صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 30

موضوع: تجربیات زندگی در فرانسه

Member Rezaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Information Technology IAUM

پیش فرض پاسخ : تجربیات زندگی در فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط nimaK نمایش پست ها
    اتفاقا دوست داشتم اینجا یک طرح بحثی هم بکنم.ببینید به طور کلی هزینه های تحصیل در فرانسه،آلمان و فنلاند و نروژ رایگان است.هزینه ی زندگی را به طور متوسط برای یک آدم کم-خرج سالی 10000 یورو بگیریم!حالا بیاییم استرالیا و انگلستان را وارد گود مقایسه کنیم.هم هزینه تحصیل دارند هم هزینه زندگی!آن هم از نوع قشنگش!:-)نیازی به گفتن هزینه ها نیست همه در جریان هستند...
    طبیعی است که بگوییم یک دانشجوی اینترنشنال بیشتر ترجیح می دهد در آلمان و فرانسه ساکن و مشغول به تحصیل شود تا بریتانیا و استرالیا!اما با مقایسه به آمار سایتهای معتبر مثل کیو اس وورلد چیزی که دستگیرمان می شود دقیقا نقطه ی مقابل اینهاست.این وبسایت آشنا درصد دانشجوی اینترنشنال در پاریس را 17 درصد،برلین را 16% و در نهایت تعجب لندن را 33% و از آن عجیب تر ملبورن را نزدیک به 40% برمی شمارد!!!!در اینجا یکجای کار ایراد دارد؟به نظر نمی رسد؟

در نظر بنده لابد چیزهایی هست که حتی خارجی ها هم لندن را بیشتر از پاریس می پذیرند!در صورتی که هزینه نداشتن دانشگاه معقول تر به نظر می رسد!تشریح شما تا حدودی بخشی از این مساله را برایم روشنتر کرد...مقسی:-)
    دلیل این موردی که فرمودید بیشتر مربوط به زبان تدریس هستش
    معمولا کشورهای انگلیسی زبان بیشتر مورد استقبال قرار میگیرند

Junior Member

با سلام به همگی

من پاییز امسال به فرانسه اومدم و خب طبیعیه که به اندازه بقیه دوستان اطلاعات ندارم ولی اطلاعاتی که تا الان دارم رو باهاتون درمیون میذارم. امیدوارم که توی تصمیم گیریتون کمک کنه.
    اینجا توی فرانسه شهر به شهر فرهنگ و شرایط و هزینه های زندگی فرق می کنه, ولی در کل اصلن روی 7500 یورویی که سفارت میخواد حساب نکنین چون هزینه زندگی بیشتر ازین حرفاست البته بستگی به نحوه ی هزینتون هم داره.
    در خصوص کار کردن هم زمان با تحصیل در دوره ی مستر اصلن بهش فکر نکنین چون درس ها بهتون این اجازه رو نمی ده. و اکثر دانشگاه ها هم درس ها رو طوری در طول هفته برنامه ریزی می کنن که در تمام طول هفته کلاس خواهید داشت و در نتیجه امکان کار پیدا کردن با این برنامه زمانی نامنظم وجود نداره.
    در خصوص اخذ ویزا هم باید بگم که امسال تقریبن به همه ویزا دادن حتی یکی از دوستانی که توی امتحان زبان باهاش آشنا شدم با سطح A2 برای مستر 2 ویزا گرفت. در صورتی که سال بیش بیشتر از 70 درصد افراد ویزاشون رد شده بود اونطور که من شنیدم.
    زیبایی های اینجا و مخصوصن پاریس دفعه ی اول جالبه ولی ازونجا به بعد براتون طبیعی میشه و در مورد فرانسه احساس دلتنگی برای خونواده خیلی کم خواهد بود چون هم بافت شهری و مردمانش خیلی به ایران شبیه هست و هر پی به سمت شمال اروپا می رید این دلتنگی برای خانواده و ایران بیشتر میشه. من به شخصه تا حالا سه مرتبه پاریس رفتم ولی تا حالا ایفل هم نرفتم ببینم.
    زندگی در فرانسه رو خیلی برای خودتون افسانه ای نکنین همونطور که باقی دوستان هم گفتن اینجا هم مشکلات خودش رو داره و دولت و حکومت با نحوه ی خودشون سر ملت رو کلاه می ذارن.
    به قول یکی از دوستان اینجا دولت با قانون سر ملت رو کلاه میذاره. مشکلات مثل ایرانه ولی در سطح متفاوت.
    در خصوص آب و هوا هر چی به سمت جنوب شرقی حرکت کنین هوا به ایران شبیه تره ولی سمت شمال یا جنوب شرقی به شدت سرد و یا مثل پاریس مدام بارونیه.
    اصولن لباساتون رو که بشورید زودتر از یک روز و نیم خشک نخواهد شد. و اکثرن چون هوا بارونی و یا ابری آهن بدنتون تضعیف میشه در نتیجه از استفاده مواد غذایی مناسب نباید فراموشتون بشه.
    در خصوص دیگر مواد غذایی هم تقریبن همه چی اینجا پیدا میشه در نتیجه از ایران مواد خوراکی با خودتون نیارین . البته قرقوروت نمی تونین پیدا کنین خب.
    در دانشگاه اصولن با هزینه سه یورو می تونین ظهر ها غذا بخورین و اگر هم ساندویچ بخواین می تونین کمتر پیدا کنین ولی غذای سلف همچنان کیفیتش مثل ایران بده.
    مسله بعدی در خصوص نظافت شخصی: اینجا تقریبن باید صبح و شب یک بار دوش بگیرین چون به شدت هوا مرطوبه و هر پیراهن یا تی شرت حداکثر یک روز استفاده میشه و بعدش باید بشورینش. ولی یک مشکلی که هست مخصوصن در پاریس اینکه منزل مسکونی و یا خوابگاهی که خواهید داشت یا حمام نداره و یا مشترک با چند نفره , همینطور برای توالت.
    در جاهایی مثل پاریس و یا شهر های بزرگ حتمن بعد از پیاده شذن از مترو یا اتوبوس دستاتون رو با ضدعفونی کننده ها بشورید (در برخی ایستگاه ها می تونین با ده سنت بخرین) به علت اینکه مهاجر و مخصوصن آفریقایی اینجا زیاده و شدت بیماری های واگیر دار بالاست.
    در مکان های عمومی حدالامکان از توالت استفاده نکنین و اگر خواستید استفاده کنین حدالمکان نشینید و اگر مجبور به نشستن شدید کلی دستمال کاغذی قبلش بذارید و مهمتر اینکه قبل از انجام کارتون داخل چاه رو کلی دستمال کاغذی بندازین که آب های داخل ترشح نشه روی بدنتون پون اینجا یکی از بیماری های رایج قارچ دور اندام تناسلی و یا باسن هستنش.
    در خصوص مصرف آب آشامیدنی ترجیحن از آب شیر استفاده نکنین چون اصولن از آب رودخونه ها استفاده میشه و کلی مواد شیمیایی استفاده میشه برای از بین بردن مواد مضر اون در نتیجه بی زحمت باید آب معدنی بخرین.
    اینجا نهایتن بعد از هفت شب تمام مغازه ها و سوپر مارکت ها به جز کافه ها و رستوران ها تعطیل میشن و همه میرن خونه هاشون. در نتیجه به فکر خرید بعد از ساعت هفت شب نباشین.
    در خصوص بیمه هم اینجا در حالت عادی وقتی بیمه می کنید خودتون رو بیمه هفتاد درصد از هزینه های درمانتون رو میده (بستگی به قیمت بیمه ای که میخرین هم داره) ولی همه ی بیمه ها یک امکان دارن به نام mutuel که حتمن بهتون پیشنهاد می کنم این رو هم بخرین همراه با بیمتون. درسته چند یورو ماهانه بیشتر باید پرداخت کنین ولی می ارزه که صد در صد تحت بیمه باشین و بیمه ی درمانیتون 100 درصد باشه.
    من به شخصه اینجا با ایرانی بودنم به مشکل نخوردم تا حالا. اینجا ما تو کلاسمون فقط چهار نفر فرانسوی داریم و اکثرن عرب هستن و چینی.
    اینجا نژاد پرستی جرم محسوب میشه و نمی تونین اصولن حرفی بزنین ولی عربها اینجا رو تا حد زیادی به گند کشیدن و هر روز یک خبر جنجالی از عرب ها و یهودی ها اینجا خواهید شنید. در نتیجه از ایرانی بودنتون اصلن نترسین و روی اینکه عرب نیستین تاکید کنین البته نه با عرب ها.
    مسلمونای اینجا اغلب از نوع سلفی هستن با ریش های بلند. اولن نترسین دومن حدالامکان دوری کنین از بحثای مذهبی باهاشون ولی بینشون آدم های خوبی هم پیدا می تونین بکنین.
    یک نکته که یادم اومد الان اینکه از رفتن به شهر مارسی جدن خودداری کنین چون به شدت کثیفه و به گند کشیده شده.
    شرمنده که من همین طوری هر چی یادم میاد رو میگم و ازین شاخه به اون شاخه می پرم.
    در خصوص آدم ها و صحبت باهاشون مراقب باشید چون به شدت فضولن و از اطلاعاتی که میدین سوء استفاده خواهند کرد تا جایی که اینجا 80 درصد خونواده هایی که اداره مالیات پدرشون رو در میاره بر اثر خبرچینی همسایه هاشون اتفاق میوفته. مخصوصن در خصوص وضعیت مالیتون جز درجاهایی مثل بانک و غیره با کسی صحبت نکنین.
    قبل از اومدن حتمن زبان انگلیسیتون هم خوب کنید . گر چه اینجا بهش احتیاجی پیدا نمی کنین چون ملت نمی تونن انگلیسی حرف بزنن ولی استادا روتون حساب دیگه ای می کنن و براتون احترام خاصی قایل میشن و تا حدودی اینجا انگلیسی حرف زدن کلاس محسوب میشه و برای کار پیدا کردن در آینده یک مزیت مهم.
    و در نهایت اینجا رو خیلی مدینه فاضله تصور نکنین مخصوصن پاریس رو . نمی دونم چرا امسال پاریس رو به عنوان بهرین شهر دانشجویی توی دنیا انتخاب کردن ولی به هر حال بهترین دانشگاه های فرانسه توی پاریس هستش و اجتناب ناپذیر ولی به شخصه خوشحالم که پاریس نیستم و ازون شلوغی و اون همه صدای بوق نجات پیدا کردم.

سلام دوستان. من لیسانس مکانیک طراحی جامدات از دانشگاه آزاد تهران دارم با معدل 16 . راستش پایان نامه خوبی ارائه ندادم و رزومه خوبی هم ندارم. تصمیم گرفتم ارشد یه دانشگاه خوب دولتی توی تهران بگیرم که نتونستم . با این کار میخواستم شانسم برای گرفتن پذیرش بیشتر بشه ولی بعدا فهمیدم که امریکا از مقطع فوق پذیرش گرفتن بهتره . میخواستم بدونم بین اروپا( فرانسه و اسپانیا و ایتالیا) و امریکا کدوم بهتره؟ احساس میکنم این سه تا اروپایی خیلی ایرانی پسند هستند. من میخوام که بتونم کار پیدا کنم ، حقوق خوب داشته باشم و زندگی ارام. دوستان راهنمایی بفرمایند من چیکار کنم . ارشد ایران بگیرم بهتره یا نه؟ و اینکه چون این پست فرانسه است ، فرانسه بهتره یا آمریکا؟ با تشکر.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    زبانشناسی، دانشگاه پاریس-دیدرو (پاریس 7)

نقل قول نوشته اصلی توسط hamedelon نمایش پست ها
    سلام دوستان. من لیسانس مکانیک طراحی جامدات از دانشگاه آزاد تهران دارم با معدل 16 . راستش پایان نامه خوبی ارائه ندادم و رزومه خوبی هم ندارم. تصمیم گرفتم ارشد یه دانشگاه خوب دولتی توی تهران بگیرم که نتونستم . با این کار میخواستم شانسم برای گرفتن پذیرش بیشتر بشه ولی بعدا فهمیدم که امریکا از مقطع فوق پذیرش گرفتن بهتره . میخواستم بدونم بین اروپا( فرانسه و اسپانیا و ایتالیا) و امریکا کدوم بهتره؟ احساس میکنم این سه تا اروپایی خیلی ایرانی پسند هستند. من میخوام که بتونم کار پیدا کنم ، حقوق خوب داشته باشم و زندگی ارام. دوستان راهنمایی بفرمایند من چیکار کنم . ارشد ایران بگیرم بهتره یا نه؟ و اینکه چون این پست فرانسه است ، فرانسه بهتره یا آمریکا؟ با تشکر.
    سلام. ببین! به روش رد گزینه جلو میریم: اگر میخوای کار پیدا کنی اونم با حقوق خوب و زندگی آرامی هم داشته باشی، اولین گزینه ای که حذف میشه شهر زیبای پاریسه.
    زندگی پر استرس و پر حاشیه؛ زندگی دانشجویی اینقدر حاشیه داره که مثلاً خود من امسال هر کاری کردم جز درس خوندن!
    کار رو که فکرشو نکن، یک درصد هم پیدا بشه درآمدش خوب نیست.

شهرهای دیگۀ فرانسه رو من توشون زندگی نکردم ولی خب آرامش بیشتری طبعاً میتونی داشته باشی تو خیلی از شهرستانها (به جز مارسی و ...) ولی از کار خبری نیست. از پاریس هم بدتره اوضاع.

در مورد ایتالیا و اسپانیا هم اینطور که من شنیدم اوضاعشون از فرانسه هم داغون تره. اسپانیا کسی نمیشناسم رفته باشه. ولی در مورد ایتالیا همینو میگن.
    و خب من اینجا ایتالیایی ها و اسپانیایی ها رو که میبینم اینقدر خوشحال و راضی و شادمانن که با خودم میگم اوه اوووه ببین دیگه اوضاع کشورای خودشون چقدر خرابه.

Junior Member

سلام
    من دانشجوی سال آخر مدیریت بازرگانی هستم.میخوام ارشدم رو تو زمینه توریسم و هتلداری بخونم.این رشته تو کشورهایی مثل فرانسه آمریکا استرالیاو... پیشرفت خوبی داره و در ایران جایگاه و رشد بسیار ضعیفی داره.به همین دلیل با توجه به هزینه های پایین تحصیل در فرانسه و پیشرفت این صنعت در این کشور انتخابش کردم.تو جستجوهایی که داشتم با دانشگاه jean monnet آشنا شدم که در شهر Saint-Étienne هست.شنیدم که هزینه مسکن در این شهر نسبت به سایر شهرهای فرانسه پایین تره.کسی در مورد هزینه های زندگی تو این شهر اطلاعاتی داره؟ میشه کار دانشجویی پیدا کرد و آیا با درآمد کار دانشجویی میشه هزینه های زندگی و تحصیل رو پرداخت کرد؟ ضمنا با توجه به صحبتتون در مورد برنامه فشرده مقطع ارشد، برنامه کلاس های ارشد جوری هست که فرصت کار کردن رو داشته باشم؟
    ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    تصویربرداری سلولی - دانشگاه Rouen

سلام
    خواستم منم از تجربیاتم بگم!

- من قبل از اینکه بیام به شدت نگران هزینه ها بودم. اما اون چیزی که شنیده بودم و تو سایت ها خوندم زمین تا اسمون فرق داره!به نظر من خرج اینجا واقعا واقعا بستگی به خود آدم داره و بستگی به شهرتون. شهرای حومه خیلی ارزونتره. مهمترین چیز اینه که زرنگ باشین و سریع مغازه های ارزون و کلا راهکارهای کم کردن خرج رو پیدا کنید. (از طریق بچه هایی که هستن اینجا).
    من تو شهر قوان (نزدیک پاریس) هستم و با اجاره خونه 300 تا و کلیه ی هزینه هام ماهی 400تا خرج میکنم. (بلکه کمتر!) در صورتی که قبلا بهم میگفتن حداقل 600 تا خرجت میشه که با سختی زندگی کنی.. مثلا خیلی ها غذای سه یورویی یونی رو میخورن اینجا. که به نظر من نه تنها به صرف نیست بلکه بد مزه هم هست! اگه خودتون غذا درست کنید و از فروشگاه های ارزون مثل یو و کقفوق خرید کنید هفته ای 10 یا 12 یورو خرج خوراک میشه.. (البته تو شهر من). اینارو گفتم که نا امید نشه کسی. چون بستگی به خودتون داره و شهری که انتخاب میکنید!

- در مورد کار هم همونطور که دوستان گفتن انقدر دانشگاه کلاسا رو بد میذاره که وقت نمیشه.. فقط شنبه یکشنبه ها میتونین کار دانشجویی کنین. که تو شهر من 250تایی میتونین در بیارین.

- به نظر من مهمترین سختی اینجا زبانشون هست. و سختی کمی هم نیست! ارتباط با هم کلاسی ها، استاد، و فهمیدن درس.. که به نظر من راهکارش اینه که از قبل تو اینترنت یا از طریق رفرنس ها یی که از استادتون میگیرین به زبان انگلیسی یا حتی فارسی راجع به اون مبحث پیش مطالعه کنید و بعد سر کلاس برید. یا از همکلاسی هاتون بخواین براتون اروم اروم توضیح بدن!

- از نظر دلتنگی و اینام انقدر سرتون شلوغ میشه که یادتون میره!)

* باز هم تاکید میکنم که شهر به شهر، دانشگاه به دانشگاه مشکلات و هزینه ها متفاوته! درکل مهمترین چیز اینه که از قبل اطلاعاتتون رو راجع به همه چی بالا ببرین. از خرج اون شهر و کارایی که بعد از ورود باید انجام بدین( مث باز کردن حساب بانکی، کف و اوفی و ..) و ثبت نام یونی و پیدا کردن کارورزی با بهترین حقوق و ... این کارو از طریق چند نفر از بچه هایی که تو اون شهر هستن انجام بدین.

Junior Member

Cool پاسخ : تجربیات زندگی در فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط benicho نمایش پست ها
    با سلام به همگی

من پاییز امسال به فرانسه اومدم و خب طبیعیه که به اندازه بقیه دوستان اطلاعات ندارم ولی اطلاعاتی که تا الان دارم رو باهاتون درمیون میذارم. امیدوارم که توی تصمیم گیریتون کمک کنه.
    اینجا توی فرانسه شهر به شهر فرهنگ و شرایط و هزینه های زندگی فرق می کنه, ولی در کل اصلن روی 7500 یورویی که سفارت میخواد حساب نکنین چون هزینه زندگی بیشتر ازین حرفاست البته بستگی به نحوه ی هزینتون هم داره.
    در خصوص کار کردن هم زمان با تحصیل در دوره ی مستر اصلن بهش فکر نکنین چون درس ها بهتون این اجازه رو نمی ده. و اکثر دانشگاه ها هم درس ها رو طوری در طول هفته برنامه ریزی می کنن که در تمام طول هفته کلاس خواهید داشت و در نتیجه امکان کار پیدا کردن با این برنامه زمانی نامنظم وجود نداره.
    در خصوص اخذ ویزا هم باید بگم که امسال تقریبن به همه ویزا دادن حتی یکی از دوستانی که توی امتحان زبان باهاش آشنا شدم با سطح A2 برای مستر 2 ویزا گرفت. در صورتی که سال بیش بیشتر از 70 درصد افراد ویزاشون رد شده بود اونطور که من شنیدم.
    زیبایی های اینجا و مخصوصن پاریس دفعه ی اول جالبه ولی ازونجا به بعد براتون طبیعی میشه و در مورد فرانسه احساس دلتنگی برای خونواده خیلی کم خواهد بود چون هم بافت شهری و مردمانش خیلی به ایران شبیه هست و هر پی به سمت شمال اروپا می رید این دلتنگی برای خانواده و ایران بیشتر میشه. من به شخصه تا حالا سه مرتبه پاریس رفتم ولی تا حالا ایفل هم نرفتم ببینم.
    زندگی در فرانسه رو خیلی برای خودتون افسانه ای نکنین همونطور که باقی دوستان هم گفتن اینجا هم مشکلات خودش رو داره و دولت و حکومت با نحوه ی خودشون سر ملت رو کلاه می ذارن.
    به قول یکی از دوستان اینجا دولت با قانون سر ملت رو کلاه میذاره. مشکلات مثل ایرانه ولی در سطح متفاوت.
    در خصوص آب و هوا هر چی به سمت جنوب شرقی حرکت کنین هوا به ایران شبیه تره ولی سمت شمال یا جنوب شرقی به شدت سرد و یا مثل پاریس مدام بارونیه.
    اصولن لباساتون رو که بشورید زودتر از یک روز و نیم خشک نخواهد شد. و اکثرن چون هوا بارونی و یا ابری آهن بدنتون تضعیف میشه در نتیجه از استفاده مواد غذایی مناسب نباید فراموشتون بشه.
    در خصوص دیگر مواد غذایی هم تقریبن همه چی اینجا پیدا میشه در نتیجه از ایران مواد خوراکی با خودتون نیارین . البته قرقوروت نمی تونین پیدا کنین خب.
    در دانشگاه اصولن با هزینه سه یورو می تونین ظهر ها غذا بخورین و اگر هم ساندویچ بخواین می تونین کمتر پیدا کنین ولی غذای سلف همچنان کیفیتش مثل ایران بده.
    مسله بعدی در خصوص نظافت شخصی: اینجا تقریبن باید صبح و شب یک بار دوش بگیرین چون به شدت هوا مرطوبه و هر پیراهن یا تی شرت حداکثر یک روز استفاده میشه و بعدش باید بشورینش. ولی یک مشکلی که هست مخصوصن در پاریس اینکه منزل مسکونی و یا خوابگاهی که خواهید داشت یا حمام نداره و یا مشترک با چند نفره , همینطور برای توالت.
    در جاهایی مثل پاریس و یا شهر های بزرگ حتمن بعد از پیاده شذن از مترو یا اتوبوس دستاتون رو با ضدعفونی کننده ها بشورید (در برخی ایستگاه ها می تونین با ده سنت بخرین) به علت اینکه مهاجر و مخصوصن آفریقایی اینجا زیاده و شدت بیماری های واگیر دار بالاست.
    در مکان های عمومی حدالامکان از توالت استفاده نکنین و اگر خواستید استفاده کنین حدالمکان نشینید و اگر مجبور به نشستن شدید کلی دستمال کاغذی قبلش بذارید و مهمتر اینکه قبل از انجام کارتون داخل چاه رو کلی دستمال کاغذی بندازین که آب های داخل ترشح نشه روی بدنتون پون اینجا یکی از بیماری های رایج قارچ دور اندام تناسلی و یا باسن هستنش.
    در خصوص مصرف آب آشامیدنی ترجیحن از آب شیر استفاده نکنین چون اصولن از آب رودخونه ها استفاده میشه و کلی مواد شیمیایی استفاده میشه برای از بین بردن مواد مضر اون در نتیجه بی زحمت باید آب معدنی بخرین.
    اینجا نهایتن بعد از هفت شب تمام مغازه ها و سوپر مارکت ها به جز کافه ها و رستوران ها تعطیل میشن و همه میرن خونه هاشون. در نتیجه به فکر خرید بعد از ساعت هفت شب نباشین.
    در خصوص بیمه هم اینجا در حالت عادی وقتی بیمه می کنید خودتون رو بیمه هفتاد درصد از هزینه های درمانتون رو میده (بستگی به قیمت بیمه ای که میخرین هم داره) ولی همه ی بیمه ها یک امکان دارن به نام mutuel که حتمن بهتون پیشنهاد می کنم این رو هم بخرین همراه با بیمتون. درسته چند یورو ماهانه بیشتر باید پرداخت کنین ولی می ارزه که صد در صد تحت بیمه باشین و بیمه ی درمانیتون 100 درصد باشه.
    من به شخصه اینجا با ایرانی بودنم به مشکل نخوردم تا حالا. اینجا ما تو کلاسمون فقط چهار نفر فرانسوی داریم و اکثرن عرب هستن و چینی.
    اینجا نژاد پرستی جرم محسوب میشه و نمی تونین اصولن حرفی بزنین ولی عربها اینجا رو تا حد زیادی به گند کشیدن و هر روز یک خبر جنجالی از عرب ها و یهودی ها اینجا خواهید شنید. در نتیجه از ایرانی بودنتون اصلن نترسین و روی اینکه عرب نیستین تاکید کنین البته نه با عرب ها.
    مسلمونای اینجا اغلب از نوع سلفی هستن با ریش های بلند. اولن نترسین دومن حدالامکان دوری کنین از بحثای مذهبی باهاشون ولی بینشون آدم های خوبی هم پیدا می تونین بکنین.
    یک نکته که یادم اومد الان اینکه از رفتن به شهر مارسی جدن خودداری کنین چون به شدت کثیفه و به گند کشیده شده.
    شرمنده که من همین طوری هر چی یادم میاد رو میگم و ازین شاخه به اون شاخه می پرم.
    در خصوص آدم ها و صحبت باهاشون مراقب باشید چون به شدت فضولن و از اطلاعاتی که میدین سوء استفاده خواهند کرد تا جایی که اینجا 80 درصد خونواده هایی که اداره مالیات پدرشون رو در میاره بر اثر خبرچینی همسایه هاشون اتفاق میوفته. مخصوصن در خصوص وضعیت مالیتون جز درجاهایی مثل بانک و غیره با کسی صحبت نکنین.
    قبل از اومدن حتمن زبان انگلیسیتون هم خوب کنید . گر چه اینجا بهش احتیاجی پیدا نمی کنین چون ملت نمی تونن انگلیسی حرف بزنن ولی استادا روتون حساب دیگه ای می کنن و براتون احترام خاصی قایل میشن و تا حدودی اینجا انگلیسی حرف زدن کلاس محسوب میشه و برای کار پیدا کردن در آینده یک مزیت مهم.
    و در نهایت اینجا رو خیلی مدینه فاضله تصور نکنین مخصوصن پاریس رو . نمی دونم چرا امسال پاریس رو به عنوان بهرین شهر دانشجویی توی دنیا انتخاب کردن ولی به هر حال بهترین دانشگاه های فرانسه توی پاریس هستش و اجتناب ناپذیر ولی به شخصه خوشحالم که پاریس نیستم و ازون شلوغی و اون همه صدای بوق نجات پیدا کردم.
    سلام ... مرسی از اطلاعاتی که دادی
    منم امسال سال اولی هستش که پاریس هستم . البته من zone 5 هستم.
    از لحاظ غذای دانشگاه من از دانشگاهم راضیم ... فکر کنم کیفیت غذاشون دانشگاه به دانشگاه فرق داره
    در مورد شلوغی هم اینجایی که من هستم هم خیلی آرومه و هم کلی فضای سبز داره ... کلا خیلی بهتر از اون چیزی بود که تصور کردم ... خلاصه که پاریس به اون بدیا هم نیست

Junior Member

دوستانی که تجربه دارن ، به نظرتون بهتره M2 برای یک رشته مدیریتی در یک دانشگاه خوب با شهریه بالا انتخاب کنم یا M1 در یک دانشگاه با هزینه یک دهم در یک شهر کوچک ؟
    سوال بعدی راجع به زبان فرانسه هست ، به نظرتون توی کلاس ها با مدرک B1 میشه گلیم خودتو از آب بکشی بیرون ؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط MiladPN نمایش پست ها
    دوستانی که تجربه دارن ، به نظرتون بهتره M2 برای یک رشته مدیریتی در یک دانشگاه خوب با شهریه بالا انتخاب کنم یا M1 در یک دانشگاه با هزینه یک دهم در یک شهر کوچک ؟
    سوال بعدی راجع به زبان فرانسه هست ، به نظرتون توی کلاس ها با مدرک B1 میشه گلیم خودتو از آب بکشی بیرون ؟
    سلام

به نظر من دومی‌ انتخاب بهتریه.

برای زبان هم بله امکان داره، ولی‌ خوب پیشرفت هم باید تو برنامتون باشه.
    پاسبان حرم دل شده‌ام شب همه شب ، <br />تا در اين پرده جز انديشه او نگذارم ..

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

نقل قول نوشته اصلی توسط MiladPN نمایش پست ها
    اگه می خواهید در فرانسه برای کار و زندگی بمونید نظر کویر عزیز رو کاملاً تایید می کنم... به شرطی که بعدش مستر 2 رو هم بخونید... نیازی هم به دادن شهریه بالا نیست... خیلی از این رشته ها در دانشکده های IAU شهریه دولتی دارند و خیلی هم معتبرند

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)