نقل قول نوشته اصلی توسط ropa نمایش پست ها
سلام دوستان. امیدوارم سئوالم تکراری نباشه و امیدوارم به این تاپیک مربوط باشه. لطفا اگر می تونید پاسخ بدید. من سه سال پیش از ایران دکترا گرفتم ولی دارم برای پذیرش دکتری از UCLA اقدام می کنم. آیا بهتره که بهشون بگم که دکترا دارم یا بهتره با همون مدرک فوقم اقدام کنم و اصلا به روی خودم نیارم؟ سپاس
با سلام.
از نظر پذیرش گرفتن مشکلی پیش نمیاد اگر بگید یا نگید. اونها رزومتونو نگاه میکنن و پذیرش میدن. اما شما بهتره به فکر سفارت باشید. ویزا گرفتن یکم امکان داره سخت باشه. اگر نگید که دکترا خوندید، باید به سفارت برای اون بازه از زندگیتون دروغ بگید. که دورغ گفتن خیلی خطرناکه. ممکنه بفهمند. شما حتما کلی مقاله و ژورنال دارید، امکان داره سفارت چک کنه و شک کنه که چطور یکی که تنها فوق داره اینهمه کار تحقیقاتی کرده. یا ممکنه با روانشناسی بفهمند. باید قبلش خوب فکر کنید و یه راه حلی پیدا کنید. شایدم نفهمند و راحت بگیرید.
از طرف دیگر هم اگر بگید دکترا دارید باید دلیل ممنطقی بیارید واسه سفارت که چرا میخواید دوباره دکترا بخونید. حتما ازتون سوال میکنن. باید جواب منطقی داشته باشید.
شاید از نظر ویزا گرفتن واسه پست داک شانس بیشتری داشته باشید.
فکر نمیکنم بشه راحت الان گفت که صددرصد کدوم راه بهتره یا قاطع گفت که حتما ویزا میگیرید یا خدایی نکرده نمیگیرید...