نقل قول نوشته اصلی توسط behzadx نمایش پست ها
من با یه آمریکایی در مورد معنی دقیق این بند مشورت کردم. نظرمو تایید کرد شما حداکثر 30 روز قبل از تاریخ I20 اولیه می تونی وارد آمریکا بشی. از اون طرف اگر دانشگاه رو بخوای عوض کنی باید فاصله زمانی بین تاریخ های شروع روی هر دو I20 کمتر از 30 روز باشه. وگرنه نیاز هست که برای حداقل یک درس تو دانشگاه مبدا ثبت نام کرد و طبیعتا شهریه پرداخت کرد. بهتر بگم، به نظر میرسه برای نگه داشتن ویزای F1 نباید هبچ بازه بیش از 30 روز پیوسته باشه که در آمریکا باشی اما در یک کلاس ثبت نام نکرده باشی. به همین دلیل من که الان برای ترم تابستون ادمیشن و ویزا دارم نمی تونم برم اونجا و وارد دانشگاه اول بشم و بعد درخواست ترنسفر کنم برای دانشگاه دوم که برای ترم پاییز ادمیشن دارم. خیلی ها می رن و این کار رو انجام می دن. شاید هم مشکلی پیش نیاد اما من این کارو نمی کنم تا سابقه بدی توی امور مربوطه نداشته باشم. نظر دوستان دیگه چیه؟ با تجربه ها لطفا نظر بدن.
شما نظر باتجربه ها رو پرسیدی منم تجربه اش رو ندارم.ولی با کسایی که مشورت کردم همه میگن این نوع ترنسفر مشکل قانونی نداره فقط همون مشکل بازه زمانی سی روزه هست که باید جور باشه مورد شما باید ترم تابستان رو در دانشگاه اول بگذرونی چون مهلت سی روزه به ترم پاییز نمیرسه.در ضمن چون قانونی هست فکرنکنم سابقه بدی برای کسی باشه.خیلیها اینکارو میکنن.