نقل قول نوشته اصلی توسط mehran4iut نمایش پست ها
سلام.
منم نظر خودم رو میگم...
من دوباره اپلای کردم و گفتم هم که آمریکا هستم و چرا میخوام ترنسفر کنم ولی 7 جایی که اپلای کردم فقط یک جا پذیرش داد و اون هم گفت آی بیست صادر نمیکنه تا زمانی که فرم ترنسفر رو دانشگاه فعلیت برامون بفرسته و اینطوری ممکنه فاند قطع بشه و استاد هم میفهمه و راه بازگشتی هم نداری و باید بری سر تاریخی که میگی که سویست آزاد بشه، بری به اون دانشگاه...
نکته قابل تامل اینه که بیشتر دانشگاه هایی که اپلای کردم رنک بدتری داشتند و حتی تماس تلفنی هم با استادها گرفتم ولی ریجکتی خیلی داشتم. خیلی هم دیر اعلام کردن...
حالا بازم خودت تصمیم بگیر ولی اگه استاد پیدا کردی و استاد داشتی، همون نکته ویزا داشتن و حضوری رفتن لب استاد رو دیدن خوبه؛ اگه کمیته بیس بود مثل بیشتر جاهایی که من اپلای کردم، شاید ریسک نکنن و نتونن اعتماد کنن (من فاند داشتم و به خاطر بد بودن استادم و دوست نداشتن موضوعم میخواستم ترنسفر کنم)...
موفق باشی
سلام
شما اگر واقعا نمیتونید با این استاد 5-4 سال دوام بیارید در اینده شغلی شما تاثیر میذاره و روند فرسایشی در پیش دارید.این اصطحکاک نه به نفع شما و نه به نفع استاد هست. البته شما بیشتر ضرر خواهید کرد. شما اگر بدون هیچ دستاوردی برای دانشگاه ها اپلای کردید واقعا اعتماد سخت هست و دلیل شما اگرچه صادقانه هست ولی کارگشا نیست. به نظر من باید شبانه روز در lab وقت بذارید(مجوز ورود و کار دارید؟) و مطابق میل استادتون حرکت کنید یا با موافقت ایشون یک لینک با یک دانشگاه/استاد دیگه ایجاد کنید و زمینه های ترنسفر رو فراهم کنید. اگر یک مقاله/پتنت چشمگیر بتونید ارائه کنید کار شما راحت تر هست و کمیته/اساتید بیشتر حاضر هستند ریسک کنند. توصیه من این هست که واقعا پیگیری کنید و این استاد رو به مرور رها کنید چون ممکن هست باعث دلزدگی شما از ادامه تحصیل شود و شما صدمه بخورید. با این دلیل که استادم بد هست و موضوع رو دوست ندارم یک مقدار به اعتبار تصمیمات خودتون خدشه واد می کنید (در صورتی که انتخاب سوپروایزر و موضوع پروجه با خودتون بوده) .نکته حضوری رفتن و صحبت کردن با اساتید بسیار مثبت هست که اشاره کردید. امیدوارم مشکل برطرف شود. موفق باشید