صفحه 81 از 99 نخستنخست ... 31717273747576777879808182838485868788899091 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 801 تا 810 , از مجموع 990

موضوع: انتقال یا Transfer

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک - خواجه نصیر

پیش فرض پاسخ : انتقال یا Transfer

سلام بچه ها
    من یه سوال داشتم که اگه کمکم کنین واقعا ممنون میشم
    من الان تو امریکا دانشجوی دکترا هستم وبه دلیل کلییر طولانی دیر رسیدم و این ترم کورس ور نداشتم و از بهار 2016 کورس دارم. تو همین یه ماهه که اومدم اینجا استادم انقدر بازی سرم در آورده که کلا بیخیال شدم و با یه دانشگاه دیگه مکاتبه کردم که برای مستر تو همین رشته واس پاییز 2016 اپلای کنم وقرار شده که برم اونجا.
    سوال من اینه که من فقط یک ترم اینجا کورس پاس میکنم ولی دو ترم "فول تایم استیودنت" حساب میشم. بخام برم به دانشگاه دوم آیا باید از استادم رضایت بگیرم یا اینکه باید حتما این دانشگاه مبدا به من اجازه بده یا اینکه میتونم با آی-20 جدیدم برم اونجا ثبت نام کنم و بعد از اینجایی که هستم اعلام انصراف کنم؟ و اینکه من احتمالا دوتا کورس ور میدارم که بتونم نمره خیلی خوب بیارم که اگه بشه بعدا ترنسفر کنم. این تعداد کورس ها و این یک ترم که کورس پاس کردم مشکلی ایجاد میکنه یا اینکه همین یک ترم کافیه؟
    من الان "تی ای" هستم و ادوایزر من چیزی به عنوان "آر ای" به من نمیده و آدم بسیار بی شخصیتی هست و به همین دلیل اصلا نمیخام بدونه که من کجا میخام برم.

میشه راهنمایی بکنید که چیکار میتونم بکنم و اینکه اصلا مانعی سر راه من برای رفتن به یک دانشگاه دیگه و خوندن مستر وجود داره؟

ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط leox نمایش پست ها
    سلام بچه ها
    من الان تو امریکا دانشجوی دکترا هستم وبه دلیل کلییر طولانی دیر رسیدم و این ترم کورس ور نداشتم و از بهار 2016 کورس دارم. تو همین یه ماهه که اومدم اینجا استادم انقدر بازی سرم در آورده که کلا بیخیال شدم و با یه دانشگاه دیگه مکاتبه کردم که برای مستر تو همین رشته واس پاییز 2016 اپلای کنم وقرار شده که برم اونجا.
    سوال من اینه که من فقط یک ترم اینجا کورس پاس میکنم ولی دو ترم "فول تایم استیودنت" حساب میشم. بخام برم به دانشگاه دوم آیا باید از استادم رضایت بگیرم یا اینکه باید حتما این دانشگاه مبدا به من اجازه بده یا اینکه میتونم با آی-20 جدیدم برم اونجا ثبت نام کنم و بعد از اینجایی که هستم اعلام انصراف کنم؟ و اینکه من احتمالا دوتا کورس ور میدارم که بتونم نمره خیلی خوب بیارم که اگه بشه بعدا ترنسفر کنم. این تعداد کورس ها و این یک ترم که کورس پاس کردم مشکلی ایجاد میکنه یا اینکه همین یک ترم کافیه؟
    من الان "تی ای" هستم و ادوایزر من چیزی به عنوان "آر ای" به من نمیده و آدم بسیار بی شخصیتی هست و به همین دلیل اصلا نمیخام بدونه که من کجا میخام برم.

میشه راهنمایی بکنید که چیکار میتونم بکنم و اینکه اصلا مانعی سر راه من برای رفتن به یک دانشگاه دیگه و خوندن مستر وجود داره؟

ممنون
    دوستان دیگه هم نظرشون رو بگن. بنظر من اولا چون تی ای هستید مشکلی نمیتونه اینجاد بشه و شما میتونید ترنسفر کنید. ممکنه ملیت این استاد رو بگید؟؟؟
    واحدهایی هم که پاس کردید باید با دانشگاه مقصد صخبت کنید ببینید قبول میکنن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک - خواجه نصیر

استاد کره ای هست

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط lmnop نمایش پست ها
    دوستان یه سوال فنی دارم. من برا اسپرینگ از چند تا دانشگاه پذیرش گرفته بودم. ویزام هم اومده. حالا میخوام از یکی از دانشگاهها که برا ویزا اقدام کرده بودم ترنسفر کنم به اون دانشگاهی که میخوام برم. نکته ای که هست اینه که من اگه بخوام آی بیست دانشگاه دوم رو بگیرم یه جا میپرسه که آیا سویس نامبر دارید؟؟؟ که دارم ولی اگه وارد کنم ممکنه باعث بشه که خودشون با دانشگاه اول که برا ویزا اقدام کرده بودم مکاتبه بکنن و اونوقت مشکل درست بشه. مثلا دانشگاه اول سویس رو ببندن و بگن خوب برا ویزای همون دانشگاه اقدام کنید! و همه چی از اول! حالا من آی بیست دانشگاه دوم رو بنظرتون بدون سویس درخواست بدم؟؟؟ اونوقت سویسها متفاوت میشه! دانشگاه دوم هم خب میخواد بدونه میام یا نه چون یه ددلاین داره! بنظرتون چه کار کنم. معمولا دانشگاهها راه میان؟

راستی اینو هم اضافه کنم. یه دانشگاه دیگه ای هم اپلای کردم برا فال که شانس خوبی برا پذیرش و فاند دارم. بنظرتون آیا دیفر بکنم به ترم فال و ویزا رو هم برا فال بگیرم که تکلیف این دانشگاه هم مشخص بشه یا برم؟؟ مثلا سفارت بگه برای چی این ترم نمیری؟!
    اگه کسی در مورد پست بالا هم راهنمایی کنه ممنون میشم. یه سوال دیگه، آیا نیازی به سفارش I-20 دانشگاهی که میخوایم بریم (مقصد) هم هست؟؟؟

دوستان معنای این جمله چیه:

If you decide to attend ....., and once the semester begins you want to transfer out, you must show proof of admission to the new school and you must start classes within 30 days from when you originally entered the country.

آیا یعنی اگه بعد از اینکه به این دانشگاه (مبدا) وارد شدی و بعد بخوایی ترنسفر کنی فقط سی روز وقت داری که این کار رو انجام بدی؟

حدس های شما درسته و هیچ مانعی وجود نداره و شما با کسی کاری نداری ولی فقط شما همواره باید روی f1 بمونید. پس اول مقصد رو 100% کتید. در همین تاپیک کامل بحث شده اگر فرصت دارید بخونید.

لطفا اگر میشه در مورد اینکه اون استاد چه کاری کرده هم یه مقدار توضیح بدین به منظور اگاه سازی اذهان عمومی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک - خواجه نصیر

من مقصد رو اکی کردم والی برای فال ۲۰۱۶ و بیات تا اون موقع منتظر باشم که بتونم دانشگاه رو ترانسفر کنم
    واسه همینه که میترسم مشکلی پیش بیاد وقتی فقط یک ترم کورس پاس کردم

در مورده استاد
    خواهشی که دارم از همه اینه که در درجه اول هیچوقت سمت استاد آسیا ای نارین چون واقعن با تجربه خودم میتونم تا ۹۰ درصد بگم که قابله اعتماد نیستن
    دروغ میگه
    بد دهن
    توهین میکنه به راحتی
    به هیچ وجه روی حرفش نیست و از من میخاد که پروژه تکراری انجام بدم
    وقتی باهاش صحبت میکنم چه حق با من باشه چه با اون به من بد و بیراه میگه
    طبقه قراری هم که با هم داشتیم به من پول نمیده و وقتی میپرسم چرا پول نمیدی میگه ندارم.میخای برگرد به کشورت
    اونم تو دومین روزی که من رسیدم امریکا

به نظرم اینا دلیله قانع کننده هست به حده کافی !!!!!!!!!

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

سلام بچه ها

ممنون
    سلام
    همونطور که قبلا من و بقیه دوستان توضیح داده اند، ترنسفر کردن به کورس پاس کردن و ... بستگی نداره! شما حتی بدون ثبت نام در دانشگاه مبدا میتونید ترنسفر کنید.
    ترنسفر کردن حق دانشجو هست و کسی نمی تونه از این کار جلوگیری کنه ولی ممکنه اگر واقعا بخواهند که سنگ اندازی کنند، در کار ترنسفرتون تعلل کنند(که من تا بحال ندیدم) که با توجه به زمانی که دارید، اگر به موقع اقدام کنید، جای نگرانی نیست. یا اگر استادتون خیلی پیگیر باشه میتونه با استاد یا دپارتمان مقصدتون تماس بگیره که فاند یا پذیرشتون رو کنسل کنن، که اگر دلیل قانع کننده داشته باشید، قابل حله!
    مورد دیگه اینکه با توجه به اینکه شما برای فال ترنسفر می کنید و بازه تابستان رو دارید، باید طوری پروسه ترنسفر رو ارنج کنید که
    قانون "شما باید در ترم بعدی دانشگاه مقصد یا حداکثر ۵ ماه بعد از تاریخ ریلیز شدن ای-۲۰ اولتون(هر کدوم زودتر باشه) ثبت‌نام کنید." رو رعایت کنید.
    پ ن 1 : لطفا پستهای قبل رو بخونید، تمام چیزهایی که تو این پست ذکر شد، قبلا بارها گفته شده!
    پ ن 2 : کاش مدیران این تاپیک که حواسشون به همه چی هست، مخصوصا حذف پستها، یه کم تاپیک رو مرتب کنن که اینقدر پست و جواب تکراری نباشه دیگه!!!
    پ ن 3 : قضاوت آدمها بر اساس ملیتشون کار درستی نیست (احیانا نژادپرستیه!)، پس با یک تجربه که شما داشتید نمیتونید بگید 90 استادهای آسیایی قابل اعتماد نیستن! (استاد من کره ایه و خیلی انسان فهیمی هست و من خیلی استادهای آسیایی خوب دیگه هم میشناسم.)
    موفق باشید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط lmnop نمایش پست ها
    دوستان یه سوال فنی دارم. من برا اسپرینگ از چند تا دانشگاه پذیرش گرفته بودم. ویزام هم اومده. حالا میخوام از یکی از دانشگاهها که برا ویزا اقدام کرده بودم ترنسفر کنم به اون دانشگاهی که میخوام برم. نکته ای که هست اینه که من اگه بخوام آی بیست دانشگاه دوم رو بگیرم یه جا میپرسه که آیا سویس نامبر دارید؟؟؟ که دارم ولی اگه وارد کنم ممکنه باعث بشه که خودشون با دانشگاه اول که برا ویزا اقدام کرده بودم مکاتبه بکنن و اونوقت مشکل درست بشه. مثلا دانشگاه اول سویس رو ببندن و بگن خوب برا ویزای همون دانشگاه اقدام کنید! و همه چی از اول! حالا من آی بیست دانشگاه دوم رو بنظرتون بدون سویس درخواست بدم؟؟؟ اونوقت سویسها متفاوت میشه! دانشگاه دوم هم خب میخواد بدونه میام یا نه چون یه ددلاین داره! بنظرتون چه کار کنم. معمولا دانشگاهها راه میان؟

راستی اینو هم اضافه کنم. یه دانشگاه دیگه ای هم اپلای کردم برا فال که شانس خوبی برا پذیرش و فاند دارم. بنظرتون آیا دیفر بکنم به ترم فال و ویزا رو هم برا فال بگیرم که تکلیف این دانشگاه هم مشخص بشه یا برم؟؟ مثلا سفارت بگه برای چی این ترم نمیری؟!
    سلام
    دو تا ای 20 مختلف نمیتونه یک سویسه مشترک داشته باشه. پس اگر بگید سویس دارید، دانشگاه دوم سویس رو چک می کنه و اگر آزاد نباشه ازتون میخواد که از دانشگاه اول بخواید که اونو ریلیز کنه، یعنی همون پروسه ترنسفر رو انجام بدید. که با این کار آی20 اول دیگه بی اعتبار میشه و با ویزایی که دارید نمیتونید وارد امریکا بشید، چون قبل از ورود به امریکا تصمیم به ترنسفر گرفتید. اینجا میتونید اطلاعات بیشتر پیدا کنید.
    در مورد بقیه سوالاتتون، دوستانه پیشنهاد میکنم، اول تصمیم قطعی بگیرید که کدوم دانشگاه میخواید برید که هم فرصتی رو از بقیه دانشجوها و استاد نگیرید (مخصوصا اگر پذیرشها با فاند هستند) و اینکه راه حل بهتر رو انتخاب کنید.
    پ ن : لطفا پستهای قبل رو بخونید، تمام چیزهایی که تو این پست ذکر شد، قبلا بارها گفته شده!
    موفق باشید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط sanyehsan نمایش پست ها
    دوستان معنای این جمله چیه:

If you decide to attend ....., and once the semester begins you want to transfer out, you must show proof of admission to the new school and you must start classes within 30 days from when you originally entered the country.

آیا یعنی اگه بعد از اینکه به این دانشگاه (مبدا) وارد شدی و بعد بخوایی ترنسفر کنی فقط سی روز وقت داری که این کار رو انجام بدی؟
    سلام
    این قانون کلی هست! شما برای اینکه استتوس F1 رو حفظ کنید، باید حداکثر 30 روز پس از ورودتون به امریکا سویس رکوردتون اکتیو بشه. به عبارت دیگه اگه میخواهید ترنسفر کنید، باید تا حداکثر 30 روز پس از ورودتون به امریکا تکلیف ترنسفرتون روشن شده باشه (سویس منتقل بشه) و در دانشگاه مقصد ثبت نام کنید تا اینترنشنال آفیس دانشگاه مقصد بتونه، سویس رکورد رو اکتیو بکنه! اینجا میتونید، اطلاعات مربوط به مورد خاص خودتون رو پیدا کنید.
    موفق باشید.