صفحه 1 از 8 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 71

موضوع: Plagiarism in SoPs

Banned

پیش فرض Plagiarism in SoPs

گویا در چند سال اخیر دانشگاه های آمریکا نسبت به دزدی ادبی در SOP خیلی حساس شدن و نرم افزارهایی هم واسه تشخیص plagiarism تهیه کردن. نمونش هم همین سایت هست. بنابراین دوستان حواسشون باشه به هیچ وجه از جملات نمونه SOP هایی که در اینترنت وجود دارن و یا SOP کسی که قبلا واسه یک دانشگاهی فرستاده شده استفاده نکنن. همچنین SOP های خودشون را هم در سایتی واسه ویرایش و یا نمونه واسه دیگران آپلود نکنن مگر اینکه قبلش واسه یک دانشگاهی سابمیت کرده باشن. در گذشته مدارک اپلای از جمله SOP به صورت هارد کپی واسه دانشگاه ها ارسال میشد و بنابراین چنین بررسی صورت نمیگرفت ولی الان خیلی راحت میتونن فایل آپلود شده SOP را چک کنن.

پیش فرض پاسخ : Plagiarism in SoPs

اگر یک SOP رو برای چند تا دانشگاه که اپلای کردیم بفرستیم چی ؟! معمولا تا چند کلمه مشابه به عنوان plagiarism محسوب میشه ؟!

Member
    رشته و دانشگاه
    Earthquake Engineering - Iran University of Science and Technology

با احترام به نظر دوستان، شاید عنوان plagiarism صحیح نباشد. SOP ها می توانند شبیه باشند ( یعنی امکان آن محتمل است). ولی تجربه ای که من بعد از خواندن بیش از 100 sop بدست آوردم اینست که درصورتی که حتی بیش از 1000 sop بخوانیم و بعد سعی کنیم sop خود را بنویسیم، مطمئناً مشابه هیچکدام نخواهد بود. ولی در صورت کپی کردن جملات، وضعیت مشخص است. شخصی که مدارک را بررسی می کند، یه اندازه ای در این زمینه مجرب است که با دیدن جملات به کپی بودن یا اصل بودن جملات پی می برد. در صورتی که حرف تازه ای در SOP نباشد، مطمئناً امتیاز مثبتی بدست نمی آید. مثل متن ایمیل به اساتید. هر چند فرمت بسیاری از آنها مشابه است، ولی متن هایی برای اساتید قابل توجه است که صرفاً برای انها نوشته شده اند.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Paradise4 نمایش پست ها
    اگر یک SOP رو برای چند تا دانشگاه که اپلای کردیم بفرستیم چی ؟! معمولا تا چند کلمه مشابه به عنوان plagiarism محسوب میشه ؟!
    خیر، SOP های که خوتون نوشتید که اشکال نداره میتونین یک SOP را به هر چند تا دانشگاهی که میخواین بفرستین. منظورم این بود از SOP دیگران استفاده نکنین. من توی سایت های مختلف خوندم که مورد هایی بوده که بعد چند ترم متوجه شدن و طرف را از دانشگاه اخراج کردن

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Paradise4 نمایش پست ها
    معمولا اتوماتیک یک ریپورت Plagiarism به SoP شما اتچ میشه و کمیته موقع خوندنش، یک نگاه هم به اونجا می اندازه که جملاتی که کپی برداری شده رو مشخص کرده. معمولا این نرم افزارها اونقدر هوشمند هستند که تشابه های کوچک و جملات بسیار معمول (مثلا When I was young) رو ایراد نگیرند. ولی ساختارهای جملات یکسان و استفاده از مترادف ها و ... رو کاملا و به خوبی می تونند تشخیص بدن برای همین همیشه توصیه میشه به هر شکلی که هست حتما متنش رو خودتون بنویسید و از جایی کپی نکنید حتی شاید جمله ای که کپی می کنید اصلا مهم نباشه ولی اون پیام متقلب بودن شخص رو به کمیته منتقل می کنه.

ApplyAbroad Superstar

Cool پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و نمونه های آن

دوستان

اخیرا متوجه شدم تمام مدارکی که از قبیل SOP و Cover letter و حتی پروپوزال می دهیم به دانشگاه از نظر سرقت علمی با نرم افزار چک میشود و اگر بیش از 30 % باشه ریجکت میشیم!

یک برنامه مجانی پیدا کردم در این رابطه خودمان می توانیم قبل از ارسال مدارک چک کنیم که خرابکاری نکرده باشیم خصوصا در SOP که خیلییییییییییییی مهم هست.

To avoid plagiarism, you should always reference correctly according to your institution's guidelines and use Viper. Viper is fast becoming the plagiarism checker of choice, rising over and above other plagiarism checkers, with over 10 billion resources scanned and an easy interface which highlights potential areas of plagiarism in your work. Best of all, it's free!
    Got an essay ready to hand in but need it checking over first?
    To take advantage of our editing services click here
    .

لینک دانلود:
    http://www.scanmyessay.com/viper/Release/ViperSetup.exe
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

Banned

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و نمونه های آن

نقل قول نوشته اصلی توسط Saaaaam نمایش پست ها
    دوستان

اخیرا متوجه شدم تمام مدارکی که از قبیل SOP و Cover letter و حتی پروپوزال می دهیم به دانشگاه از نظر سرقت علمی با نرم افزار چک میشود و اگر بیش از 30 % باشه ریجکت میشیم!

یک برنامه مجانی پیدا کردم در این رابطه خودمان می توانیم قبل از ارسال مدارک چک کنیم که خرابکاری نکرده باشیم خصوصا در SOP که خیلییییییییییییی مهم هست.

To avoid plagiarism, you should always reference correctly according to your institution's guidelines and use Viper. Viper is fast becoming the plagiarism checker of choice, rising over and above other plagiarism checkers, with over 10 billion resources scanned and an easy interface which highlights potential areas of plagiarism in your work. Best of all, it's free!
    Got an essay ready to hand in but need it checking over first?
    To take advantage of our editing services click here
    .

لینک دانلود:
    http://www.scanmyessay.com/viper/Release/ViperSetup.exe
    ممنون از شما. این نرم افزار فقط سایت های اینترنتی را چک میکنه و به دیتابیس دانشگاه ها که از همه مهمتره دسترسی نداره. من sop یکی از دوستام که 2 سال پیش پذیرش گرفته را چک کردم نیاورد.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط rezaafshari نمایش پست ها
    ممنون از شما. این نرم افزار فقط سایت های اینترنتی را چک میکنه و به دیتابیس دانشگاه ها که از همه مهمتره دسترسی نداره. من sop یکی از دوستام که 2 سال پیش پذیرش گرفته را چک کردم نیاورد.
    دوست خوب در قسمت تنظیمات برنامه نوع فایل را باید تنظیم کنید مثلا SOP و یا COVER LETTER بعد از دیتابیس های آنلاین چک میکنه دقیقا حرف شما درست است و نمی تونه از انهایی که سالهای پیش ارسال شده به دانشگاه ها چک کنه هدف این برنامه عدم کپی کردن SOP های موجود در اینترنت هست من هم فکر می کنم دانشگاه ها هم همین مد نظرشون باشه و گرنه غیر ممکنه با همه اپلیکنتهای سالهای قبل خودشون چک کنند هزینه سرسام اوری داره این برنامه ها خیلی بکارشون میاد!
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

Banned

دوست خوب در قسمت تنظیمات برنامه نوع فایل را باید تنظیم کنید مثلا SOP و یا COVER LETTER بعد از دیتابیس های آنلاین چک میکنه دقیقا حرف شما درست است و نمی تونه از انهایی که سالهای پیش ارسال شده به دانشگاه ها چک کنه هدف این برنامه عدم کپی کردن SOP های موجود در اینترنت هست من هم فکر می کنم دانشگاه ها هم همین مد نظرشون باشه و گرنه غیر ممکنه با همه اپلیکنتهای سالهای قبل خودشون چک کنند هزینه سرسام اوری داره این برنامه ها خیلی بکارشون میاد!
    چون الان SOP ها به صورت فایل پی دی اف در اختیار دانشگاه ها قرار میگیره خیلی راحت میتونن چک کنن و این کار را هم حتما انجام میدن، مگر اینکه sop را اسکن (با کیفیت بالا) و بعدش پی دی اف کرد که دیگه فکر نکنم اینقدر الاف باشن که OCR کنن

ApplyAbroad Guru

نه دوست عزیز ابدا غیرممکن نیست. بسیاری از دانشگاهها از سرویس سایت turnitin برای کنترل plagiarism استفاده میکنند که اجازه میده هر چیزی از SOP و رزومه تا تمرینات کلاسی دانشجوها را به دیتابیس این سایت آپلود کنند. در اینصورت مثلا اگر تمرین درس ریاضی دانشگاه کالیفرنیای یک دانشجو به turnitin آپلود شده باشه و اون دانشجو تمرینش رو به رفیقش بده که فرضا به دانشگاه تورنتو بده سایت turnitin مچش رو میگیره ولو اینکه روی اینترنت عمومی هم نگذاشته باشه.

صفحه 1 از 8 12345678 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)