صفحه 7 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 71

موضوع: Plagiarism in SoPs

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : Plagiarism in SoPs

نقل قول نوشته اصلی توسط blueearth نمایش پست ها
    همه داشنگاه ها SOP ها رو نگه نمیدارن احتمالا داشنگاهی که انتخاب کردید ا معدود دانشگاهایی هست که بانک اس او پی داره
    دانشگاه شما اس او پی شما نسبت به بانک اطلاعتی خودش سنجیده بنابراین اون نرم افزار زیاد کمککتون نمیکنه 9 درصد چیزی نیست!
    دانشگاهها معمولا بانک SOP نگه نمیدارند. احتمالا با turnitin چک کرده اند.

نقل قول نوشته اصلی توسط nikoo_sahar نمایش پست ها
    سلام دوستان
    امروز دانشگاهی تو کانادا sop من را بعلت plagiarism رجکت کرده و گفته دوباره بنویس. من تا حد ممکن سعی کرده بودم از جایی کپی نکنم ولی همیشه اصطلاحات و جملاتی هستند که در همه sop ها تکرار می شوند. حتی پاراگراف هایی که در مورد تحصیلات و سابقه کار واهداف اینده هستند فرمت یکسانی دارند. الان sop را با viper چک کردم و 9% plagiarism را تعیین کرد. الان 2 سوال دارم.
    1) این برنامه چه میزان قابل اطمینان است و این 9% درست است؟
    2) بهتر است کل sop را تغییر دهم یا همان بخش های کپی شده را؟
    ممنمون از راهنماییتان.
    ببخشید اسم دانشگاه می تونید بگید که حواسمون باشه

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط meysamarjmand نمایش پست ها
    ببخشید اسم دانشگاه می تونید بگید که حواسمون باشه
    الان بیشتر دانشگاهها SoP را برای plagiarism چک می کنند. همیشه حواستون باشه

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    الان بیشتر دانشگاهها SoP را برای plagiarism چک می کنند. همیشه حواستون باشه
    دانشگاه regina

Junior Member

دانشگاهها معمولا بانک SOP نگه نمیدارند. احتمالا با turnitin چک کرده اند.
    ببخشید این turnitin که فرمودید چیه؟ نحوه عملکردش چه جوریه؟ درواقع من متوجه نمیشم که چک کردن plagiarism بر این اساسه که از روی SOP های دیگران کپی نشه یا اینکه کلا از اینترنت هم استفاده نشه؟
    مثلا من توی متنم برای توضیح بعضی مفاهیم یا حرفام از بخشی از ساختار جملاتی که توی مقالات یا اینترنت دیدم استفاده کردم، آیا این هم مشکل سازه؟ یعنی ساختار قشنگ جملاتی که می بینیم رو استفاده نکنیم؟
    میشه دوستان با جزییات در مورد دزدی ادبی در sop توضیح بدن که اصلا چه چیزایی رو شامل میشه؟

ApplyAbroad Veteran

http://turnitin.com

http://en.wikipedia.org/wiki/Turnitin

راهنمای آموزشی در یوتیوب و در سایت نرم افزار موجود هست

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Nikkou نمایش پست ها
    ببخشید این turnitin که فرمودید چیه؟ نحوه عملکردش چه جوریه؟ درواقع من متوجه نمیشم که چک کردن plagiarism بر این اساسه که از روی SOP های دیگران کپی نشه یا اینکه کلا از اینترنت هم استفاده نشه؟
    مثلا من توی متنم برای توضیح بعضی مفاهیم یا حرفام از بخشی از ساختار جملاتی که توی مقالات یا اینترنت دیدم استفاده کردم، آیا این هم مشکل سازه؟ یعنی ساختار قشنگ جملاتی که می بینیم رو استفاده نکنیم؟
    میشه دوستان با جزییات در مورد دزدی ادبی در sop توضیح بدن که اصلا چه چیزایی رو شامل میشه؟
    از اول همین تاپیک را بخوانید توضیح داده شده است. کپی کردن جملات از اینترنت هم plagiarism است.

Junior Member

سلام بچه ها من نمیدونستم انقد حساسن sop ایم رو با یه افزونه گوگل کروم Grammarly Spell Checker & Grammar Checker چک کردم و اسمم رو ننوشته بودم روش، آیا ممکنه وقتی چک میکنن sop ایم موجود باشه و سرقت محسوب بشه؟
    خیلی نگرانم ممنونم که جواب میدید

Banned

از اول همین تاپیک را بخوانید توضیح داده شده است. کپی کردن جملات از اینترنت هم plagiarism است.
    این جور که شما میفرمایید باید یه جمله خلق کنیم که هیچکی تا حالا نگفته باشه. البته منم موافقم که نباید از جملات کپی کرد ولی اگر جملاتتون مشابه باشه فکر نکنم مشکلی پیش بیاد، مگه همشون مشابه یک یا دو منبع مشخص باشه.
    به نظر من اینجوری نیست چون هر جمله ای رو که می نوسید اگر تو گوگل سرچ کنید مشابه اون هست گاهی اوقات بیشتر از یک میلیون بار هم تکرار شده است.
    مهم اینه که متنی که مینویسید شخصی باشه. یعنی یه SOP پیدا نکنید و تغییرش بدید.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط sportfa نمایش پست ها
    این جور که شما میفرمایید باید یه جمله خلق کنیم که هیچکی تا حالا نگفته باشه. البته منم موافقم که نباید از جملات کپی کرد ولی اگر جملاتتون مشابه باشه فکر نکنم مشکلی پیش بیاد، مگه همشون مشابه یک یا دو منبع مشخص باشه.
    به نظر من اینجوری نیست چون هر جمله ای رو که می نوسید اگر تو گوگل سرچ کنید مشابه اون هست گاهی اوقات بیشتر از یک میلیون بار هم تکرار شده است.
    مهم اینه که متنی که مینویسید شخصی باشه. یعنی یه SOP پیدا نکنید و تغییرش بدید.
    نرم افزارهایی که Plagiarism رو چک می کنند این چیزها رو متوجه می شوند. مثلا جمله زیر:

After graduating with a Biology degree from University of X

ممکنه در صدها SOP باشه و چیز خاصی نیست، ولی جمله:

I soon realized that, although I enjoy handling the complex equipment and processing the results, I am not going to be satisfied with carrying out routine procedures under the direction of others.

اگه در چند SOP باشه مشخصه کپی شده.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)