صفحه 12 از 99 نخستنخست ... 234567891011121314151617181920212262 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 990

موضوع: انتقال یا Transfer

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ترانسفر داخل دپارتمان از استاد به استاد

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahin نمایش پست ها
    الان که ترم اول دکترا هستید زیاد وارد تز نمی شید به خصوص که TA هم دارید نه RA. در نتیجه میتونید برای ترم بهار عوض کنید. البته اگه استاد فعلی و اینده تون زمینه کاریهاشون شبیه باشه یه کم استاد عوض کردن سخت میشه. کلا زیاد کار جالبی نیست.
    من الان از یه دانشگاه رنک زیر 10 RA دارم ولی از موضوع اصلا خوشم نمی آد ولی نمی خوام دانشگارو از دست بدم . از الان که یه هفته تا 15 April مونده به استاد مورد نظر بگمو نظرشو راجبم بپرسم که شاید همین الان عوض کنه یا به استاده اول بگه و یهو همه چی بپره؟ برم اونجا بگم؟ چه جوری شروع باید کرد؟ کلا چطور این قضیه رو هماهنگ کنی خوبه؟

Senior Member

پیش فرض پاسخ : ترانسفر داخل دپارتمان از استاد به استاد

نقل قول نوشته اصلی توسط sepehr_sce نمایش پست ها
    من الان از یه دانشگاه رنک زیر 10 RA دارم ولی از موضوع اصلا خوشم نمی آد ولی نمی خوام دانشگارو از دست بدم . از الان که یه هفته تا 15 April مونده به استاد مورد نظر بگمو نظرشو راجبم بپرسم که شاید همین الان عوض کنه یا به استاده اول بگه و یهو همه چی بپره؟ برم اونجا بگم؟ چه جوری شروع باید کرد؟ کلا چطور این قضیه رو هماهنگ کنی خوبه؟
    بهتره از همون اول بگید، چون admission offer رو که پس نمی گیرن و اگر امکان کمک به شما رو داشته باشن این کمک رو می کنند. در ضمن اگر همون اول گفتید و نشد، بهتره دیگه چندان به عوض کردن استاد بعد از ورود به دانشگاه هم فکر نکنید. چون حتی اگر بشه هم معمولا باعث دلخوری و ایجاد مشکل برای شما میشه. البته نه اینکه لزوما اینطور بشه، اما مواردی که من دیدم کمابیش و اکثرا اینطور بودند.

پیش فرض پاسخ : انتقال یا transfer

سلام
    من در ایران BS گرفتم و بعد از یک دانشگاه رنک حدود 20 آمریکا برای PhD مستقیم پذیرش با فاند RA گرفتم و fall 2009 اومدم آمریکا.
    متاسفانه هنوز یک سال نشده با adviser ام به مشکل خوردم و نمیتونم با ایشون 5 سال ادامه بدم. میخوام transfer کنم برم یک جای دیگه (با رنک بهتر اگر شد).
    به نظر شما بهتره که یک سال دیگه بمونم اینجا master بگیرم و بعد برای phd برم دانشگاه دیگه؟ یا برای fall 2010 هم میشه برم جای دیگه؟ (چون اگر قرار باشه reapply کنم که دیگه deadline های fall 2010 گذشته اند)
    سوال دیگه اینکه آیا باید دوباره TOEFL و GRE بدم؟ (نمره های قبلیم چندان جالب نیستند) یا چون مدتی در آمریکا درس خوندم نیازی به مدرک زبان نیست؟
    اگر من در دانشگاه مقصد استادی رو پیدا کنم که قبول کنه منو بگیره و فاند بهم بده آیا باز هم باید به حالت عادی apply کنم و recom بگیرم؟ (recom گرفتن برای منی که با استادم مشکل دارم غیر ممکنه)
    مرسی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط user1366 نمایش پست ها
    سلام
    من در ایران BS گرفتم و بعد از یک دانشگاه رنک حدود 20 آمریکا برای PhD مستقیم پذیرش با فاند RA گرفتم و fall 2009 اومدم آمریکا.
    متاسفانه هنوز یک سال نشده با adviser ام به مشکل خوردم و نمیتونم با ایشون 5 سال ادامه بدم. میخوام transfer کنم برم یک جای دیگه (با رنک بهتر اگر شد).
    به نظر شما بهتره که یک سال دیگه بمونم اینجا master بگیرم و بعد برای phd برم دانشگاه دیگه؟ یا برای fall 2010 هم میشه برم جای دیگه؟ (چون اگر قرار باشه reapply کنم که دیگه deadline های fall 2010 گذشته اند)
    سوال دیگه اینکه آیا باید دوباره TOEFL و GRE بدم؟ (نمره های قبلیم چندان جالب نیستند) یا چون مدتی در آمریکا درس خوندم نیازی به مدرک زبان نیست؟
    اگر من در دانشگاه مقصد استادی رو پیدا کنم که قبول کنه منو بگیره و فاند بهم بده آیا باز هم باید به حالت عادی apply کنم و recom بگیرم؟ (recom گرفتن برای منی که با استادم مشکل دارم غیر ممکنه)
    مرسی
    به نظرم قبل از اينكه به تغيير دانشگاه فكر كنيد، مشكل با استاد رو بررسي كنيد. ببينيد دقيقا مشكل چيه. بگذاريد راحت بگم، قبل از اينكه فكر كنيد كه مشكلي از طرف استاد هست، به خودتون نگاه كنيد ببينيد چقدر منطقي و به جا عمل مي‌كنيد. حتي اگر يك درصد هم احتمال مي‌ديد خودتون هم درست برخورد يا عمل نكرديد از فكر انتقال بياييد بيرون. متاسفانه بعضي از ما روحيه‌هاي خاصي داريم كه بر نوع روابطمون با اساتيد تاثير بد مي‌گذاره. مثلا قرار نيست همه چيزهايي كه استاد مي‌گه و انتظار داره انجام بديم درست و بي نقص باشه، موضوع اينكه ما دانشجو هستيم و ايشان استاد. انتظارات را بايد تا جاي ممكن انجام بديم، اگر هم مخالفتي داريم نوعي برخورد كنيم كه به استاد جسارت نشه.
    حالا من كه نمي‌دونم مشكل شما با استادتون چيه، و انتظار هم ندارم كه اين موضوع رو توضيح بديد. اما رسما كلاه خودتون رو قاضي كنيد. ببينيد اگر ريشه مشكل به شما برمي‌گرده به هرجاي ديگه‌اي هم بريد باز به همين مشكل برمي‌خوريد. و معمولا وقتي دانشجو با استاد مشكل داره در موارد نادري استاد مقصره.

پيشنهاد مي‌كنم به فكر تغيير دانشگاه نباشيد. اين مسيري رو كه داريد به سرانجام برسونيد و سعي كنيد به اين شرايط به صورت يك امتحان نگاه كنيد و سعي كنيد خودتون رو در برابر مسائل اين چنيني مقاوم كنيد. به نظرم تا رضايت كامل استاد فعلي رو جلب نكرديد جاي ديگه‌اي اقدام نكنيد. هم از لحاظ اخلاقي درست نيست، هم براي دانشجوهاي ايراني در آينده مشكل ايجاد مي‌شه، هم خودتون به جاي مقاومت و اصلاح،‌ ترك كردن رو انتخاب كرديد كه خيلي خوب نيست.

به هر حال اگر واقعا نمي‌تونيد همونجا بمونيد، بهتره با gre خيلي خوب و يك مدرك فوق ليسانس براي phd اقدام كنيد.
    ببينيد، حتي اگر استادتون ازتون راضي باشه اما شما به قصد دانشگاه بهتر از اونجا بريد باز بي اعتمادي ايجاد مي‌كنه و شايد اخلاقي هم نباشه (چون هر دانشجوي phd يك پروژه مالي ميان مدت براي دانشگاه محسوب مي‌شه، برنامه‌ريزي كردند و خيلي‌هاي ديگه رو به خاطر شما ريجكت كردن)، حالا اگر با نارضايتي استاد از اونجا بريد ديگه اصلا خوب نيست.

پيشنهاد مي‌كنم به طور موازي كه به فكر تغيير دانشگاهيد به فكر راضي كردن استاد هم باشيد (مگر اينكه جز موارد نادر و كميابي باشيد كه استادتون مشكل‌زاست، و واقعا اين موارد خيلي كمه)
    موفق باشيد قربان

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Sadra60 نمایش پست ها
    به نظرم قبل از اينكه به تغيير دانشگاه فكر كنيد، مشكل با استاد رو بررسي كنيد. ببينيد دقيقا مشكل چيه. بگذاريد راحت بگم، قبل از اينكه فكر كنيد كه مشكلي از طرف استاد هست، به خودتون نگاه كنيد ببينيد چقدر منطقي و به جا عمل مي‌كنيد. حتي اگر يك درصد هم احتمال مي‌ديد خودتون هم درست برخورد يا عمل نكرديد از فكر انتقال بياييد بيرون. متاسفانه بعضي از ما روحيه‌هاي خاصي داريم كه بر نوع روابطمون با اساتيد تاثير بد مي‌گذاره. مثلا قرار نيست همه چيزهايي كه استاد مي‌گه و انتظار داره انجام بديم درست و بي نقص باشه، موضوع اينكه ما دانشجو هستيم و ايشان استاد. انتظارات را بايد تا جاي ممكن انجام بديم، اگر هم مخالفتي داريم نوعي برخورد كنيم كه به استاد جسارت نشه.
    حالا من كه نمي‌دونم مشكل شما با استادتون چيه، و انتظار هم ندارم كه اين موضوع رو توضيح بديد. اما رسما كلاه خودتون رو قاضي كنيد. ببينيد اگر ريشه مشكل به شما برمي‌گرده به هرجاي ديگه‌اي هم بريد باز به همين مشكل برمي‌خوريد. و معمولا وقتي دانشجو با استاد مشكل داره در موارد نادري استاد مقصره.

پيشنهاد مي‌كنم به فكر تغيير دانشگاه نباشيد. اين مسيري رو كه داريد به سرانجام برسونيد و سعي كنيد به اين شرايط به صورت يك امتحان نگاه كنيد و سعي كنيد خودتون رو در برابر مسائل اين چنيني مقاوم كنيد. به نظرم تا رضايت كامل استاد فعلي رو جلب نكرديد جاي ديگه‌اي اقدام نكنيد. هم از لحاظ اخلاقي درست نيست، هم براي دانشجوهاي ايراني در آينده مشكل ايجاد مي‌شه، هم خودتون به جاي مقاومت و اصلاح،‌ ترك كردن رو انتخاب كرديد كه خيلي خوب نيست.

به هر حال اگر واقعا نمي‌تونيد همونجا بمونيد، بهتره با gre خيلي خوب و يك مدرك فوق ليسانس براي phd اقدام كنيد.
    ببينيد، حتي اگر استادتون ازتون راضي باشه اما شما به قصد دانشگاه بهتر از اونجا بريد باز بي اعتمادي ايجاد مي‌كنه و شايد اخلاقي هم نباشه (چون هر دانشجوي phd يك پروژه مالي ميان مدت براي دانشگاه محسوب مي‌شه، برنامه‌ريزي كردند و خيلي‌هاي ديگه رو به خاطر شما ريجكت كردن)، حالا اگر با نارضايتي استاد از اونجا بريد ديگه اصلا خوب نيست.

پيشنهاد مي‌كنم به طور موازي كه به فكر تغيير دانشگاهيد به فكر راضي كردن استاد هم باشيد (مگر اينكه جز موارد نادر و كميابي باشيد كه استادتون مشكل‌زاست، و واقعا اين موارد خيلي كمه)
    موفق باشيد قربان
    به نظر من استاد مشکل ساز اصلا مشکل نادری نیست و بسیاری دانشجوها و نه فقط ایرانی ها به این مشکل بر می خورن...به نظر من همون طور که دوستمون گفتند کلاه خودتو قاضی کن ولی اگه به این نتیجه رسیدی که استاد آدم مشکل داری هست حتما دانشگاهتو عوض کن.......

Junior Member

سلام دوستان خیلی ممنون میشم اگه نظرتون رو بمن بگین
    من برای Fall 2010 از یه دانشگاه عالی پذیرش مستر گرفتم با این شرط که اگر یک یا دو ترم نمره هام خوب بود برم دکترا (البته از اول برای دکترا اپلای کرده بودم)! از 2 تا دانشگاه دیگه که رتبه های پایین تری دارن هم پذیرش دکترا گرفتم. حالا ببا وجود اینکه شاید فقط یه ترم لازم باشه مستر بخونم تا برم برای دکترا اما متاسفانه I-20 برای مستر صادر میشه و شانس ویزا گرفتنم اینطوری خیلی کم میشه! حالا بنظر شما میشه با پذیرش دکترا برم به دانشگاه با رتبه پایین تر و به دانشگاه بهتر بگم که من می خوام ترم بعد ترنسفر کنم بیام پیش شما! یعنی چطوری میتونم پذیرشم تو دانشگاه بهتر رو نگه دارم. در ضمن توی هیچ کدوم از این دانشگاهها هم فاند ندارم.

Junior Member

سلام دوستان .
    نامزد من مشغول تحصیل در آمریکاست و ما هنوز به طور رسمی ازدواج نکرده ایم. من پذیرش با فاند گرفتم ولی از یک دانشگاه دیگر (از دانشگاه نامزدم پذیرش بدون فاند گرفتم). می خواهم برای ویزا اقدام کنم اما با دانشگاهی که فاند گرفته ام و بعد آنجا ترنسفر کنم به دانشگاه نامزدم. می خواستم بدونم کسی تجربه این کار را دارد و ساده است؟ فاند من TA هست و میدانم که حداکثر بعد از یک ترم می توانم این کار را بکنم. ولی می خواستم بپرسم کسی راه بهتری سراغ ندارد که زودتر به وصال! برسیم؟(آخه شهرهای دو دانشگاه خیلی از هم دورن) آیا این امکان وجود دارد که به بعد از اخذ ویزا، ازدواجمان را رسمی کنیم و من در آمریکا ویزای F1 ام را به F2 تغییر بدم؟ کار خیلی بعیدی هست؟ مخصوصا اگه بعدا باز بخوام F1 اش کنم و در دانشگاه نامزدم تحصیل کنم (مثلا ترم بعد یا سال بعدش)؟
    ممنون می شوم اگر راهنماییمان کنید. کارمون خیلی گره خورده!
    ویرایش توسط golgol : May 3rd, 2010 در ساعت 06:24 PM

Junior Member

راستش من به غیر از مثال خانم امامیان که در این فروم خوندم، یه دو ستی رو می شناسم که از 2 دانشگاه پذیرش بدون فاند داشت و با یکی ویزا گرفت و در آمریکا بعد از دو هفته تونست که به اون یکی دانشگاه ترنسفر کنه. یعنی گویا قانونی وجود نداره که حتما یک ترم رو در یک دانشگاه سپری کرد. یکی دیگه از دوستان هم در این فروم چیز جالبی گفته بود که میشه با یه دانشگاه (منظور I-20 اون دانشگاه) ویزا گرفت و موقع پیک آپ I-20 یه دانشگاه دیگه رو برد. نهایتش اینه که یه مصاحبه دیگه با آدم میکنن. این کار چقد عملیه؟ کسی تاحالا اینکارو کرده؟ ممکنه در مصاحبه دوم ریجکت شه ادم؟؟
    خواهش میکنم در این رابطه کمکمون کنید (من همون پست قبلیه هستم که شرایطمو گفتم!)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط golgol نمایش پست ها
    راستش من به غیر از مثال خانم امامیان که در این فروم خوندم، یه دو ستی رو می شناسم که از 2 دانشگاه پذیرش بدون فاند داشت و با یکی ویزا گرفت و در آمریکا بعد از دو هفته تونست که به اون یکی دانشگاه ترنسفر کنه. یعنی گویا قانونی وجود نداره که حتما یک ترم رو در یک دانشگاه سپری کرد. یکی دیگه از دوستان هم در این فروم چیز جالبی گفته بود که میشه با یه دانشگاه (منظور I-20 اون دانشگاه) ویزا گرفت و موقع پیک آپ I-20 یه دانشگاه دیگه رو برد. نهایتش اینه که یه مصاحبه دیگه با آدم میکنن. این کار چقد عملیه؟ کسی تاحالا اینکارو کرده؟ ممکنه در مصاحبه دوم ریجکت شه ادم؟؟
    خواهش میکنم در این رابطه کمکمون کنید (من همون پست قبلیه هستم که شرایطمو گفتم!)

من یک قسمتی از سوال شما که به خودم هم کمک کرد، می تونوم اینجوری بدم
    4.C.5. What do I do if I have changed my mind about which school or program I will attend after paying the SEVIS I-901 fee?
    You need to keep the copy of the Form I-20 or DS-2019 for the school or program you paid for.
    If you have not entered the country, you will be able go to your visa interview or, if visa exempt, apply for student or exchange visitor status at the POE with:

• The Form I-20 or DS-2019 you used to pay the SEVIS I-901 fee
    • Your SEVIS I-901 fee receipt
    • The Form I-20 or DS-2019 for the program you now wish to attend

When you arrive in the United States, you need to request that SEVP transfer your fee payment information from the SEVIS ID number you paid on to the one for the school or program you are actually attending.
    اطلاعات را از این سایت آوردم.
    http://www.ice.gov/sevis/i901/faq4.htm#_Toc81222050
    شاید اطلاعات مفیدتری هم بتونید پیدا کنید.
    و همین جور
    http://www.ice.gov/sevis/f_1_transfe...#_Toc174419529
    ویرایش توسط shvland : May 9th, 2010 در ساعت 10:59 PM

Junior Member

سلام دوستان ممنون ميشم راهنمايي كنيد.
    راستش من در حال حاضر از يك دانشگاه با رنك متوسط آمريكا پذيرش فوق ليسانس دارم با tuition waiverو استاد گفته احتمالا از ترم بعد RA مي ده .يك دانشگاه ديگه هم با استادش در تماسم اما براي 2010 اقدام نكردم .استاد اين دانشگاه دوم هم گفته كه اگه apply كني براي سال بعد احتمال زياد فاند كامل مي ده.رنك هر دو تقريبا در يك حده شايد دومي يه كم بهتر باشه اما من شهر دانشگاه دوم رو خيلي بيشتر دوست دارم و تعدادي از دوستانم هم اونجا هستند و خلاصه اينكه دومي رو به اولي كه الان پذيرش دارم ترجيح مي دم.
    حالا بهتره كه برم دانشگاه اول و بعد يه ترم يا دو ترم به دانشگاه دوم transfer كنم يا اينجا بمونم و مستقيم از هين جا براي 2011 براي دانشگاه دوم اقدام كنم؟
    راستي زمينه تحقيقاتي استاداي هر دو دانشگاه تقريبا يكيه.