صفحه 98 از 204 نخستنخست ... 48888990919293949596979899100101102103104105106107108148198 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 971 تا 980 , از مجموع 2038

موضوع: تحصیل در جمهوری چک

Senior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در جمهوری چک

نقل قول نوشته اصلی توسط chuck_im نمایش پست ها
    سلام دوستان

من رشتم مهندسی شیمی هستش اما نمیخام ادامه بدم و میخام سمت رشته های مدیریت و بیزینس برم. آیا این امکان وجود داره که رشته رو برای ارشد تغییر داد در صورتی که رزومه ی رشته ی قبلیت خوب باشه؟

سپاس
    بله امکانش هست. نگران تغییر رشته نباش

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Houmangh نمایش پست ها
    سلام.
    من با یه استاد در دانشگاه چک تک در پراگ برای دکترا صحبت کردم. بهم گفته اپلای کن. رشتم برق مخابرات هست. خودش گفت بررسی کردم این رشته تحریم نیست.
    میخواستم بدونم از دوستان کسی هست که در چک تک درس بخونه؟
    بحث فاند چطوره ؟ ظاهرا استاد فاند نمیده و وزارت علوم فاند میده. برای هزینه در پراگ کفایت میکنه؟
    استاد گفت اگه دلیل منطقی بیارم، از پرداخت شهریه معاف میشم.
    با سپاس فراوان
    فاند رو وزارت علوم به همه میده ولی مقدارش کمه برای زندگی کافی نیست حدود 300 یورو. حالا دلیل منطقی بیار و واینکه تو پروژه های مختلف همکاری کنی یه پولی دلت میاد

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mojeh نمایش پست ها
    دوستان من صفحات زیادی رو خوندم و اونطور که متوجه شدم در هر صورت بهتره اول برای تحصیل به زبان انگلیسی اقدام کنیم؟ من ترجیحم اینه که رشته ی خودم رو که مرمت بنا بود ادامه ندم ولی نمیدونم امکان تغییر رشته هست یا نه؟
    کسی راجع به این آکادمی اطلاعاتی داره؟
    https://www.umprum.cz/web/en
    مشکلی برای ادامه تحصیل نیست.
    https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...Czech_Republic
    طبق این سایته یه دانشگاه دولتی باسابقه تو علوم هنریه که به نظ دانشگاهه خوبیه. بهر حال اگر فرایند ارسال اپلیکیشن رو طبق روالی که توضیح داده طی کنی مانعی برای عدم پذیرش نیست.
    با خودشونو تماس بگیر

Junior Member

سلام و با تشکر از rezicek
    ببخشین به نظر شما ارشد دانشگاه سن پترزبورگ بهتره یا ارشد پلی تکنیک پراگ رشته عمران شهریه هردو برابره
    فقط سن پترزبورگ 2 ساله است و پراگ 1.5
    رنک دانشگاه در webometrics سن پترزبورگ:907 و پراگ: 267
    دانشگاه سن پترزبورگ خوابگاه میده البته سالی 1000 دلار و پراگ اطلاعی ندارم
    روسیه عضوشینگن نیست ولی چک هست
    نظر شما چیه؟
    ببخشین آیا اطلاع دارین که دانشگاه پراگ خوابگاه میده و با درنظر گرفتن هزینه های زندگی و سطح دانشگاه شما کدوم رو پیشنهاد میدین؟ کدام پل بهتری برای دکتری هستن؟
    ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rezicek نمایش پست ها
    مشکلی برای ادامه تحصیل نیست.
    https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...Czech_Republic
    طبق این سایته یه دانشگاه دولتی باسابقه تو علوم هنریه که به نظ دانشگاهه خوبیه. بهر حال اگر فرایند ارسال اپلیکیشن رو طبق روالی که توضیح داده طی کنی مانعی برای عدم پذیرش نیست.
    با خودشونو تماس بگیر
    خیلی ممنون از راهنماییتون
    پس زبان خیلی تائیری نداره؟ چون اکثرا اینجا گفته بودن که سفارت برای تحصیل به زبان چک پذیرش نمیده

Junior Member

سلام دوستان، من فوق مهندسی شیمی دارم و میخواستم برا دکترا اپلای کنم، چند صفحه قبل رو که خوندم چند نفر نوشته بودن اگه تابعیت فقط ایرانی داشته باشی برا دکترا نمیتونی اقدام کنی، میخواستم بدونم هنوز وضیعت تغییر نکرده و اینکه اگه بخوام اقدام کنم باید مثل بقیه کشور ها اول سوپروایزر پیدا کنم بعد با دانشگاه مکاتبه کنم یا مستقیم میشه با دانشگاه مکاتبه کرد؟ و در اخر میشه لطفا چند تا دانشگاه که مهندسی شیمی داره بگین؟
    متشکرم

نقل قول نوشته اصلی توسط rezicek نمایش پست ها
    فاند رو وزارت علوم به همه میده ولی مقدارش کمه برای زندگی کافی نیست حدود 300 یورو. حالا دلیل منطقی بیار و واینکه تو پروژه های مختلف همکاری کنی یه پولی دلت میاد
    خیلی ممنون از جوابتون
    من میخواستم از شما در مورد هزینه زندگی (فعلا بدون در نظر گرفتن شهریه دانشگاه) در پراگ بپرسم.
    هزینه خونه + خوراک + رفت و آمد در شهر و حداقل سالی یه بار سفر به ایران به کرون چک یا یورو چقدر میشه؟
    باسپاس

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط akbar2014 نمایش پست ها
    سلام و با تشکر از rezicek
    ببخشین به نظر شما ارشد دانشگاه سن پترزبورگ بهتره یا ارشد پلی تکنیک پراگ رشته عمران شهریه هردو برابره
    فقط سن پترزبورگ 2 ساله است و پراگ 1.5
    رنک دانشگاه در webometrics سن پترزبورگ:907 و پراگ: 267
    دانشگاه سن پترزبورگ خوابگاه میده البته سالی 1000 دلار و پراگ اطلاعی ندارم
    روسیه عضوشینگن نیست ولی چک هست
    نظر شما چیه؟
    ببخشین آیا اطلاع دارین که دانشگاه پراگ خوابگاه میده و با درنظر گرفتن هزینه های زندگی و سطح دانشگاه شما کدوم رو پیشنهاد میدین؟ کدام پل بهتری برای دکتری هستن؟
    ممنون
    خوابگاه میده و هزینه اش حول و حوش 1300 تا 3000 یورو سالیه. پاسخ سوالت تو جوابایی که دادی هست من باشم چک رو انتخاب میکنم چنانچه پذیرشش هر دو رو داشته باشم.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mojeh نمایش پست ها
    خیلی ممنون از راهنماییتون
    پس زبان خیلی تائیری نداره؟ چون اکثرا اینجا گفته بودن که سفارت برای تحصیل به زبان چک پذیرش نمیده
    بهر حال سفارت یه مصاحبه ای به زبان انگلیسی ازت میگیره ببینه چقدر بلدی ارتباط برقرار کنی. اگر بخوای به زبان چکی بخونی خب یه سری اطلاعات و مسیری که بشه ازسفارت ویزا گرفت تو پستهای قبلی اومده

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط maliheha نمایش پست ها
    سلام دوستان، من فوق مهندسی شیمی دارم و میخواستم برا دکترا اپلای کنم، چند صفحه قبل رو که خوندم چند نفر نوشته بودن اگه تابعیت فقط ایرانی داشته باشی برا دکترا نمیتونی اقدام کنی، میخواستم بدونم هنوز وضیعت تغییر نکرده و اینکه اگه بخوام اقدام کنم باید مثل بقیه کشور ها اول سوپروایزر پیدا کنم بعد با دانشگاه مکاتبه کنم یا مستقیم میشه با دانشگاه مکاتبه کرد؟ و در اخر میشه لطفا چند تا دانشگاه که مهندسی شیمی داره بگین؟
    متشکرم
    بعد توافق وزارت خونه و دانشگاهها سهل تر گرفتن. اگر رشته ات ارتباطی به موارد هسته ای و اینا نداره خب به نظر نمیاد مشکل تراشی کنن. راجع به سوپروایزو اینا معمولا اطلاعات زمینه کاریشون تو وب سایت دانشکده ها و یا دپارتمانها هست که با استادش تماس بگیری اگر نبود با ریس دانشکده و یا دپارتمان تماس بگیر و بپرس تو زمینه کاری فلان پروژه ای چیزی دارن که بتونی تو مقطع دکترا توش کار کنی و دانشگاههای که شیمی دارن و مشهورن اینان

http://study.vscht.cz/application-procedures
    https://www.natur.cuni.cz/chemistry/study-opportunities
    http://www.mff.cuni.cz/to.en/studium/phd/obory/

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)