صفحه 4 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 71

موضوع: Plagiarism in SoPs

پیش فرض پاسخ : Plagiarism in SoPs

یه موضوع دیگه هم هست و اون اینه که ما sop رو به صورت pdf برای دانشگاه های مختلف آپلود می کنیم و اگر قرار باشه این نرم افزار ها همه چیزو بگردن و تقلب در نظر بگیرند اون هم دیتکت می شد!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط manelzzz نمایش پست ها
    یه موضوع دیگه هم هست و اون اینه که ما sop رو به صورت pdf برای دانشگاه های مختلف آپلود می کنیم و اگر قرار باشه این نرم افزار ها همه چیزو بگردن و تقلب در نظر بگیرند اون هم دیتکت می شد!
    1) شرط اینکه نرم افزار turnitin مشابهت رو تشخیص بده اینه که فایل موردنظر یا در بخش پابلیک اینترنت وجود داشته باشه یا توسط کسی به دیتابیس turnitin آپلود شده باشه. مثلا در بسیاری از دانشگاههای تمرینات کلاسی رو به این دیتابیس آپلود میکنند. ایمیل های شخصی شما نه پابلیک است و نه به turnitin آپلود میشود بنابراین هیچ وقت مشکلی ندارد. در مورد SOP های سابمیت شده به چند دانشگاه، بستگی داره به اینکه آیا این دانشگاهها SOP شما رو به این دیتابیس بفرستند با نه. در این مورد ممکنه دانشگاهها سیاست مختلفی داشته باشند. ولی اساسا هدف اینه که کپی های پابلیک اینترنت رو چک کنند.

2) در مورد SOP اصولا self-plagiarism خیلی مهم نیست یعنی نوشته خودتان را میتوانید کپی کنید. در نتیجه اگر اسمتان بالای SOP باشد مشکلی پیش نمیاید. اگر نرم افزار مشابهتی اعلام کند مسئولان پذیرش چک میکنند و تشخیص میدهند که هر دو SOP متعلق به یک نفر است. نگران حجم کار هم نباشید چون برای همه متقاضیان که قرار نیست متن ریپورت را چک کنند؛ فقط کسانی که درصد بالایی نشان داده اند. اگر هم بدلیل کپی بودن SOP بخواهند ردتان کنند معمولا به شما اطلاع میدهند و توضیح میخواهند و میتوانید مساله را برایشان حل کنید.

Member keivan68 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    برق شریف / کنترل

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    1) اگر هم بدلیل کپی بودن SOP بخواهند ردتان کنند معمولا به شما اطلاع میدهند و توضیح میخواهند و میتوانید مساله را برایشان حل کنید.
    دوست عزیز شما موردی از اینی که گفتید سراغ دارید؟ یعنی اینکه طرف را خواسته باشند که در مورد کپی بودن SOP اش توضیح بدهد؟

Member choogi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science, Staffordshire(APIIT)

این مقاله جالبیه در این رمینه کلیک کنید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط keivan68 نمایش پست ها
    دوست عزیز شما موردی از اینی که گفتید سراغ دارید؟ یعنی اینکه طرف را خواسته باشند که در مورد کپی بودن SOP اش توضیح بدهد؟
    بله من موردی در کانادا دیدم که به استادش اطلاع داده بودند و توضیح خواسته بودند.

Senior Member alpachino10 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. Electrical Engineering

دوستان، من توی فروم های خارجی که مخصوص زبان هستن گاهی جملاتی که رو که در موردشون شک دارم میزارم تا افرادی که نیتیو هستن اشکالاتش رو بر طرف کنن. ممکنه بعدا برام مشکلی ایجاد بشه؟ یعنی نرم افزار بیاد و اون جملات رو دیتکت کنه و کارم دستم بده؟
    FAQ آزادسازی مدرک از طریق عدم کاریابی
    When I was a little boy, I used to pray every night for a new bicycle. Then I realized, the Lord, in his wisdom, doesn’t work that way. So I just stole one and asked Him to forgive me! -Emo Philips

Member choogi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science, Staffordshire(APIIT)

نقل قول نوشته اصلی توسط alpachino10 نمایش پست ها
    دوستان، من توی فروم های خارجی که مخصوص زبان هستن گاهی جملاتی که رو که در موردشون شک دارم میزارم تا افرادی که نیتیو هستن اشکالاتش رو بر طرف کنن. ممکنه بعدا برام مشکلی ایجاد بشه؟ یعنی نرم افزار بیاد و اون جملات رو دیتکت کنه و کارم دستم بده؟
    بله امکانش هست؛ یکی از جاهایی Turnitin میگرده واسه سیمیلاریتی خود اینترنت هست علاوه بر دیتابیس خودش؛ بهتزه یا بصورت فایل اتچ بزارید و یا اینکه بعد از یه مدتی پستتون رو پاک کنید. گرچه وجود 5 6 جمله تو 3 صفحه کاملا طبیعی هست.

Senior Member alpachino10 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط choogi نمایش پست ها
    بله امکانش هست؛ یکی از جاهایی Turnitin میگرده واسه سیمیلاریتی خود اینترنت هست علاوه بر دیتابیس خودش؛ بهتزه یا بصورت فایل اتچ بزارید و یا اینکه بعد از یه مدتی پستتون رو پاک کنید. گرچه وجود 5 6 جمله تو 3 صفحه کاملا طبیعی هست.
    متشکرم. آخه مشکل این جا ست که فقط تا مدت کوتاهی میشه پست رو ادیت کرد. بعدش دیگه امکانش رو بهم نمیده. اگر هم به صورت فایل اتچ بزارم دیگه باز کسی حال نداره بیاد فایلو دانلود کنه و جوابمو بده.
    FAQ آزادسازی مدرک از طریق عدم کاریابی
    When I was a little boy, I used to pray every night for a new bicycle. Then I realized, the Lord, in his wisdom, doesn’t work that way. So I just stole one and asked Him to forgive me! -Emo Philips

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط alpachino10 نمایش پست ها
    سلام
    تا اونجا که من میدونم کاری که نرم افزارها میکنن بیشتر اینه که کلیت متن رو از نظر ساختار و جملات جملات چک میکنند و و جود چند جمله تکراری مهم نیست. خیلی نگران این مساله نباشید. من خودم چنیدن SOP یکسان برای دانشگاه های مختلف و رشته های مختلف فرستادم اگه قرار بود نرم افزار پیدا کنه باید میکرد. قضیه اینه که برای اثبات کپی پیست نوشته شما باید متقاعد کننده باشه مه شما این متن رو از یه منبع مشخص دیگه کپی کردید.
    موفق باشید

Junior Member

سلام

ببخشید چجوری میتونیم خودمون SOP رو چک کنیم که کپی نباشه؟ دوستان تو پستهای قبلی Turnitin رو معرفی کردند ولی من تو سایتش جایی برای چک کردن SOP پیدا نکردم حتی با لحاظ پرداخت هزینه. ممنون میشم دوستان اگر یک سرویس معتبر برای چک کردن میشناسن معرفی کنن. هزینشم موردی نداره.

سپاسگزارم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)