره سازه(تو این دو شاخه تو رشته ام نمراتم عالیه)یکی دیگه هم دارم دارم درباره معماری مینویسم
    شانسی برای فول فاند هست؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط madman94 نمایش پست ها
    سلام
    دانشجوی لیسانس عمران دانشگاه سراسری شهرستانم
    معدلم 14.5(دوسال آخرم خیلی بیشتر از دو سال اولمه)
    تافل 95 دارم ولی دوباره میخوام امتحان بدم بیشتر میشه
    gre هم دارم میخونم که امتحان بدم
    مقاله در زمینه بتن مرتبط با معماری دارم و یکی هم درباره سازه(تو این دو شاخه تو رشته ام نمراتم عالیه)یکی دیگه هم دارم دارم درباره معماری مینویسم
    شانسی برای فول فاند هست؟
    دوست عزیز
    اگر برای فوق لیسانس میخوای اقدام کنی باید اول شروع کنی تا بعد تو زمینه ای که میخوای کار و پژوهشتو ادامه بدی ، بگردی تا استادی ، راهی پیدا کنی.
    مثال میزنم یکی از دوستان فوق بیو مکانیک رو چند سال پیش شروع کرده بود و تو زمینه نانو مواد میخواست کار کنه و بعد دکتراشو ادامه بده. خلاصه گشت و تو دپارتمانی یه استادی کارا نانو میکرده باهاش صحبت کرد و علاقه شو نشون داد. انگیزه و هیجانتو استادت ببینه هم شرطه و کارای هم کردی خوب کمکت میکنه. بهر حال بهش گفت بیا تو گروهمون با ما کار کن . ماهی یه پولی بهش میداد. میتونی فاند در نظر بگیری.
    در مورد دکترا اول استادی رو پیدا میکنی که تو زمینه مورد علاقه تو کار میکنه و باهاش حرف میزنی و اون اطلاعاتی که اینجا نوشتی رو بهش میدی . باید نشون بدی که واقعا به این کار علاقه داری و مخوای به نوعی در اینده رو این روشها و متود ها کار کنی. عزیزم باید خودتو خوب پرزنت کنی. تافل و نمرات و اینام خیلی خوبه و شانستو بالاتر میبره ولی به نظر من تاثیر گذار ترین چیز میتونه نامه ی رکامنت و نامه ی انگیزه ی خودت از ادامه تو این مورد چیه. دکترا اینجا به بصورت اتوماتییک یه فاندی نه ازطرف استاد بلکه از طرف وزارت علوم به همه میدن ولی بعدا وارد پروژه های مختلف بشی استادت ، دپارتمان و موسسات دیگه یه فاند های بهت میدن. فقط تلاش کن و خودتو نشون بده ،کیه که فاند به دانشجوی علاقمند نده.

نقل قول نوشته اصلی توسط arefff2 نمایش پست ها
    من به یکی از موسسات زنگ زدم در مورد چک
    گفتن به دلیل مسائل سیاسی چک دیگه پذیرش نمیده میخواستم بدونم درسته یا نه

بدلیل مسایل هسته ای ، دانشکده های فنی به کسانی که فقط پاسپورت ایرانی دارن تو مقاطع بالاتر از لیسانس پذیرش نمی داده. الان بعد توافق تحریم تحصیلی رو کی بر دارن من نمیدوم. شاید مثلا سال دیگه برداشته شه.

نقل قول نوشته اصلی توسط GRID نمایش پست ها
    سلام
    من باید 17 یورو به حساب دانشگاه در چک واریز کنم از دوستانی که در اونجا هستند می توانند کمک کنند که من معادل ریالی ان را با کارمزد مورد نظر به حسابشان واریز کنم چون صرافی ها این کار رو انجام نمی دهند

با تشکر

کدوم دانشگاه ها هنوز وقت است برای ثبت نام و چقدر طول می کشه تا ویزا بیاد؟
    رشته تو مشخص کن و تو نت بگردد ببین کدوم دانشگاه زمان ثبت نامش نگذشته بعد نگران نباش حتما کسی پیدا میشه. بعدشم زمانی که همه مدارک مربوط به صدور ویزا رو بدی سفارت ، چیزی که شنیدم ؛ حداکثر 1 تا 3 ماهی طول میکشه.
    ویرایش توسط behnamhg : July 31st, 2015 در ساعت 03:15 PM

Junior Member

سلام. من یه سوال داشتم. دانشگاهی که من م خوام پذیرش بگیرم ازم خواستهapplication fee به حسابشون بریزم. من ک از اینجا نمی تونم. خواهرم می خواست از یه کشور دیگه بریزه. ولی نمی دونم چجوری باید بگم بهشون ک این و من ریختم یا جایی برای اپلود کردن فیش پرداختی نداره. کسی می تونه کمکم کنه ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط M1369 نمایش پست ها
    سلام. من یه سوال داشتم. دانشگاهی که من م خوام پذیرش بگیرم ازم خواستهapplication fee به حسابشون بریزم. من ک از اینجا نمی تونم. خواهرم می خواست از یه کشور دیگه بریزه. ولی نمی دونم چجوری باید بگم بهشون ک این و من ریختم یا جایی برای اپلود کردن فیش پرداختی نداره. کسی می تونه کمکم کنه ؟
    سلام،
    وقتي خواهرت پول رو به حساب دانشگاه واريز بكنه، شما خيلي راحت ميتوني با منشي دانشكده تماس بگيري و بگي كه هزينه رو واريز كردي به حسابشون. اينكه نام كسي كه هزينه رو به حساب دانشگاه واريز كرده با نام شما متفاوت باشه براشون مهم نيس، فقط مهم اينه كه بهشون بعد از واريز هزينه بگين كه پول رو ريختين حسابشون. ميتوني از فيش پرداختي هم يه pdf بگيري كه اگه ازت خواستن بهشون بدي.

Junior Member

خیلی ممنوون. فکر کردم چون جایی واسه تایید پرداخت نذاشتن باید تا ددلاین نیومده با مدارکم بفرستم و خیلی استرس گرفتم. چون تو این تاپیک خوندم ک طول می کشه تا تایید مدرک کنند.
    نقل قول نوشته اصلی توسط n85825 نمایش پست ها
    سلام،
    وقتي خواهرت پول رو به حساب دانشگاه واريز بكنه، شما خيلي راحت ميتوني با منشي دانشكده تماس بگيري و بگي كه هزينه رو واريز كردي به حسابشون. اينكه نام كسي كه هزينه رو به حساب دانشگاه واريز كرده با نام شما متفاوت باشه براشون مهم نيس، فقط مهم اينه كه بهشون بعد از واريز هزينه بگين كه پول رو ريختين حسابشون. ميتوني از فيش پرداختي هم يه pdf بگيري كه اگه ازت خواستن بهشون بدي.

Junior Member

سلام
    من میخوام واسه هنر تو پراگ اقدام کنم...کسی اطلاعاتی داره راجع به هزینه هاش و اینکه راحت ویزا میدن واسه خودم و همسر و فرزندم؟؟؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط lahoot نمایش پست ها
    سلام
    من میخوام واسه هنر تو پراگ اقدام کنم...کسی اطلاعاتی داره راجع به هزینه هاش و اینکه راحت ویزا میدن واسه خودم و همسر و فرزندم؟؟؟
    هنر خودش چندین شاخه است . کدوم بخشش ؟ اکثرا به زبان چکیه تا سطح فوق لیسانس و خیلی رقابتی بویژه حوزه ی سینما. یسری اطلاعاتی راجع به دانشگاهها هنر تو پستهای قبلی بوده میتونی پیداش کنی. درمورد هزینه ها زندگی هم کلی نوشته شده تو پستهای قبلی. برای ویزا شنیدم گاهی خوبه گاهی بد. پیشنهاد میکنم اول خودت بیای بعد راه اونا رو هموار کنی که بتونی بیاریشون.

http://www.amu.cz/en دانشگاه هنر در پراگ
    http://english.jamu.cz/ دانشگاه هنر در برنو

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)