نقل قول نوشته اصلی توسط Pourissa نمایش پست ها
سلام، راگر فرصت و تمايل داريد لطفا راهنمايي ام كنيد. سپاسگزار مي شم. من از دو دانشگاه امریکا پذیرش دکترای فول فاند گرفتم ولی چون راجع به ترول بن ترامپ نگران بودم صبر نکردم و با اولین I-20 اقدام به ویزا کردم. حالا علاقمندم که به دانشگاه دوم بروم. شنیده ام که سویس ترنسفر می شود انجام داد ولی آیا می شود در دانشگاه اول هیچ ترمی درس نخواند و این ترنسفر انجام شود و از همان ابتدا در دانشگاه دوم شروع به تحصیل کنم؟ شرایط اش چطور است؟ کسی تجربه یا اطلاعات دارد؟ نمی دونم چکار کنم و چطور با دانشگاه ها صحبت کنم. در حال حاضر در پروسه کلیرنس هستم و با اینکه پذیرش هر دو دانشگاه را اکسپت کردم از موقعیام هنوز بهشون نگفتم. آیا باید صبر کنم تا ویزایم بیاید؟ و بعدش چه اقدامی کنم؟ وقتي ويزام اومد،
آيا ورودم به امريكا دانشگاه اول باشه كه باهاش رفتم سفارت يا دانشگاه دوم كه قصد تحصيل درش دارم؟
مرسي!
سلام.
شاید یه باتجربه تر راهنمایی کنه بهتر باشه ولی چیزی که من میدونم:
میتونی ترنسفر کنی قبل شروع دانشگاه اول و باید قبل اینکه ثبت نام کنی با دانشگاه دوم هم هماهنگ کرده باشی و فایل سویست رو منتقل کنی به دانشگاه دوم. دانشگاه دوم باید هنوز فرصت ثبت نام داشته باشی البته.
دانشگاه اول احتمالا ازت میخواد که تاییدیه استاد یا کوردینیتور دانشکده رو بگیری هرچند فکر کنم نمیتونن جلوت رو بگیرن (اینم همین جا شنیده ام که ممکنه بگند باید حداقل یه ترم بمونی و بعد ترنسفر کنی که فکر کنم قانونی نباشه چنین اجباری).
از فرودگاه نزدیک دانشگاه اول وارد شو که این مراحل رو انجام بدی و بعد بری دانشگاه دوم (البته کم گیر میدن اگه از یه ایالت دیگه وارد بشی. میشه بگی میخوام یه سری به دوستم بزنم یا بلیطش خیلی ارزون تر بود!)
من شنیده ام (بازم میگم فقط شنیده ام و زیاد هم با عقل جور در نمیاد) که تا وارد نشده ای نباید به دانشگاه اول بگی که میخوای ترنسفر کنی...
موفق باشی